Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9955
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 20 Φεβ 2024, 13:20

Tι είναι αυτό ρε Άγι; πώς δουλεύει με την τρίτη σφαίρα;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Φεβ 2024, 20:12

Chilloutbuddy έγραψε:
20 Φεβ 2024, 13:20
Tι είναι αυτό ρε Άγι; πώς δουλεύει με την τρίτη σφαίρα;
Kλασσικο drilling της κεντρικης ευρωπης - Γερμανια - Αυστρια ιδιως - σε διαφορους συνδυασμους φυσιγγιων κ σφαιρων
στην πιο συνηθισμενη εκδοχη εχει δυο καννες για φυσιγγια κ μια για σφαιρα - η μια σκανδαλη πυροδοτει κ τις δυο καννες των φυσιγγιων εναλλαξ οπως στα μονοσκανδαλα δικαννα κ η δευτερη την σφαιρα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Μαρ 2024, 15:07

Oι Μουργοι ( Ελληνικοι Ποιμενικοι δια να ειμεθα συγχρονισμενοι με την σωστη κυνοφιλικη ορολογια ) κομματιασαν (κυριολεκτικα ) αλλη μια Αλεπου που θελησε να κανει επισκεψη στο κοτετσι .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 04 Μαρ 2024, 16:36

Ήρθε ο προ σημερα. Είχα πάρει πάνω μου μια ας πούμε προσφορά βάσει της πεπατημένης της δικιάς του. Και την είδε και έδωσε το οκ και βγήκε γαμάτη και πολλά πολλα μπράβο. Οι ξινοί ξινισαν ακόμα πιο πολύ. . Μόνο που δεν δάκρυσε από τη χαρά του ο Δάσκαλος.
Φίλε πόσο γαμάτη είμαι.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Μαρ 2024, 17:57

Κατασκευη χαρταετων με τον Βαπτιστηρα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 06 Απρ 2024, 10:31

Λέμε χθες να βγούμε με τα κορίτσια, πάμε για καφέ πρώτα και μας έρχεται η φλασιά να πάμε χόντος 9 παρά. Το προλαβαίνουμε στο τσακ, παίρνουμε η καθεμια από ένα άρωμα. Το 30αρι. Του πανακρίβου; 86€ ρε φίλε 30ml. Λέω δε γαμιεται όμορφη είμαι ας πάρω. Πήγαμε μετά για φαγητό έπεσε το γέλιο, φάγαμε κατι μπριζολακια, κατι σαλάτες, ηπιαμε κρασί και σουφλε στο τελος. Και λέγαμε πάμε και για ένα ποτό να μην είμαστε ντιπ μούχλες. Και πάμε εκεί πιο πέρα σε ένα ότι να ναι. Παίρνουμε από ένα μαρτινι ειπαμε,είπαμε γελασαμε,στενοχωρηθήκαμε νε κάποια. 2 γύρισα σπίτι τελικά. Πόσο το γούσταρε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 06 Απρ 2024, 21:37

Fata_Morgana έγραψε:
06 Απρ 2024, 10:31
Λέμε χθες να βγούμε με τα κορίτσια, πάμε για καφέ πρώτα και μας έρχεται η φλασιά να πάμε χόντος 9 παρά. Το προλαβαίνουμε στο τσακ, παίρνουμε η καθεμια από ένα άρωμα. Το 30αρι. Του πανακρίβου; 86€ ρε φίλε 30ml. Λέω δε γαμιεται όμορφη είμαι ας πάρω. Πήγαμε μετά για φαγητό έπεσε το γέλιο, φάγαμε κατι μπριζολακια, κατι σαλάτες, ηπιαμε κρασί και σουφλε στο τελος. Και λέγαμε πάμε και για ένα ποτό να μην είμαστε ντιπ μούχλες. Και πάμε εκεί πιο πέρα σε ένα ότι να ναι. Παίρνουμε από ένα μαρτινι ειπαμε,είπαμε γελασαμε,στενοχωρηθήκαμε νε κάποια. 2 γύρισα σπίτι τελικά. Πόσο το γούσταρε η ψυχή μου.

Το φεσωμα στον ουρακοτάγκο -πατατατριάρχη- και συνοδοιπόρο -στο δύσκολο μονοπάτι του τζόγου - πάει σύννεφο
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 06 Απρ 2024, 21:47

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
06 Απρ 2024, 21:37
Fata_Morgana έγραψε:
06 Απρ 2024, 10:31
Λέμε χθες να βγούμε με τα κορίτσια, πάμε για καφέ πρώτα και μας έρχεται η φλασιά να πάμε χόντος 9 παρά. Το προλαβαίνουμε στο τσακ, παίρνουμε η καθεμια από ένα άρωμα. Το 30αρι. Του πανακρίβου; 86€ ρε φίλε 30ml. Λέω δε γαμιεται όμορφη είμαι ας πάρω. Πήγαμε μετά για φαγητό έπεσε το γέλιο, φάγαμε κατι μπριζολακια, κατι σαλάτες, ηπιαμε κρασί και σουφλε στο τελος. Και λέγαμε πάμε και για ένα ποτό να μην είμαστε ντιπ μούχλες. Και πάμε εκεί πιο πέρα σε ένα ότι να ναι. Παίρνουμε από ένα μαρτινι ειπαμε,είπαμε γελασαμε,στενοχωρηθήκαμε νε κάποια. 2 γύρισα σπίτι τελικά. Πόσο το γούσταρε η ψυχή μου.

Το φεσωμα στον ουρακοτάγκο -πατατατριάρχη- και συνοδοιπόρο -στο δύσκολο μονοπάτι του τζόγου - πάει σύννεφο
Με δικά μου λεφτά το πήρα. Και με δικά μου λεφτά βγήκα και κερασά και τις κοριτσάκια μου. Α χα. Και τώρα δεν έχω λεφτα :smt005:

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 07 Απρ 2024, 21:14

σήμερα που λες
τελείωσα πιο γρήγόρα απο οτι υπολόγιζα και αναγκαστικά για να παω στην επόμενη δουλειά μου επρεπε να σκοτώσω περίπου μιάμιση ώρα, σε αγνωστη περιοχή για εμενα εψαχνα διακαώς ενα καφέ να μπορώ να κάτσω αλλα ήταν όλα γεμάτα. :o

βλέπω να ξεπροβάλλει σαν σε μία όαση ενα καφέ -ουζερί... λέω δε γμται... θα παω εκει ... γράφει και καφέ... επιτέλους βρήκα και ένα τραπεζι χωρίς καρεκλες όμως... κοιτάζω γυρω μου βλεπω, αλλους να τα πινουν και 4-5 ατομα να παίζουν τάβλι και δίπλα μια καρέκλα κενή, ρωτάω ευγενικά αν μπορω να την παρω και μου απαντησαν τα παππούδια ναι. :003:

παω λοιπον καθομαι και συνειδητοποιώ ότ εχω κατεβάσει αρκετά το μεσο όρο ηλικίας και με εμενα μέσα θα ειναι πλέον καμια 70αριά... τα έτη...

Ερχεται και η κυρία που λαμβανε παραγγελείες της λέω θα μπορούσα να έχω εναν καφέ παρακαλώ? και με κοιταγε σαν χάνος... πιθανό νομιζε οτι θα ζητούσα ούζο με ποικιλία... ή οτι θα περιμενα παρέα να παιξουμε πρέφα... :smt005:
γω παντως περασα ωραία!!!
αυτά!
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13348
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Απρ 2024, 22:30

Andromachi έγραψε:
07 Απρ 2024, 21:14
σήμερα που λες
τελείωσα πιο γρήγόρα απο οτι υπολόγιζα και αναγκαστικά για να παω στην επόμενη δουλειά μου επρεπε να σκοτώσω περίπου μιάμιση ώρα, σε αγνωστη περιοχή για εμενα εψαχνα διακαώς ενα καφέ να μπορώ να κάτσω αλλα ήταν όλα γεμάτα. :o

βλέπω να ξεπροβάλλει σαν σε μία όαση ενα καφέ -ουζερί... λέω δε γμται... θα παω εκει ... γράφει και καφέ... επιτέλους βρήκα και ένα τραπεζι χωρίς καρεκλες όμως... κοιτάζω γυρω μου βλεπω, αλλους να τα πινουν και 4-5 ατομα να παίζουν τάβλι και δίπλα μια καρέκλα κενή, ρωτάω ευγενικά αν μπορω να την παρω και μου απαντησαν τα παππούδια ναι. :003:

παω λοιπον καθομαι και συνειδητοποιώ ότ εχω κατεβάσει αρκετά το μεσο όρο ηλικίας και με εμενα μέσα θα ειναι πλέον καμια 70αριά... τα έτη...

Ερχεται και η κυρία που λαμβανε παραγγελείες της λέω θα μπορούσα να έχω εναν καφέ παρακαλώ? και με κοιταγε σαν χάνος... πιθανό νομιζε οτι θα ζητούσα ούζο με ποικιλία... ή οτι θα περιμενα παρέα να παιξουμε πρέφα... :smt005:
γω παντως περασα ωραία!!!
αυτά!
:D

Έλα ρε! Είναι ωραία η συναναστροφή με τα παππούδια! Μαθαίνεις ΚΑΙ καλό τάβλι, όχι μόνο πρέφα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 07 Απρ 2024, 22:31

Πασιφάη έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:30


:D

Έλα ρε! Είναι ωραία η συναναστροφή με τα παππούδια! Μαθαίνεις ΚΑΙ καλό τάβλι, όχι μόνο πρέφα.
τι να μαθω ? εγώ ηθελα να παω εκει να "τους μαθω" να παίζουν!!!! :smt005:
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 07 Απρ 2024, 22:32

Andromachi έγραψε:
07 Απρ 2024, 21:14
σήμερα που λες
τελείωσα πιο γρήγόρα απο οτι υπολόγιζα και αναγκαστικά για να παω στην επόμενη δουλειά μου επρεπε να σκοτώσω περίπου μιάμιση ώρα, σε αγνωστη περιοχή για εμενα εψαχνα διακαώς ενα καφέ να μπορώ να κάτσω αλλα ήταν όλα γεμάτα. :o

βλέπω να ξεπροβάλλει σαν σε μία όαση ενα καφέ -ουζερί... λέω δε γμται... θα παω εκει ... γράφει και καφέ... επιτέλους βρήκα και ένα τραπεζι χωρίς καρεκλες όμως... κοιτάζω γυρω μου βλεπω, αλλους να τα πινουν και 4-5 ατομα να παίζουν τάβλι και δίπλα μια καρέκλα κενή, ρωτάω ευγενικά αν μπορω να την παρω και μου απαντησαν τα παππούδια ναι. :003:

παω λοιπον καθομαι και συνειδητοποιώ ότ εχω κατεβάσει αρκετά το μεσο όρο ηλικίας και με εμενα μέσα θα ειναι πλέον καμια 70αριά... τα έτη...

Ερχεται και η κυρία που λαμβανε παραγγελείες της λέω θα μπορούσα να έχω εναν καφέ παρακαλώ? και με κοιταγε σαν χάνος... πιθανό νομιζε οτι θα ζητούσα ούζο με ποικιλία... ή οτι θα περιμενα παρέα να παιξουμε πρέφα... :smt005:
γω παντως περασα ωραία!!!
αυτά!
Τις αγαπώ κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 07 Απρ 2024, 22:33

Fata_Morgana έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:32


Τις αγαπώ κάτι τέτοιες περιπτώσεις.
κι εγώ!
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13348
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Απρ 2024, 22:36

Andromachi έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:31
Πασιφάη έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:30


:D

Έλα ρε! Είναι ωραία η συναναστροφή με τα παππούδια! Μαθαίνεις ΚΑΙ καλό τάβλι, όχι μόνο πρέφα.
τι να μαθω ? εγώ ηθελα να παω εκει να "τους μαθω" να παίζουν!!!! :smt005:
Σαν τα παππούδια δεν έχει ρε. Αυτοί τα έχουν ''σπουδάσει'' χρόνια αυτά τα πράματα. :D
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 07 Απρ 2024, 22:39

Πασιφάη έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:36
Andromachi έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:31
Πασιφάη έγραψε:
07 Απρ 2024, 22:30


:D

Έλα ρε! Είναι ωραία η συναναστροφή με τα παππούδια! Μαθαίνεις ΚΑΙ καλό τάβλι, όχι μόνο πρέφα.
τι να μαθω ? εγώ ηθελα να παω εκει να "τους μαθω" να παίζουν!!!! :smt005:
Σαν τα παππούδια δεν έχει ρε. Αυτοί τα έχουν ''σπουδάσει'' χρόνια αυτά τα πράματα. :D
εμενα με εχει μαθει ο μπαμπας μου!
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών