Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Φεβ 2020, 16:58

Naida έγραψε:
21 Φεβ 2020, 16:49
Feindflug έγραψε:
21 Φεβ 2020, 16:44

Το έφεραν οι περιστάσεις έτσι ώστε να θυμηθώ και να ξαναζήσω για κάποιες ώρες την αναισθησία των περισσοτέρων στην πουστιά. Δυστυχώς, κάποιοι μαθαίνουν μόνο όταν γίνουν οι ίδιοι παθόντες. Ειλικρινά, πλέον τους εύχομαι να τα λουστούν κι αυτοί.
Άσχημο συναίσθημα να νιώθεις ότι έχεις αδικηθεί. Δημιουργεί θυμό και πικρία. Είναι βέβαια μέσα στα πλαίσια των ανθρώπινων σχέσεων.
Καμμιά φορά ρε τύπισσα, σκέφτομαι ότι στην τελική, είμαστε κλανιές στην απειρότητα του σύμπαντος και δεν θα έπρεπε να με επηρεάζουν κάποια πράγματα τόσο πολύ. Αλλά από την άλλη, ζούμε σε μια πραγματικότητα, με μια καθημερινότητα, είμαστε άνθρωποι με συναισθήματα, προσωπικές αξίες και πιστεύω και δεν μπορείς να τα βλέπεις όλα στωικά, απόμακρα και σαν παρατηρητής.

Όντως, μου έχει μείνει μέσα μου θυμός και πικρία, πλέον όχι τόσο για την πουστιά την ίδια, αλλά για όσους την ξέρουν και συνεχίζουν να συμπεριφέρονται, σαν να μην έγινε τίποτα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Φεβ 2020, 17:11

Feindflug έγραψε:
21 Φεβ 2020, 16:58
Naida έγραψε:
21 Φεβ 2020, 16:49
Feindflug έγραψε:
21 Φεβ 2020, 16:44

Το έφεραν οι περιστάσεις έτσι ώστε να θυμηθώ και να ξαναζήσω για κάποιες ώρες την αναισθησία των περισσοτέρων στην πουστιά. Δυστυχώς, κάποιοι μαθαίνουν μόνο όταν γίνουν οι ίδιοι παθόντες. Ειλικρινά, πλέον τους εύχομαι να τα λουστούν κι αυτοί.
Άσχημο συναίσθημα να νιώθεις ότι έχεις αδικηθεί. Δημιουργεί θυμό και πικρία. Είναι βέβαια μέσα στα πλαίσια των ανθρώπινων σχέσεων.
Καμμιά φορά ρε τύπισσα, σκέφτομαι ότι στην τελική, είμαστε κλανιές στην απειρότητα του σύμπαντος και δεν θα έπρεπε να με επηρεάζουν κάποια πράγματα τόσο πολύ. Αλλά από την άλλη, ζούμε σε μια πραγματικότητα, με μια καθημερινότητα, είμαστε άνθρωποι με συναισθήματα, προσωπικές αξίες και πιστεύω και δεν μπορείς να τα βλέπεις όλα στωικά, απόμακρα και σαν παρατηρητής.

Όντως, μου έχει μείνει μέσα μου θυμός και πικρία, πλέον όχι τόσο για την πουστιά την ίδια, αλλά για όσους την ξέρουν και συνεχίζουν να συμπεριφέρονται, σαν να μην έγινε τίποτα.
Αυτό ακριβώς είμαστε, κόκκος άμμου (sic) μπροστά στο σύμπαν. Αλλά ο καθένας μας έχει ένα μικρό σύμπαν γύρω του και αυτός το κέντρο. Λογικό να συμμετέχεις σε όλες τις καταστάσεις με τα συναισθήματά σου και το μυαλό σου. Άνθρωπος είσαι. Το ίδιο βέβαια και οι άλλοι. Και σαν άνθρωποι κάποιες φορές μπορεί να μας απογοητεύσουν επιλέγοντας τις λάθος κινήσεις, σκέψεις, εκφράσεις κτλ που μπορεί να μας πληγώσουν. Ίσως Και χωρίς να φταίνε. Αν βέβαια κάποιος αποδεδειγμένα σου φέρεται πστικα τον πούλο asap και χωρίς ίχνος θλίψης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 22 Φεβ 2020, 03:17

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Φεβ 2020, 19:08
Χαιρετισματα απο την καρδια μου στους λιγους. Ξερετε ποιοι ειστε. :smt001
Φεύγεις φιλε?
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

Άβαταρ μέλους
Θάλεια
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 06 Δεκ 2019, 15:01
Phorum.gr user: Θάλεια

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Θάλεια » 24 Φεβ 2020, 23:46

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Ο Κύριος Άγις είχε να παραδώσει σήμερα ένα έργο στην Σαλαμίνα.
Μου πρότεινε να πάμε μαζί για βόλτα.
Στην επιστροφή στο Φέρυ και μετά από ούζα και ψαρομεζέδες εκλεκτούς ακούστηκαν πενιές από Μπουζούκι.
Ένας Τυπάκος περνούσε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και έπαιζε.
Ολοι άνοιγαν να ακούσουν και να του δώσουν κάτι, εκτός από μία ευτραφή κυρία μπροστά μας που έδειχνε έντονη δυσαρέσκεια και απαξίωση .
Ο Κύριος Άγις τού έλεγε '' ΈΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΑΛΑΝΙ'' και ο Τυπάκος του έκανε νόημα '' Περίμενε''
Αρχισε να παίζει δίίπλα στο παραθυρό της με στίχο '' Μωρή ζαβή, μωρή χοντρή ,μωρή ξινοπαρμένη '' .
Φοβερός .
Μετά , αφού της τα έχωσε ήλθε σε εμάς. Τού είπα και ο διπλανός μου παίζει και του έδωσε αμέσως το Μπουζούκι από το ανοικτό παράθυρο και ο Κύριος Άγις έπαιξε λίγο από το '' Ηλιοβασίλεμα σωστό'' και τους '' Ρεμπέτες του Ντουνιά '' με την αγριοφωναρά του να λέει '' Ολοι οι ρεμπέτες του Ντουνιά ΕΣΕΝΑ αγαπούνε ''
Ο Τυπάκος φτιάχτηκε και παίρνοντας πίσω το όργανο έπαιξε έναν πολύ καλό αυτοσχεδιασμό , όλος ένα χαμόγελο.
Ολα αυτά από το πουθενά σε λίγα λεπτά, όσο κράτησε η διαδρομή για το πέρασμα , αλλά σκηνές πού μένουν.

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 25 Φεβ 2020, 01:16

WTF
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 25 Φεβ 2020, 01:34

Naida έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:52
tanipteros έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:48
Naida έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:41


Με μεγάλη ευχαρίστηση :p4: με άφησε.


Και μην ξεχνάς ο τάνι με είπε σκιαζουρι.
ο πονόδοντος σε άφησε εγώ όχι....έλα ρε μανάρι μου να τα ξαναβρούμε.... :g094:
Οχι. Ειμαι τρομαχτική βγαλμένη από θρίλερ.

Επιτέλους, λίγη αυτογνωσία
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Φεβ 2020, 07:32

σαν αμαρτία έγραψε:
25 Φεβ 2020, 01:34
Naida έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:52
tanipteros έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:48


ο πονόδοντος σε άφησε εγώ όχι....έλα ρε μανάρι μου να τα ξαναβρούμε.... :g094:
Οχι. Ειμαι τρομαχτική βγαλμένη από θρίλερ.

Επιτέλους, λίγη αυτογνωσία
Κι ότι σκεφτόμουν τώρα που ανοίγει ο καιρός να σε κεράσω σπιτική λεμονάδα στους Διόσκουρους :-? Αλλά άστο μη σε σκιαξω.
Θάλεια έγραψε:
24 Φεβ 2020, 23:46
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Ο Κύριος Άγις είχε να παραδώσει σήμερα ένα έργο στην Σαλαμίνα.
Μου πρότεινε να πάμε μαζί για βόλτα.
Στην επιστροφή στο Φέρυ και μετά από ούζα και ψαρομεζέδες εκλεκτούς ακούστηκαν πενιές από Μπουζούκι.
Ένας Τυπάκος περνούσε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και έπαιζε.
Ολοι άνοιγαν να ακούσουν και να του δώσουν κάτι, εκτός από μία ευτραφή κυρία μπροστά μας που έδειχνε έντονη δυσαρέσκεια και απαξίωση .
Ο Κύριος Άγις τού έλεγε '' ΈΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΑΛΑΝΙ'' και ο Τυπάκος του έκανε νόημα '' Περίμενε''
Αρχισε να παίζει δίίπλα στο παραθυρό της με στίχο '' Μωρή ζαβή, μωρή χοντρή ,μωρή ξινοπαρμένη '' .
Φοβερός .
Μετά , αφού της τα έχωσε ήλθε σε εμάς. Τού είπα και ο διπλανός μου παίζει και του έδωσε αμέσως το Μπουζούκι από το ανοικτό παράθυρο και ο Κύριος Άγις έπαιξε λίγο από το '' Ηλιοβασίλεμα σωστό'' και τους '' Ρεμπέτες του Ντουνιά '' με την αγριοφωναρά του να λέει '' Ολοι οι ρεμπέτες του Ντουνιά ΕΣΕΝΑ αγαπούνε ''
Ο Τυπάκος φτιάχτηκε και παίρνοντας πίσω το όργανο έπαιξε έναν πολύ καλό αυτοσχεδιασμό , όλος ένα χαμόγελο.
Ολα αυτά από το πουθενά σε λίγα λεπτά, όσο κράτησε η διαδρομή για το πέρασμα , αλλά σκηνές πού μένουν.
Καλησπέρα και καλή σας βραδιά. Να δώσεις στον Άγις πολλά σβουρηχτά φιλάκια :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14580
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 25 Φεβ 2020, 07:39

όχι δημόσια όμως.ο κόσμος είναι κακός

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Φεβ 2020, 07:47

Έχεις δίκιο, διακριτικά σβουρηχτά φιλάκια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 25 Φεβ 2020, 12:12

Naida έγραψε:
25 Φεβ 2020, 07:32
Κι ότι σκεφτόμουν τώρα που ανοίγει ο καιρός να σε κεράσω σπιτική λεμονάδα στους Διόσκουρους :-?
Αναλύεις τοσο διεξοδικα ολες τις άλλες αντιπαραθεσεις σου, στην δουλεια, στα συναισθηματικά, με κολλητούς και δεν μας εχεις πει ποτέ ρε τύπισσα πώς τσακωθήκατε ετσι με την Αλήθεια; :102:
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Φεβ 2020, 12:16

σαν αμαρτία έγραψε:
25 Φεβ 2020, 12:12
Naida έγραψε:
25 Φεβ 2020, 07:32
Κι ότι σκεφτόμουν τώρα που ανοίγει ο καιρός να σε κεράσω σπιτική λεμονάδα στους Διόσκουρους :-?
Αναλύεις τοσο διεξοδικα ολες τις άλλες αντιπαραθεσεις σου, στην δουλεια, στα συναισθηματικά, με κολλητούς και δεν μας εχεις πει ποτέ ρε τύπισσα πώς τσακωθήκατε ετσι με την Αλήθεια; :102:
Δεν συνηθίζω να λέω ψέμματα. Τουλάχιστον όχι αν δεν απαιτείται κανένα μικρό να αποφύγω παπαριτσες.
Αλλά αλήθεια δεν με πιστεύεις ότι είχα σκοπό να σε κεράσω σπιτική λεμονάδα στους Διοσκουρους;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 25 Φεβ 2020, 12:24

:vp5::vp5::vp5::vp5:
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Φεβ 2020, 12:41

Αλλά τώρα δεν θέλω να σε τρομάξω. Άσε που θα με κοιτάζεις δύσπιστα σε λέω και θα με κάνεις να αισθάνομαι άσχημα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8702
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 26 Φεβ 2020, 21:04

Εικόνα
fear as night can’t be shut off

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 28 Φεβ 2020, 01:33

Χαιρετισματα απο την καρδια μου στους λιγους. Ξερετε ποιοι ειστε - ελπίζω, γιατί εγώ δεν ξέρω. :smt001
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών