Valentine's Day

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Πιστεύετε στην ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου

Το δημοψήφισμα λήγει την 16 Φεβ 2019, 11:49

1. Ναι,πιστεύω(είμαι ρομαντικός)
16
36%
2.Όχι, δεν πιστεύω (είμαι ρεαλιστής)
19
43%
3.Ναι ,αλλά μόνο όταν δέχομαι δώρα (είμαι ο Άγις)
9
20%
 
Σύνολο ψήφων: 44

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Φεβ 2019, 12:27

Πάντα με εκνεύριζε αυτή η γιορτή. Και σκέφτομαι τους άμοιρους τους άντρες, που είτε εμφανιστούν με αρκουδάκια και καρδουλάκια είτε το παίξουν άνετοι, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.

Είναι από τις περιπτώσεις που τους κατανοώ απολύτως.:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11926
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Φεβ 2019, 12:31

Τον Βαλεντίνο τον θυμούνται όλοι όμως ότι είναι οι μέρες της Λύκαινας της Ρώμης αυτές δε το θυμάται ποτέ κανείς :011:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10816
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 14 Φεβ 2019, 12:39

Θυμηθηκα σκηνικο οπου ενας φιλος μου Γαλλος ειχε γραψει ενα τραγουδι για δωρο στην κοπελα του και αυτη (Τσεχα) του τα'χωνε για κανα μηνα.

Και μου'λεγε ο καημενος "I don't understand why she got pissed off" :smt005::smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ την 14 Φεβ 2019, 15:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 14 Φεβ 2019, 12:45

Εμενα μου αρεσει η σημερινη μερα :romance-hearteyes::vp5:
Μου αρεσει να κανω διαφορες χαζομαρουλιτσες :lol::hebit:

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Φεβ 2019, 12:49

Ο Άγιος Ουαλεντίνος Ιερομάρτυς είναι κι Άγιος της Ορθοδόξου Εκκλησίας. Υπήρξε Επίσκοπος του Τέρνι και μαρτύρησε στη Ρώμη.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Φεβ 2019, 12:58

:g094::g094::g094:
Το για σένανε μπορώ σε άλλη version
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11926
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 14 Φεβ 2019, 13:23

Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) περίμενε στην οικία της την επίσκεψη του Ραϋμόνδου (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος). Της είχε φανεί αρκετά χαριτωμένος όταν τον πρωτογνώρισε, ίσως ακόμη και γοητευτικός σαν ένας τόπος άγνωστος και τώρα θα τον συναντούσε ξανά για δεύτερη φορά.
Ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) βρισκόταν καθοδόν προς την Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη). Ήταν μια όμορφη ημέρα και η πεζοπορία σε συνδυασμό με την μορφή της που κατακτούσε ολοένα και μεγαλύτερο μέρος του μυαλού του, την έκανε ακόμη ομορφότερη. Αναρωτιόταν πως άραγε είχε καταφέρει να γοητεύσει μια ανθρώπινη θεότητα τέτοια όπως την Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη). Ίσως η απάντηση του στην πεζή της ερώτηση από πού είναι ο δρόμος για το Δημαρχείο να την συγκίνησε. Τι όμορφη ανάμνηση.
«Με συγχωρείτε κύριε μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; Μήπως γνωρίζετε προς τα πού είναι ο δρόμος για το Δημαρχείο; Βλέπετε μένω λίγο έξω από την πόλη και δεν χρειάστηκε να επισκεφθώ ξανά τις δημόσιες υπηρεσίες»
«Το γνωρίζω πως δεν είμαστε παρά ύλη και ακόμη χειρότερα παρά εκφάνσεις της ύλης και ότι αυτό είναι και το μόνο που έχουμε. Όμως ευχαρίστως θα θυσίαζα αυτό για να βαδίσω μαζί σας μέσα στο Όνειρο. Αλήθεια, εσείς είσαστε το Όνειρο»
Του βγήκε αυθόρμητα η απάντηση αυτή όταν του μίλησε σα να μην υπήρχαν άλλες λέξεις, μα τι είχε πάθει; Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) γέλασε και ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) ζήτησε συγγνώμη για την αλλοπρόσαλη του απάντηση. Έτσι έγινε η γνωριμία τους.
Ένας κτύπος στην πόρτα και αυτή ανοίγει, είναι αυτός με μερικά λουλούδια στο χέρι του.
«Αυτά είναι για σας Βεατρίκη»
Κάθεται στον λαχανί καναπέ και δίπλα του κάθεται και αυτή. Ελαφριά ντυμένη και κάτω από τα αραχνοΰφαντα της ρούχα να διαγράφονται κόσμοι ονείρων. Την κοιτάει στα μάτια, δεν χορταίνει να την κοιτά, είναι έτσι ο παράδεισος λοιπόν; Αυτή χαμογελάει και τον πλησιάζει, του ψιθυρίζει γλυκά ένα τραγούδι.
Όμως τώρα ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) αμίλητος ατένιζε το κενό, κοιτούσε τη Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) όμως ατένιζε το κενό. Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) το αντιλήφθηκε καιείχε αρχίσει να εκνευρίζεται. Θα μπορούσα, σκέφτηκε ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος), μα τι σημασία θα είχε πλέον;
- Έχεις όμορφο σπίτι, της είπε
- Για αυτό ήρθες εδώ, για να μου πεις ότι έχω όμορφο σπίτι; του απάντησε εμφανώς εκνευρισμένη η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη)
- Όχι αλλά έχω ξεχάσει γιατί ήρθα, ίσως κάποια παρόρμηση με έφερε εδώ
Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) είχε αρχίσει να χάνει το ενδιαφέρον της για αυτόν και αρνητικές σκέψεις περνούσαν από το μυαλό της.
Ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) υποψιαζόταν ότι θα υπήρχε μια υπόσχεση ευτυχίας αλλά μετά ένα απέραντο άχρωμο τίποτα. Εκείνο το άηχο χρώμα. Το Μηδέν.
«Γιατί όλα αυτά Βεατρίκη; Συγχώρεσε την παρόρμηση μου, δεν θα αρκεστώ σε έναν μικρό γλυκό θάνατο που θα έχει γεννήσει μία ίσως ανία. Να αποκηρύξουμε τον αληθινό κόσμο αλλά τι θα απομείνει; Ίσως ο φαινομενικός κόσμος; Δεν υπάρχει περίπτωση! Γιατί μαζί με τον Αληθινό Κόσμο καταργούμε και τον Φαινομενικό Κόσμο.»
Και αποχώρησε. Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) εκνευρισμένη τον έβρισε και θα συνέχιζε τη ζωη της βεβαίως, με παροδικους μικρους θανατους, τις μικρες ανθρώπινες θυελλες, στο αληθινό κόσμο και στον φαινομενικό κόσμο και στο τελος θα πεθαινε όπως γινεται εδώ και χιλιαδες χρόνια με το ανθρωπινο είδος. Το ίδιο θα συνέβαινε εφεξής και στον Ραϋμόνδο (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος).
Και ζήσαμε εμείς καλύτερα (ελπίζω) και αυτοί δε νομίζω τόσο καλά αλλά τι να κανς, να πεθανς;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 14 Φεβ 2019, 13:27

enterprise-psi έγραψε:
14 Φεβ 2019, 11:38
16-2 έχουμε και επέτειο :lol:

αυτη η καθετη γραμμη αριστερα,τι ειναι;

εντιτ,τωρα που το εκανα κουοτ,μου εμφανιστηκε για ενα δευτερο, μια εικονα.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 14 Φεβ 2019, 13:32

Naida έγραψε:
14 Φεβ 2019, 12:10
Πιστεύω κουλουράκι μου, είμαι πολύ του συναισθήματος :vp4::vp5::smt061
κοψε ρε παιδι μου λιγο απ'την πανω μερια του αβαταρ και δωσε χωρο προς τα κατω!
Ημαρτον!
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Φεβ 2019, 13:38

Thor έγραψε:
14 Φεβ 2019, 13:32
Naida έγραψε:
14 Φεβ 2019, 12:10
Πιστεύω κουλουράκι μου, είμαι πολύ του συναισθήματος :vp4::vp5::smt061
κοψε ρε παιδι μου λιγο απ'την πανω μερια του αβαταρ και δωσε χωρο προς τα κατω!
Ημαρτον!
Αντί για ταβάνι να δείχνει πάτωμα; Χμμ δε ξέρω το ταβάνι μου μοιάζει πιο αισιόδοξο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14747
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 14 Φεβ 2019, 13:42




Αφιερώνω στον ερωτιάρη Georg (ΑΚΑ Γιώργης), εμφανίζεται στο τέλος του βίδεο
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 14 Φεβ 2019, 13:43

enterprise-psi έγραψε:
14 Φεβ 2019, 11:43
enterprise-psi έγραψε:
14 Φεβ 2019, 11:38
16-2 έχουμε και επέτειο :lol:
Μαλάκες, κοίταξα την βέρα μου και λέει 17-2 , ούτε αυτό δεν θυμάμαι :smt005:
Φοράει βέρα ο άλλος και το παίζει υπεράνω. Τί να πει κανείς :roll:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 14 Φεβ 2019, 13:44

Sid Vicious έγραψε:
14 Φεβ 2019, 13:23
Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) περίμενε στην οικία της την επίσκεψη του Ραϋμόνδου (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος). Της είχε φανεί αρκετά χαριτωμένος όταν τον πρωτογνώρισε, ίσως ακόμη και γοητευτικός σαν ένας τόπος άγνωστος και τώρα θα τον συναντούσε ξανά για δεύτερη φορά.
Ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) βρισκόταν καθοδόν προς την Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη). Ήταν μια όμορφη ημέρα και η πεζοπορία σε συνδυασμό με την μορφή της που κατακτούσε ολοένα και μεγαλύτερο μέρος του μυαλού του, την έκανε ακόμη ομορφότερη. Αναρωτιόταν πως άραγε είχε καταφέρει να γοητεύσει μια ανθρώπινη θεότητα τέτοια όπως την Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη). Ίσως η απάντηση του στην πεζή της ερώτηση από πού είναι ο δρόμος για το Δημαρχείο να την συγκίνησε. Τι όμορφη ανάμνηση.
«Με συγχωρείτε κύριε μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε; Μήπως γνωρίζετε προς τα πού είναι ο δρόμος για το Δημαρχείο; Βλέπετε μένω λίγο έξω από την πόλη και δεν χρειάστηκε να επισκεφθώ ξανά τις δημόσιες υπηρεσίες»
«Το γνωρίζω πως δεν είμαστε παρά ύλη και ακόμη χειρότερα παρά εκφάνσεις της ύλης και ότι αυτό είναι και το μόνο που έχουμε. Όμως ευχαρίστως θα θυσίαζα αυτό για να βαδίσω μαζί σας μέσα στο Όνειρο. Αλήθεια, εσείς είσαστε το Όνειρο»
Του βγήκε αυθόρμητα η απάντηση αυτή όταν του μίλησε σα να μην υπήρχαν άλλες λέξεις, μα τι είχε πάθει; Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) γέλασε και ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) ζήτησε συγγνώμη για την αλλοπρόσαλη του απάντηση. Έτσι έγινε η γνωριμία τους.
Ένας κτύπος στην πόρτα και αυτή ανοίγει, είναι αυτός με μερικά λουλούδια στο χέρι του.
«Αυτά είναι για σας Βεατρίκη»
Κάθεται στον λαχανί καναπέ και δίπλα του κάθεται και αυτή. Ελαφριά ντυμένη και κάτω από τα αραχνοΰφαντα της ρούχα να διαγράφονται κόσμοι ονείρων. Την κοιτάει στα μάτια, δεν χορταίνει να την κοιτά, είναι έτσι ο παράδεισος λοιπόν; Αυτή χαμογελάει και τον πλησιάζει, του ψιθυρίζει γλυκά ένα τραγούδι.
Όμως τώρα ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) αμίλητος ατένιζε το κενό, κοιτούσε τη Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) όμως ατένιζε το κενό. Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) το αντιλήφθηκε καιείχε αρχίσει να εκνευρίζεται. Θα μπορούσα, σκέφτηκε ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος), μα τι σημασία θα είχε πλέον;
- Έχεις όμορφο σπίτι, της είπε
- Για αυτό ήρθες εδώ, για να μου πεις ότι έχω όμορφο σπίτι; του απάντησε εμφανώς εκνευρισμένη η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη)
- Όχι αλλά έχω ξεχάσει γιατί ήρθα, ίσως κάποια παρόρμηση με έφερε εδώ
Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) είχε αρχίσει να χάνει το ενδιαφέρον της για αυτόν και αρνητικές σκέψεις περνούσαν από το μυαλό της.
Ο Ραϋμόνδος (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος) υποψιαζόταν ότι θα υπήρχε μια υπόσχεση ευτυχίας αλλά μετά ένα απέραντο άχρωμο τίποτα. Εκείνο το άηχο χρώμα. Το Μηδέν.
«Γιατί όλα αυτά Βεατρίκη; Συγχώρεσε την παρόρμηση μου, δεν θα αρκεστώ σε έναν μικρό γλυκό θάνατο που θα έχει γεννήσει μία ίσως ανία. Να αποκηρύξουμε τον αληθινό κόσμο αλλά τι θα απομείνει; Ίσως ο φαινομενικός κόσμος; Δεν υπάρχει περίπτωση! Γιατί μαζί με τον Αληθινό Κόσμο καταργούμε και τον Φαινομενικό Κόσμο.»
Και αποχώρησε. Η Βεατρίκη (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Βερενίκη) εκνευρισμένη τον έβρισε και θα συνέχιζε τη ζωη της βεβαίως, με παροδικους μικρους θανατους, τις μικρες ανθρώπινες θυελλες, στο αληθινό κόσμο και στον φαινομενικό κόσμο και στο τελος θα πεθαινε όπως γινεται εδώ και χιλιαδες χρόνια με το ανθρωπινο είδος. Το ίδιο θα συνέβαινε εφεξής και στον Ραϋμόνδο (που θα μπορούσε να ονομαζόταν και Ροδόλφος).
Και ζήσαμε εμείς καλύτερα (ελπίζω) και αυτοί δε νομίζω τόσο καλά αλλά τι να κανς, να πεθανς;



...καλύτερη ιστορία αγάπης από το twilight πάντως

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Φεβ 2019, 13:45

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Φεβ 2019, 13:43
enterprise-psi έγραψε:
14 Φεβ 2019, 11:43
enterprise-psi έγραψε:
14 Φεβ 2019, 11:38
16-2 έχουμε και επέτειο :lol:
Μαλάκες, κοίταξα την βέρα μου και λέει 17-2 , ούτε αυτό δεν θυμάμαι :smt005:
Φοράει βέρα ο άλλος και το παίζει υπεράνω. Τί να πει κανείς :roll:
Έλα γίνε και εσύ λίγο τρυφερουλης και αγαπησιαρης, μπορείς :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 14 Φεβ 2019, 13:45

Λοιπόν, θα ήθελα να υπάρχει επιλογή 'ναι είμαι ρεαλιστής', αλλά δυστυχώς πρέπει να δουλέψομε με αυτά που έχομε, οπότε εψήφισα ναι. Παρόλο που με ταλαιπωρεί μια ίωση, είμαι σε καλή διάθεση λόγω της ημέρας. Η δε γυναίκα έφτιαξε τούρτα με τα χεράκια της για να εορτάσομε τον έρωτά μας :romance-hearteyes:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών