Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 21 Μαρ 2019, 16:26

Μακάρι να τα πιστεύει αυτά που λέει αλλά νομίζω πως απλώς καλύπτει το κενό της αγοράς.

Εννοείται πως >>>>>> Γιώργος Παπαχρήστος
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 21 Μαρ 2019, 17:10

sys3x έγραψε:
21 Μαρ 2019, 16:12
νταξ, για την υπόλοιπη Ελλάδα είναι χοντροκομμένο το μισή μισή, απλό παράδειγμα η γκατζολία που την γνωρίζεις νομίζω, μπορεί να παίζουν τρελά κόμπλεξ, οπισθοδρομισμός κτρ αλλά σχεδόν στο σύνολο τους οι άθρωποι που έχω γνωρίσει από εκεί είναι αγαθιάρηδες και φιλότιμοι σε βαθμό ηλιθιότητας.
Καταλαβαίνω φυσικά τον τρόπο που "μιλάς" και τώρα πρόσφατα αρχίζω να τον συνηθίζω αν και δεν είμαι φαν, στα άλλα τα λογοτεχνικά είμαι.
:D
Για ανεξήγητους ή εξηγήσιμους λόγους κάποιος έχει διαδώσει ψευδώς πως κατάγομαι από τον Έβρο.
Στο θέμα, παντού έχεις πονηρόπουλους. Το είδος του ρουφιάνου κόλακα, δεν λείπει, αποδίδει κιόλας.

Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Μαρ 2019, 17:20

ο χιος εχει γερες πλατες απο πισω

ρωτηστε και την γυναικα του

ουσιαστικα λειτουργει ως το κατινιστικο εργαλειο εξευτελισμου και εκβιασμου της πρεσβειας

εχει στενες επαφες με τον χητο απο την εποχη του δικαστικου ρεπορταζ
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14553
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 21 Μαρ 2019, 17:40

Εκεινο το ΕΣΡ μου θυμιζει τις αρχιτεκτονικες επιτροπες.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 21 Μαρ 2019, 18:46

Cavaliere έγραψε:
21 Μαρ 2019, 17:10
sys3x έγραψε:
21 Μαρ 2019, 16:12
νταξ, για την υπόλοιπη Ελλάδα είναι χοντροκομμένο το μισή μισή, απλό παράδειγμα η γκατζολία που την γνωρίζεις νομίζω, μπορεί να παίζουν τρελά κόμπλεξ, οπισθοδρομισμός κτρ αλλά σχεδόν στο σύνολο τους οι άθρωποι που έχω γνωρίσει από εκεί είναι αγαθιάρηδες και φιλότιμοι σε βαθμό ηλιθιότητας.
Καταλαβαίνω φυσικά τον τρόπο που "μιλάς" και τώρα πρόσφατα αρχίζω να τον συνηθίζω αν και δεν είμαι φαν, στα άλλα τα λογοτεχνικά είμαι.
:D
Για ανεξήγητους ή εξηγήσιμους λόγους κάποιος έχει διαδώσει ψευδώς πως κατάγομαι από τον Έβρο.
Στο θέμα, παντού έχεις πονηρόπουλους. Το είδος του ρουφιάνου κόλακα, δεν λείπει, αποδίδει κιόλας.

αλήθεια αυτό νόμιζα πάντως.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 21 Μαρ 2019, 20:08

sys3x έγραψε:
21 Μαρ 2019, 18:46
αλήθεια αυτό νόμιζα πάντως.
Aπό το παλιό φόρουμ είχε κυκλοφορήσει, παρά το ότι έγραψα εκατό φορές από ποιόν Νομό κατάγομαι, και όσοι με γνώρισαν ξέρουν και το χωριό μου. Και η σύμπτωση: Το λέγανε πάντα άτομα που με γιουχάρανε (έχουν διαδώσει και άλλα ψέμματα, αλλά δεν είναι του παρόντος).
Δεν έχω τίποτα εναντίον των Εβριτών - γκατζόληδων, αλλά δεν είμαι από κει. Θραξ, όμως. 50%.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 21 Μαρ 2019, 20:16

Cavaliere έγραψε:
21 Μαρ 2019, 20:08
sys3x έγραψε:
21 Μαρ 2019, 18:46
αλήθεια αυτό νόμιζα πάντως.
Aπό το παλιό φόρουμ είχε κυκλοφορήσει, παρά το ότι έγραψα εκατό φορές από ποιόν Νομό κατάγομαι, και όσοι με γνώρισαν ξέρουν και το χωριό μου. Και η σύμπτωση: Το λέγανε πάντα άτομα που με γιουχάρανε (έχουν διαδώσει και άλλα ψέμματα, αλλά δεν είναι του παρόντος).
Δεν έχω τίποτα εναντίον των Εβριτών - γκατζόληδων, αλλά δεν είμαι από κει. Θραξ, όμως. 50%.
ελήφθη.
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 21 Μαρ 2019, 20:23

Cavaliere έγραψε:
21 Μαρ 2019, 20:08
sys3x έγραψε:
21 Μαρ 2019, 18:46
αλήθεια αυτό νόμιζα πάντως.
Aπό το παλιό φόρουμ είχε κυκλοφορήσει, παρά το ότι έγραψα εκατό φορές από ποιόν Νομό κατάγομαι, και όσοι με γνώρισαν ξέρουν και το χωριό μου. Και η σύμπτωση: Το λέγανε πάντα άτομα που με γιουχάρανε (έχουν διαδώσει και άλλα ψέμματα, αλλά δεν είναι του παρόντος).
Δεν έχω τίποτα εναντίον των Εβριτών - γκατζόληδων, αλλά δεν είμαι από κει. Θραξ, όμως. 50%.
Κι εγώ για Θράκα σε ήξερα Νίκο, απλά δεν ήξερα από ποιο μέρος. Το 'χουμε συζητήσει σε κάποια στιγμή στο παρελθόν (νομίζω σε κάποιο θέμα με φαΐ ή κάτι τέτοιο), συγκρίνοντας και καταγωγές κλπ.

Όσο γι' αυτό που λες περί διάδοσης ψευδών στοιχείων, δυστυχώς είναι μια μεγάλη μάστιγα στο πχόρουμ και κυρίως επειδή γίνεται υποχθόνια και χωρίς δυνατότητα αντίδρασης. Και στο παλιό πχόρουμ γινόταν, αλλά από ό,τι έχω αντιληφθεί και στο νέο... :wink


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Μαρ 2019, 20:31

Drexler έγραψε:
21 Μαρ 2019, 00:13
Nito έγραψε:
20 Μαρ 2019, 23:44
metaxoskolikas έγραψε:
20 Μαρ 2019, 23:37
σίγουρα έχει άκρες.
Άκρες δεν ξέρω, αλλά δόντι έχει σίγουρα. Σαν αρχάριο βαμπίρ είναι.
SpoilerShow
Εικόνα
Daywalker
Nα κάνει εκπομπή και ν' αρχίζει έτσι:



:smt005::smt005::smt005:

Με κίνδυνο να χαρακτηριστώ γκέη απ' τους γνωστούς κύκλους, ο Dominic Purcell γαμούσε κι έδερνε στην ταινία, υποσκιάζοντας τον Μπλέηντ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 22 Μαρ 2019, 01:59

shrike έγραψε:
21 Μαρ 2019, 20:23
Όσο γι' αυτό που λες περί διάδοσης ψευδών στοιχείων, δυστυχώς είναι μια μεγάλη μάστιγα στο πχόρουμ και κυρίως επειδή γίνεται υποχθόνια και χωρίς δυνατότητα αντίδρασης. Και στο παλιό πχόρουμ γινόταν, αλλά από ό,τι έχω αντιληφθεί και στο νέο...
Ο Χίος δεν είναι τυχαίο γέννημα, αλλά γέννημα μιας νοοτροπίας, που δεν έχει να κάνει με το ιδεολογικό άλλοθι. Ο Νεοέλληνας που έγινε αριστερός μόνο από οικογενειακή παράδοση όπως έγινε Α.Ε.Κ. δεν διαφέρει από αυτόν που κληρονόμησε μια θρησκεία.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Τι ρόλο βαράει ο Χίος;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 26 Μαρ 2019, 20:26

Kauldron έγραψε:
21 Μαρ 2019, 20:31


Nα κάνει εκπομπή και ν' αρχίζει έτσι:



:lol:
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών