Ότι μαλακία μας έρθει.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:08

George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:03
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 13:59
Εν μέρει για να έχεις κάνει το εμβόλιο, συμμερίζεσαι την χρήση των κυτταρικών σειρών
Πέρα από αυτά, θυμάμαι οτι κάτι είχα διαβάσει παλαιότερα από εσένα το οποίο δεν έβρισκα σωστό/σωστά, να το πω έτσι
Μην με ρωτήσεις, δεν θυμάμαι
Όχι.

Αυτό που πιστεύω είναι ότι το εμβόλιο φτιάχτηκε γιατί ο Θεός έδωσε τη γνώση για να τη χρησιμοποιήσουμε για το καλό μας.

Στη Σοφία Σολομωντος γράφει ότι εκ Θεού η ασθένεια αλλά επίσης εκ Θεού και ο ιατρός και η θεραπεία.

Άλλωστε και ο Απόστολος Παύλος που έπασχε από κάποια βαρέλια νόσο δεν εναπόθεσε όλες τις ελπίδες του στο Θεό μόνο. Είχε και τον Λούκα τον ιατρό μαζί του για να τον ανακουφίζει από τους πόνους.
Και ιερείς γιατροί υπάρχουν που είναι κατά του εμβολίου, αυτοί λες να μην έχουν υπόψιν τα παραπάνω?
Εδώ δεν μιλάμε για ιατρική όμως, μιλάμε για την υπηρεσία της ιατρικής και της επιστήμης γενικότερα στην υπηρεσία της πολιτικής και πάει λέγοντας.
Επίσης, δεν ξέρω εαν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου εαν είναι επιτρεπτό να επιτρέπεται η οποιαδήποτε γονιδιακή παρέμβαση, σε ρωτάω σαν Χριστιανό Ορθόδοξο, τουλάχιστον

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκείνο το ρημάδι που είχε αφήσει ο Άγιος Παίσιος περι ασθένεις-εμβολίου-υποχρεωτικότας, το έχεις συλλογιστεί καθόλου, ως Χριστιανός Ορθόδοξος?

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:10

Gherschaagk έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:06
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:01
Σιγά μωρέ τις γενεές τις 14, με κάνεις και γελάω! Πραγματικά όμως στο λέω αυτό, μου φαίνεται αστείο
Προφάσεις ρε κοριτσάρα, προφάσεις
Ναι η αλήθεια είναι πως υπάρχει ποστ σου που βρίζεις τον Beria άσχετα που δεν το εμφάνισα ποτέ και τον ρώτησα αν θέλει μπαν για αυτό, αλλά δεν απάντησε.

Να τα αποτελέσματα τώρα.

Να σε ρωτήσω όμως, η Μαρία η μοδίστρα στων επισκεπτών εσύ ήσουν;
Ναι, εγώ ήμουν, αυτό που έγραψα στον Μπερια σηκώνει μπαν? Δεν νομίζω οτι η φρασεολογία, από την εμπειρία μου εδώ μέσα, σηκώνει κάτι τέτοιο. Είναι καυστικό ναι, αλλά μπαν? Τεσπα, δεν έχω πρόβλημα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 01 Δεκ 2021, 14:10

Συνεχίζεται το τροπάρι της εσγιουβή βλέπω, σε νήμα με τον πιο ταιριαστό τίτλο που θα μπορούσε. Ο,τι πρέπει.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:13

AlienWay έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:04
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:01
Σιγά μωρέ τις γενεές τις 14, με κάνεις και γελάω! Πραγματικά όμως στο λέω αυτό, μου φαίνεται αστείο
Προφάσεις ρε κοριτσάρα, προφάσεις
Εγώ θα σου πρότεινα να ηρεμίσεις λίγο και να το δεις ως εξής: Οσοι ήταν να εμβολιαστούν ή όσοι εμβολιαστούν στο μέλλον, θα το πράξουν. Οσοι δεν το κάνουν, το έχουν αποφασίσει ήδη.

Δεν χρειάζεται να φωνάζεις και να ωρύεσαι.
Μερικές φορές οι άνθρωποι, είμαστε λίγο ας πούμε πολυδιάστατα πλάσματα ή απρόβλεπτα
Αυτό είναι και μέρος της ομορφιάς μας.
Τα ρομποτ είναι απόλυτα προβλέψιμα
:smt058

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:14

vantono έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:10
Συνεχίζεται το τροπάρι της εσγιουβή βλέπω, σε νήμα με τον πιο ταιριαστό τίτλο που θα μπορούσε. Ο,τι πρέπει.
:D

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27079
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Δεκ 2021, 14:15

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:08
George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:03
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 13:59
Εν μέρει για να έχεις κάνει το εμβόλιο, συμμερίζεσαι την χρήση των κυτταρικών σειρών
Πέρα από αυτά, θυμάμαι οτι κάτι είχα διαβάσει παλαιότερα από εσένα το οποίο δεν έβρισκα σωστό/σωστά, να το πω έτσι
Μην με ρωτήσεις, δεν θυμάμαι
Όχι.

Αυτό που πιστεύω είναι ότι το εμβόλιο φτιάχτηκε γιατί ο Θεός έδωσε τη γνώση για να τη χρησιμοποιήσουμε για το καλό μας.

Στη Σοφία Σολομωντος γράφει ότι εκ Θεού η ασθένεια αλλά επίσης εκ Θεού και ο ιατρός και η θεραπεία.

Άλλωστε και ο Απόστολος Παύλος που έπασχε από κάποια βαρέλια νόσο δεν εναπόθεσε όλες τις ελπίδες του στο Θεό μόνο. Είχε και τον Λούκα τον ιατρό μαζί του για να τον ανακουφίζει από τους πόνους.
Και ιερείς γιατροί υπάρχουν που είναι κατά του εμβολίου, αυτοί λες να μην έχουν υπόψιν τα παραπάνω?
Εδώ δεν μιλάμε για ιατρική όμως, μιλάμε για την υπηρεσία της ιατρικής και της επιστήμης γενικότερα στην υπηρεσία της πολιτικής και πάει λέγοντας.
Επίσης, δεν ξέρω εαν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου εαν είναι επιτρεπτό να επιτρέπεται η οποιαδήποτε γονιδιακή παρέμβαση, σε ρωτάω σαν Χριστιανό Ορθόδοξο, τουλάχιστον

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκείνο το ρημάδι που είχε αφήσει ο Άγιος Παίσιος περι ασθένεις-εμβολίου-υποχρεωτικότας, το έχεις συλλογιστεί καθόλου, ως Χριστιανός Ορθόδοξος?
Εσύ έχεις συλλογιστει ποτέ ότι οι Άγιοι παρολη την αγιότητα τους μπορεί και να κάνουν λάθος? Η οι γέροντες του Αγίου Όρους παρολη την εναρετοτητα τους μπορεί να έχουν αστόχησει?

Δεν θα είναι και η πρώτη φορά δα.

Όσο για τη γονιδιακή παρέμβαση πρώτον δεν υφίσταται καμία αλλοίωση dna κτλ. και δεύτερον αν αυτή είναι η θεραπεία σε μια σατανική αρρώστια γιατί να πεις όχι?

Κάποτε για την ελονοσία έδιναν κινινο. Οι προτεστάντες-πουριτανοι της Αγγλίας αρνούνταν να το πάρουν γιατί το θεωρούσαν ιησουιτικο καθολικό δηλητήριο.

Αποτέλεσμα αυτοί πέθαιναν από ελονοσία και όσοι το έπαιρναν σωζονταν. Μακροπροθεσμα κάνεις δεν θυμάται πλέον το κινινο ως δηλητήριο του Πάπα αλλά ως ένα θαυματουργό φάρμακο που έσωσε κόσμο από τις επιδημίες ελονοσίας στην Αγγλία.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23119
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Δεκ 2021, 14:16

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:13
AlienWay έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:04
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:01
Σιγά μωρέ τις γενεές τις 14, με κάνεις και γελάω! Πραγματικά όμως στο λέω αυτό, μου φαίνεται αστείο
Προφάσεις ρε κοριτσάρα, προφάσεις
Εγώ θα σου πρότεινα να ηρεμίσεις λίγο και να το δεις ως εξής: Οσοι ήταν να εμβολιαστούν ή όσοι εμβολιαστούν στο μέλλον, θα το πράξουν. Οσοι δεν το κάνουν, το έχουν αποφασίσει ήδη.

Δεν χρειάζεται να φωνάζεις και να ωρύεσαι.
Μερικές φορές οι άνθρωποι, είμαστε λίγο ας πούμε πολυδιάστατα πλάσματα ή απρόβλεπτα
Αυτό είναι και μέρος της ομορφιάς μας.
Τα ρομποτ είναι απόλυτα προβλέψιμα
:smt058
Αν εσύ είσαι πολυδιάστατη, αυτό είναι κάτι που δεν το γνωρίζω, γιατί εδώ και αρκετό καιρό βλέπω τη μία μόνο διάστασή σου. Αλλά τα πάντα είναι πιθανά.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 01 Δεκ 2021, 14:18

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:10
Gherschaagk έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:06
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:01
Σιγά μωρέ τις γενεές τις 14, με κάνεις και γελάω! Πραγματικά όμως στο λέω αυτό, μου φαίνεται αστείο
Προφάσεις ρε κοριτσάρα, προφάσεις
Ναι η αλήθεια είναι πως υπάρχει ποστ σου που βρίζεις τον Beria άσχετα που δεν το εμφάνισα ποτέ και τον ρώτησα αν θέλει μπαν για αυτό, αλλά δεν απάντησε.

Να τα αποτελέσματα τώρα.

Να σε ρωτήσω όμως, η Μαρία η μοδίστρα στων επισκεπτών εσύ ήσουν;
Ναι, εγώ ήμουν, αυτό που έγραψα στον Μπερια σηκώνει μπαν? Δεν νομίζω οτι η φρασεολογία, από την εμπειρία μου εδώ μέσα, σηκώνει κάτι τέτοιο. Είναι καυστικό ναι, αλλά μπαν? Τεσπα, δεν έχω πρόβλημα
Α, οκ αν δεν έχεις πρόβλημα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:29

George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:15
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:08
George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:03


Όχι.

Αυτό που πιστεύω είναι ότι το εμβόλιο φτιάχτηκε γιατί ο Θεός έδωσε τη γνώση για να τη χρησιμοποιήσουμε για το καλό μας.

Στη Σοφία Σολομωντος γράφει ότι εκ Θεού η ασθένεια αλλά επίσης εκ Θεού και ο ιατρός και η θεραπεία.

Άλλωστε και ο Απόστολος Παύλος που έπασχε από κάποια βαρέλια νόσο δεν εναπόθεσε όλες τις ελπίδες του στο Θεό μόνο. Είχε και τον Λούκα τον ιατρό μαζί του για να τον ανακουφίζει από τους πόνους.
Και ιερείς γιατροί υπάρχουν που είναι κατά του εμβολίου, αυτοί λες να μην έχουν υπόψιν τα παραπάνω?
Εδώ δεν μιλάμε για ιατρική όμως, μιλάμε για την υπηρεσία της ιατρικής και της επιστήμης γενικότερα στην υπηρεσία της πολιτικής και πάει λέγοντας.
Επίσης, δεν ξέρω εαν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου εαν είναι επιτρεπτό να επιτρέπεται η οποιαδήποτε γονιδιακή παρέμβαση, σε ρωτάω σαν Χριστιανό Ορθόδοξο, τουλάχιστον

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκείνο το ρημάδι που είχε αφήσει ο Άγιος Παίσιος περι ασθένεις-εμβολίου-υποχρεωτικότας, το έχεις συλλογιστεί καθόλου, ως Χριστιανός Ορθόδοξος?
Εσύ έχεις συλλογιστει ποτέ ότι οι Άγιοι παρολη την αγιότητα τους μπορεί και να κάνουν λάθος? Η οι γέροντες του Αγίου Όρους παρολη την εναρετοτητα τους μπορεί να έχουν αστόχησει?

Δεν θα είναι και η πρώτη φορά δα.

Όσο για τη γονιδιακή παρέμβαση πρώτον δεν υφίσταται καμία αλλοίωση dna κτλ. και δεύτερον αν αυτή είναι η θεραπεία σε μια σατανική αρρώστια γιατί να πεις όχι?

Κάποτε για την ελονοσία έδιναν κινινο. Οι προτεστάντες-πουριτανοι της Αγγλίας αρνούνταν να το πάρουν γιατί το θεωρούσαν ιησουιτικο καθολικό δηλητήριο.

Αποτέλεσμα αυτοί πέθαιναν από ελονοσία και όσοι το έπαιρναν σωζονταν. Μακροπροθεσμα κάνεις δεν θυμάται πλέον το κινινο ως δηλητήριο του Πάπα αλλά ως ένα θαυματουργό φάρμακο που έσωσε κόσμο από τις επιδημίες ελονοσίας στην Αγγλία.
Και βέβαια το έχω συλλογιστεί, όχι μόνο εγώ
Ούτε για αυτό είναι πρώτη φορά ούτε για τις αποφάσεις κάποιας Συνόδου θα είναι πρώτη φορά όμως (εστω για εναν αριθμο χ ιερωμένων στα υψηλά κλιμάκια)
Δεν μου απάντησες όμως, πώς το συλλογίστηκες? Δεν σου έκανε έστω την παραμικρή εντύπωση?

Γονιδιακή παρέμβαση έτσι όπως το θέτω είναι ακριβώς αυτό που έχουν πει και οι ίδιοι "γονιδιακή θεραπεία", έχουν χρησιμοποιήσει γενετικώς τροποποιημένους οργανισμούς

Δεν με ενδιαφέρει τί έκαναν οι προτεστάντες τον τάδε αιώνα, κάποιοι εφαρμόζουν αυτό που λένε "θεραπευτική διακοπή κύησης", τί θες να κάνω?

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 01 Δεκ 2021, 14:35

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:29
George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:15
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:08


Και ιερείς γιατροί υπάρχουν που είναι κατά του εμβολίου, αυτοί λες να μην έχουν υπόψιν τα παραπάνω?
Εδώ δεν μιλάμε για ιατρική όμως, μιλάμε για την υπηρεσία της ιατρικής και της επιστήμης γενικότερα στην υπηρεσία της πολιτικής και πάει λέγοντας.
Επίσης, δεν ξέρω εαν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου εαν είναι επιτρεπτό να επιτρέπεται η οποιαδήποτε γονιδιακή παρέμβαση, σε ρωτάω σαν Χριστιανό Ορθόδοξο, τουλάχιστον

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκείνο το ρημάδι που είχε αφήσει ο Άγιος Παίσιος περι ασθένεις-εμβολίου-υποχρεωτικότας, το έχεις συλλογιστεί καθόλου, ως Χριστιανός Ορθόδοξος?
Εσύ έχεις συλλογιστει ποτέ ότι οι Άγιοι παρολη την αγιότητα τους μπορεί και να κάνουν λάθος? Η οι γέροντες του Αγίου Όρους παρολη την εναρετοτητα τους μπορεί να έχουν αστόχησει?

Δεν θα είναι και η πρώτη φορά δα.

Όσο για τη γονιδιακή παρέμβαση πρώτον δεν υφίσταται καμία αλλοίωση dna κτλ. και δεύτερον αν αυτή είναι η θεραπεία σε μια σατανική αρρώστια γιατί να πεις όχι?

Κάποτε για την ελονοσία έδιναν κινινο. Οι προτεστάντες-πουριτανοι της Αγγλίας αρνούνταν να το πάρουν γιατί το θεωρούσαν ιησουιτικο καθολικό δηλητήριο.

Αποτέλεσμα αυτοί πέθαιναν από ελονοσία και όσοι το έπαιρναν σωζονταν. Μακροπροθεσμα κάνεις δεν θυμάται πλέον το κινινο ως δηλητήριο του Πάπα αλλά ως ένα θαυματουργό φάρμακο που έσωσε κόσμο από τις επιδημίες ελονοσίας στην Αγγλία.
Και βέβαια το έχω συλλογιστεί, όχι μόνο εγώ
Ούτε για αυτό είναι πρώτη φορά ούτε για τις αποφάσεις κάποιας Συνόδου θα είναι πρώτη φορά όμως (εστω για εναν αριθμο χ ιερωμένων στα υψηλά κλιμάκια)
Δεν μου απάντησες όμως, πώς το συλλογίστηκες? Δεν σου έκανε έστω την παραμικρή εντύπωση?

Γονιδιακή παρέμβαση έτσι όπως το θέτω είναι ακριβώς αυτό που έχουν πει και οι ίδιοι "γονιδιακή θεραπεία", έχουν χρησιμοποιήσει γενετικώς τροποποιημένους οργανισμούς

Δεν με ενδιαφέρει τί έκαναν οι προτεστάντες τον τάδε αιώνα, κάποιοι εφαρμόζουν αυτό που λένε "θεραπευτική διακοπή κύησης", τί θες να κάνω?
Γιατί δεν ανοίγεις νήμα, σε όποια ενότητα θες αντί να μπαίνεις σφήνα στα άλλα;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27079
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Δεκ 2021, 14:39

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:29
George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:15
SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:08


Και ιερείς γιατροί υπάρχουν που είναι κατά του εμβολίου, αυτοί λες να μην έχουν υπόψιν τα παραπάνω?
Εδώ δεν μιλάμε για ιατρική όμως, μιλάμε για την υπηρεσία της ιατρικής και της επιστήμης γενικότερα στην υπηρεσία της πολιτικής και πάει λέγοντας.
Επίσης, δεν ξέρω εαν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου εαν είναι επιτρεπτό να επιτρέπεται η οποιαδήποτε γονιδιακή παρέμβαση, σε ρωτάω σαν Χριστιανό Ορθόδοξο, τουλάχιστον

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εκείνο το ρημάδι που είχε αφήσει ο Άγιος Παίσιος περι ασθένεις-εμβολίου-υποχρεωτικότας, το έχεις συλλογιστεί καθόλου, ως Χριστιανός Ορθόδοξος?
Εσύ έχεις συλλογιστει ποτέ ότι οι Άγιοι παρολη την αγιότητα τους μπορεί και να κάνουν λάθος? Η οι γέροντες του Αγίου Όρους παρολη την εναρετοτητα τους μπορεί να έχουν αστόχησει?

Δεν θα είναι και η πρώτη φορά δα.

Όσο για τη γονιδιακή παρέμβαση πρώτον δεν υφίσταται καμία αλλοίωση dna κτλ. και δεύτερον αν αυτή είναι η θεραπεία σε μια σατανική αρρώστια γιατί να πεις όχι?

Κάποτε για την ελονοσία έδιναν κινινο. Οι προτεστάντες-πουριτανοι της Αγγλίας αρνούνταν να το πάρουν γιατί το θεωρούσαν ιησουιτικο καθολικό δηλητήριο.

Αποτέλεσμα αυτοί πέθαιναν από ελονοσία και όσοι το έπαιρναν σωζονταν. Μακροπροθεσμα κάνεις δεν θυμάται πλέον το κινινο ως δηλητήριο του Πάπα αλλά ως ένα θαυματουργό φάρμακο που έσωσε κόσμο από τις επιδημίες ελονοσίας στην Αγγλία.
Και βέβαια το έχω συλλογιστεί, όχι μόνο εγώ
Ούτε για αυτό είναι πρώτη φορά ούτε για τις αποφάσεις κάποιας Συνόδου θα είναι πρώτη φορά όμως (εστω για εναν αριθμο χ ιερωμένων στα υψηλά κλιμάκια)
Δεν μου απάντησες όμως, πώς το συλλογίστηκες? Δεν σου έκανε έστω την παραμικρή εντύπωση?

Γονιδιακή παρέμβαση έτσι όπως το θέτω είναι ακριβώς αυτό που έχουν πει και οι ίδιοι "γονιδιακή θεραπεία", έχουν χρησιμοποιήσει γενετικώς τροποποιημένους οργανισμούς

Δεν με ενδιαφέρει τί έκαναν οι προτεστάντες τον τάδε αιώνα, κάποιοι εφαρμόζουν αυτό που λένε "θεραπευτική διακοπή κύησης", τί θες να κάνω?
Εν τούτοις όμως συμπεροφερεσαι λες και κατέχεις την απόλυτη αλήθεια εξ αποκαλύψεως. Δεν το βρίσκεις λίγο οξύμωρο?

Όσο για τα περί εμβρύων κτλ. σε παραπέμπω στα αντίστοιχα επιστημονικά άρθρα που λένε τα αντίθετα από ότι ισχυρίζεσαι.

Το παράδειγμα με τους προτεστάντες το έβαλα για να δείξω ότι μετά από κάποιο διάστημα κάνεις δε θα θυμάται το εμβόλιο σαν ένα σατανικό κατασκεύασμα αλλά σαν φάρμακο.

Και το 1860 που είχε πέσει επιδημία ευλογιάς η ίδια η Εκκλησία και οι καλόγεροι προετρεπαν τον κόσμο να εμβολιαστεί με το νέο τότε εμβόλιο κατά της ευλογιάς (δαμαλισμος). Δλδ τι άλλαξε από τότε και τώρα τα εμβόλια είναι κακά?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:39

Σε ευχαριστώ για την προτροπή σου, μπορώ να ρωτήσω εαν ενοχλείσαι από την σφήνα σε άλλα νήματα? Άσε που προσωπικά εσύ, δεν θα έπρεπε να έχεις αντίρρηση να γράφω στο παρόν νήμα :lol: Εαν πάλι γράφω σε νήμα που αφορά το θέμα των εμβολίων, όπως το κλειδωμένο, πού το πρόβλημα? Άλλωστε, δεν έχω γράψει σε καμια κατοσταριά νήματα!



Η αλήθεια είναι οτι το σκέφτηκα αλλά για κάποιον λόγο μέχρι τώρα πίστευα οτι ως νεο μέλος με λίγες δημοσιεύεις, δεν μπορώ να ανοίξω νήμα. Ίσως θυμάμαι λάθος

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:44

George_V έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:39


Εν τούτοις όμως συμπεροφερεσαι λες και κατέχεις την απόλυτη αλήθεια εξ αποκαλύψεως. Δεν το βρίσκεις λίγο οξύμωρο? Συμπεριφέρομαι έτσι από την στιγμή που το θέμα μας έχει παραπάνω από μία προεκτάσεις και αφορά πολλούς τομείς, δεν είναι μια ιστορία από τα ίδια..και επιπλέον, πιστεύω αυτά που πιστεύω, τί θες να κάνω?

Όσο για τα περί εμβρύων κτλ. σε παραπέμπω στα αντίστοιχα επιστημονικά άρθρα που λένε τα αντίθετα από ότι ισχυρίζεσαι.
Δεν βλέπω τις παραπομπές, έχω εξηγήσει στο άλλο νήμα αναλυτικά, πηγαινε εκεί, δες τις δημοσιεύεις μου και πες μετά

Το παράδειγμα με τους προτεστάντες το έβαλα για να δείξω ότι μετά από κάποιο διάστημα κάνεις δε θα θυμάται το εμβόλιο σαν ένα σατανικό κατασκεύασμα αλλά σαν φάρμακο. πώς μπορείς να είσαι σίγουρος εσύ τί θα δείξει το μέλλον? για την θαληδομήδη, τί είχε δείξει?

Και το 1860 που είχε πέσει επιδημία ευλογιάς η ίδια η Εκκλησία και οι καλόγεροι προετρεπαν τον κόσμο να εμβολιαστεί με το νέο τότε εμβόλιο κατά της ευλογιάς (δαμαλισμος). Δλδ τι άλλαξε από τότε και τώρα τα εμβόλια είναι κακά?
μάλλον κάνεις άτσαλες βόλτες γύρω γύρω, αυτά ακριβώς συζητιούνται τόσο καιρό, εαν είναι να ζητάς τα βασικά της προβληματικής, κάτι νομίζω δεν κάνεις τίμια εδώ πέρα που μου μιλάς....

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 01 Δεκ 2021, 14:44

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 14:39
Σε ευχαριστώ για την προτροπή σου, μπορώ να ρωτήσω εαν ενοχλείσαι από την σφήνα σε άλλα νήματα? Άσε που προσωπικά εσύ, δεν θα έπρεπε να έχεις αντίρρηση να γράφω στο παρόν νήμα :lol: Εαν πάλι γράφω σε νήμα που αφορά το θέμα των εμβολίων, όπως το κλειδωμένο, πού το πρόβλημα? Άλλωστε, δεν έχω γράψει σε καμια κατοσταριά νήματα!



Η αλήθεια είναι οτι το σκέφτηκα αλλά για κάποιον λόγο μέχρι τώρα πίστευα οτι ως νεο μέλος με λίγες δημοσιεύεις, δεν μπορώ να ανοίξω νήμα. Ίσως θυμάμαι λάθος
Γράψε ποστ να το κάνω op και πες μου σε ποια ενότητα το θες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ότι μαλακία μας έρθει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 01 Δεκ 2021, 14:46

:roll:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών