Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9134
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 05 Σεπ 2021, 12:41

περαστική έγραψε:
05 Σεπ 2021, 00:56
Το ότι μπήκα σε πιλοτήριο. :hebit: Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφία γιατί το πλήρωμα ήθελε τα χαρτιά για να φύγουν και έπρεπε να τρέξω να τα φέρω, αλλά αυτό και μόνο με έκανε να αντέξω ολόκληρη την μέρα. Ενθουσιάζομαι με οτιδήποτε έχει να κάνει με αεροπλάνα (και πλοία) από μικρό παιδί, κοιτούσα τα κουμπιά και τα τόσα φώτα τριγύρω και απλά :hebit::hebit: Θέλω πάρα πολύ να πάω και στον πύργο ελέγχου να δω από κοντά πώς δουλεύουν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας αλλά εκεί απαγορεύεται η είσοδος γμτ. Θα έχεις και την θέα ολόκληρου του αεροδρομίου. Ειδικά την νύχτα το να βλέπεις τα φώτα στον δίαυλο από ψηλά, θα είναι μαγικά.
Δεν μπορεί ο προϊστάμενος ασφαλείας να σε βάλει στον πύργο ελέγχου για λίγο;
Δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Σεπ 2021, 16:25

περαστική έγραψε:
05 Σεπ 2021, 00:56
Το ότι μπήκα σε πιλοτήριο. :hebit: Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφία γιατί το πλήρωμα ήθελε τα χαρτιά για να φύγουν και έπρεπε να τρέξω να τα φέρω, αλλά αυτό και μόνο με έκανε να αντέξω ολόκληρη την μέρα. Ενθουσιάζομαι με οτιδήποτε έχει να κάνει με αεροπλάνα (και πλοία) από μικρό παιδί, κοιτούσα τα κουμπιά και τα τόσα φώτα τριγύρω και απλά :hebit::hebit: Θέλω πάρα πολύ να πάω και στον πύργο ελέγχου να δω από κοντά πώς δουλεύουν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας αλλά εκεί απαγορεύεται η είσοδος γμτ. Θα έχεις και την θέα ολόκληρου του αεροδρομίου. Ειδικά την νύχτα το να βλέπεις τα φώτα στον δίαυλο από ψηλά, θα είναι μαγικά.
Ελα ρεε γαμω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 05 Σεπ 2021, 16:47

Airman68 έγραψε:
05 Σεπ 2021, 12:41
περαστική έγραψε:
05 Σεπ 2021, 00:56
Το ότι μπήκα σε πιλοτήριο. :hebit: Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφία γιατί το πλήρωμα ήθελε τα χαρτιά για να φύγουν και έπρεπε να τρέξω να τα φέρω, αλλά αυτό και μόνο με έκανε να αντέξω ολόκληρη την μέρα. Ενθουσιάζομαι με οτιδήποτε έχει να κάνει με αεροπλάνα (και πλοία) από μικρό παιδί, κοιτούσα τα κουμπιά και τα τόσα φώτα τριγύρω και απλά :hebit::hebit: Θέλω πάρα πολύ να πάω και στον πύργο ελέγχου να δω από κοντά πώς δουλεύουν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας αλλά εκεί απαγορεύεται η είσοδος γμτ. Θα έχεις και την θέα ολόκληρου του αεροδρομίου. Ειδικά την νύχτα το να βλέπεις τα φώτα στον δίαυλο από ψηλά, θα είναι μαγικά.
Δεν μπορεί ο προϊστάμενος ασφαλείας να σε βάλει στον πύργο ελέγχου για λίγο;
Δεν μπορεί να είναι τόσο δύσκολο...
Δεν νομίζω. Άσε που όταν δουλεύεις στο αεροδρόμιο υπάρχουν χρωματισμοί στα πάσα (δελτία εισόδου) για το ποιές περιοχές μπορείς να επισκεφτείς. Οι υπάλληλοι του πύργου ελέγχου έχουν γκρι πάσο, εγώ μωβ (παντού εκτός runway και πύργο ελέγχου - μέσα). Επίσης για μένα είναι από τις πιο δύσκολες δουλειές, θέλει φουλ συγκέντρωση. Δεν θα αφήνουν τον κάθε άκυρο να μπαίνει. Δεν πειράζει, τους βλέπω στα ντοκιμαντερς και απ' έξω. Χεχε

περαστική

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 13 Σεπ 2021, 19:29

Διηγηθηκα ενα ονειρο που ειχα χθες σε 2 συναδελφους (ηταν και οι 2 μεσα στο ονειρο) και στο καπακι μου ανακοινωνουν πως μολις χθες εκλεισαν αεροπορικα για Αθηνα με την αγαπημενη μου εταιρια (aegean). Και μου ειπαν και μενα να παω και οτι θα περασουμε ωραια. Δεν ηθελα και πολυ εγω για να κουρδιστω, απ' το 2019 εχω να ταξιδεψω και ολη μερα ειμαστε στα αεροπλανα. Στο λεπτο πηρα την μανα μου τηλεφωνο να ανοιξει την τσαντα μου στο σπιτι για να μου δωσει τα στοιχεια της καρτας μου. Το εκλεισα επιτοπου. :vp7: Αν μας βαλουν λοκνταουν και μας ακυρωσουν τα εισητηρια βεβαια θα κλαιω αλλα και το συναισθημα της αναμονης αξιζει τον κοπο :lol:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Σεπ 2021, 19:50

περαστική έγραψε:
13 Σεπ 2021, 19:29
Διηγηθηκα ενα ονειρο που ειχα χθες σε 2 συναδελφους (ηταν και οι 2 μεσα στο ονειρο) και στο καπακι μου ανακοινωνουν πως μολις χθες εκλεισαν αεροπορικα για Αθηνα με την αγαπημενη μου εταιρια (aegean). Και μου ειπαν και μενα να παω και οτι θα περασουμε ωραια. Δεν ηθελα και πολυ εγω για να κουρδιστω, απ' το 2019 εχω να ταξιδεψω και ολη μερα ειμαστε στα αεροπλανα. Στο λεπτο πηρα την μανα μου τηλεφωνο να ανοιξει την τσαντα μου στο σπιτι για να μου δωσει τα στοιχεια της καρτας μου. Το εκλεισα επιτοπου. :vp7: Αν μας βαλουν λοκνταουν και μας ακυρωσουν τα εισητηρια βεβαια θα κλαιω αλλα και το συναισθημα της αναμονης αξιζει τον κοπο :lol:
:smt038
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 13 Σεπ 2021, 21:32

Naida έγραψε:
13 Σεπ 2021, 19:50
περαστική έγραψε:
13 Σεπ 2021, 19:29
Διηγηθηκα ενα ονειρο που ειχα χθες σε 2 συναδελφους (ηταν και οι 2 μεσα στο ονειρο) και στο καπακι μου ανακοινωνουν πως μολις χθες εκλεισαν αεροπορικα για Αθηνα με την αγαπημενη μου εταιρια (aegean). Και μου ειπαν και μενα να παω και οτι θα περασουμε ωραια. Δεν ηθελα και πολυ εγω για να κουρδιστω, απ' το 2019 εχω να ταξιδεψω και ολη μερα ειμαστε στα αεροπλανα. Στο λεπτο πηρα την μανα μου τηλεφωνο να ανοιξει την τσαντα μου στο σπιτι για να μου δωσει τα στοιχεια της καρτας μου. Το εκλεισα επιτοπου. :vp7: Αν μας βαλουν λοκνταουν και μας ακυρωσουν τα εισητηρια βεβαια θα κλαιω αλλα και το συναισθημα της αναμονης αξιζει τον κοπο :lol:
:smt038
:D:hebit:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Οκτ 2021, 23:58

Είναι για το νήμα με του; διαλόγους αλλά δεν το βρίσκω και ήταν και χαϊλαϊτ και έχω γελάσει πααααρα πολύ

Είμαστε για καφέ κέντρο. Περπατάμε και φτάνουμε μητρόπολη. Χτυπάει η καμπάνα.
-πάμε μέσα;
- παρακαλώ;
-λέω πάμε μέσα να ανάψουμε ένα κεράκι;
-να ανάψουμε κεράκι; πήγαινε εσύ και θα κάνω ένα τσιγάρο.
-όχι να έρθεις κι εσύ, δεν θα πάθεις κάτι. Μπας και εξιλεωθείς για αυτά που βρίζεις.
-αντε πάμε έχω χρόνια να μπω.
Μπαίνουμε μέσα ανάβω κεράκι, βλέπω έχει εσπερινό
-καθόμαστε;
Με κοιτάγε σαν να μην καταλαβαινε τι του έλεγα :smt005:
τον παίρνω από το χέρι και τον σπρώχνω μέσα στα καθίσματα. Καθόμαστε.
-πάμε να φύγουμε;
-κάτσε λίγο και θα φύγουμε.
Χτυπάει μνμ στο μεσεντζερ του. Τον αγριοκοιταω.
-βάλτο αθόρυβο
-συγνώμη που να ήξερα.
Βγαίνει ο παπάς κάτι λέει εκεί σηκωνομαστε όρθιοι,
-σήκω κι εσύ
Σηκώνεται
-τώρα χειροκροτάμε;
-μην κάνεις κανένα αστείο.
Καθόμαστε πάλι. Κοιτάγε γύρω του αμηχανος. Βγάζω το κινητό ήθελα να τραβήξω φώτο.
-ντροπή σου, μου λέει :smt005:
Τελειώνει η λειτουργία, βγαίνοντας
-Ψωμάκι δεν θα παρουμε;
- το φέρνουν μετά με την χωριάτικη.
-Δεν ξέρω πως με παρέσυρες σε αυτό αστείο κορίτσι.
- ε μόνο εσύ θα με πηγαίνεις σε περίεργα μέρη;
-Αισθάνομαι κάπως περίεργα.
-Χαλάρωσε. Θα σου περάσει. Ηταν η πρώτη σου φορά :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9134
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 04 Οκτ 2021, 11:51

Naida έγραψε:
02 Οκτ 2021, 23:58
Είναι για το νήμα με του; διαλόγους αλλά δεν το βρίσκω και ήταν και χαϊλαϊτ και έχω γελάσει πααααρα πολύ

Είμαστε για καφέ κέντρο. Περπατάμε και φτάνουμε μητρόπολη. Χτυπάει η καμπάνα.
-πάμε μέσα;
- παρακαλώ;
-λέω πάμε μέσα να ανάψουμε ένα κεράκι;
-να ανάψουμε κεράκι; πήγαινε εσύ και θα κάνω ένα τσιγάρο.
-όχι να έρθεις κι εσύ, δεν θα πάθεις κάτι. Μπας και εξιλεωθείς για αυτά που βρίζεις.
-αντε πάμε έχω χρόνια να μπω.
Μπαίνουμε μέσα ανάβω κεράκι, βλέπω έχει εσπερινό
-καθόμαστε;
Με κοιτάγε σαν να μην καταλαβαινε τι του έλεγα :smt005:
τον παίρνω από το χέρι και τον σπρώχνω μέσα στα καθίσματα. Καθόμαστε.
-πάμε να φύγουμε;
-κάτσε λίγο και θα φύγουμε.
Χτυπάει μνμ στο μεσεντζερ του. Τον αγριοκοιταω.
-βάλτο αθόρυβο
-συγνώμη που να ήξερα.
Βγαίνει ο παπάς κάτι λέει εκεί σηκωνομαστε όρθιοι,
-σήκω κι εσύ
Σηκώνεται
-τώρα χειροκροτάμε;
-μην κάνεις κανένα αστείο.
Καθόμαστε πάλι. Κοιτάγε γύρω του αμηχανος. Βγάζω το κινητό ήθελα να τραβήξω φώτο.
-ντροπή σου, μου λέει :smt005:
Τελειώνει η λειτουργία, βγαίνοντας
-Ψωμάκι δεν θα παρουμε;
- το φέρνουν μετά με την χωριάτικη.
-Δεν ξέρω πως με παρέσυρες σε αυτό αστείο κορίτσι.
- ε μόνο εσύ θα με πηγαίνεις σε περίεργα μέρη;
-Αισθάνομαι κάπως περίεργα.
-Χαλάρωσε. Θα σου περάσει. Ηταν η πρώτη σου φορά :lol:
Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να μειώσω οτιδήποτε, εσύ τι κέρδισες με το να τον τραβολογάς στη λειτουργία όπου παραστάθηκε μόνο σωματικά;
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 04 Οκτ 2021, 11:59

περαστική έγραψε:
13 Σεπ 2021, 19:29
Διηγηθηκα ενα ονειρο που ειχα χθες σε 2 συναδελφους (ηταν και οι 2 μεσα στο ονειρο) και στο καπακι μου ανακοινωνουν πως μολις χθες εκλεισαν αεροπορικα για Αθηνα με την αγαπημενη μου εταιρια (aegean). Και μου ειπαν και μενα να παω και οτι θα περασουμε ωραια. Δεν ηθελα και πολυ εγω για να κουρδιστω, απ' το 2019 εχω να ταξιδεψω και ολη μερα ειμαστε στα αεροπλανα. Στο λεπτο πηρα την μανα μου τηλεφωνο να ανοιξει την τσαντα μου στο σπιτι για να μου δωσει τα στοιχεια της καρτας μου. Το εκλεισα επιτοπου. :vp7: Αν μας βαλουν λοκνταουν και μας ακυρωσουν τα εισητηρια βεβαια θα κλαιω αλλα και το συναισθημα της αναμονης αξιζει τον κοπο :lol:
Ζηλεύω. :a040:

Έφτασα 2 φορές στο τσακ και αναγκάστηκα να ακυρώσω.

Εύχομαι να το κάνεις.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

περαστική

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 04 Οκτ 2021, 12:16

Gherschaagk έγραψε:
04 Οκτ 2021, 11:59
περαστική έγραψε:
13 Σεπ 2021, 19:29
Διηγηθηκα ενα ονειρο που ειχα χθες σε 2 συναδελφους (ηταν και οι 2 μεσα στο ονειρο) και στο καπακι μου ανακοινωνουν πως μολις χθες εκλεισαν αεροπορικα για Αθηνα με την αγαπημενη μου εταιρια (aegean). Και μου ειπαν και μενα να παω και οτι θα περασουμε ωραια. Δεν ηθελα και πολυ εγω για να κουρδιστω, απ' το 2019 εχω να ταξιδεψω και ολη μερα ειμαστε στα αεροπλανα. Στο λεπτο πηρα την μανα μου τηλεφωνο να ανοιξει την τσαντα μου στο σπιτι για να μου δωσει τα στοιχεια της καρτας μου. Το εκλεισα επιτοπου. :vp7: Αν μας βαλουν λοκνταουν και μας ακυρωσουν τα εισητηρια βεβαια θα κλαιω αλλα και το συναισθημα της αναμονης αξιζει τον κοπο :lol:
Ζηλεύω. :a040:

Έφτασα 2 φορές στο τσακ και αναγκάστηκα να ακυρώσω.

Εύχομαι να το κάνεις.
Γιατί το ακύρωσες; :(

Εμείς θα πηγαίναμε 6 του Οκτώβρη και μάλλωσαν μεταξύ τους + η δουλειά. Τελικά θα πάμε αρχές του άλλου μήνα με έναν μείον :lol: Αν μαλλώσουν και οι υπόλοιποι δεν θα ακυρώσω εισητήρια, θα πάω μόνη μου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Οκτ 2021, 14:22

Airman68 έγραψε:
04 Οκτ 2021, 11:51


Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να μειώσω οτιδήποτε, εσύ τι κέρδισες με το να τον τραβολογάς στη λειτουργία όπου παραστάθηκε μόνο σωματικά;
Πουσαρισμα στον εγωισμό μου. Μη του το πεις :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9134
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 04 Οκτ 2021, 14:24

Naida έγραψε:
04 Οκτ 2021, 14:22
Airman68 έγραψε:
04 Οκτ 2021, 11:51


Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω ή να μειώσω οτιδήποτε, εσύ τι κέρδισες με το να τον τραβολογάς στη λειτουργία όπου παραστάθηκε μόνο σωματικά;
Πουσαρισμα στον εγωισμό μου. Μη του το πεις :lol:
Το είχα καταλάβει :)
(Δεν θα του το πω...)
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 04 Οκτ 2021, 14:37

Κλοτσιδια σε κομθουνια που εμφανιστηκαν στην πλατεια της Ανω Βοσκανης - να κανουν επιθετικη προπαγανδα
Απολαυση - ετυχε κ να φοραω αρβυλα εργασιας με προδιοαγραφες s3 - εφαγαν καλα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ


περαστική

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 26 Οκτ 2021, 20:39

Δεν εκανα διαλειμμα σημερα γιατι με εστειλαν αρων αρων να παω ΚΑΙ συνοδεια, αλλα, χαλαλι. Παντα η θεα με ανταμειβει :P

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών