Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 8986
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 20 Ιουν 2021, 23:21

Βασάνιζα μια σφήκα σήμερα πριν την δώσω να την φάνε οι κότες. 1,5 ώρα αφότου έφυγα από το χωράφι και ενώ είχα απλωμένο το χέρι έξω απ'το παράθυρο του αυτοκινήτου με τσίμπησε μία. Έμαθα ότι έχω αλλεργία .
Anyway οι κότες δεν τρώνε σφήκες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Ιουν 2021, 23:30

Bazoomba έγραψε:
20 Ιουν 2021, 23:21
Βασάνιζα μια σφήκα σήμερα πριν την δώσω να την φάνε οι κότες. 1,5 ώρα αφότου έφυγα από το χωράφι και ενώ είχα απλωμένο το χέρι έξω απ'το παράθυρο του αυτοκινήτου με τσίμπησε μία. Έμαθα ότι έχω αλλεργία .
Anyway οι κότες δεν τρώνε σφήκες.
Κάρμα is a bitch.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 20 Ιουν 2021, 23:33

Bazoomba έγραψε:
20 Ιουν 2021, 23:21
Anyway οι κότες δεν τρώνε σφήκες.
Οχι απλα τις τρωνε,παρτυ κανουν.Επισης δεν πεθαινουν αν φανε ψεκασμενες σφηκες,τεσταρισμενο.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 8986
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 20 Ιουν 2021, 23:38

GoBack έγραψε:
20 Ιουν 2021, 23:33
Bazoomba έγραψε:
20 Ιουν 2021, 23:21
Anyway οι κότες δεν τρώνε σφήκες.
Οχι απλα τις τρωνε,παρτυ κανουν.
Εικόνα
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 20 Ιουν 2021, 23:41

Σοβαρα,ειχα δει μια σφηκοφωλια πριν καμποσα χρονια πανω απο το κοτετσι στο χωριο,και χωρις να το σκεφτω ιδιαιτερα παιρνω το σπρει για κουνουπομυγες και τις ψεκαζω.Σκανε μυτη οι κοτες με την ταχυτητα του φωτος και μεσα σε 10 sec εφαγαν τα παντα.Καπου εκει λεω χω παιχτηκε μαλακια.Αλλα τελικα δεν επαθαν τιποτα :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 8986
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 20 Ιουν 2021, 23:53

Έχω μια άδεια δεξαμενή νερού εκεί κοντά που τις ταϊζω, όπου μαζεύονται μέλισσες και σφήκες. Ποτέ δεν τις έχω δει να προσπαθούν να τις κυνηγήσουν. Αυτή που ανέφερα την μισοσκοτωσα (κινούνταν ακόμα) και την πέταξα ακριβώς μπροστά από μια κλωσσα που έχω με την ελπίδα να τσιμπήσει κάτι και το μικρό. Ε όχι απλώς δεν την έφαγε, αλλά προτίμησε να φάει αποξηραμένες κουνελοκουραδες. Όχι πως με νοιάζει τόσο τι τρώει αλλά φοβάμαι για το μικρό
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 21 Ιουν 2021, 00:03

Αρα ισως φοβοταν για αντιποινα απο τις αλλες σφηκες.Η εχουν υπογραψει καποιο συμφωνο ειρηνης.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 21 Ιουν 2021, 00:11

Σφηκοκτονία :-?

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιουν 2021, 22:22

Νόμος του Μέρφυ: 3 έχω: 1) 6 το πρωί "φιληθήκαμε" ελαφρώς μ' έναν (ελαφρές εκδορές στη μάσκα και την πινακίδα,δε γαμιέται, δεν το συζητήσαμε περαιτέρω, φύγαμε κι οι δύο) 2) στις Πανελλήνιες δεν εμφανίστηκε ο 2ος επιτηρητής κι ήμουν μόνος μου να κάνω έλεγχο και τα πάντα για κάνα 20λεπτο μέχρι να στείλουν εφεδρικό ( ευτυχώς δεν είχαν έρθει τα θέματα) 3) γυρίζοντας Λάρισα κόντεψα να πατήσω για πολλοστή φορά τον γνωστό ψυχοπαθή που στέκεται στη μέση του δρόμου στην Εθνική Οδό και κάνει ωτοστόπ! ( αλλά δεν τον μαζεύει ΠΟΤΕ η Αστυνομία).

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8551
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 23 Ιουν 2021, 11:47

Στύγιος έγραψε:
22 Ιουν 2021, 22:22
Νόμος του Μέρφυ: 3 έχω: 1) 6 το πρωί "φιληθήκαμε" ελαφρώς μ' έναν (ελαφρές εκδορές στη μάσκα και την πινακίδα,δε γαμιέται, δεν το συζητήσαμε περαιτέρω, φύγαμε κι οι δύο) 2) στις Πανελλήνιες δεν εμφανίστηκε ο 2ος επιτηρητής κι ήμουν μόνος μου να κάνω έλεγχο και τα πάντα για κάνα 20λεπτο μέχρι να στείλουν εφεδρικό ( ευτυχώς δεν είχαν έρθει τα θέματα) 3) γυρίζοντας Λάρισα κόντεψα να πατήσω για πολλοστή φορά τον γνωστό ψυχοπαθή που στέκεται στη μέση του δρόμου στην Εθνική Οδό και κάνει ωτοστόπ! ( αλλά δεν τον μαζεύει ΠΟΤΕ η Αστυνομία).
Τουλάχιστον τρίτωσε...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 25 Ιουν 2021, 06:00

Στύγιος έγραψε:
22 Ιουν 2021, 22:22
Νόμος του Μέρφυ: 3 έχω: 1) 6 το πρωί "φιληθήκαμε" ελαφρώς μ' έναν (ελαφρές εκδορές στη μάσκα και την πινακίδα,δε γαμιέται, δεν το συζητήσαμε περαιτέρω, φύγαμε κι οι δύο) 2) στις Πανελλήνιες δεν εμφανίστηκε ο 2ος επιτηρητής κι ήμουν μόνος μου να κάνω έλεγχο και τα πάντα για κάνα 20λεπτο μέχρι να στείλουν εφεδρικό ( ευτυχώς δεν είχαν έρθει τα θέματα) 3) γυρίζοντας Λάρισα κόντεψα να πατήσω για πολλοστή φορά τον γνωστό ψυχοπαθή που στέκεται στη μέση του δρόμου στην Εθνική Οδό και κάνει ωτοστόπ! ( αλλά δεν τον μαζεύει ΠΟΤΕ η Αστυνομία).
Σε λίγο καιρό που θα χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού για να κυκλοφορήσεις έξω, θα τα θυμάσαι ολα αυτά με νοσταλγία
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 8986
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Ιουν 2021, 15:39

Πήγα σήμερα το πρωί στο χωράφι για τις συνηθισμένες δουλειές και βρήκα ένα νεογέννητο αρνάκι μέσα. Το χωράφι είναι φραγμένο εκτός ενός σημείου ,που υπάρχει φυσική περίφραξη με βατους, από το οποίο μπαινει τακτικά μια ζουριδα και μου τρώει τις κότες. Μάλλον μπήκε από εκεί. Ήταν αποστεωμενο και γενικά σε κακή κατάσταση, παραπάτουσε, έκανε γύρους γύρω από τον εαυτό του. Τεσπά, πήρα γάλα εμπορίου, είχα στην αποθήκη γάντια λάτεξ κάπως τα βολεψα και συνήλθε. Πήρα με την σειρά όλες τις κοντινές κατοικίες μήπως το είχε χάσει κάποιος. Βρήκα τον ιδιοκτήτη και μου είπε ότι είχε χαθεί πριν 3 μέρες. I will go to heaven
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8551
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 28 Ιουν 2021, 15:47

Bazoomba έγραψε:
28 Ιουν 2021, 15:39
Πήγα σήμερα το πρωί στο χωράφι για τις συνηθισμένες δουλειές και βρήκα ένα νεογέννητο αρνάκι μέσα. Το χωράφι είναι φραγμένο εκτός ενός σημείου ,που υπάρχει φυσική περίφραξη με βατους, από το οποίο μπαινει τακτικά μια ζουριδα και μου τρώει τις κότες. Μάλλον μπήκε από εκεί. Ήταν αποστεωμενο και γενικά σε κακή κατάσταση, παραπάτουσε, έκανε γύρους γύρω από τον εαυτό του. Τεσπά, πήρα γάλα εμπορίου, είχα στην αποθήκη γάντια λάτεξ κάπως τα βολεψα και συνήλθε. Πήρα με την σειρά όλες τις κοντινές κατοικίες μήπως το είχε χάσει κάποιος. Βρήκα τον ιδιοκτήτη και μου είπε ότι είχε χαθεί πριν 3 μέρες. I will go to heaven

Εικόνα
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Ιουν 2021, 10:19

Bazoomba έγραψε:
28 Ιουν 2021, 15:39
Πήγα σήμερα το πρωί στο χωράφι για τις συνηθισμένες δουλειές και βρήκα ένα νεογέννητο αρνάκι μέσα. Το χωράφι είναι φραγμένο εκτός ενός σημείου ,που υπάρχει φυσική περίφραξη με βατους, από το οποίο μπαινει τακτικά μια ζουριδα και μου τρώει τις κότες. Μάλλον μπήκε από εκεί. Ήταν αποστεωμενο και γενικά σε κακή κατάσταση, παραπάτουσε, έκανε γύρους γύρω από τον εαυτό του. Τεσπά, πήρα γάλα εμπορίου, είχα στην αποθήκη γάντια λάτεξ κάπως τα βολεψα και συνήλθε. Πήρα με την σειρά όλες τις κοντινές κατοικίες μήπως το είχε χάσει κάποιος. Βρήκα τον ιδιοκτήτη και μου είπε ότι είχε χαθεί πριν 3 μέρες. I will go to heaven

πραγματι, αν περιμενεις κανα 6 μηνο και μετα το κανεις παϊδάκια, θα ειναι παραδεισενιος μεζες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 18 Ιούλ 2021, 11:24

αν και ήξερα πως γίνεται θεωρητικά, σήμερα ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που χρειάστηκε να κάνω αναρρόφηση και μετάγγιση βενζίνης με λάστιχο, από ντεπόζιτο σε δοχείο, και έγινε μια χαρά!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών