Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14700
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Αύγ 2019, 22:28

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 22:18
Και στις στασεις κλεβουν.
Κλέβουν καρδιές κάτι λυγερόκορμες μορφονιές, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 21 Αύγ 2019, 22:49

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Αύγ 2019, 16:43
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 11:08
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
20 Αύγ 2019, 19:21
Δευτερο κινητό Xiaomi που μου κλεβουν φέτος! Στην αρχή μου βγήκε ένα συναίσθημα που είσαι Γιώργη Παπαδόπουλε και μακάρι να είναι ο Κασιδιάρης ο επόμενος πρωθυπουργος της Ελλάδας, να πάρει τον πούλο αυτός ο υπόκοσμος που μας κατσικώθηκε.
Μετά ένιωσα την ηρεμία του βρεγμένου που δεν φοβάται την βροχή.
Δε γαμείς, εμείς να μαστε καλά.
Πως στο πηρανε φιλε;
Κατέβηκα για την δουλειά μου κέντρο, μέσα στο 14 μάλλον, στο οποίο στοιβάζονται άνθρωποι σαν ζώα, μέσα από το τσαντάκι, το οποίο τα ξαναέκλεισαν κι όλας :D προφανώς για να μην το πάρω γραμμή και ακινητοποιήσω το αστικο.
Καλλιτέχνες, δεν μπορώ να πω. Γεμισε η Ελλάδα εισαγόμενα ταλέντα.
Πολύ κρίμα. Έκλεψαν την μαμά μου πριν χρόνια στην Ερμού. Πήγαμε σε ένα σουβλατζίδικο εγώ, ξαδέρφη, φίλη μαμάς, αδερφός, η μάνα μου στη μέση και απ' έξω ένα σωρό αστυνομικοί. Πολλύς κόσμος. Της έκλεψαν πάνω από 100 ευρώ. Ευτυχώς που άφησε τα περισσότερα στο ξενοδοχείο.

Ερχόμουν από Πάτρα εγώ φέτος και ήθελα να πάω Ελληνικό για να με μαζέψει μια φίλη από εκεί. Με βαλίτσα, τσάντα ώμου, λεφτά και ταυτότητα στο πορτοφόλι αφού την νύχτα θα ταξίδευα για Κύπρο. Ο ταξιτζής με άφησε στην πιο κοντινή στάση του μετρό (με δούλευε κιόλας όταν του είπα πως φοβάμαι μην με κλέψουν - έκλεψαν και ξαδέρφη και οικογενειακό φίλο στο μετρό) και άλλαξα 3ις στάσεις (2 έπρεπε αλλά πήγα σε αντίθετη κατεύθυνση στην 2η) και επειδή η τσάντα ήτανε του ώμου και κρατούσα και βαλίτσα, έβγαλα το πορτοφόλι που είχε μέσα χρήματα (τα χώρισα και στις 2 τσέπες) και ταυτότητα και τα κρατούσα όοοοσο πιο σφιχτά μπορούσα. :lol: ταλαιπωρήθηκα όμως μέχρι να φτάσω. Είχε και μπόλικο κόσμο αλλά ευτυχώς όλα καλά! Μα είναι όντως επαγγελματίες! Οι άλλοι δεν δίστασαν με αστυνομία απ' έξω.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 21 Αύγ 2019, 23:01

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 22:08
Να κοντυνεις το λουρι και να το εχεις κατω απο το στηθος.
Μου χαλάει το στυλ ρε,άσε που είναι και ψυχολογικό το θέμα. Έχω αρκετά στο κεφάλι μου τελευταία και δεν θελω να προσθετω και αλλά άγχη, νο ζω φοβισμένος. Θα με ρίξει περισσότερο, πάντα θεωρούσα ύψιστο ευ ζειν την ανεμελιά σε σημείο που περιφρονούσα και την ιδιοκτησία(νταξει μαλακίες έλεγα).
Και είναι και μια κεκτημένη ταχύτητα, δεν μεγάλωσα έτσι. Δεν ήταν η χώρα μας έτσι. Στα ίσια το λέω πως αηδίαζω με τις σκατόφατσες που κουβαλήθηκαν. Κοιμάσαι στον τόπο σου, ξυπνάς στην Καμπουλ.

Φαντασματάκι, η Κύπρος είναι πιο ασφαλής; Υπάρχουν μαζικά τέτοια κρούσματα;

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 00:26

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Αύγ 2019, 23:01
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 22:08
Να κοντυνεις το λουρι και να το εχεις κατω απο το στηθος.
Μου χαλάει το στυλ ρε,άσε που είναι και ψυχολογικό το θέμα. Έχω αρκετά στο κεφάλι μου τελευταία και δεν θελω να προσθετω και αλλά άγχη, νο ζω φοβισμένος. Θα με ρίξει περισσότερο, πάντα θεωρούσα ύψιστο ευ ζειν την ανεμελιά σε σημείο που περιφρονούσα και την ιδιοκτησία(νταξει μαλακίες έλεγα).
Και είναι και μια κεκτημένη ταχύτητα, δεν μεγάλωσα έτσι. Δεν ήταν η χώρα μας έτσι. Στα ίσια το λέω πως αηδίαζω με τις σκατόφατσες που κουβαλήθηκαν. Κοιμάσαι στον τόπο σου, ξυπνάς στην Καμπουλ.

Φαντασματάκι, η Κύπρος είναι πιο ασφαλής; Υπάρχουν μαζικά τέτοια κρούσματα;
Είναι ναι. Δεν υπάρχει το χάος της Αθήνας, ή γενικά μιας μεγαλούπολης. Βασικά δεν είμαστε πυκνοκατοικημένοι και γι' αυτό χρειαζόμαστε αυτοκίνητο για να κινούμαστε. Μέχρι το σουπερ θες τουλάχιστον 20 λεπτά με τα πόδια π.χ. Δεν έχουμε τρένα και μετρό και οι συγκοινωνίες μας είναι σκατά - με λίγο κόσμο - σκατά ώρες. Φοβάμαι μόνο την νύχτα αν κυκλοφοράω μόνη και πρέπει να πάω σε πάρκινγκ - που δεν το κάνω ποτέ μόνη. Κατά τα άλλα οκ, και επειδή έτυχε ήδη να μας κλέψουν εκεί και ακούω και από γνωστούς κτλ, πρόσεχα πάρα πολύ. Μακάρι να μην χρειαζόταν ποτέ και να είμασταν πάντα ανέμελοι.

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 22 Αύγ 2019, 00:33

Δεν καταλαβα ποτε πως γινεται να σας κλεβουν απο το τσαντακι που το φορατε κιολας.

Εμενα που ειμαι και ανεμελος και γενικα στα τετοια μου,γιατι δεν μου συμβαινουν τετοια;
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 00:36

Pedro έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:33
Δεν καταλαβα ποτε πως γινεται να σας κλεβουν απο το τσαντακι που το φορατε κιολας.

Εμενα που ειμαι και ανεμελος και γενικα στα τετοια μου,γιατι δεν μου συμβαινουν τετοια;
Αφού λέμε πως είναι επαγγελματίες. Αν ξέραμε πώς το κάνουν, δεν θα μας έκλεβαν ποτέ. Και επίσης θα τους έπαιρνε χαμπάρι και η αστυνομία.

Εμένα δεν με έκλεψαν ποτέ αλλά την μέρα που είμασταν γύρω απ' την μάνα μου και την έκλεψαν, ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ δεν πήρε χαμπάρι. Λίγα δευτερόλεπτα και κάποιες γρήγορες κινήσεις χρειάζονται, τίποτε άλλο.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Αύγ 2019, 00:39

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
21 Αύγ 2019, 23:01
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Αύγ 2019, 22:08
Να κοντυνεις το λουρι και να το εχεις κατω απο το στηθος.
Μου χαλάει το στυλ ρε,άσε που είναι και ψυχολογικό το θέμα. Έχω αρκετά στο κεφάλι μου τελευταία και δεν θελω να προσθετω και αλλά άγχη, νο ζω φοβισμένος. Θα με ρίξει περισσότερο, πάντα θεωρούσα ύψιστο ευ ζειν την ανεμελιά σε σημείο που περιφρονούσα και την ιδιοκτησία(νταξει μαλακίες έλεγα).
Και είναι και μια κεκτημένη ταχύτητα, δεν μεγάλωσα έτσι. Δεν ήταν η χώρα μας έτσι. Στα ίσια το λέω πως αηδίαζω με τις σκατόφατσες που κουβαλήθηκαν. Κοιμάσαι στον τόπο σου, ξυπνάς στην Καμπουλ.

Φαντασματάκι, η Κύπρος είναι πιο ασφαλής; Υπάρχουν μαζικά τέτοια κρούσματα;
Αντι να φερουμε Ρωσιδες πχ. φεραμε ολους αυτους. Παλι ειχαν ερθει δυο φιλες απο Ρωσια στην πλαζ και εβγαζαν φωτογραφιες. :P

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 00:41

Α και μιας και λέμε για ανεμελιά και βρισκόμαστε και στο ανάλογο νήμα, αύριο θα πάω Πρωταρά :smt041 και μάλιστα σε μια παραλία που δεν έχω ξαναπάει και την ερωτεύτηκα από το ίνστα. Ανυπομονώ.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Αύγ 2019, 00:46

- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:41
Α και μιας και λέμε για ανεμελιά και βρισκόμαστε και στο ανάλογο νήμα, αύριο θα πάω Πρωταρά :smt041 και μάλιστα σε μια παραλία που δεν έχω ξαναπάει και την ερωτεύτηκα από το ίνστα. Ανυπομονώ.
Καλα να περασεις. :smt023

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 00:52

Ορέστης 35 έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:46
- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:41
Α και μιας και λέμε για ανεμελιά και βρισκόμαστε και στο ανάλογο νήμα, αύριο θα πάω Πρωταρά :smt041 και μάλιστα σε μια παραλία που δεν έχω ξαναπάει και την ερωτεύτηκα από το ίνστα. Ανυπομονώ.
Καλα να περασεις. :smt023
Ευχαριστώωω. Και μεθαύριο Πάφο να δω μια φίλη από εκεί που έχει 2 χρόνια να την δω. Ε μετά κάτι άλλο θα βρω, πολλά τα μέρη. :D Ένας μήνας ακόμη. :hebit:

Και εσύ να περνάς τέλεια, ας είναι και με μπάτσους! Να το διασκεδάζεις όσο μπορείς. Εγώ γελάω με την περιπέτεια. Δεν βαριέσαι ποτέ. (:

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 22 Αύγ 2019, 00:52

- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:41
Α και μιας και λέμε για ανεμελιά και βρισκόμαστε και στο ανάλογο νήμα, αύριο θα πάω Πρωταρά :smt041 και μάλιστα σε μια παραλία που δεν έχω ξαναπάει και την ερωτεύτηκα από το ίνστα. Ανυπομονώ.
Θελουμε φωτο με μπουτια,ποδια και στο βαθος η υπεροχη παραλια. :lol:
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 00:55

Pedro έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:52
- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 00:41
Α και μιας και λέμε για ανεμελιά και βρισκόμαστε και στο ανάλογο νήμα, αύριο θα πάω Πρωταρά :smt041 και μάλιστα σε μια παραλία που δεν έχω ξαναπάει και την ερωτεύτηκα από το ίνστα. Ανυπομονώ.
Θελουμε φωτο με μπουτια,ποδια και στο βαθος η υπεροχη παραλια. :lol:

Εικόνα

Η παραλία που ερωτεύτηκα και θα πάω αύριο, χωρίς τα μπούτια και τα πόδια :lol:

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 22 Αύγ 2019, 01:06

Θελω μπουτια με βαμενα νυχακια και τραβηγμενη απο ξαπλωστρα ή σε πετσετα χαμο στην αμμο και στο βαθος παραλαϊα..διαφορετικα :ne8:
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 22 Αύγ 2019, 01:13

Pedro έγραψε:
22 Αύγ 2019, 01:06
Θελω μπουτια με βαμενα νυχακια και τραβηγμενη απο ξαπλωστρα ή σε πετσετα χαμο στην αμμο και στο βαθος παραλαϊα..διαφορετικα :ne8:
Και αν δεν πάρω ξαπλώστρα (που δεν θα πάρω γιατί δεν θέλω ηλιοθεραπεία αυτή την φορά αλλά μόνο κολύμπι) και δεν ξαπλώσω ούτε στην άμμο;

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 22 Αύγ 2019, 02:00

- Casper - έγραψε:
22 Αύγ 2019, 01:13
Pedro έγραψε:
22 Αύγ 2019, 01:06
Θελω μπουτια με βαμενα νυχακια και τραβηγμενη απο ξαπλωστρα ή σε πετσετα χαμο στην αμμο και στο βαθος παραλαϊα..διαφορετικα :ne8:
Και αν δεν πάρω ξαπλώστρα (που δεν θα πάρω γιατί δεν θέλω ηλιοθεραπεία αυτή την φορά αλλά μόνο κολύμπι) και δεν ξαπλώσω ούτε στην άμμο;
Καλα βρε,ποση ωρα θα κολυμπας; Δεν θα βγεις καθολου;

Στην χειροτερη,εαν δεν βγεις,δεν θα δουμε μπουτακιαα..σιγα.
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών