Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 02 Απρ 2019, 00:24

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:20
ζανακς έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:17
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:12

37.
Ελεύθερος; αν επιτρέπεται, πάντα
Πάντα και πάντοτε.
Σωστος φιλε. Δεν αφηνουμε να μας τυλιξουν. Ειμαστε σαν τα σπανια και απιαστα πουλια, που τα βλεπεις μια στιγμη, κανεις ααααα, και την αλλη εχουν φυγει. Ειχα δει εναν παπαγαλο κοκκινο μεγαλο να πεταει μια φορα αναμεσα απο τις πολυκατοικιες, το εσκαγε για την ελευθερια των ψηλων δεντρων.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 02 Απρ 2019, 00:37

Ορέστης 35 έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:24


Σωστος φιλε. Δεν αφηνουμε να μας τυλιξουν. Ειμαστε σαν τα σπανια και απιαστα πουλια, που τα βλεπεις μια στιγμη, κανεις ααααα, και την αλλη εχουν φυγει. Ειχα δει εναν παπαγαλο κοκκινο μεγαλο να πεταει μια φορα αναμεσα απο τις πολυκατοικιες, το εσκαγε για την ελευθερια των ψηλων δεντρων.
Ω παρεξήγηση!Δεν είμαι κανένας πουτανιαρης που κυνηγά μια ζωή το τιποτα,ουτε κανενας μοναχικος μισογύνης, το αντίθετο εντελώς.
Απλα αν δεν παίρνω τον χώρο μου να νιωθω ελευθερος, δεν μπορώ να νιώσω και ευτυχισμένος. Τι να κάνουμε, για καταπίεση δεν γεννήθηκα, ουτα να δεχτώ,ουτε να δωσω
Όλα χρειάζονται, οι άνθρωποι πρέπει να μοιράζονται.
Αν δεν βαριόμουν να ανοίξω το λάπτοπ, ειμαι ξαπλα και περιμενω να νυστάξω,θα σου έβαζα να ακούσεις το how soon is now των Smiths.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 02 Απρ 2019, 00:40

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:37
Ορέστης 35 έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:24


Σωστος φιλε. Δεν αφηνουμε να μας τυλιξουν. Ειμαστε σαν τα σπανια και απιαστα πουλια, που τα βλεπεις μια στιγμη, κανεις ααααα, και την αλλη εχουν φυγει. Ειχα δει εναν παπαγαλο κοκκινο μεγαλο να πεταει μια φορα αναμεσα απο τις πολυκατοικιες, το εσκαγε για την ελευθερια των ψηλων δεντρων.
Ω παρεξήγηση!Δεν είμαι κανένας πουτανιαρης που κυνηγά μια ζωή το τιποτα,ουτε κανενας μοναχικος μισογύνης, το αντίθετο εντελώς.
Απλα αν δεν παίρνω τον χώρο μου να νιωθω ελευθερος, δεν μπορώ να νιώσω και ευτυχισμένος. Τι να κάνουμε, για καταπίεση δεν γεννήθηκα, ουτα να δεχτώ,ουτε να δωσω
Όλα χρειάζονται, οι άνθρωποι πρέπει να μοιράζονται.
Αν δεν βαριόμουν να ανοίξω το λάπτοπ, ειμαι ξαπλα και περιμενω να νυστάξω,θα σου έβαζα να ακούσεις το how soon is now των Smiths.
Θες να πεις οτι σου αρεσει οι σχεσεις σου να κρατανε λιγο;

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 02 Απρ 2019, 00:52

Ορέστης 35 έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:40


Θες να πεις οτι σου αρεσει οι σχεσεις σου να κρατανε λιγο;
Όχι ,αλλά αυτο συμβαίνει. Ίσως γιατί είμαι και λίγο κουκουρούκου και ονειροπαρμενος και κάθε γυναίκα με βλέπει σαν ευχάριστο διάλειμμα,οχι λιμάνι.
Πάντως δεν μετάνιωσα για καμιά από όσες αγάπησα στο παρελθον,ούτε θα αγαπήσω στο μέλλον. Για να μου έκαναν κλικ, κάτι ξεχωριστό θα είχαν, αλλιώς δεν τσιμπάω ούτε εγω, αλλά ούτε και αυτές.
Καλή καρδιά, θέλω κάθε άνθρωπος που συνυπηρξαμε εστω για λίγο, να με θυμάται με χαμόγελο.
Η μόνη περιπτωση να πανε όλα και εγώ ο ίδιος,σε δεύτερη μοίρα, είναι να έρθει ένα παιδι. Μετά δεν θα έχει σημασία τίποτα άλλο.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 02 Απρ 2019, 01:03

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:52
Ορέστης 35 έγραψε:
02 Απρ 2019, 00:40


Θες να πεις οτι σου αρεσει οι σχεσεις σου να κρατανε λιγο;
Όχι ,αλλά αυτο συμβαίνει. Ίσως γιατί είμαι και λίγο κουκουρούκου και ονειροπαρμενος και κάθε γυναίκα με βλέπει σαν ευχάριστο διάλειμμα,οχι λιμάνι.
Πάντως δεν μετάνιωσα για καμιά από όσες αγάπησα στο παρελθον,ούτε θα αγαπήσω στο μέλλον. Για να μου έκαναν κλικ, κάτι ξεχωριστό θα είχαν, αλλιώς δεν τσιμπάω ούτε εγω, αλλά ούτε και αυτές.
Καλή καρδιά, θέλω κάθε άνθρωπος που συνυπηρξαμε εστω για λίγο, να με θυμάται με χαμόγελο.
Η μόνη περιπτωση να πανε όλα και εγώ ο ίδιος,σε δεύτερη μοίρα, είναι να έρθει ένα παιδι. Μετά δεν θα έχει σημασία τίποτα άλλο.
Να στο ευχηθω τοτε, γιατι αυτο που εγραψες δειχνει οτι θα το αγαπησεις. :smt023

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 02 Απρ 2019, 01:07

Ορέστης 35 έγραψε:
02 Απρ 2019, 01:03

Να στο ευχηθω τοτε, γιατι αυτο που εγραψες δειχνει οτι θα το αγαπησεις. :smt023
Ευχαριστώ. Δεν το έχω βίτσιο αυτοπραγματωσης, αλλα αν προκυψει τυχαία, εξυπακούεται πως θα το αγαπήσω.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Απρ 2019, 00:08

Ειχα καιρο να μπω στο μετρο και ειχα ξεχασει ποσο θορυβωδες ειναι. Προτιμω το μετρο του Λονδινου.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 03 Απρ 2019, 00:27

Τον τελευταίο καιρό έχω βαρεθεί να βρίσκω μονόλεπτα,δίλεπτα,πεντάλεπτα στον δρόμο,πράγμα που με συγκινεί γιατί μου θυμίζει λίγο 80τιλα. Αν και είμαι σπάταλος, τα μαζεύω όλα. Σήμερα από την Αγίου Δημητρίου έως την Τσιμισκή μάζεψα γύρω στα 40 λεπτα!
Όταν έφθασα στην Τσιμισκή λοιπόν, περνάω έξω από το M&S. Ταμπέλα τζιν -20%. Έχω άπειρα σε σημείο που και να πιάσω τα χρόνια του Μητσοτάκη δεν θα προλάβω να τα λιώσω.
Μηχανικά ανεβαίνω στον Β' όροφο. Βλέπω έναν πιτσιρικά, του λέω πιάσε κάτι ανοιχτό σε W 32 L 31 Slim Fit. Κοιτάει, μου λέει έχω σε Regular(αρνούμαι είναι bus class) και Straight. Δώσε από αυτό. Δεν το φοράω καν, πάω στο ταμείο άπαντες άφαντοι. Προς στιγμή ξυπνά ο λογικός εαυτός μου και λέω τι μλκας είμαι, κάνω και οικονομία, θα το αφήσω. Βλέπω όμως μια κοπέλα με στολή του καταστήματος, της λέω δεν έρχεστε. Δεν είναι το τμήμα της,αλλά μπορεί να το χτυπήσει.
Μου λέει, για να γίνει η έκπτωση, θέλει κάρτα του καταστήματος, την οποία έχω, αλλά φυσικά δεν κουβαλάω μαζί μου. Δεν μπορεί να βρεθεί ο αριθμός, αν θέλω βγάζω νέα. Αισθάνομαι πως βαριέμαι και της λέω δε πάει στα κομμάτια, χτυπήστε το έτσι :-? Η γυναίκα φρικάρει για την βλακώδη σπατάλη και προσφέρεται να το χτυπήσει στην δική της.
Κάπου εκεί, μου βγαίνει μια εντελώς αυθόρμητη καγκουριά αταίριαστη με τον χαρακτήρα μου και τις προτείνω με τα 8 γιούρο που μου γλύτωσε να πάρω ένα κρασί Νεας Ζηλανδίας και να το πιούμε παρέα στην παραλία, μια και έχει γμτη μέρα. Αυτή ξενερώνει εντελώς και διαισθάνομαι πως την απογοήτευσα γιατί με είχε κόψει για πολύ decent τύπο, φυσικά αρνείται.
Ταυτόχρονα στεναχωριέμαι πάρα πολύ για την μαλακία που είπα και της ζητάω συγνώμη. Εξηγώ πως με επηρεάζει η άνοιξη, πάντα είμαι γιούχου,αλλά αν έχει ήλιο δεν μπορώ ελέγξω τον εαυτό μου, ίσως πρέπει να μεταναστεύσω στην Σουηδία για να είμαι πιο ισορροπημενος κ.λ.π.
Η πλάκα είναι πως αυτή, αρχίζει να στεναχωριέται που στεναχωρέθηκα και το γυρνάει το ποίημα πως τελικά δεν είπα κάτι που την πρόσβαλε, μάλλον ήταν γλυκό και καταλήγει πως καλύτερα είναι να μείνω αυθόρμητος και να μην πάω πουθενά :8) Εκείνη την στιγμή σκέφτομαι πως δεν είναι απίθανο τελικά να το πιούμε το κρασί,αλλά εγώ δεν είμαι σίγουρος αν το θέλω όντως ή απλά επιθυμούσα να πω μια ατάκα και να φύγω :-?
Τέλος πάντων η κουβέντα τραβάει σε μάκρος για να την διακόψει ένας γερομαλάκας για κάτι κωλοπάτακια που ήθελε να πάρει. Φεύγω ντροπιασμένος και πριν στρίψω για το ασανσέρ, ρίχνω μια κλεφτή ματιά προς τα πίσω. Μλκ χαμογέλασε :)
Η κατάληξη είναι πως δεν τολμάω να ξαναπάω εκεί, μάλλον θα ψωνίζω on line.
To καλό της υπόθεσης είναι πως πριν λίγο θυμήθηκα πως πήρα και ένα τζιν. Το βάζω και διαπιστώνω πως μου πάει πολύ! Η Straight Line γάμησε, άνετο και classy μαζί! Χαλάλι τα 32 :smt023

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Απρ 2019, 01:34

Με γεια το τζιν, αυτο ειναι το πιο σημαντικο.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Απρ 2019, 01:35

Εχει διαφορα πατατακι περιεργα. Ειχα παρει ενα μουσλι με σταφιδες και σοκολατα και το εφαγα σκετο.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 03 Απρ 2019, 01:43

εγω εφαγα τοστ!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Απρ 2019, 03:34

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2019, 01:43
εγω εφαγα τοστ!
τι ειχε μεσα;

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 03 Απρ 2019, 03:39

Ορέστης 35 έγραψε:
03 Απρ 2019, 03:34
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2019, 01:43
εγω εφαγα τοστ!
τι ειχε μεσα;
ψωμάκι με κασέρι(κασέρι κανονικό όχι κίτρινο τυρι κτλ)
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 03 Απρ 2019, 03:41

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2019, 03:39
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Απρ 2019, 03:34
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2019, 01:43
εγω εφαγα τοστ!
τι ειχε μεσα;
ψωμάκι με κασέρι(κασέρι κανονικό όχι κίτρινο τυρι κτλ)
εσυ το εφτιαξες;

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 03 Απρ 2019, 03:42

Ορέστης 35 έγραψε:
03 Απρ 2019, 03:41
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
03 Απρ 2019, 03:39
Ορέστης 35 έγραψε:
03 Απρ 2019, 03:34


τι ειχε μεσα;
ψωμάκι με κασέρι(κασέρι κανονικό όχι κίτρινο τυρι κτλ)
εσυ το εφτιαξες;
ναι βρε σπίτι..πήγα να β'άλω καρτα και πεινασα απο το περπάτημα!! :lol::lol:
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών