Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Γκιώνης
Δημοσιεύσεις: 782
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 11:41
Phorum.gr user: Γκιώνης

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκιώνης » 13 Μαρ 2019, 08:46



Δε δικαιολογώ σφαλιάρες ή κλωτσιές σε καμία περίπτωση αλλά και το χιούμορ πρέπει να γίνεται στο σωστό χρόνο,ειδάλλως γίνεται ρεζιλίκι.
Γραμματέας του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 13 Μαρ 2019, 08:53

gassim έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40
Τέλος πάντων ρε χελη εμένα μου φαίνεται απαράδεκτο να βαράς την γυναίκα σου μπροστά σε κόσμο επειδή σου πάτησε το πόδι. Αν βαρούσε κάποιος την αδελφή μου ας πούμε την ημέρα του γάμου της θα τρελαινόμουν. Επίσης θα τρελαινόμουν αν άπλωνε άλλος χέρι στην γυναίκα μου ακόμα και αν έφταιγε, πόσο μάλλον να απλώσω εγώ.
Δεν είμαι όμως και άλφα μέηλ απ ότι κατάλαβα.
Δεν πειράζει, εχω βρει γυναίκες να με αγαπήσουν και να με σεβαστούν χωρίς απειλές οτι θα τις καταχεριάσω. Δεν είναι ανάγκη να είμαστε όλοι ίδιοι. Εσένα αν σου πατήσουν το πόδι ή δεν σέβονται τις επιθυμίες σου ή ότι άλλο θεωρείς άξιο ξύλου να σηκωνεις το χέρι και να ρίχνεις σφαλιάρες.
Δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ, τις απόψεις μας τις είπαμε.
Μου αρέσει πολύ που όλοι μα όλοι αγανάκτησαν με το χαστούκι και με το ότι την παράτησε κάγκελο στην εκκλησία, που γι' αυτήν ήταν 1000 φορές χειρότερο κτύπημα, δεν ασχολείται κανένας. :lol:
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 13 Μαρ 2019, 09:24

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Μαρ 2019, 23:38
Είναι ο ορισμός του τραμπουκισμού να ξεφτιλίζεις τον σύντροφο σου δημόσια, όταν κλείσει η πόρτα οκ φαγωθείτε σαν σκυλιά. Η γυναίκα τρόπος του λέγειν, ήταν όντως για μπάτσες.
Απαράδεκτες είναι και οι παραδοσιακές τελετές, με τους χίλιους καλεσμένους και τον τρίτο ξάδερφο να τραβάει με το κινητό. Δεν αντέχω να τις βλέπω,ούτε σαν καλεσμένος.Καλύτερα θα ήταν για τους ρομαντικούς ,το ζευγάρι μόνο του στο Vegas με ιερέα σατανιστικής εκκλησίας ντυμένο Elvis ή για τους πρακτικούς σύμφωνο στο ΚΕΠ. Τέλος πάντων μια τελετή με 5-10 άτομα, πάει καλά.
Ο πιο ωραίος γάμος που πήγα ήταν ένας σε ενα δημαρχείο, σε πολύ κλειστό. Ούτε καραγκιοζιλίκια, ούτε στρεσογόνες καταστάσεις, χαλαρά και ευχαριστα, με λίγους ανθρώπους που όντως νοιάζονταν για αυτούς που παντρεύονταν. Θα γινόμουν μάρτυρας, αλλά ξέχασα την ταυτότητα :cry και τελικά βάλανε μια άγνωστη από τον δρόμο. Ο γαμπρός είπε καμιά δεκα φορές "αυτός ο μαλάκας" και με έδειχνε την ώρα της τελετής και μετά χασμουριόταν και εξήγησε στην αντιδήμαρχο πως άκουγε αθλητικά μέχρι το πρωί :8) . Μόνη παραφωνία μια ηλίθια γεροντοκόρη φίλη της νύφης, που το είχε πάρει σοβαρά και έκλεγε ντεμεκ από συγκίνηση.
Το ωραιοτερο ποστ που εχω διαβασει εδω μεσα αν και θα διαφωνησω γι αυτο που λες για την γυναικα.Κι εγω αν ποτε παντρευτω θα το κανω στο δημαρχειο κι εγω δεν αντεχω τετοιες καταστασεις.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29407
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Μαρ 2019, 09:48

Επειδή δεν αντέχεις τέτοιες καταστάσεις θα παντρευτείς σε δημαρχείο ;

Όχι επειδή είσαι άθεο κομουνι;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Μαρ 2019, 09:54

Chainis έγραψε:
13 Μαρ 2019, 08:53
gassim έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40
Τέλος πάντων ρε χελη εμένα μου φαίνεται απαράδεκτο να βαράς την γυναίκα σου μπροστά σε κόσμο επειδή σου πάτησε το πόδι. Αν βαρούσε κάποιος την αδελφή μου ας πούμε την ημέρα του γάμου της θα τρελαινόμουν. Επίσης θα τρελαινόμουν αν άπλωνε άλλος χέρι στην γυναίκα μου ακόμα και αν έφταιγε, πόσο μάλλον να απλώσω εγώ.
Δεν είμαι όμως και άλφα μέηλ απ ότι κατάλαβα.
Δεν πειράζει, εχω βρει γυναίκες να με αγαπήσουν και να με σεβαστούν χωρίς απειλές οτι θα τις καταχεριάσω. Δεν είναι ανάγκη να είμαστε όλοι ίδιοι. Εσένα αν σου πατήσουν το πόδι ή δεν σέβονται τις επιθυμίες σου ή ότι άλλο θεωρείς άξιο ξύλου να σηκωνεις το χέρι και να ρίχνεις σφαλιάρες.
Δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ, τις απόψεις μας τις είπαμε.
Μου αρέσει πολύ που όλοι μα όλοι αγανάκτησαν με το χαστούκι και με το ότι την παράτησε κάγκελο στην εκκλησία, που γι' αυτήν ήταν 1000 φορές χειρότερο κτύπημα, δεν ασχολείται κανένας. :lol:
Εχουμε επηρεαστεί πιο πολύ απο το αρχικό βίντεο γι αυτό.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μαρ 2019, 10:02

gassim έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40

Δεν πειράζει, εχω βρει γυναίκες να με αγαπήσουν και να με σεβαστούν χωρίς απειλές οτι θα τις καταχεριάσω.
...αλλα και με την αδεια να σε καταχεριαζουν αυτες, ατιμωρητα. απο την πολλη αγαπη που σου εχουν. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 13 Μαρ 2019, 10:08

plouf έγραψε:
13 Μαρ 2019, 09:24

Το ωραιοτερο ποστ που εχω διαβασει εδω μεσα αν και θα διαφωνησω γι αυτο που λες για την γυναικα.
Λογοπαίγνιο είναι, δεν το εννοώ κυριολεκτικά. Η βία με ταράζει και όταν στεναχωριέμαι κάνω ρυτίδες,πραγμα που ασφαλώς δεν θέλω.
Υπάρχει και η ψυχολογική βία παντως και τέτοια είναι οι φάρσες που δεν έχουν σχέση με το χιουμορ.
Να μπούμε και στην θέση του αμοιρου αρσενικού. Ειναι πολυ οδυνηρό να καταλαβαίνεις μπρός σε όλους οσους ξέρεις, πως η γυναίκα που επέλεξες ή σου επέβαλαν ανάλογα την κοινωνία, να περασεις την ζωή σου, είναι ηλίθια και ασεβής. Μπορεί ο άνθρωπος να μην ήταν μαλάκας, αλλα ρομαντικός, που έζησε σε ενα δευτερο την οδυνηρή διάψευση του ιδεατου έρωτα, με την σκληρή αλήθεια και του βγήκε κάπως.
Πάτημα σε εκκλησία εφόσον το είχα ζητήσει να μην γινει,δεν θα το ανεχομουν και εγω. Ούτε σφαλιάρα θα εριχνα,ούτε θα έφευγα την ίδια στιγμή,ούτε θα το ανέφερα καν,τα παραπονα δεν μου αρέσουν.Απλά θα ήταν η αρχή που θα συνειδητοποιουσα τι μαλακία έκανα και αν αρχίσω σιγα- σιγα να ξενερώνω, που μόνο απο θέματα μικροψυχου χαρακτήρα μπορεί να γίνει, δεν με κρατάει κανείς.
Πάντως στο βίντεο και οι δυο φρικαρισμενοι φαινόντουσαν εξ αρχής.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8657
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 13 Μαρ 2019, 10:12

Ασέβαστος έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:02
gassim έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40

Δεν πειράζει, εχω βρει γυναίκες να με αγαπήσουν και να με σεβαστούν χωρίς απειλές οτι θα τις καταχεριάσω.
...αλλα και με την αδεια να σε καταχεριαζουν αυτες, ατιμωρητα. απο την πολλη αγαπη που σου εχουν. :102:
Δεν εννόησε κάτι τέτοιο. Εικάζω πως σε μερικούς ανθρώπους είναι αδιανόητο να υπάρξει τόσο βίαιη αντίδραση, ακόμη και σπασμωδικά, γιατί απλώς δεν υπάρχει πουθενά μέσα τους, σαν επιλογή εννοώ.
Κάποιος ανέφερε την δυσαναλογία μεταξύ των αντιδράσεων, και η δική μου οπτική συμφωνεί.
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Μαρ 2019, 10:12

Ασέβαστος έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:02
gassim έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40

Δεν πειράζει, εχω βρει γυναίκες να με αγαπήσουν και να με σεβαστούν χωρίς απειλές οτι θα τις καταχεριάσω.
...αλλα και με την αδεια να σε καταχεριαζουν αυτες, ατιμωρητα. απο την πολλη αγαπη που σου εχουν. :102:
Δεν μου χει τύχει.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μαρ 2019, 10:16

gassim έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:12
Ασέβαστος έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:02
gassim έγραψε:
12 Μαρ 2019, 22:40

Δεν πειράζει, εχω βρει γυναίκες να με αγαπήσουν και να με σεβαστούν χωρίς απειλές οτι θα τις καταχεριάσω.
...αλλα και με την αδεια να σε καταχεριαζουν αυτες, ατιμωρητα. απο την πολλη αγαπη που σου εχουν. :102:
Δεν μου χει τύχει.
μπορει να κανω και λαθος, αλλα νομιζα οτι εσυ ησουν που καποια στιγμη ειπες οτι ειναι επιτρεπτο να βαρανε οι γυναικες τους αντρες, αλλα οχι το αντιθετο. αν κανω λαθος, συγνωμη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Μαρ 2019, 10:18

Γκιώνης έγραψε:
13 Μαρ 2019, 08:46


Δε δικαιολογώ σφαλιάρες ή κλωτσιές σε καμία περίπτωση αλλά και το χιούμορ πρέπει να γίνεται στο σωστό χρόνο,ειδάλλως γίνεται ρεζιλίκι.
Οι γάμοι είναι ο κατεξοχήν σωστός χρόνος.
Υποτίθεται οτι είναι ενα χαρούμενο γεγονός όπου μαζεύονται οι φίλοι του ζευγαριού για να γιορτάσουν και η όλη φάση περιλαμβάνει χαβαλέ.

Λάθος χρόνος είναι μια Δευτέρα που θα ξυπνήσεις και δεν θα έχεις πιει καφέ, ή μια κηδεία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Μην κάνεις πλάκα στο μαλάκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 13 Μαρ 2019, 10:19

Ασέβαστος έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:16
gassim έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:12
Ασέβαστος έγραψε:
13 Μαρ 2019, 10:02


...αλλα και με την αδεια να σε καταχεριαζουν αυτες, ατιμωρητα. απο την πολλη αγαπη που σου εχουν. :102:
Δεν μου χει τύχει.
μπορει να κανω και λαθος, αλλα νομιζα οτι εσυ ησουν που καποια στιγμη ειπες οτι ειναι επιτρεπτο να βαρανε οι γυναικες τους αντρες, αλλα οχι το αντιθετο. αν κανω λαθος, συγνωμη.
ειπα οτι ειναι διαφορετικό λόγο σωματικής διάπλασης δεν είπα οτι ειναι οκ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών