Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιουν 2020, 11:18

Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:13

Όταν κάποιος συμπεριφέρεται σαν μπαμπουίνος, του συμπεριφερεσαι ανάλογα.

Αν ο "μπαμπάς που φέρνει δουλειές" δυσαρεστηθεί, του εξηγείς τη φάση, ότι έχει γιο μαλάκα, και αν δεν την καταλάβει, δικό του πρόβλημα.
εδω εισαι εντελως λαθος. δεν ειναι δικο του προβλημα, η σεσι θα χασει δουλειες.

το ελευθερο επαγγελμα δεν σου επιτρεπει να κανεις εχθρους, ειδικα σε μικρη κοινωνια, οσο δικιο κι αν εχεις. πρεπει να βρισκεις τροπους να μη σε ενοχλουν οι καθε ειδους ζαβοι, αλλα χωρις να σε εχθρευονται. ειναι μερος της δουλειας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 11:22

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:18
Namrail έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:13

Όταν κάποιος συμπεριφέρεται σαν μπαμπουίνος, του συμπεριφερεσαι ανάλογα.

Αν ο "μπαμπάς που φέρνει δουλειές" δυσαρεστηθεί, του εξηγείς τη φάση, ότι έχει γιο μαλάκα, και αν δεν την καταλάβει, δικό του πρόβλημα.
εδω εισαι εντελως λαθος. δεν ειναι δικο του προβλημα, η σεσι θα χασει δουλειες.

το ελευθερο επαγγελμα δεν σου επιτρεπει να κανεις εχθρους, ειδικα σε μικρη κοινωνια, οσο δικιο κι αν εχεις. πρεπει να βρισκεις τροπους να μη σε ενοχλουν οι καθε ειδους ζαβοι, αλλα χωρις να σε εχθρευονται. ειναι μερος της δουλειας.
Αλλιώς ελεύθερος σκλάβος .

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιουν 2020, 11:24

- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:24
Ερμής έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:11
Κασπερ γιατί ασχολείσαι;
1ον γιατί μου έσπασε τα νεύρα και 2ον επειδή ο Άγις συμπέρανε πως τον γουστάρω με τον τρόπο που το χειρίστηκα. Γι' αυτό του έστειλα την συνομιλία και γι' αυτό ζήτησα και την συμβουλή του.
εδω να πω οτι κι εγω συμπερανα οτι τον γουσταρεις. ειδικα οταν ειδα οτι για καθε μυνημα του, απαντουσες με 2-3. μαλλον το ιδιο συμπερανε κι αυτος. ειστε παραξενα πλασματα οι γυναικες, σπανιως λετε οτι ακριβως σκεπτεστε, και η κατανοηση δεν ειναι παντα ευκολη.
οσο συνεχιζεις την κουβεντα, μοιαζει σαν να ψαχνεσαι. αν δεν ψαχνεσαι, κοβεις. απαντας μονολεκτικα, μια φορα καθε 5-10 μυνηματα, ισα για να μη γινεις τελειως αναγωγη, και για να ξερει οτι τα διαβαζεις, αλλα δεν ενδιαφερεσαι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 11:32

O μοναρχιδός

Η συστροφή του όρχι αποτελεί ένα εξαιρετικά επείγον χειρουργικό πρόβλημα της παιδικής και εφηβικής ηλικίας, το οποίο αν δεν αντιμετωπισθεί έγκαιρα θα οδηγήσει σε νέκρωση και ατροφία του όρχι. Για αυτό το λόγο κάθε αιφνίδια επώδυνη διόγκωση του οσχέου στα παιδιά θα πρέπει να θεωρείται συστροφή του όρχι μέχρις αποδείξεως του εναντίου και να αντιμετωπίζεται άμεσα. Η λήψη του ιστορικού και η λεπτομερής κλινική εξέταση θέτουν την διάγνωση στα δύο τρίτα των περιπτώσεων, ενώ το υπερηχογράφημα του οσχέου είναι σχεδόν πάντα διαγνωστικό.

Κλινική εικόνα

Η συστροφή εκδηλώνεται συνήθως με έντονο, οξύ και αιφνίδιο άλγος στο όσχεο που επεκτείνεται κατά μήκος του σύστοιχου σπερματικού τόνου προς την πλάγια κοιλιακή χώρα. Ο πόνος συνοδεύεται συχνά από ναυτία ή και έμετο, ενώ δεν υπάρχουν σημεία ουρολοίμωξης, δηλαδή συχνουρία, τσούξιμο, πυρετός κλπ. Είναι πιθανό να αναφέρονται παρόμοια επεισόδια στο ιστορικό που υφέθηκαν αυτόματα (ατελής συστροφή). Η κλινική εικόνα διαφέρει ανάλογα με την ανατομική θέση της συστροφής. Διακρίνουμε δύο παραλλαγές: την εξωελυτρική πού αφορά το 5% περίπου των περιπτώσεων και απαντάται συνήθως στα νεογνά, είναι αμφοτερόπλευρη σε ποσοστό 3-20% και συχνότερη σε νεογνά μεγάλου βάρους γέννησης. Η μορφή αυτή αφορά ουσιαστικά τον σπερματικό τόνο και συμβαίνει έξω από τον ελυτροειδή χιτώνα. Η δεύτερη παραλλαγή είναι η ενδοελυτρική συστροφή που αφορά το 95% των περιπτώσεων, απαντάται σε μεγαλύτερα παιδιά και σχετίζεται με ατελή ή ανώμαλη ανάρτηση και καθήλωση του όρχι. Η ατελής ανάρτηση και καθήλωση είναι συχνά αμφοτερόπλευρη. Η παραλλαγή αυτή εμφανίζει μεγαλύτερη επίπτωση στους εφήβους, εκδηλώνεται κλινικά συχνότερα αριστερά, ενώ σε ποσοστό 2% αφορά και τους δύο όρχεις.

Αιτιολογία και Παθογένεια

Στην εξωελυτρική μορφή που όπως είπαμε απαντάται κυρίως στα νεογνά, ο όρχις συστρέφεται προτού αναπτυχθεί ο μηχανισμός καθήλωσης στο όσχεο, δηλαδή κατά την ενδομήτρια ανάπτυξη του εμβρύου. Για το λόγο αυτό είναι πρακτικά αδύνατη η διάσωση του όρχι ο οποίος είναι ήδη νεκρωμένος κατά την γέννηση. Στην ενδοελυτρική παραλλαγή, η οποία είναι και η συχνότερη, ευθύνεται η έλλειψη καθήλωσης που επιτρέπει την συστροφή λόγω της ελεύθερης ανάρτησης μέσα στον ελυτροειδή χιτώνα. Στην περίπτωση αυτή η στροφή κυμαίνεται από 180 έως 720 μοίρες και απαιτείται η άμεση αποσυστροφή, το πολύ μέσα σε 6-8 ώρες για να διασωθεί ο όρχις. Παραμονή της συστροφής για χρονικό διάστημα πάνω από 24 ώρες προκαλεί νέκρωση και καταστροφή του οργάνου λόγω ισχαιμίας.

Διάγνωση

Η διάγνωση θα τεθεί από το ιστορικό και την κλινική εξέταση και θα επιβεβαιωθεί με το υπερηχογράφημα. Αν τίθεται κλινικά υποψία συστροφής δεν θα πρέπει να περιμένουμε το υπερηχογράφημα, αλλά θα πρέπει να προχωρήσουμε άμεσα σε χειρουργική διερεύνηση.
Στα νεογνά συνήθως ψηλαφούμε μία ανώδυνη, σκληρή και συμπαγή μάζα που δεν διαυγάζει και συμφύεται με το όσχεο, πράγμα που υποδηλώνει νέκρωση του όρχι. Στα βρέφη και τα μεγαλύτερα παιδιά υπάρχει αιφνίδια έναρξη με έντονο άλγος στο όσχεο που συνοδεύεται από διόγκωση της περιοχής και ναυτία ή και εμετό στο ένα τρίτο των ασθενών. Στην ψηλάφηση ο όρχις είναι επώδυνος, οιδηματώδης και βρίσκεται σε υψηλότερη θέση από το κανονικό. Υπάρχει επίσης ερυθρότητα στην περιοχή και αντιδραστική υδροκήλη. Εάν η κατάσταση δεν αντιμετωπισθεί άμεσα θα επέλθει νέκρωση λόγω ισχαιμίας και στην περίπτωση αυτή θα υποχωρήσει και ο πόνος.
Η διαφορική διάγνωση της συστροφής γίνεται κυρίως από την συστροφή των εμβρυϊκών αποφύσεων του όρχι (κύστη Morgagni),όπου η συμπτωματολογία είναι ηπιότερη και το ιστορικό πιο μακροχρόνιο. Το υπερηχογράφημα είναι σχεδόν πάντα διαγνωστικό. Πιο σπάνια η κλινική εικόνα θα πρέπει να διαφοροδιαγνωσθεί από άλλες παθήσεις της περιοχής , όπως οι φλεγμονές (ορχεοεπιδιδυμίτιδα), η υδροκήλη, οι όγκοι του όρχεος και το ιδιοπαθές οίδημα του οσχέου.

Θεραπεία

Στα νεογνά η θεραπεία συνίσταται στην αφαίρεση του ήδη νεκρωμένου όρχι με ταυτόχρονη καθήλωση του υγιούς ώστε να αποκλειστεί το ενδεχόμενο συστροφής του στο μέλλον. Όπως είναι κατανοητό δεν υπάρχει καμία πιθανότητα διάσωσης του όρχι, αφού η συστροφή έχει συμβεί κατά την ενδομήτρια ζωή. Αντίθετα στα βρέφη και τα μεγαλύτερα παιδιά επιβάλλεται η άμεση χειρουργική διερεύνηση του οσχέου με σκοπό την αποσυστροφή και επαναφορά του όρχι και τον έλεγχο της βιωσιμότητας του. Η τοποθέτηση θερμών επιθεμάτων κατά την επέμβαση βοηθά σημαντικά στην επαναφορά της κυκλοφορίας. Εάν ο όρχις επανέλθει και κριθεί βιώσιμος ,τότε καθηλώνεται με ραφές στο όσχεο, ενώ ταυτόχρονα θα πρέπει να καθηλωθεί και ο άλλος για την πιθανότητα συστροφής. Εάν υπάρχει ισχαιμική νέκρωση ,ο όρχις αφαιρείται και καθηλώνεται ταυτόχρονα ο υγιής. Αργότερα και συνήθως στην προεφηβική ηλικία τοποθετείται σιλικονούχο μόσχευμα στη θέση του αφαιρεθέντος όρχι τόσο για ψυχολογικούς, όσο και για αισθητικούς λόγους. Εχει αποδειχθεί με διάφορες μελέτες ότι εάν η επέμβαση καθυστερήσει πάνω από 6-8 ώρες το ποσοστό διάσωσης του όρχι κυμαίνεται από 55-85%.Καθυστέρηση πέραν του 24ώρου σημαίνει πρακτικά νέκρωση και ο νεκρωμένος όρχις πρέπει να αφαιρείται επειδή προκαλεί παθολογικές αλλοιώσεις τον υγιή μέσω αυτοάνοσων μηχανισμών. Τέλος έχει παρατηρηθεί μειωμένη γονιμότητα σε ενήλικες με ιστορικό μονόπλευρης συστροφής πιθανώς λόγω κάκωσης , προϋπάρχουσας παθολογικής κατάστασης που προδιαθέτει σε ανώμαλη σπερματογένεση καθώς και ανάπτυξης αυτοάνοσου μηχανισμού από μη αφαίρεση νεκρωμένου όρχι ,όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

Συμπέρασμα

Η συστροφή του όρχεος αποτελεί μια εξαιρετικά επείγουσα κατάσταση της παιδικής και εφηβικής ηλικίας που χρειάζεται άμεση διάγνωση και χειρουργική αντιμετώπιση για την αποφυγή νέκρωσης του οργάνου που ενδεχομένως θα έχει επιπτώσεις στην γονιμότητα του αυριανού ενήλικα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιουν 2020, 11:37

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:24
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:24
Ερμής έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:11
Κασπερ γιατί ασχολείσαι;
1ον γιατί μου έσπασε τα νεύρα και 2ον επειδή ο Άγις συμπέρανε πως τον γουστάρω με τον τρόπο που το χειρίστηκα. Γι' αυτό του έστειλα την συνομιλία και γι' αυτό ζήτησα και την συμβουλή του.
εδω να πω οτι κι εγω συμπερανα οτι τον γουσταρεις. ειδικα οταν ειδα οτι για καθε μυνημα του, απαντουσες με 2-3. μαλλον το ιδιο συμπερανε κι αυτος. ειστε παραξενα πλασματα οι γυναικες, σπανιως λετε οτι ακριβως σκεπτεστε, και η κατανοηση δεν ειναι παντα ευκολη.
οσο συνεχιζεις την κουβεντα, μοιαζει σαν να ψαχνεσαι. αν δεν ψαχνεσαι, κοβεις. απαντας μονολεκτικα, μια φορα καθε 5-10 μυνηματα, ισα για να μη γινεις τελειως αναγωγη, και για να ξερει οτι τα διαβαζεις, αλλα δεν ενδιαφερεσαι.
Δε διάβασες παραπάνω τι ειπα.
Για τους άντρες(όχι τα λιμά) ισχύει οτι το όχι σημαίνει όχι
Αν το όχι σημαίνει ναι, τότε δύο φορές όχι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιουν 2020, 11:49

Casperιλουλίνη τον έκαμες πλοκ τελικά για κανονίσατε για καφέ;
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιουν 2020, 11:51

Ερμής έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:37

Δε διάβασες παραπάνω τι ειπα.
Για τους άντρες(όχι τα λιμά) ισχύει οτι το όχι σημαίνει όχι
Αν το όχι σημαίνει ναι, τότε δύο φορές όχι.
ενταξει, ισχυει, αν και στην πραξη για τους περισσοτερους αντρες, αυτο το "οχι σημαινει ναι" δεν θα το καταλαβουν ποτε. θα το αναγνωρισουν απλα ως οχι και παμε γι αλλα.

οι πεφτουλες που δε νιωθουν ομως, ειναι υπαρκτη ποσοτητα. και οσες καθονται και το συζητανε, δινουν την εικονα οτι ψηνονται, απλως δε θελουν να χαρακτηριστουν ευκολες, και θα χρειαστουν καμποσο ψησιμο ακομη.
εφοσον το κοριτσι ειναι μικιο , πρεπει να του πουμε τι εικονα δινει στα ματια του πεφτουλα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 11:53

.Γιατί γίνεται πρόκληση τοκετού
Η πρόκληση τοκετού γίνεται για να ξεκινήσει η μήτρα να κάνει συσπάσεις με σκοπό να γεννηθεί με φυσιολογικό τοκετό το μωρό σας. Υπάρχουν διάφοροι λόγοι για να γίνει πρόκληση τοκετού:

Πρόβλημα υγείας της μητέρας. Κάποιες φορές η συνέχιση μιας εγκυμοσύνης θέτει σε κίνδυνο την υγεία της μητέρας, όπως για παράδειγμα σε περίπτωση προεκλαμψίας. Όταν η συνέχιση της εγκυμοσύνης μπορεί να είναι επικίνδυνη για το μωρό που βρίσκεται μέσα στη μήτρα. Παράδειγμα αποτελεί η μη φυσιολογική ανάπτυξη του μωρού σας σε περίπτωση που ο πλακούντας δεν του παρέχει αρκετή τροφή (πλακουντιακή ανεπάρκεια). Πρόκληση μπορεί να γίνει και για μη ιατρικούς λόγους, όταν θέλετε να προγραμματίσετε ακριβώς την ημέρα του τοκετού σας. Παράδειγμα εάν μένετε πολύ μακριά από το μέρος πρόκειται να γεννήσετε. Σε περίπτωση που φτάσετε στις 41 ολοκληρωμένες εβδομάδες κύησης, και υπάρχει υπερηχογραφική επιβεβαίωση της ηλικίας κύησης στο 1οτρίμηνο, οι περισσότεροι προτείνουν παρέμβαση και πρόκληση τοκετού. Μελέτες έχουν δείξει αυξημένο κίνδυνο σοβαρών επιπλοκών όταν η εγκυμοσύνη συνεχίζεται και μετά τις 41 εβδομάδες.

- Casper -

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Ιουν 2020, 11:54

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:24
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:24
Ερμής έγραψε:
10 Ιουν 2020, 22:11
Κασπερ γιατί ασχολείσαι;
1ον γιατί μου έσπασε τα νεύρα και 2ον επειδή ο Άγις συμπέρανε πως τον γουστάρω με τον τρόπο που το χειρίστηκα. Γι' αυτό του έστειλα την συνομιλία και γι' αυτό ζήτησα και την συμβουλή του.
εδω να πω οτι κι εγω συμπερανα οτι τον γουσταρεις. ειδικα οταν ειδα οτι για καθε μυνημα του, απαντουσες με 2-3. μαλλον το ιδιο συμπερανε κι αυτος. ειστε παραξενα πλασματα οι γυναικες, σπανιως λετε οτι ακριβως σκεπτεστε, και η κατανοηση δεν ειναι παντα ευκολη.
οσο συνεχιζεις την κουβεντα, μοιαζει σαν να ψαχνεσαι. αν δεν ψαχνεσαι, κοβεις. απαντας μονολεκτικα, μια φορα καθε 5-10 μυνηματα, ισα για να μη γινεις τελειως αναγωγη, και για να ξερει οτι τα διαβαζεις, αλλα δεν ενδιαφερεσαι.
Έχω βάλει το απόσπασμα που του εξηγώ πόσο ενοχλητικός γίνεται. Πριν απ' αυτά μιλούσε μόνος, έβλεπε πως δεν απαντάω και ΣΥΝΕΧΙΖΕ. Το έχω εξηγήσει κιόλας στα ποστ, αφού τα πιάνεις από την αρχή δες τα για να μην ξανακάνουμε κύκλους. Δεν μπορείς να έχεις πλήρη εικόνα με 3 φωτογραφίες. Τις έβαλα για να δείξω τον τρόπο που του εξήγησα να κόψει αυτό που κάνει. Και όχι δεν ισχύει. Λέω ακριβώς τι σκέφτομαι. Δεν φταίω αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει ή το παίζει τρελλίτσα, γι' αυτό και έφαγε το μπλοκ να ησυχάσουμε.

Δες εδώ τι γινόταν ΠΡΙΝ του το πω και τσέκαρε και τις ώρες. Αυτό συνέβαινε συνέχεια εννοείται, ακόμα και στη δουλειά όπου δεν απαντούσα ή απαντούσα μονολεκτικά μετά από ώρες.
SpoilerShow
Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα



Εικόνα


Εικόνα
Sys μπλοκ θα παραμείνει. Δεν θα κάνω πίσω. Να το κλείσουμε το θέμα τώρα σας παρακαλώ; :oops:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιουν 2020, 11:56

Κάποιες λειτουργούν έτσι "να τον ψήσω λιγάκι"
Έχουν ξεχάσει όμως οτι δεν ειναι έτσι τα πράγματα.
Θα μου πεις βέβαια πάντα υπάρχουν οι πεινασμένοι που θα κάνουν τα πάντα, οκ. Για τους νορμαλ λέω.
Μα μου έχει τύχει και εμένα σκηνικό.
Τύπισσα που γούσταρα μου το έπαιζε ψιλοαρνητική και εννοείται αποχώρησα.
μετα απο λίγο καιρο που έτυχε να ξαναβρεθούμε σε κοινό τόπο και πιάσαμε κουβέντα, τα έφερε έτσι που μου είπε "Ναι αλλά δε με διεκδίκησες"
απαντώντας της οτι για εμένα το όχι σημαίνει όχι και πως δεν ειμαι 15 χρονώνε, απάντησε με ένα αστείο "Δεν υπάρχουν άντρες σήμερα"

Κασπερ μηπως όντως γουστάρεις; Αλλιως θα τον έκανες μπλοκ και τέλος η παραμύθα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 12:01

Ερμής έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:56
Κάποιες λειτουργούν έτσι "να τον ψήσω λιγάκι"
Έχουν ξεχάσει όμως οτι δεν ειναι έτσι τα πράγματα.
Θα μου πεις βέβαια πάντα υπάρχουν οι πεινασμένοι που θα κάνουν τα πάντα, οκ. Για τους νορμαλ λέω.
Μα μου έχει τύχει και εμένα σκηνικό.
Τύπισσα που γούσταρα μου το έπαιζε ψιλοαρνητική και εννοείται αποχώρησα.
μετα απο λίγο καιρο που έτυχε να ξαναβρεθούμε σε κοινό τόπο και πιάσαμε κουβέντα, τα έφερε έτσι που μου είπε "Ναι αλλά δε με διεκδίκησες"
απαντώντας της οτι για εμένα το όχι σημαίνει όχι και πως δεν ειμαι 15 χρονώνε, απάντησε με ένα αστείο "Δεν υπάρχουν άντρες σήμερα"

Κασπερ μηπως όντως γουστάρεις; Αλλιως θα τον έκανες μπλοκ και τέλος η παραμύθα.
Εγώ αντιληφθηκα ότι την αρέσει να ντρέπεται...Που έβαλε αυτήν την φατσουλα την γλυκιά .

- Casper -

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Ιουν 2020, 12:01

Ερμής έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:56
Κάποιες λειτουργούν έτσι "να τον ψήσω λιγάκι"
Έχουν ξεχάσει όμως οτι δεν ειναι έτσι τα πράγματα.
Θα μου πεις βέβαια πάντα υπάρχουν οι πεινασμένοι που θα κάνουν τα πάντα, οκ. Για τους νορμαλ λέω.
Μα μου έχει τύχει και εμένα σκηνικό.
Τύπισσα που γούσταρα μου το έπαιζε ψιλοαρνητική και εννοείται αποχώρησα.
μετα απο λίγο καιρο που έτυχε να ξαναβρεθούμε σε κοινό τόπο και πιάσαμε κουβέντα, τα έφερε έτσι που μου είπε "Ναι αλλά δε με διεκδίκησες"
απαντώντας της οτι για εμένα το όχι σημαίνει όχι και πως δεν ειμαι 15 χρονώνε, απάντησε με ένα αστείο "Δεν υπάρχουν άντρες σήμερα"

Κασπερ μηπως όντως γουστάρεις; Αλλιως θα τον έκανες μπλοκ και τέλος η παραμύθα.
Τον έκανα λέμε. Με βλέπετε να γράφω γιατί υπερασπίζομαι τον εαυτό μου όταν διαβάζω κάτι που δεν ισχύει. :-?

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιουν 2020, 12:01

- Casper - έγραψε:
11 Ιουν 2020, 12:01
Ερμής έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:56
Κάποιες λειτουργούν έτσι "να τον ψήσω λιγάκι"
Έχουν ξεχάσει όμως οτι δεν ειναι έτσι τα πράγματα.
Θα μου πεις βέβαια πάντα υπάρχουν οι πεινασμένοι που θα κάνουν τα πάντα, οκ. Για τους νορμαλ λέω.
Μα μου έχει τύχει και εμένα σκηνικό.
Τύπισσα που γούσταρα μου το έπαιζε ψιλοαρνητική και εννοείται αποχώρησα.
μετα απο λίγο καιρο που έτυχε να ξαναβρεθούμε σε κοινό τόπο και πιάσαμε κουβέντα, τα έφερε έτσι που μου είπε "Ναι αλλά δε με διεκδίκησες"
απαντώντας της οτι για εμένα το όχι σημαίνει όχι και πως δεν ειμαι 15 χρονώνε, απάντησε με ένα αστείο "Δεν υπάρχουν άντρες σήμερα"

Κασπερ μηπως όντως γουστάρεις; Αλλιως θα τον έκανες μπλοκ και τέλος η παραμύθα.
Τον έκανα λέμε. Με βλέπετε να γράφω γιατί υπερασπίζομαι τον εαυτό μου όταν διαβάζω κάτι που δεν ισχύει. :-?
Δε χρειάζεται.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

- Casper -

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Ιουν 2020, 12:02

Kiki mat έγραψε:
11 Ιουν 2020, 12:01
Ερμής έγραψε:
11 Ιουν 2020, 11:56
Κάποιες λειτουργούν έτσι "να τον ψήσω λιγάκι"
Έχουν ξεχάσει όμως οτι δεν ειναι έτσι τα πράγματα.
Θα μου πεις βέβαια πάντα υπάρχουν οι πεινασμένοι που θα κάνουν τα πάντα, οκ. Για τους νορμαλ λέω.
Μα μου έχει τύχει και εμένα σκηνικό.
Τύπισσα που γούσταρα μου το έπαιζε ψιλοαρνητική και εννοείται αποχώρησα.
μετα απο λίγο καιρο που έτυχε να ξαναβρεθούμε σε κοινό τόπο και πιάσαμε κουβέντα, τα έφερε έτσι που μου είπε "Ναι αλλά δε με διεκδίκησες"
απαντώντας της οτι για εμένα το όχι σημαίνει όχι και πως δεν ειμαι 15 χρονώνε, απάντησε με ένα αστείο "Δεν υπάρχουν άντρες σήμερα"

Κασπερ μηπως όντως γουστάρεις; Αλλιως θα τον έκανες μπλοκ και τέλος η παραμύθα.
Εγώ αντιληφθηκα ότι την αρέσει να ντρέπεται...Που έβαλε αυτήν την φατσουλα την γλυκιά .
Δεν νιώθω άνετα να συζητάμε αυτό το θέμα επί τόσες σελίδες. Και δεν υπάρχει λόγος να λέω ψέματα. Αν μου άρεσε ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΒΩ;

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Πώς φαντάζεσαι τους χρήστες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 11 Ιουν 2020, 12:07

- Casper - έγραψε:
11 Ιουν 2020, 12:02
Αν μου άρεσε ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΒΩ;
εν έεις λόο να το κρύφκεις
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών