Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3097
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 22 Απρ 2024, 18:23

Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:10
νύχτα έγραψε:
21 Απρ 2024, 20:33
Casp έγραψε:
21 Απρ 2024, 19:10
Πηδάει συνεχώς στους πάγκους. Δεν νομίζω να μπορώ να τον εκπαιδεύσω, ε; :smt005:
κάποιοι ισχυρίζονται ότι εκπαιδεύονται

εγώ είχα δοκιμάσει ταινία διπλής όψεως πάνω στον πάγκο, και αλουμινόχαρτο

έκανε ακροβατικά και τα απέφευγε όλα, σε κάποιες φάσεις την έβρισκα
να αράζει μέσα στην πιατοθήκη :102:
Είχες και εσύ ζημιές στο σπίτι; Χθες το βράδυ μας έφαγε την μια από τις καρέκλες της τραπεζαρίας :lol:
Είχα κάλυμμα, το έβγαλε και την έφαγε. Του πήραμε και σκράτσερ για τα νύχια και δεν το χρησιμοποιεί.
Θα πρέπει να αλλάξουμε και τις 6 τώρα όταν φύγουμε επειδή είναι σετ. Στον καναπέ έχουμε 2 μεγάλα ριχτάρια αλλά υπάρχουν σημεία που δεν καλύπτονται αρκετά. Αν καταστρέψει και τον καναπέ, την βάψαμε :oops:
κασπούλα θα σου δώσω μια συμβουλή και ας με κάνει ίσως κάπως unpopular δα μέσα. Αναλαμβάνω το κόστος συνειδητά όχι απλά επειδή σας συμπαθώ (εσένα και τον λατρεία) αλλά επειδή δείχνετε όντως να προσπαθείτε να χτίσετε κάτι καλό και όμορφο οι δυο σας, με όλα τα ζαβά που κυρίως εσύ καθ ομολογία σου, κουβαλάτε.

Στη ζωή υπάρχουν προτεραιότητες. Και όταν έχεις αποφασίσει να φτιάξεις και σπιτικό μαζί με έναν άλλο άνθρωπο, οι δυο σας, το σπίτι σας, ο οίκος σας, πρέπει να έχει την απόλυτη και πρώτιστη προτεραιότητα.
Στη ζωή το να είσαι καλά με έναν άλλον άνθρωπο με τον οποίον φτιάχνεις σπιτικό, είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο. Ίσως το πιο δύσκολο που υπάρχει μέσα στην καθημερινότητα και τις δυσκολίες της. Από μόνο του. Λίγοι το πετυχαίνουν σε βάθος χρόνου. Ελάχιστοι είναι αυτοί που ανυπομονούν να γυρίσουν σπίτι τους απλά και μόνο για ν αράξουν αγκαλιά με τη λατρεία τους ακόμα και μετά από ένα χρόνο, πόσο μάλλον μετά από 25. Και ακόμα λιγότεροι το πετυχαίνουν, πρακτικά. Όσο και να το θες, τη μια θα προκύψει το ένα, την άλλη το άλλο, και ακόμα και αυτές οι δυο ωρίτσες που επιθυμείς για να λουστείτε παρέα, να αράξετε στον καναπέ, ακόμα και να μαγειρέψετε μαζί, εύκολα χάνονται επειδή απλά έσκασε ένα λάστιχο στο αυτοκίνητο ή ο προ σου έκαψε το μυαλό σε ένα μιτινγκ.

Ένα ζωάκι μέσα στο σπίτι, εξ ορισμού, προσθέτει φόρτο. Ταυτόχρονα , προσθέτει και στιγμές χαράς. Ανάλογα με τη χρονική στιγμή που αναφέρεται ο καθείς, ανάλογα με το χρόνο που έχει στην καθημερινότητά του, την πίεση ή την χαλάρωση, την οικονομική άνεση ή πίεση, αυτός ο φόρτος και αυτή η ευχαρίστηση αλλάζουν βαρύτητα. Αλλιώς να έχεις πχ να κάνεις καθημερινά σκούπα, βούρτσισμα ξετρίχιασμα και αντικατάσταση σαλονοτραπεζαρίας στα 20 εργένισσα φοιτήτρια με χαρτζιλίκι, αλλιώς μάνα με σύζυγο και δυο μωρά που δουλεύουν και οι δυο κι όλας και τσιμα τσιμα τα φέρνουν βόλτα να πληρώσουν το νοίκι ενώ δεν προαβαίνουν καν να ξεσκατίσουν, αλλιώς ζωντοχήρα κονομημένη στα 65 που δεν γεμίζει η μέρα με τίποτα και η φατσούλα του γατούλη για να την ανεβάσουμε στο ίνσταγκραμ δίνει λίγο ενδιαφέρον στη ζωή.

Που θέλω να καταλήξω?

Όλα είναι μια ζυγαριά. Οι δε γάτες, είναι τόσο διαφορετικές μεταξύ τους που μπορεί ενώ η μία να είναι ζάχαρη και να μην την καταλαβαίνεις καν στην καθημερινότητά σου η άλλη να γίνει ο μεγαλύτερος εφιάλτης που μπορείς να φανταστείς. Συνήθως δε παίζουν κάπου ανάμεσα.

Μην εγκλωβιστείς λοιπόν σε όλα αυτά τα νέας μανούλας συναισθήματα που βιώνεις τώρα με το πόσο γλυκούλι είναι το νέο σας μέλος και πόσο γλυκές είναι όλες οι φυσιολογικές μαλακίες που κάνει. Μην αφήσεις τα ζόρια που τυχόν σου φέρει στην ήδη πιεσμένη καθημερινότητά σου να προκαλέσουν πίεση και ένταση στη σχέση σου με τον άντρα σου!
Κράτα ξεκάθαρες τις προτεραιότητές σου και λειτούργησε ανάλογα. Αν αρχίσει να σας τεντώνει το όλο σκηνικό σε βαθμό που να ζορίζεστε, να χάνετε ή να χαλάτε μεταξύ σας στιγμές εξ αιτίας του ζωντανού, κοίτα εναλλακτικές. Πάνω απ όλα, επ ουδενί μην αφήσεις να γίνει ο γατούλης στη ζυγαριά βαρύτερος από τον άντρα σου. Όσο γλυκούλης και αν είναι, τελικά είναι μια ...γάτα!

ΥΓ. Απολογούμαι εκ των προτέρων για το όποιο πάτημα κάλου οποιασδήποτε γατομανούλας :)
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8767
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 22 Απρ 2024, 18:29

Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:10

Είχες και εσύ ζημιές στο σπίτι; Χθες το βράδυ μας έφαγε την μια από τις καρέκλες της τραπεζαρίας :lol:
Είχα κάλυμμα, το έβγαλε και την έφαγε. Του πήραμε και σκράτσερ για τα νύχια και δεν το χρησιμοποιεί.
Θα πρέπει να αλλάξουμε και τις 6 τώρα όταν φύγουμε επειδή είναι σετ. Στον καναπέ έχουμε 2 μεγάλα ριχτάρια αλλά υπάρχουν σημεία που δεν καλύπτονται αρκετά. Αν καταστρέψει και τον καναπέ, την βάψαμε :oops:
είχα! είχα!! :hebit:
Εικόνα

της έκοβα και τα νύχια, να φανταστείς

αλλά από ένα σημείο κι έπειτα δεν σε νοιάζει τίποτα, στο λέω ειλικρινά
nothing but heart

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Απρ 2024, 21:31

aLiCat έγραψε:
22 Απρ 2024, 17:28
Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:10

Είχες και εσύ ζημιές στο σπίτι; Χθες το βράδυ μας έφαγε την μια από τις καρέκλες της τραπεζαρίας :lol:
Είχα κάλυμμα, το έβγαλε και την έφαγε. Του πήραμε και σκράτσερ για τα νύχια και δεν το χρησιμοποιεί.
Θα πρέπει να αλλάξουμε και τις 6 τώρα όταν φύγουμε επειδή είναι σετ. Στον καναπέ έχουμε 2 μεγάλα ριχτάρια αλλά υπάρχουν σημεία που δεν καλύπτονται αρκετά. Αν καταστρέψει και τον καναπέ, την βάψαμε :oops:
Αυτό βρες κάποιο τρόπο να αποτρέψεις να το κάνει . Υπάρχουν ειδικά σπρέι στο εμπόριο που μπορείς να ψεκάζεις τους χώρους που δεν θες να τους κάνει "καλοκαιρινούς". Αν και στη δική μου γάτα, δεν έφερε αποτέλεσμα. Είναι θέμα χαρακτήρα. :102:
Ενώ η προηγούμενη γατούλα που είχα, μου επέτρεπε να της κόβω τις άκρες των νυχιών.
Αν και συνήθως έκανε το μανικιούρ της στο ονυχοδρόμιο .

Δεν ξέρω αν το έβαλε κάποιος προηγουμένως, αλλά ρίξε και μια ματιά στο λινκ με ένα σάιτ που ασχολείται με τα γατικά.

https://www.tsitsosthecat.gr/
Ευχαριστω πολυ αλικατ! Θα παρουμε το σπρει που λες, μας το προτεινε και η κοπελα που τον φροντιζε οποτε λογικα θα κανει δουλεια. Του πηραμε και ενα μικρο κρεβατακι (και το σκρατσερ που ανεφερα) και δεν μπαινει μεσα. Θα δοκιμασουμε το κατνιπ. Το θεμα ειναι οτι του κοψαμε τα νυχια μολις ηρθε εδω και ακομη συνεχιζει να το κανει :lol: θα δειξει. Θα διαβασω καποια στιγμη και το λινκ.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Απρ 2024, 21:32

νύχτα έγραψε:
22 Απρ 2024, 18:29
Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:10

Είχες και εσύ ζημιές στο σπίτι; Χθες το βράδυ μας έφαγε την μια από τις καρέκλες της τραπεζαρίας :lol:
Είχα κάλυμμα, το έβγαλε και την έφαγε. Του πήραμε και σκράτσερ για τα νύχια και δεν το χρησιμοποιεί.
Θα πρέπει να αλλάξουμε και τις 6 τώρα όταν φύγουμε επειδή είναι σετ. Στον καναπέ έχουμε 2 μεγάλα ριχτάρια αλλά υπάρχουν σημεία που δεν καλύπτονται αρκετά. Αν καταστρέψει και τον καναπέ, την βάψαμε :oops:
είχα! είχα!! :hebit:
Εικόνα

της έκοβα και τα νύχια, να φανταστείς

αλλά από ένα σημείο κι έπειτα δεν σε νοιάζει τίποτα, στο λέω ειλικρινά
Καταλαβαινω τι λες αλλα το θεμα ειναι οτι ο καναπες ειναι τεραστιος. Αν κανει ζημια και σε αυτον θα πρεπει να τον αντικαταστησουμε και οι καναπεδες ειναι τουλαχιστον 500 ευρω :lol: πλας οι καρεκλες.

Τεσπα, δεν εχουμε αλλη επιλογη ουτως ή αλλως. Το ξεραμε πως κανουνε ζημιες τα γατακια.
(Και εμας κομμενα εχει τα νυχια, δηλαδη σκεψου να μεγαλωσουν :smt005: )
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Απρ 2024, 21:47

student έγραψε:
22 Απρ 2024, 18:23
Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:10
νύχτα έγραψε:
21 Απρ 2024, 20:33


κάποιοι ισχυρίζονται ότι εκπαιδεύονται

εγώ είχα δοκιμάσει ταινία διπλής όψεως πάνω στον πάγκο, και αλουμινόχαρτο

έκανε ακροβατικά και τα απέφευγε όλα, σε κάποιες φάσεις την έβρισκα
να αράζει μέσα στην πιατοθήκη :102:
Είχες και εσύ ζημιές στο σπίτι; Χθες το βράδυ μας έφαγε την μια από τις καρέκλες της τραπεζαρίας :lol:
Είχα κάλυμμα, το έβγαλε και την έφαγε. Του πήραμε και σκράτσερ για τα νύχια και δεν το χρησιμοποιεί.
Θα πρέπει να αλλάξουμε και τις 6 τώρα όταν φύγουμε επειδή είναι σετ. Στον καναπέ έχουμε 2 μεγάλα ριχτάρια αλλά υπάρχουν σημεία που δεν καλύπτονται αρκετά. Αν καταστρέψει και τον καναπέ, την βάψαμε :oops:
κασπούλα θα σου δώσω μια συμβουλή και ας με κάνει ίσως κάπως unpopular δα μέσα. Αναλαμβάνω το κόστος συνειδητά όχι απλά επειδή σας συμπαθώ (εσένα και τον λατρεία) αλλά επειδή δείχνετε όντως να προσπαθείτε να χτίσετε κάτι καλό και όμορφο οι δυο σας, με όλα τα ζαβά που κυρίως εσύ καθ ομολογία σου, κουβαλάτε.

Στη ζωή υπάρχουν προτεραιότητες. Και όταν έχεις αποφασίσει να φτιάξεις και σπιτικό μαζί με έναν άλλο άνθρωπο, οι δυο σας, το σπίτι σας, ο οίκος σας, πρέπει να έχει την απόλυτη και πρώτιστη προτεραιότητα.
Στη ζωή το να είσαι καλά με έναν άλλον άνθρωπο με τον οποίον φτιάχνεις σπιτικό, είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο. Ίσως το πιο δύσκολο που υπάρχει μέσα στην καθημερινότητα και τις δυσκολίες της. Από μόνο του. Λίγοι το πετυχαίνουν σε βάθος χρόνου. Ελάχιστοι είναι αυτοί που ανυπομονούν να γυρίσουν σπίτι τους απλά και μόνο για ν αράξουν αγκαλιά με τη λατρεία τους ακόμα και μετά από ένα χρόνο, πόσο μάλλον μετά από 25. Και ακόμα λιγότεροι το πετυχαίνουν, πρακτικά. Όσο και να το θες, τη μια θα προκύψει το ένα, την άλλη το άλλο, και ακόμα και αυτές οι δυο ωρίτσες που επιθυμείς για να λουστείτε παρέα, να αράξετε στον καναπέ, ακόμα και να μαγειρέψετε μαζί, εύκολα χάνονται επειδή απλά έσκασε ένα λάστιχο στο αυτοκίνητο ή ο προ σου έκαψε το μυαλό σε ένα μιτινγκ.

Ένα ζωάκι μέσα στο σπίτι, εξ ορισμού, προσθέτει φόρτο. Ταυτόχρονα , προσθέτει και στιγμές χαράς. Ανάλογα με τη χρονική στιγμή που αναφέρεται ο καθείς, ανάλογα με το χρόνο που έχει στην καθημερινότητά του, την πίεση ή την χαλάρωση, την οικονομική άνεση ή πίεση, αυτός ο φόρτος και αυτή η ευχαρίστηση αλλάζουν βαρύτητα. Αλλιώς να έχεις πχ να κάνεις καθημερινά σκούπα, βούρτσισμα ξετρίχιασμα και αντικατάσταση σαλονοτραπεζαρίας στα 20 εργένισσα φοιτήτρια με χαρτζιλίκι, αλλιώς μάνα με σύζυγο και δυο μωρά που δουλεύουν και οι δυο κι όλας και τσιμα τσιμα τα φέρνουν βόλτα να πληρώσουν το νοίκι ενώ δεν προαβαίνουν καν να ξεσκατίσουν, αλλιώς ζωντοχήρα κονομημένη στα 65 που δεν γεμίζει η μέρα με τίποτα και η φατσούλα του γατούλη για να την ανεβάσουμε στο ίνσταγκραμ δίνει λίγο ενδιαφέρον στη ζωή.

Που θέλω να καταλήξω?

Όλα είναι μια ζυγαριά. Οι δε γάτες, είναι τόσο διαφορετικές μεταξύ τους που μπορεί ενώ η μία να είναι ζάχαρη και να μην την καταλαβαίνεις καν στην καθημερινότητά σου η άλλη να γίνει ο μεγαλύτερος εφιάλτης που μπορείς να φανταστείς. Συνήθως δε παίζουν κάπου ανάμεσα.

Μην εγκλωβιστείς λοιπόν σε όλα αυτά τα νέας μανούλας συναισθήματα που βιώνεις τώρα με το πόσο γλυκούλι είναι το νέο σας μέλος και πόσο γλυκές είναι όλες οι φυσιολογικές μαλακίες που κάνει. Μην αφήσεις τα ζόρια που τυχόν σου φέρει στην ήδη πιεσμένη καθημερινότητά σου να προκαλέσουν πίεση και ένταση στη σχέση σου με τον άντρα σου!
Κράτα ξεκάθαρες τις προτεραιότητές σου και λειτούργησε ανάλογα. Αν αρχίσει να σας τεντώνει το όλο σκηνικό σε βαθμό που να ζορίζεστε, να χάνετε ή να χαλάτε μεταξύ σας στιγμές εξ αιτίας του ζωντανού, κοίτα εναλλακτικές. Πάνω απ όλα, επ ουδενί μην αφήσεις να γίνει ο γατούλης στη ζυγαριά βαρύτερος από τον άντρα σου. Όσο γλυκούλης και αν είναι, τελικά είναι μια ...γάτα!

ΥΓ. Απολογούμαι εκ των προτέρων για το όποιο πάτημα κάλου οποιασδήποτε γατομανούλας :)
Ευχαριστω για το σχολιο μαθητη μου :P

Θα ξεκινησω λεγοντας οτι ο γατος μου δεν ειναι πιο πανω απο τον «αντρα» μου :P
Η λατρεια δεν ηθελε καν γατακι να σημειωσω. Του ελεγα, 1-2 μηνες πριν, να παρουμε το συγκεκριμενο γατακι της γνωστης μου και μου απαντουσε να σταματησω την συζητηση για να μην τον φερνω σε δυσκολη θεση. Οσο περνουσαν οι μερες, εβλεπε βιντεος αυτος, βλεπαμε και διαφορα γατακια στο δρομο ή σε γνωστους, του τριβονταν, ε και γυρναει μια μερα και με ρωταει ποτε θα παρουμε γατο :lol: του αρεσουν πολυ οι σκυλοι (και εγω τους λατρευω), απλα σκεφτηκαμε οτι οι σκυλοι δενονται περισσοτερο, και θελουν πολλυ περισσοτερη φροντιδα.

Εγω απο την αλλη, απο τοτε που με θυμαμαι, μεγαλωσα με ζωα. Στο πατρικο μου ειχαμε (και εχουν, ακομα, και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο πεθυμαω τα ζωα μου) 2 σκυλους, εναν γατο (τον μαζεψα 3 το ξημερωμα εξω απο καδο σκουπιδιων, βρεφακι, γιατι εβγαινε στο δρομο και θα τον πατουσαν τα αμαξια, και τον ταϊζαμε με συριγγα για να σωθει), ολους τους υπολοιπους γατους της γειτονιας που ειναι καθημερινα εκει, και κουνελακια (που αυτα δυστυχως πεθαναν). Ειχαμε και ψαρακια ενα διαστημα και ο μπαμπας μου ειχε και παπαγαλους, καναρινια.

Το τελευταιο διαστημα, επειδη πηγαινει και η λατρεια νυχτερινες βαρδιες, επειδη βλεπουμε συχνα ζωα στον δρομο και τα χαϊδευουμε και επειδη πεθυμησα ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ τα ζωακια μου, με επιασε μια τρελα και ηθελα να παρουμε γατακι για δωρο γενεθλιων (σε λιγοτερο απο 2 μηνες). Πηγαμε μια μερα σε ενα εκκλησακι που εχει ενα πανεμορφο θηλυκο, μεγαλης ηλικιας, που συνεχως μας τριβοταν, το ταϊσαμε κιολας και εγω ηθελα να το μαζεψω επιτοπου. Τελικα με εγδαρε, δεν τα καταφερα και την επομενη μερα μιλησα με την κοπελα που ξερω για να παρουμε τον Μουκι!

Ειχαμε μια μεγαλη συζητηση επειδη ηθελα να παμε Ρωμη στα γενεθλια μου και τελικα λογω οικονομικου δεν θα τα καταφερουμε και θα παμε Παφο. Το θεμα ηταν, ποιος θα φροντιζε το γατακι; Η μανα του δικου μου εχει σοβαρη αλλεργια στις τριχες των γατων (αυτη μας ταϊζε τον μονομαχο οταν πηγαμε Παρισι), οποτε με επιασε μια μεγαλη θλιψη και το σκεφτηκα σοβαρα το θεμα επειδη η 2η μανα μου (η πρωην κολλητη της μανας μου που μου εχει αδυναμια απο παιδακι, και που λατρευει τους γατους) μου ειπε να κατσω στα αυγα μου και να μην παω πουθενα. Οποτε γυρναω και του λεω «Διαλεξε. Ή θα πηγαινουμε καμια φορα εκδρομες ή 2ημερο, ή θα παρουμε το γατακι και θα ζουμε μιζερα. Δεν βλεπω αλλη λυση και εγω δεν υποχρεωνομαι απο κανενα, ειδικα μετα το συγκεκριμενο σχολιο!». Και προτιμησε να μην ζουμε μιζερα. Ε με τα πολλα, επειδη το θελαμε και οι 2, ρωτησα την κοπελα που μας το εδωσε αν θα μπορεσει για 2 μερες να ερθει να το ταϊσει, συμφωνησε κατευθειαν χωρις δευτερη σκεψη και τελειωσε. Αν καθομουνα να σκεφτω οοολα αυτα που ειπες, δεν θα παιρναμε ποτε. Στο επομενο μας ταξιδι, που δεν θα ειναι σιγουρα πανω απο 3 μερες (πρωτα απ’ ολα εμεις οι ιδιοι πλεον θα το πεθυμουμε, και δεν μας παιρνει ουτε οικονομικα) θα βρουμε ειτε την κοπελα, ειτε την 2η μανα μου, ειτε εναλλαξ, ειτε την αδερφη της λατρειας, εννοειται παντα με πληρωμη ή δωρα.

Μπορει να εχουν εξοδα τα ζωακια, μπορει να κανουν ζημιες, αλλα η συντροφια και η αγαπη που σου δινουν, ειναι απεριγραπτη. Ως ατομο που εχω μεγαλωσει με ζωα, ξερω πως δεν θα το αλλαζα για χιλια ταξιδια.

Επισης μωρο δεν θα κανω, το ξεκαθαρισαμε απο την αρχη επειδη αυτος ηθελε και εγω οχι (το δεχτηκε ομως και ειναι ενα θεμα που το συζητησαμε βαθια 3 φορες για να μην ερθει ξανα στο προσκηνιο η κουβεντα), οποτε ολα καλα.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Απρ 2024, 10:23

Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 21:47


Επισης μωρο δεν θα κανω,
εγω προβλεπω οτι θα κανεις. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Απρ 2024, 10:35

Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:23
Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 21:47


Επισης μωρο δεν θα κανω,
εγω προβλεπω οτι θα κανεις. :102:
Μόνο με ατύχημα, κάτι που δεν θα συμβεί γιατί προσέχουμε περισσότερο από το κανονικό (με διπλή μέθοδο προστασίας) :wink
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Απρ 2024, 10:46

Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:35
Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:23
Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 21:47


Επισης μωρο δεν θα κανω,
εγω προβλεπω οτι θα κανεις. :102:
Μόνο με ατύχημα, κάτι που δεν θα συμβεί γιατί προσέχουμε περισσότερο από το κανονικό (με διπλή μέθοδο προστασίας) :wink
γω λεω οτι θα κανουν οι γυρω σου, θα τα παρεις αγκαλια, θα παιξεις μαζι τους, και θα σου γυρισει το μυαλο.

δω θα ειμαστε, θα το δουμε. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Απρ 2024, 10:50

Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:46
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:35
Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:23


εγω προβλεπω οτι θα κανεις. :102:
Μόνο με ατύχημα, κάτι που δεν θα συμβεί γιατί προσέχουμε περισσότερο από το κανονικό (με διπλή μέθοδο προστασίας) :wink
γω λεω οτι θα κανουν οι γυρω σου, θα τα παρεις αγκαλια, θα παιξεις μαζι τους, και θα σου γυρισει το μυαλο.

δω θα ειμαστε, θα το δουμε. :102:
Αγαπάω τα παιδιά, έχουν ήδη οι γύρω μου (και καλή μου φίλη επίσης) αλλά όχι, ΔΕΝ ΘΕΛΩ. Από τα 14 μου δεν θέλω δικό μου παιδί, όσο και αν παίζω μαζί τους, όσο και αν τα βρίσκουμε, όσο και αν με αγαπάνε και εκείνα. Και εκνευρίζομαι όταν οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ανάγκες. Δεν γυρνάει το μυαλό στα ΘΕΛΩ ενός ανθρώπου. Και εκτός από τα θέλω και τις ανάγκες, που για τον καθένα είναι διαφορετικές, υπάρχουν και ένα σωρό άλλοι λόγοι.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 23 Απρ 2024, 10:51

Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:35
Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:23
Casp έγραψε:
22 Απρ 2024, 21:47


Επισης μωρο δεν θα κανω,
εγω προβλεπω οτι θα κανεις. :102:
Μόνο με ατύχημα, κάτι που δεν θα συμβεί γιατί προσέχουμε περισσότερο από το κανονικό (με διπλή μέθοδο προστασίας) :wink
Και ατύχημα να είναι, μπορείς να το ρήξεις. :roll:
Αν όχι, δεν είναι μαλακία να μεγαλώσεις ένα παιδί από ατύχημα και όχι επειδή το θέλετε εσείς; :roll:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Απρ 2024, 10:54

vagabondo έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:51
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:35
Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:23


εγω προβλεπω οτι θα κανεις. :102:
Μόνο με ατύχημα, κάτι που δεν θα συμβεί γιατί προσέχουμε περισσότερο από το κανονικό (με διπλή μέθοδο προστασίας) :wink
Και ατύχημα να είναι, μπορείς να το ρήξεις. :roll:
Αν όχι, δεν είναι μαλακία να μεγαλώσεις ένα παιδί από ατύχημα και όχι επειδή το θέλετε εσείς; :roll:
Μπορώ, απλά ξέροντας τον χαρακτήρα μου, θα νιώθω "δολοφόνος". ΕΓΩ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, για τον εαυτό μου αυτό θα νιώθω.
Όσες το αντέχουν, εννοείται πως είμαι υπερ.

Αλλά δεν το συζητάω άλλο γιατί δεν θα γίνει :003:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Απρ 2024, 11:18

Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:50
Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:46
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:35


Μόνο με ατύχημα, κάτι που δεν θα συμβεί γιατί προσέχουμε περισσότερο από το κανονικό (με διπλή μέθοδο προστασίας) :wink
γω λεω οτι θα κανουν οι γυρω σου, θα τα παρεις αγκαλια, θα παιξεις μαζι τους, και θα σου γυρισει το μυαλο.

δω θα ειμαστε, θα το δουμε. :102:
Αγαπάω τα παιδιά, έχουν ήδη οι γύρω μου (και καλή μου φίλη επίσης) αλλά όχι, ΔΕΝ ΘΕΛΩ. Από τα 14 μου δεν θέλω δικό μου παιδί, όσο και αν παίζω μαζί τους, όσο και αν τα βρίσκουμε, όσο και αν με αγαπάνε και εκείνα. Και εκνευρίζομαι όταν οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ανάγκες. Δεν γυρνάει το μυαλό στα ΘΕΛΩ ενός ανθρώπου. Και εκτός από τα θέλω και τις ανάγκες, που για τον καθένα είναι διαφορετικές, υπάρχουν και ένα σωρό άλλοι λόγοι.
ναι αλλα οπως ξερεις, οι αναγκες καιοι επιθυμιες, αλλαζουν με το χρονο.

μεχρι τα 30 σου δεν ηθελες σεξ, ας πουμε. :102:

γω προβλεψη κανω, δεν λεω αν ειναι σωστο η λαθος, ουτε οτι πρεπει να κανεις η να μην.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Απρ 2024, 11:24

Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 11:18
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:50
Ασέβαστος έγραψε:
23 Απρ 2024, 10:46


γω λεω οτι θα κανουν οι γυρω σου, θα τα παρεις αγκαλια, θα παιξεις μαζι τους, και θα σου γυρισει το μυαλο.

δω θα ειμαστε, θα το δουμε. :102:
Αγαπάω τα παιδιά, έχουν ήδη οι γύρω μου (και καλή μου φίλη επίσης) αλλά όχι, ΔΕΝ ΘΕΛΩ. Από τα 14 μου δεν θέλω δικό μου παιδί, όσο και αν παίζω μαζί τους, όσο και αν τα βρίσκουμε, όσο και αν με αγαπάνε και εκείνα. Και εκνευρίζομαι όταν οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ανάγκες. Δεν γυρνάει το μυαλό στα ΘΕΛΩ ενός ανθρώπου. Και εκτός από τα θέλω και τις ανάγκες, που για τον καθένα είναι διαφορετικές, υπάρχουν και ένα σωρό άλλοι λόγοι.
ναι αλλα οπως ξερεις, οι αναγκες καιοι επιθυμιες, αλλαζουν με το χρονο.

μεχρι τα 30 σου δεν ηθελες σεξ, ας πουμε. :102:

γω προβλεψη κανω, δεν λεω αν ειναι σωστο η λαθος, ουτε οτι πρεπει να κανεις η να μην.
λολ ασεβαστε, συγκρίνεις το σεξ με τα παιδιά; αλήθεια τώρα;

δεν ήθελα σεξ με όποιον να' ναι. σεξ ήθελα μόνο αφού ερωτεύτηκα, πριν δεν είχα αυτή την ανάγκη, και δεν ήξερα καν πώς ήταν για να μου λείπει πχ.
και αν το πάρεις έτσι, συνήθως λένε πως άμα είσαι με έναν άνθρωπο που αγαπάς, ειδικά εφόσον θέλει και εκείνος παιδιά, σου ξυπνάει και σένα η ανάγκη.
εμένα δεν θα μου ξυπνήσει ποτέ. και είχα, και έχω αρκετή συναναστροφή με παιδιά, και δεν εννοώ με μαθητές μου. είχε η ξαδέρφη μου, η φίλη μου, στο αεροδρόμιο επειδή με έμαθαν οι supervisors πόσο καλή είμαι μαζί τους, με έστελναν συνεχώς εμένα για συνοδεία, τα γειτονάκια μου ήταν καθημερινά σπίτι μου κτλ. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι γεννημένοι για γονείς, τι να κάνουμε. άλλο αγαπάω τα παιδιά και τα αντέχω για 3 ώρες, και άλλο θέλω και έχω την ανάγκη να κάνω δικό μου παιδί. είμαι οκ με το να τα προσέχω και να παίζω μαζί τους για λίγο, και ακόμα και να μου πεις "δεν θα ξαναδείς παιδί για το τάδε χρονικό διάστημα", απλά θα σου απαντήσω "so what? δεν με νοιάζει" :lol:

μία τόσο βασική ανάγκη, και συνειδητοποίηση, όπως το αν θες ή όχι να κάνεις παιδί, δεν αλλάζει.
αλλάζει μόνο αν δεν είσαι φουλ συνειδητοποιημένος και επηρεάζεσαι από τα θέλω των άλλων.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13429
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Απρ 2024, 12:42

Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 11:24
Ωραίος ο Μούκι! Να τον χαίρεστε και να τον προσέχετε. Ειδικά στο μπαλκόνι. Δεν ξέρω σε ποιόν όροφο είσαι, αλλά βάλε κάτι, ένα δίχτυ. Εγώ προσωπικά δεν θα έβγαζα το κουδουνάκι. Το έχω και στις 3 γάτες μου. :wave:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Casp
Δημοσιεύσεις: 3000
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Απρ 2024, 15:07

Πασιφάη έγραψε:
23 Απρ 2024, 12:42
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 11:24
Ωραίος ο Μούκι! Να τον χαίρεστε και να τον προσέχετε. Ειδικά στο μπαλκόνι. Δεν ξέρω σε ποιόν όροφο είσαι, αλλά βάλε κάτι, ένα δίχτυ. Εγώ προσωπικά δεν θα έβγαζα το κουδουνάκι. Το έχω και στις 3 γάτες μου. :wave:
Στον 2ο είμαστε. Είναι safe και στο μπαλκόνι, το κανονίσαμε :hebit:

Απλά είναι ανήσυχος τα βράδια, κλαίει και ψάχνει γατούλες.

Η κοπέλα που μας τον έδωσε θα τον πήγαινε για στείρωση αρχές του Ιούνη, όταν θα φύγουμε για 2ημερο, αλλά όταν με ρώτησε χθες τι κάνει και της το ανέφερα, είπε πως θα του κλείσει ραντεβού αρχές Μαϊου, για να μην βασανίζεται και να μην θέλει να βγαίνει συνεχώς έξω, επειδή κάθε φορά που είναι στο μπαλκόνι κοιτάζει κάτω και κλαίει :cry έμαθε να ζει και έξω ο καημένος, τον λυπάμαι...

Του βγάλαμε το κολάρο και το κουδουνάκι και απλά θα προσέχουμε πού πατάμε :oops::lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών