Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Ιαν 2023, 22:06

Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:02
Αγις έγραψε:
13 Ιαν 2023, 21:59
Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 21:52


Μάαααλιστα. Και πως το διαπιστώνω αυτό καλέ μου Άγι;
πως βρηκες τον καταλληλο για καλυψη ;
:smt005:

Α, εγώ είμαι αυτή που χρειάζομαι την κάλυψη δηλαδή. :lol: και αυτός τι; Έχει γκόμενα για πρώτη φορά; Ανάποδοι οι ρόλοι;
Αλλά ναι, για πες, επειδή εγώ ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Πως διαπιστώνω ότι είμαι λεσβία τελικά και απλά νομίζω πως ερωτεύτηκα για κάλυψη; Επειδή έχεις βγάλει ήδη την διάγνωση και είσαι γνώστης, γι’ αυτό ρωτάω. Να μαθαίνω κι’ εγώ.
εσυ εμφανιζεις γκομενο - αρα ολα οκ - ο αλλος γκομενα ησυχαζουν οι δικοι του
μην αγχωνεσαι - πετυχες λαχειο
αν ειχε ιχνος ανδρισμου θα σε ειχε κουτουπωσει η τουλαχιστον θα προσπαθουσε
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Ιαν 2023, 22:08

Αγις έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:06
Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:02
Αγις έγραψε:
13 Ιαν 2023, 21:59


πως βρηκες τον καταλληλο για καλυψη ;
:smt005:

Α, εγώ είμαι αυτή που χρειάζομαι την κάλυψη δηλαδή. :lol: και αυτός τι; Έχει γκόμενα για πρώτη φορά; Ανάποδοι οι ρόλοι;
Αλλά ναι, για πες, επειδή εγώ ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Πως διαπιστώνω ότι είμαι λεσβία τελικά και απλά νομίζω πως ερωτεύτηκα για κάλυψη; Επειδή έχεις βγάλει ήδη την διάγνωση και είσαι γνώστης, γι’ αυτό ρωτάω. Να μαθαίνω κι’ εγώ.
εσυ εμφανιζεις γκομενο - αρα ολα οκ - ο αλλος γκομενα ησυχαζουν οι δικοι του
μην αγχωνεσαι - πετυχες λαχειο
αν ειχε ιχνος ανδρισμου θα σε ειχε κουτουπωσει η τουλαχιστον θα προσπαθουσε
Που τον εμφάνισα ακριβώς όμωωωως; Επειδή ΣΕ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ, λέω ξεκάθαρα ότι τον κρύβω :smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2023, 22:08

Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:08
Αγις έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:06
Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:02


:smt005:

Α, εγώ είμαι αυτή που χρειάζομαι την κάλυψη δηλαδή. :lol: και αυτός τι; Έχει γκόμενα για πρώτη φορά; Ανάποδοι οι ρόλοι;
Αλλά ναι, για πες, επειδή εγώ ακόμα δεν το έχω καταλάβει. Πως διαπιστώνω ότι είμαι λεσβία τελικά και απλά νομίζω πως ερωτεύτηκα για κάλυψη; Επειδή έχεις βγάλει ήδη την διάγνωση και είσαι γνώστης, γι’ αυτό ρωτάω. Να μαθαίνω κι’ εγώ.
εσυ εμφανιζεις γκομενο - αρα ολα οκ - ο αλλος γκομενα ησυχαζουν οι δικοι του
μην αγχωνεσαι - πετυχες λαχειο
αν ειχε ιχνος ανδρισμου θα σε ειχε κουτουπωσει η τουλαχιστον θα προσπαθουσε
Που τον εμφάνισα ακριβώς όμωωωως; Επειδή ΣΕ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ, τον κρύβω :smt005:
:lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Ιαν 2023, 22:10

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:08
Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:08
Αγις έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:06


εσυ εμφανιζεις γκομενο - αρα ολα οκ - ο αλλος γκομενα ησυχαζουν οι δικοι του
μην αγχωνεσαι - πετυχες λαχειο
αν ειχε ιχνος ανδρισμου θα σε ειχε κουτουπωσει η τουλαχιστον θα προσπαθουσε
Που τον εμφάνισα ακριβώς όμωωωως; Επειδή ΣΕ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ, τον κρύβω :smt005:
:lol:
Κάτσε γιατί έχει διφορούμενη σημασία :lol:
Εδώ σας μιλάω συνεχώς για αυτόν γιατί είμαι φουλ ερωτευμένη. Στην οικογένειά μου όμως τον κρύβω και αν μπορούσα δεν θα το μάθαιναν ποτέ, άρα άκυρο το σχόλιο του Άγι. :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2023, 22:12

Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:10


Κάτσε γιατί έχει διφορούμενη σημασία :lol:
Εδώ σας μιλάω συνεχώς για αυτόν γιατί είμαι φουλ ερωτευμένη. Στην οικογένειά μου όμως τον κρύβω και αν μπορούσα δεν θα το μάθαιναν ποτέ, άρα άκυρο το σχόλιο του Άγι. :lol:
Παιδί μου ο Αγις ξέρει. Εσύ είσαι λεσβια και ο γλυκούλης γκέι. Τα έχει τακτοποιημενα στο μυαλό του.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Ιαν 2023, 22:13

απελπισμενες προσπαθειες για αποφυγη της αληθειας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Ιαν 2023, 22:14

Πρέπει να πείσω τον εαυτό μου ότι είμαι ερωτευμένη με την κολλητή μου.
Ε ρε μπλέξιμο. Πρέπει να δω την αλήθεια.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Ιαν 2023, 22:15

Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:14
Πρέπει να πείσω τον εαυτό μου ότι είμαι ερωτευμένη με την κολλητή μου.
Ε ρε μπλέξιμο. Πρέπει να δω την αλήθεια.
:smt023

εισαι σε καλο δρομο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 13 Ιαν 2023, 22:20

Αγις έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:15
Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 22:14
Πρέπει να πείσω τον εαυτό μου ότι είμαι ερωτευμένη με την κολλητή μου.
Ε ρε μπλέξιμο. Πρέπει να δω την αλήθεια.
:smt023

εισαι σε καλο δρομο
Ε όχι παίζουμε!
Πάνω απ’ όλα αυτογνωσία!
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Ιαν 2023, 11:16

Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 16:02
vagabondo έγραψε:
13 Ιαν 2023, 16:01
Casp έγραψε:
13 Ιαν 2023, 15:56


Ήθελε αλλά της το έκοψα και το πήρε απόφαση. Δεν είναι ότι δεν θέλει να βρω κάποιον, πάντα με τρέλαινε. Ανάκριση θα ξεκινήσει ούτως ή άλλως σε ελεϊνό και αρνητικό βαθμό σε σημείο που δεν θα αντέχεται και θα μου κάνει ζημιά. Και ξέρω και τα κολλήματά της, γι’ αυτό την κρατάω απ’ έξω. Όσο πιο λίγα ξέρει, τόσο πιο υγιές είναι για μένα.
Κι όταν μετακομίσεις στο σπίτι σου, πάλι θα το κρύβεις;
Κάποια στιγμή θα τους το πω. Δεν γίνεται να το κρύβω μια ζωή. Θα μας δουν εξάλλου. Άσε που δεν ξέρω τι θα πω σε έναν μήνα όταν θα πάμε 2ημερο :-?
Δικιά μου, πέρα από την πλάκα που σου κάνουμε και τα road trips με τα ηλιοβασιλέματα και τα χαλασμένα υδραυλικά, πρέπει να δεις κάποια πράγματα κατάματα και με ωριμότητα.

Οι γονείς σου δεν θέλουν το κακό σου. Είναι προτιμότερο να τους πεις ότι έχεις μια σχέση, στην αρχή της ακόμα, για να ξέρουν κι αυτοί που γυρίζεις και αν χρειαστεί να ξέρουν με ποιον είσαι. Τόσα ακούνε στις ειδήσεις για ανθρώπους που γνωρίζονται χρόνια και καταλήγουν σε δολοφονίες. Πες τους και 5 πράγματα απ' έξω για αυτόν και καλό θα είναι να περάσει μια φορά ο έτσι, να σε πάρει, να τον δουν κι από κοντά, για να ηρεμήσουν ότι δεν είναι κανένας περίεργος. Μια καλησπέρα θα πει, θα τον κεράσουν και κάτι, θα πείτε δύο κουβέντες 5-10 λεπτά και θα φύγετε, γιατί σας περιμένουν π.χ.

Αν σου αρχίσουν για λεπτομέρειες και πού πάει η φάση, πες τους ότι πηγαίνετε καλά, είστε ευτυχισμένοι και αν είναι να πάει κάπου παραπέρα, δεν βιάζεστε και θέλετε να γνωρίσετε καλά ο ένας τον άλλον, πριν δεσμευτείτε για κάτι πιο σοβαρό.

Είμαι σίγουρος ότι τώρα ανησυχούν περισσότερο για το πού και με ποιον είσαι όταν λείπεις και ότι θα ηρεμήσουν και θα χαρούν κιόλας που η κόρη τους έχει μια φυσιολογική, ερωτική σχέση. Ιδίως τώρα που είσαι σε μια ηλικία στην οποία δεν έχεις σπουδές ή άλλες υποχρεώσεις και μπορείς να αφοσιωθείς στην προσωπική σου ζωή. Δεν θα τους φανεί ωραίο να τους πεις ψέματα ότι ήσουν κάπου αλλού εκείνο το διήμερο και να μάθουν από αλλού ότι ήσουν με έναν τύπο. Θα φανταστούν ότι αφού τους το κρύβεις, ποιος ξέρει τι τύπος είναι ή ότι τριγυρνάς με εφήμερες σχέσεις εδώ κι εκεί και ότι δεν τους εμπιστεύεσαι ούτε για κάτι τόσο απλό και φυσιολογικό. Ούτε και συ θα περάσεις ωραία. Θα είσαι συνέχεια με το άγχος ποιος θα σας δει και πού θα πάτε.

Επίσης, καλό είναι να μην λες μεγάλες κουβέντες για το μέλλον, γιατί όλα είναι ρευστά και αλλάζουν. Ότι και να είναι αυτό. Δεν χρειάζεται να δεσμευόμαστε για όλα τα θέματα εξ αρχής. Έχουμε πάντα την επιλογή να μην έχουμε άποψη και γνώμη για κάτι. Είτε αυτό είναι γάμος στο μέλλον, είτε μια απάντηση σε ερώτηση των γονέων σου, είτε κάτι που σου είπε ο έτσι.

Με λίγα λόγια, βγες από την άμυνα και πέρνα στην επίθεση.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 14 Ιαν 2023, 17:01

Feindflug έγραψε:
14 Ιαν 2023, 11:16
Δικιά μου, πέρα από την πλάκα που σου κάνουμε και τα road trips με τα ηλιοβασιλέματα και τα χαλασμένα υδραυλικά, πρέπει να δεις κάποια πράγματα κατάματα και με ωριμότητα.

Οι γονείς σου δεν θέλουν το κακό σου. Είναι προτιμότερο να τους πεις ότι έχεις μια σχέση, στην αρχή της ακόμα, για να ξέρουν κι αυτοί που γυρίζεις και αν χρειαστεί να ξέρουν με ποιον είσαι. Τόσα ακούνε στις ειδήσεις για ανθρώπους που γνωρίζονται χρόνια και καταλήγουν σε δολοφονίες. Πες τους και 5 πράγματα απ' έξω για αυτόν και καλό θα είναι να περάσει μια φορά ο έτσι, να σε πάρει, να τον δουν κι από κοντά, για να ηρεμήσουν ότι δεν είναι κανένας περίεργος. Μια καλησπέρα θα πει, θα τον κεράσουν και κάτι, θα πείτε δύο κουβέντες 5-10 λεπτά και θα φύγετε, γιατί σας περιμένουν π.χ.

Αν σου αρχίσουν για λεπτομέρειες και πού πάει η φάση, πες τους ότι πηγαίνετε καλά, είστε ευτυχισμένοι και αν είναι να πάει κάπου παραπέρα, δεν βιάζεστε και θέλετε να γνωρίσετε καλά ο ένας τον άλλον, πριν δεσμευτείτε για κάτι πιο σοβαρό.

Είμαι σίγουρος ότι τώρα ανησυχούν περισσότερο για το πού και με ποιον είσαι όταν λείπεις και ότι θα ηρεμήσουν και θα χαρούν κιόλας που η κόρη τους έχει μια φυσιολογική, ερωτική σχέση. Ιδίως τώρα που είσαι σε μια ηλικία στην οποία δεν έχεις σπουδές ή άλλες υποχρεώσεις και μπορείς να αφοσιωθείς στην προσωπική σου ζωή. Δεν θα τους φανεί ωραίο να τους πεις ψέματα ότι ήσουν κάπου αλλού εκείνο το διήμερο και να μάθουν από αλλού ότι ήσουν με έναν τύπο. Θα φανταστούν ότι αφού τους το κρύβεις, ποιος ξέρει τι τύπος είναι ή ότι τριγυρνάς με εφήμερες σχέσεις εδώ κι εκεί και ότι δεν τους εμπιστεύεσαι ούτε για κάτι τόσο απλό και φυσιολογικό. Ούτε και συ θα περάσεις ωραία. Θα είσαι συνέχεια με το άγχος ποιος θα σας δει και πού θα πάτε.

Επίσης, καλό είναι να μην λες μεγάλες κουβέντες για το μέλλον, γιατί όλα είναι ρευστά και αλλάζουν. Ότι και να είναι αυτό. Δεν χρειάζεται να δεσμευόμαστε για όλα τα θέματα εξ αρχής. Έχουμε πάντα την επιλογή να μην έχουμε άποψη και γνώμη για κάτι. Είτε αυτό είναι γάμος στο μέλλον, είτε μια απάντηση σε ερώτηση των γονέων σου, είτε κάτι που σου είπε ο έτσι.

Με λίγα λόγια, βγες από την άμυνα και πέρνα στην επίθεση.
Τα συζητούσα όλα αυτά που λες με την κολλητή μου σήμερα. Σχόλασα στις 11, πήγαμε για brunch στο mall (στο mall δουλεύει η λατρεία αλλά δεν πήγαμε να χαιρετήσουμε πάλι για να μην τον ενοχλήσω, και επειδή θα τον δω πάλι απόψε με το που σχολάσει :romance-hearteyes: ) και κατά τις 4 και κάτι φύγαμε. Αν και μου είπε η λατρεία, επειδή κοιμήθηκα 1.5 ώρα μόνο πάλι, να ξεκουραστώ λίγο και δεν το έκανα. Με παίρνει τηλ η μάνα μου με το που φεύγουμε και μου λέει «Που είσαι πάλι εσύ; Πότε κοιμάσαι;! Θέλω να πάμε βόλτα στο mall για να δούμε ψυγείο στο τάδε» και είπε το μαγαζί που δουλεύει η λατρεία :smt005: και της λέω «μόλις τώρα φεύγω από το mall, πήγαινε μόνη σου αν θες και βγάλε φωτογραφίες, εγώ θα ξεκουραστώ κάνα 3ωρο και θα ξαναφύγω!» και μου λέει «πάλι θα βγεις; δεν θα πάω μόνη μου». Και απλά αυτό. Δεν επιμένει, και όταν και αν ρωτάει, δεν το κάνει από ανησυχία. Και πριν τον γνωρίσω, ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, έβγαινα ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Με το που σχόλανα πήγαινα άυπνη παραλίες Αγία Νάπα και Πρωταρά, για ποτό το βράδυ κτλ. Και τον έλεγχο και την ανάκριση της την έχω κόψει εδώ και πάααρα πολλύ καιρό. Ξέρει ότι έχω αλλάξει φουλ, ότι βγαίνω με φίλες, συναδέλφους κτλ. Και νομίζω της αρέσει κιόλας. Μπορεί σε κάποιες φάσεις να υποψιάζεται, αλλά αλλάζω κουβέντα και δεν λέω τίποτα, ή απλά για να της βάλω στάχτη στα μάτια μπορεί μια στο τόσο, αν λείπω για ώρες, να αναφέρω κάνα 2 γυναικεία ονόματα στο άκυρο. Πχ θα βγω με την Ελένη την συνάδελφο, ή θα πάμε Λεμεσό με την κολλητή.

Απλά το θέμα είναι το 2ημερο. Που θα αφήσω το αμάξι αν δεν πάμε με το δικό μου, αν μας δουν μετά από καιρό, αλλά το κυριότερο, τι θα γίνει αν τον πετύχουν ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ όταν μετακομίσω. Αυτή την άβολη φάση θέλω να προλάβω, κι’ αυτό συζητούσαμε σήμερα με την κολλητή μου. Η κολλητή μου μου λέει να τους μιλήσω, και νομίζω πως ΠΡΕΠΕΙ να το κάνω πριν μετακομίσω. Ή πριν πάμε 2ημερο. Απλά δεν ξέρω τον τρόπο και πώς θα το πάρουν, ειδικά η μάνα μου. Θα μου αρχίσει τα κολλήματα και τις ανησυχίες της. Τι σπουδές έχει, τι δουλειά κάνει, ότι είναι πιο κοντός, ότι με κοροϊδεύει, ότι δεν με θέλει και ό,τι μπορείς να φανταστείς. Ακόμα και να τον γνώριζε, κάτι θα έβρισκε να πει. Την μουρμούρα της δεν θέλω ή στην χειρότερη, επειδή ζω ακόμα μαζί τους, να μου κάνει πόλεμο να μην τον βλέπω. :( ή να επιστρέψουμε πάλι στον έλεγχο που έχω καταφέρει με κόπο τόσα χρόνια να της τον κόψω. Θα ήθελα να ξέρουν και να είμαι άνετη, να βγαίνω και να μην ρωτάει ή να υποψιάζεται, και να μην σκέφτομαι ότι μπορεί να μας δουν, αλλά ξέρω πως δεν γίνεται, και τώρα με βολεύει που απλά θα ρωτήσει μια φορά (ή και καθόλου, επειδή ΜΕ ΕΜΑΘΕ) και τέλος. Αλλά τον θέλω γμτ και μας βλέπω ΑΝΕΤΑ μαζί και στο μέλλον. Πρώτη φορά νιώθω έτσι στη ζωή μου. Να είμαι στην αγκαλιά του και να είμαι άνετη σαν να βρίσκομαι στο κρεβάτι μου και ότι είμαι ήρεμη και εκεί ακριβώς που θέλω να είμαι, χωρίς να σκέφτομαι τι θα κάνω και τι θα του πω. Και δεν νιώθω τόσο καλά όταν είμαστε έξω και «κρύβομαι» λόγω των γονιών μου.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2023, 23:44

Βγήκαμε με την κολλητή μου το αγόρι της και τον λεγαμενο. Επιτέλους. Βέβαια κάπνισα πολύ και όλο στριφτά και ο λαιμός μου είναι σαν γδαρμενος τώρα αλλά μου έλειψε το τσιγαρο και πέρασα :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 17 Ιαν 2023, 11:58

Πήγαμε με τον συνάδελφο για τρέξιμο στις 8:30 το πρωί (στον πεζόδρομο τελικά επειδή η αλυκή πλυμμήρισε :lol: ) και μετά του είπα ότι θα πάω να πάρω freddo espresso πριν φύγουμε και ήρθε μαζί μου και κάτσαμε και μου 'έθαβε' κόσμο από την δουλειά (εγώ ουδέτερη όμως) και πόσο πληγωμένος νιώθει από το bullying που του κάνουν κτλ (είναι supervisor, είναι gay και γενικά πολλές φορές, ενώ είναι ψυχούλα, ο τρόπος του είναι κάπως και παρεξηγείται), και κατέληξα να του δίνω συμβουλές και να του κάνω την ψυχολόγο. :lol: και θέλει παρέα ο καημένος και μου είπε να πάμε μαζί και στο πάρτυ της δουλειάς την επόμενη βδομάδα επειδή του είπα πως θα πάω μόνο αν βρω παρέα, και ενώ πριν μου έλεγε πως δεν θέλει να λέει/δείχνει ότι κάνουμε παρέα για να μην με "στιγματίσουν" και εμένα και του έλεγα πως δεν με νοιάζει και δεν δίνω σημασία.

Είχε ωραία δροσούλα και τα σύννεφα και ο καιρός ήταν θεϊκός! :hebit:

My highlights:

(Η πρώτη είναι χωρίς edit, δεν ήθελα να πειράξω τα χρώματα και τα σύννεφα τελικά)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 16:09

Λοιπόν λοιπόοοον. Τελευταία μέρα της άδειας σήμερα. Επιστρέφω δουλειά και από την μια χαίρομαι, από την άλλη επειδή έκανα εκδρομούλες και απόλαυσα την Κύπρο μου, δεν θέλω να επιστρέψω. Αλλά οι εκδρομές θα συνεχιστούν, γιατί γι’ αυτά ζω, αυτά είναι η ανάσα, η πνοή μου :smt005: και για να την σπάσω στον Άγι που σχολιάζει ό,τι κάνω και ζω. Τα highlights των τελευταίων ημερών λοιπόν:

Την Τετάρτη πήγα μόνη μου σε ένα υπέροχο σημείο με γκρεμό, εκτός Λάρνακας (απόλαυσα ΠΡΑΣΙΝΟ, ΘΑΛΑΣΣΑ, ΑΕΡΑ :romance-hearteyes::hebit: ) και μετά βρέθηκα με μια φίλη συνάδελφο (που έχει γίνει ΠΟΛΥ καλή μου φίλη, ειδικά αυτές τις μέρες που γίναμε κώλος και βρακί, και που η ίδια με θεωρεί μια από τις 2 κολλητές της) για περπάτημα και βόλτες στην πόλη και μετά πήγα για φαγητό με την μάνα μου και την φίλη της, όπου τους είπα για την λατρεία φεύγοντας επειδή το βρήκα σαν αφορμή, λέγοντας μου με το που φύγω από εκεί, αν θέλω να πάω να τους βρω επειδή θα είναι με τα αδέρφια του, για να κάτσω μαζί του για παρέα. Την Πέμπτη πήγαμε βόλτα στα καταστήματα και στον φάρο με την φίλη μου πάλι, βγάλαμε πολλές φωτογραφίες, απολαύσαμε το τοπίο, πήγαμε για φαγητό και το βράδυ είδα πάλι με την λατρεία μου :hebit:

Παρασκευή είχα ραντεβού το πρωί με οδοντίατρο και το απόγευμα είδα την κολλητή μου. Πήγαμε για καφέ και φαγητό και κάτσαμε επί 4 ώρες και λέγαμε τα ψυχολογικά μας. Είναι 5 χρόνια φίλη μου και δεν της είχα ανοιχτεί ποτέ πραγματικά, ειδικά για την σχέση μου με τους γονείς μου. Και επειδή τις τελευταίες μέρες ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, τα είπα, ξαλάφρωσα, είχε πάθει σοκ, τα αναλύσαμε και ένιωσα καλύτερα. Ταυτόχρονα βρήκε κι’ αυτή ευκαιρία να μου πει κάποια πράγματα για τους δικούς της, σαν αφορμή, και κάναμε τον ψυχολόγο η μια στην άλλη. Με το που έφυγα, πήγα στην αδερφική φίλη της μάνας μου και της τα είπα ΟΛΑ για την λατρεία, και για το τι μου λέει η μάνα μου. Χάρηκε για μένα, ΘΥΜΩΣΕ, κατακρίβειαν, εξαγριώθηκε με την μάνα μου σε σημείο που δεν θέλει να της πει τίποτα για να μην τσακωθούν. Μου έδωσε συμβουλές και της είπα να μην πει κάτι, και η μάνα μου την επόμενη την ρωτούσε αν της είπα πως είμαι με κάποιον, και για να μάθει λεπτομέρειες. Η φίλη της τάφος.

Σάββατο πρωί λοιπόν. Πήγα κομμωτήριο το πρωί για κόψιμο/καθάρισμα μαλλιών και με το που τέλειωσα πήγα να πάρω την φίλη/συνάδελφο να πάμε σε μια παραλία με άσπρους βράχους και γκρεμούς που πάντα ήθελα να πάω γιατί έβλεπα απίθανες φωτογραφίες στο instagram. Είναι κοντά από την Λεμεσό (και σίγουρα θα πω και στην λατρεία να πάμε και μαζί, γιατί η φάση σηκώνει droooone :romance-hearteyes: ). Πήγαμε φούρνο πρώτα να πάρουμε αλμυρά και καφέ και μετά πήγαμε στην Μονή Αγίου Γεωργίου Αλαμάνου (η παραλία είναι ακριβώς από πίσω), κάναμε μια βόλτα αλλά ήταν κλειστή για μεσημέρι και μετά βολτάραμε επί 3 ώρες στους βράχους και στην παραλία από πίσω. Είχε ξαναπάει η φίλη μου ΜΟΝΟ στην εκκλησία, και όταν ρώτησα την λατρεία αν έχει πάει στην παραλία μου είπε και εκείνος πως πήγε με γονείς μόνο στο μοναστήρι :smt005: ). Η φίλη μου ενθουσιάστηκε και μου έλεγε πως έχω τέλειες ιδέες, ότι είναι φοβερή η παρέα μου και γενικά περάσαμε ΥΠΕΡΟΧΑ. Θύμιζε λίγο Μήλο και Σαρακήνικο η φάση αλλά με μεγαλύτερη έκταση παραλίας και γκρεμών. Κυλιόμασταν στα χώματα, στις πέτρες, τις έλεγα να προσέχει πού πατάει και να μην τρέχει γιατί η φίλη μου γίνεται Ταρζάν, ακόμη χειρότερη και από μένα, και φεύγοντας από το μοναστήρι μετά, πήγαμε να φάμε σουβλάκι στην Λάρνακα. Είπαμε και εμείς τα ψυχολογικά μας (έχει φουλ ψυχολογικά γενικά, και κυρίως με τους γονείς της, οπότε καταλαβαινόμαστε φουλ), την άφησα σπίτι, έκανα κι’ εγώ ένα μπάνιο στα γρήγορα και πήγα να βρω την λατρεία μου που μου είπε να βρεθούμε όταν σχολάσει. Ήμουνα ήδη κουρασμένη από την εκδρομή, είχα κοιμηθεί 3 ώρες λόγω υπερέντασης ΠΑΛΙ την προηγούμενη, και σήμερα θα έπρεπε να ξυπνήσω 7 το πρωί για να πάω σε μια εκκλησία σε ένα χωριό εκτός Λάρνακα, όπου χειροτονήθηκε ένας πρώην συνάδελφος! Αλλά δεν ήθελα να του το ακυρώσω, και επίσης τον πεθύμησα φουλ πάλι, και θα ήταν ο πιο ωραίος τρόπος να κλείσει μια ήδη υπέροχη μέρα: ξαπλωμένη στην αγκαλιά του :hebit::hebit: ίσα που βρεθήκαμε για κανα 2ωρο παρκαρισμένοι στην θάλασσα και με έπιασε πόνος στο στομάχι και ζαλιζόμουν. Μου έκανε μασάζ, με έτριβε αλλά δεν επικοινωνούσα, και είχε πάει 22:00 η ώρα και του είπα να επιστρέψουμε για να κοιμηθώ και για να μου περάσει. Ήμουνα πεθαμένη, αλλά γλυκά πεθαμένη και χαρούμενη. Στο μεταξύ μου ξανά άνοιξε κουβέντα για τους γονείς μου, επειδή με ρώτησε τι μου είπε η κολλητή μου (του είπα ότι βρεθήκαμε και της ανοίχτηκα γι’ αυτούς), και ανακουφίστηκα τελείως επειδή του είπα 2-3 πράγματα παραπάνω και με κατανόησε. Και μου είπε πως το μόνο που ήθελε, και γι’ αυτό επέμενε, είναι να μην κρυβόμαστε. Και ότι ναι μεν θα ήθελε να τους γνωρίσει, αλλά από την στιγμή που νιώθω έτσι, δεν τον πειράζει. Επειδή ήθελε να έρχεται να με παίρνει από το σπίτι μου πού και πού και να τον γνωρίζουν, να του έχουν εμπιστοσύνη. Του είπα ότι το μόνο που θέλω είναι να φύγω και να ξέρουν όσο πιο λίγα γίνεται για να μην μου κάνουν χάλια την ψυχολογία, και έδειξε να με καταλαβαίνει φουλ και μου είπε πως «εγώ πάντως θα είμαι μαζί σου». Επιστρέφοντας πίσω μου έλεγε πως θα με σκοτώσει αν σκοτωθώ στους γκρεμούς που πηγαίνω (και τον πείραζα εγώ πως δεν γίνεται να με σκοτώσει, ούσα σκοτωμένη :smt005: ) επειδή είχε δει πριν το story που έβαλα, που με τράβηξε φωτογραφία η φίλη μου που είχα ΕΝΤΕΛΩΣ στάση φωτογράφου, που ετοιμαζόμουν να τραβήξω φωτογραφία το πλοίο μέσα στην θάλασσα, πολύ κοντά στον γκρεμό και στις πέτρες :lol:

Και φτάνοντας στο σήμερα, απόλαυσα την πράσινη διαδρομή προς την εκκλησία στο χωριό, παρακολούθησα 2 ώρες την τελετή της χειροτονίας, φάγαμε κάτι μετά και επέστρεψα σπίτι ΧΑΛΑΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ επειδή ο μπαμπάς μου που δεν ξέρει τίποτα για την λατρεία, ήταν σπίτι και μας έκανε και σουβλάκια. Χαλάρωσα κάνοντας τα edits μου (ακόμη ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ και δεν είδα όοολες τις φωτογραφίες :102: ) και σε λίγο θα πάμε με την μάνα μου και την φίλη της για καφέ (αυτήν που είχε γενέθλια και μας κέρασε την Τετάρτη και βρήκα την αφορμή για να μιλήσω στην μάνα μου) και η φίλη της που με είδε χθες το πρωί μου είπε πως θα της μιλήσει και εκείνη ξανά για να σταματήσει να μου κάνει πόλεμο. Επειδή έκατσα και της είπα κάποια πράγματα.

Η βδομάδα λοιπόν τελείωσε όμορφα, νιώθοντας ότι γέμισα με μπαταρίες και εμπειρίες, και μου έφυγαν αρκετά βάρη που κουβαλούσα μέσα μου. Και ναι, αυτά είναι χαρά και ευτυχία, στιγμές. Φύση, εκδρομές, road trips, φαγητό, φίλοι και η λατρεία μου. Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Νιώθω, και είμαι, ευτυχισμένη. Και δεν σκέφτομαι τίποτα, γιατί οι σκέψεις, η υπερανάλυση για το παρελθόν, παρόν και μέλλον, θα φέρουν την μιζέρια και την δυστυχία.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Ιαν 2023, 18:03

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 16:09
και σήμερα θα έπρεπε να ξυπνήσω 7 το πρωί για να πάω σε μια εκκλησία σε ένα χωριό εκτός Λάρνακα, όπου χειροτονήθηκε ένας πρώην συνάδελφος!
και τι δώρο του πήρες τελικά; :roll:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών