Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 19 Μαρ 2019, 23:49

Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:45
Δεν θυμάμαι ρε Υπερκούλ πως είχα βρεθεί εκεί, Βάλε τσάκρα ρέικι φόρουμ κλπ....
Εσύ τι νομίζεις ομιλίες της Γλύκατζη Αρβελέρ ψάχνω; Όλο κάτι τέτοια χτυπάω, αλλά μια σατανίστρια της προκοπής δεν κατάφερα να γνωρίσω.
Η Δήμητρα Μαργέτη :hebit: είναι ακόμα όμορφη; Ασχολείται με το σπορ άραγε;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 19 Μαρ 2019, 23:52

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:49
Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:45
Δεν θυμάμαι ρε Υπερκούλ πως είχα βρεθεί εκεί, Βάλε τσάκρα ρέικι φόρουμ κλπ....
Εσύ τι νομίζεις ομιλίες της Γλύκατζη Αρβελέρ ψάχνω; Όλο κάτι τέτοια χτυπάω, αλλά μια σατανίστρια της προκοπής δεν κατάφερα να γνωρίσω.
Η Δήμητρα Μαργέτη :hebit: είναι ακόμα όμορφη; Ασχολείται με το σπορ άραγε;
Αυτή πρέπει να είναι καμιά 50αριά τώρα, που τη θυμήθηκες; Επίσης αυτή ήταν σατανίστρια, νομίζω είναι διαφορετικά πράγματα.
the end

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 19 Μαρ 2019, 23:57

Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:52


Αυτή πρέπει να είναι καμιά 50αριά τώρα, που τη θυμήθηκες; Επίσης αυτή ήταν σατανίστρια, νομίζω είναι διαφορετικά πράγματα.
Στοίχειωσε τις φαντασιώσεις μου σε ευαίσθητη ηλικία. Ειδικά εκεί που τρόλαρε στο δικαστήριο, φορώντας Σταυρό, είχα φτιαχτεί πολύ άσχημα με την πάρτη της.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 20 Μαρ 2019, 00:01

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:44
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:04
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Μαρ 2019, 22:27
Μου αρεσουν.


Ποια σου άρεσε πιο πολύ; εμένα η 3η και στην τελευταία μόνο το μαλλί της.
H τεταρτη με το κερι, η τελευταια, και η δευτερη βγαζει κατι προστυχο.
αν εξαιρέσεις ελάχιστα την τελευταία ,δεν έχουμε ίδια γούστα στις γυναίκες,φτυχώς!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 20 Μαρ 2019, 00:02

Papa John έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:25
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:21
Papa John έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:17
Βλέπω κι ένα γνωστό όνομα στο ρεπορτάζ : ποιητής Γιάννης Ραουζαίος.
Εάν δεν πρόκειται για συνωνυμία,είναι ο πάλαι ποτέ φρόντμαν των Groove Machine,μίας μπάντας που έδρασε από τις αρχές έως και τα μέσα της δεκαετίας του '90 στην Αθήνα,συμμετέχοντας σε άπειρα λάιβ,τα περισσότερα εκ των οποίων τα είχα παρακολουθήσει από κοντά.Επίσης με κάποιους άλλους είχαν δημιουργήσει την ακτιβιστική κολλεκτίβα "Η Ομάδα Στον Τρόμο Του Κενού",δεν ξέρω εάν είναι ακόμη ενεργοί.Μου κάνει εντύπωση που παρευρίσκεται σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις,δεν ήξερα ότι κατέληξε νεο-παγανιστής ή κάτι σχετικό.Κάποτε κάναμε τρελλή παρέα,όχι μόνο με αυτόν αλλά και με μέλη από άλλα γκρουπ της εποχής εκείνης,τον Σωτήρη από Terminal Curve,τον Λάιτμερ από τους Honeydive,τον Σταμάτη από Bluestrap και πολλούς άλλους.
Πως αλλάζει ο άνθρωπος !
εσύ να γράψεις βιβλίο με αυτά που έχεις ζήσει...
Εδώ βαριέμαι πλέον να γράψω στο φόρουμ κι εσύ μου λες για βιβλίο...Άσε που δεν έχω ζήσει και τόσα πολλά,υπάρχουν άλλοι με περισσότερες εμπειρίες από μένα.
Πάντως επειδή ο talaipwros ανέφερε το φεστιβάλ του Glastonbury,να πω ότι το έχω παρακολουθήσει δύο φορές και δεν μου άρεσε καθόλου :)
έλα αστα αυτά,συ είσαι έμπΥρος!!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 20 Μαρ 2019, 00:03

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:49

Τι παιζει απο σεξ σε αυτες τις ομαδες; Θα συμφωνουσαν με την ιδεα να μας ευλογει ο ιερεας και να ξεχυνομαστε γυμνοι στα δασακια με μια δαδα;
Ορέστη,συγγνώμη προκαταβολικά για το ύφος μου,αλλά ένας λόγος που σταμάτησα να γράφω στο φόρουμ είναι κάτι τέτοια ποστ σαν το δικό σου.
Καταντάνε κουραστικά και επιζήμια για τη υγεία.
Εάν είσαι πραγματικά τόσο αγάμητος όσο δείχνουν τα γραπτά σου ότι είσαι,τότε θα σε συμβούλευα να ζητήσεις συμβουλές από κάποιον ειδικό σεξολόγο.
Επειδή όμως μπορεί και να τρολλάρεις,τότε,για να σου απαντήσω αναλόγως,εάν θέλεις ειλικρινά να μάθεις τι κάνει ο ανάλογος ιερέας σε ανάλογες περιπτώσεις σαν αυτή που περιγράφεις,τότε δεν έχεις παρά να πας να βρεις τις ίδιες να σου τα πουν καλλίτερα.Φαντάζομαι σαν ψώνια που είναι,θα έχουν και την ανάλογη σελίδα στο φέισμπουκ.
Αν δηλαδή έλκεσαι πραγματικά από γυναίκες που ντύνονται και βάφονται σαν καρναβάλια και έχουν πλήρη άγνοια του περιβάλλοντος και του τι συμβαίνει γύρω τους.

Και πάλι συγγνώμη.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 20 Μαρ 2019, 00:04

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:02
Papa John έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:25


Εδώ βαριέμαι πλέον να γράψω στο φόρουμ κι εσύ μου λες για βιβλίο...Άσε που δεν έχω ζήσει και τόσα πολλά,υπάρχουν άλλοι με περισσότερες εμπειρίες από μένα.
έλα αστα αυτά,συ είσαι έμπΥρος!!
:smt018 Απέχω από το αλκοόλ εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια ! :)

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14909
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Μαρ 2019, 00:07

paul25 έγραψε:
19 Μαρ 2019, 15:39
Τι καινούργιες αρλούμπες είναι αυτές πάλι; :xena: Δεν έχω καταλάβει τι κάνουνε.


Έγινε το Σάββατο 9 Μαρτίου 2019 ο χορός των μαγισσών της Ελλάδας. Δεν ήταν ένα αποκριάτικο event, αλλά η εκδήλωση μιας κουλτούρας που υπάρχει εδώ και λίγα χρόνια στο εξωτερικό, αλλά στην Ελλάδα κάνει την εμφάνισή της για πρώτη φορά.

Συνεπώς, οι φωτογραφίες που βλέπετε -και τις οποίες το iefimerida δημοσιεύει κατ' αποκλειστικότητα- δεν δείχνουν μασκαράδες, αλλά την αμφίεση και τα σύμβολα μιας κουλτούρας που μόλις σχηματίζεται.

Οι Ελληνίδες μάγισσες (και μάγοι, γιατί υπάρχουν και αυτοί) έχουν ως μουσική έκφραση τη Witch House, καινούργιο είδος μουσικής, με μείξη στοιχείων από γκοθ, Dark Techno και άλλα είδη της λεγόμενης occult music.

Οι μάγισσες αγαπούν το σκοτάδι, ζωγραφίζουν στο σώμα τους «μαγικά» σύμβολα, και χορεύουν κρατώντας μαύρα κεριά και με σχεδόν εκστατικό τρόπο. Όπως μας δήλωσαν- δεν ασκούν λατρεία του σατανά, αλλά μία ιδιαίτερη καλλιτεχνική πράξη.

Ο Χορός των Μαγισσών, έγινε στο IT The Place, στην οδό Κλεισόβης στο κέντρο της Αθήνας.

Διοργανώθηκε από τις καλλιτεχνικές κολεκτίβες Διάφανος Κύκλος και LCF σαν ένα πολύπλευρο καλλιτεχνικό δρώμενο με κοινή συνιστώσα το σκοτάδι. Παράλληλα με τον χορό, στον χώρο, υπήρχε και έκθεση έργων τέχνης.

Η βραδιά άρχισε με ποιητική παρουσίαση, κατά την διάρκεια της οποίας ακούστηκαν στίχοι αιρετικών καλλιτεχνών κάτω από ανάλογη μουσική υπόκρουση. Ποιήματα απήγγειλαν οι ποιητές Yannis Raouzeos, Ιωάννα Γαιτανάρου, Orestis Batakis και Απόλλωνας Τσέρνας.

Γύρω στις 2 μετά τα μεσάνυχτα, άρχισε ο χορός, οπότε και παρακολουθήσαμε κάτι που παρέπεμπε σε παγανιστικές τελετές: Οι Μάγισσες, χόρευαν κρατώντας μαύρα κεριά, και έριχναν τις σταγόνες από το λιωμένο κερί, στα γυμνά μέρη του δικού τους σώματος και των άλλων. Όπως μας είπαν, αυτό ήταν μια συμβολική τελετουργική χορογραφία, και στόχο είχαν με το λιωμένο κερί, να βακχεύσουν τους παρευρισκόμενους, περνώντας σε όλα τα σώματα, τους ρυθμούς της κουλτούρας.

Και η συνέντευξη με μία Μάγισσα!

Απευθύναμε μερικές ερωτήσεις σε μία από τις Ελληνίδες Μάγισσες, που ήταν εκεί, ώστε να μάθουμε τι πιστεύουν. Το όνομά της, είναι Ξανθή Λαμπροπούλου, είναι 22 ετών και κατάγεται από την Πελοπόννησο. Έχει τελειώσει σχέδιο μόδας και τώρα συνεχίζει τις σπουδές της στην γραφιστική.

Υπάρχει λοιπόν witch culture και στην Ελλάδα; Και τι σημαίνει να ανήκει κανείς σε αυτή την κουλτούρα;

Witch Culture στην Ελλάδα υπήρχε από την αρχαιότητα. Οι άνθρωποι ήταν παγανιστές και ασκούσαν διάφορες πρακτικές, οι οποίες αποτελούν μέρος αυτής της κουλτούρας.

Το να ανήκεις σε αυτή την κουλτούρα στο σήμερα, συνήθως, από τον κόσμο που δεν γνωρίζει, παίρνεις την ταμπέλα του φαντασιόπληκτου, του γραφικού, του τρελού, του σατανιστή και άλλα τέτοια αστεία, ευτυχώς όμως οι νέοι άνθρωποι είναι πλέον πιο ανοιχτοί σε τέτοιες ιδέες. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι καθαρά πνευματικό μονοπάτι που ποτέ δεν θα καταφέρεις να φτάσεις στο τέρμα, διότι δεν υπάρχει τέρμα. Όσο πας μαθαίνεις.

Θεωρείς λοιπόν τον εαυτό σου μάγισσα. Μπορείς να ορίσεις ακριβώς με τι, ως προς αυτό, ασχολείσαι;

Προσωπικά δεν θα ήθελα να αναφερθώ στο τι εγώ πράττω, καθώς η επιλογή μου να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο προϋποθέτει μια συνεχή αναζήτηση και την θεωρώ πολύ προσωπικό θέμα, οπότε ανά πάσα στιγμή αυτό μπορεί να αλλάξει για μένα και για αυτό θα μιλήσω γενικά. Πέρα από αυτό ο κάθε άνθρωπος συνήθως ασχολείται με αυτό που τον τραβάει περισσότερο και συνήθως φαίνεται από μικρή ηλικία, χωρίς να σημαίνει ότι το εξασκεί συνειδητά από τότε και χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα συνεχίσει να αναζητά και άλλα πράγματα. Μερικά παραδείγματα είναι η θεραπεία (healing), η χειρομαντεία, όπως και άλλες μορφές μαντείας, η αστρολογία (προφανώς όχι όπως παρουσιάζεται στα πρωινάδικα) και η τέχνη των βοτάνων. Επίσης, κάθε άνθρωπος έχει το δικό του τελετουργικό όταν τα εξασκεί αυτά. Το πιο απλό που θα μπορούσε να είναι ένα μπάνιο, άνετα ρούχα και λίγο διαλογισμός πριν την άσκηση της τέχνης του, μέχρι πράγματα που ίσως να μην θέλω να γνωρίζω.

Που διαφέρει, αν διαφέρει, η witch culture από την γκοθ κουλτούρα; Είναι η σύγχρονη μάγισσα μια μετεξέλιξη της παλαιότερης γκοθ ;

Διαφέρουν αυτές οι δύο κουλτούρες, παρόλο που έχουν έρθει πολύ κοντά. Η κουλτούρα των μαγισσών έχει δεχτεί πολλά πλήγματα και σκοτεινούς χαρακτηρισμούς, που σε μία δυνατή πλειοψηφία, θεωρώ, πως δεν ισχύουν. Επίσης, η γκοθ κουλτούρα είναι μία καθαρά σκοτεινή κουλτούρα από άποψη μουσικής, αισθητικής και τρόπου ζωής. Οπότε πολλά γκοθ άτομα, επειδή έλκονται από το σκοτάδι και η κουλτούρα των μαγισσών είναι συνδεδεμένη πλέον με αυτό, στρέφονται εκεί και για κάποιους είναι αλληλένδετα. Η κουλτούρα των μαγισσών δεν προϋποθέτει συγκεκριμένο ντύσιμο, συγκεκριμένο μουσικό γούστο και συγκεκριμένο τρόπο ζωής. Μπορείς να ασκείς τις πρακτικές σου και να είσαι το οτιδήποτε.

Από την μία, ναι, κάποια άτομα που ασχολούνται έχουν εξελιχθεί στη σύγχρονη μορφή της μάγισσας από την παλαιότερη γκοθ. Από την άλλη, η κουλτούρα της μαγείας από χρόνια πριν είχε μπει στην mainstream κουλτούρα και τα τελευταία χρόνια αρχίζει και δίνει στην μάγισσα καινούργια ταυτότητα, οπότε μια νέα μορφή ξεκινά και αναπτύσσεται.

Οι Ελληνίδες μάγισσες

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Πηγή: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών -Ολα όσα έγιναν, είδαμε και μας είπαν [εικόνες] | iefimerida.gr
Το 1ο και το 4ο τα χω ανετα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 20 Μαρ 2019, 00:09

Papa John έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:04
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:02
Papa John έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:25


Εδώ βαριέμαι πλέον να γράψω στο φόρουμ κι εσύ μου λες για βιβλίο...Άσε που δεν έχω ζήσει και τόσα πολλά,υπάρχουν άλλοι με περισσότερες εμπειρίες από μένα.
έλα αστα αυτά,συ είσαι έμπΥρος!!
:smt018 Απέχω από το αλκοόλ εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια ! :)
χεχε!
όχι ρε δεν σου είπα για το αλκοόλ,απλά έχεις πάει σε μέρη και έχεις δει πραματάκια πολύ εξτριμ -καλή ώρα σαν αυτό-κάτι όμως που δεν ταιριάζει με το ήθος σου(πιο αυστηρό).φαίνεται ενδιαφέρον για αυτό το είπα.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Ορέστης 35

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Μαρ 2019, 00:11

Papa John έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:03
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:49

Τι παιζει απο σεξ σε αυτες τις ομαδες; Θα συμφωνουσαν με την ιδεα να μας ευλογει ο ιερεας και να ξεχυνομαστε γυμνοι στα δασακια με μια δαδα;
Ορέστη,συγγνώμη προκαταβολικά για το ύφος μου,αλλά ένας λόγος που σταμάτησα να γράφω στο φόρουμ είναι κάτι τέτοια ποστ σαν το δικό σου.
Καταντάνε κουραστικά και επιζήμια για τη υγεία.
Εάν είσαι πραγματικά τόσο αγάμητος όσο δείχνουν τα γραπτά σου ότι είσαι,τότε θα σε συμβούλευα να ζητήσεις συμβουλές από κάποιον ειδικό σεξολόγο.
Επειδή όμως μπορεί και να τρολλάρεις,τότε,για να σου απαντήσω αναλόγως,εάν θέλεις ειλικρινά να μάθεις τι κάνει ο ανάλογος ιερέας σε ανάλογες περιπτώσεις σαν αυτή που περιγράφεις,τότε δεν έχεις παρά να πας να βρεις τις ίδιες να σου τα πουν καλλίτερα.Φαντάζομαι σαν ψώνια που είναι,θα έχουν και την ανάλογη σελίδα στο φέισμπουκ.
Αν δηλαδή έλκεσαι πραγματικά από γυναίκες που ντύνονται και βάφονται σαν καρναβάλια και έχουν πλήρη άγνοια του περιβάλλοντος και του τι συμβαίνει γύρω τους.

Και πάλι συγγνώμη.
Επιζημιο για την υγεια δεν με ειχαν πει ως τωρα. :lol: Τεσπα, αφου ζητας συγνωμη.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 20 Μαρ 2019, 00:13

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:57
Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:52


Αυτή πρέπει να είναι καμιά 50αριά τώρα, που τη θυμήθηκες; Επίσης αυτή ήταν σατανίστρια, νομίζω είναι διαφορετικά πράγματα.
Στοίχειωσε τις φαντασιώσεις μου σε ευαίσθητη ηλικία. Ειδικά εκεί που τρόλαρε στο δικαστήριο, φορώντας Σταυρό, είχα φτιαχτεί πολύ άσχημα με την πάρτη της.
Σιγά μην τρόλλαρε, για να γλυτώσει και στην Παναγιά της Τήνου θα πήγαινε με τα γόνατα. Αυτό πάντως να το προσέξεις, είναι ακριβώς η ίδια περίπτωση που οι γυναίκες έλκονται από δολοφόνους και συνάπτουν σχέσεις ακόμα και όταν αυτοί είναι στην φυλακή.
Υβριστοφιλία λέγεται ή Σύνδρομο Bonnie και Clyde.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πάνας την 20 Μαρ 2019, 00:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
the end

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 20 Μαρ 2019, 00:14

Ορέστη,cool,χαίρομαι που δεν θύμωσες.Δεν είπα φυσικά ότι εσύ ο ίδιος είσαι επιζήμιος για την υγεία !

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Μαρ 2019, 00:15

Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:52
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:49
Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:45
Δεν θυμάμαι ρε Υπερκούλ πως είχα βρεθεί εκεί, Βάλε τσάκρα ρέικι φόρουμ κλπ....
Εσύ τι νομίζεις ομιλίες της Γλύκατζη Αρβελέρ ψάχνω; Όλο κάτι τέτοια χτυπάω, αλλά μια σατανίστρια της προκοπής δεν κατάφερα να γνωρίσω.
Η Δήμητρα Μαργέτη :hebit: είναι ακόμα όμορφη; Ασχολείται με το σπορ άραγε;
Αυτή πρέπει να είναι καμιά 50αριά τώρα, που τη θυμήθηκες; Επίσης αυτή ήταν σατανίστρια, νομίζω είναι διαφορετικά πράγματα.
Ε ενταξει τωρα ΚΚΕ-ΜΛ μλ-ΚΚΕ...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 20 Μαρ 2019, 00:19

foscilis έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:15
Πάνας έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:52
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
19 Μαρ 2019, 23:49

Εσύ τι νομίζεις ομιλίες της Γλύκατζη Αρβελέρ ψάχνω; Όλο κάτι τέτοια χτυπάω, αλλά μια σατανίστρια της προκοπής δεν κατάφερα να γνωρίσω.
Η Δήμητρα Μαργέτη :hebit: είναι ακόμα όμορφη; Ασχολείται με το σπορ άραγε;
Αυτή πρέπει να είναι καμιά 50αριά τώρα, που τη θυμήθηκες; Επίσης αυτή ήταν σατανίστρια, νομίζω είναι διαφορετικά πράγματα.
Ε ενταξει τωρα ΚΚΕ-ΜΛ μλ-ΚΚΕ...
Υπάρχει και η λευκή μαγεία, βλέπε Γκάνταλφ εναντίον Σάουρον.
the end

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Μέσα στον χορό των Ελληνίδων μαγισσών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 20 Μαρ 2019, 00:19

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:09
Papa John έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:04
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
20 Μαρ 2019, 00:02


έλα αστα αυτά,συ είσαι έμπΥρος!!
:smt018 Απέχω από το αλκοόλ εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια ! :)
χεχε!
όχι ρε δεν σου είπα για το αλκοόλ,απλά έχεις πάει σε μέρη και έχεις δει πραματάκια πολύ εξτριμ -καλή ώρα σαν αυτό-κάτι όμως που δεν ταιριάζει με το ήθος σου(πιο αυστηρό).φαίνεται ενδιαφέρον για αυτό το είπα.
Ναι,μέχρι τα 30 περίπου ήμουν μέσα στα αντεργκράουντ πράγματα,από τότε όμως που ανακάλυψα τον Εσωτεριστικό και Μυστικό Χριστιανισμό,άλλαξε τελείως η κοσμοθεωρία μου.Τέτοια πράγματα,σαν αυτά που συζητιούνται εδώ,τα έχω δει από πρώτο χέρι και πιστεύω ότι δεν είναι θέματα για να σπας πλάκα.Είναι πιο πολύπλοκα από ότι δείχνουν.Γι' αυτό και το "αυστηρό" ήθος,που όμως δεν ισχύει στην πραγματικότητα,εφόσον πιστεύω ότι ο ο κάθε άνθρωπος είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του,άρα δεν κρίνω κανέναν.Αντιθέτως όλοι θα κριθούμε σε κάποιο άλλο επίπεδο για τις επιλογές μας.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών