Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 18:13

Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Ιαν 2023, 18:32

Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Μελέκ = Αγγέλα
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 18:47

vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:32
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Μελέκ = Αγγέλα
Το ξέρω , φυσικά δε θα πήγαινα ποτέ Αλικαρνασσό ( Bodrum) να γνωρίσω τους δικούς της , ούτε κι αυτή τους δικούς μου.
Είχα και έχω εθνικιστικά παρακρατήματα.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 21:57

vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:03
Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 16:09
και σήμερα θα έπρεπε να ξυπνήσω 7 το πρωί για να πάω σε μια εκκλησία σε ένα χωριό εκτός Λάρνακα, όπου χειροτονήθηκε ένας πρώην συνάδελφος!
και τι δώρο του πήρες τελικά; :roll:
Απ’ ότι είδα, όντως κανείς δεν κάνει δώρα σε τέτοιες περιπτώσεις. Στο τέλος στέκεται στη μέση της εκκλησίας και μοιράζει μαγνητάκια και γλυκό και έχουνε κεράσματα απ’ έξω. Ήταν με την γυναίκα του και ο κόσμος πήγαινε και απλά χαιρετούσε, του φιλούσε το χέρι. Εγώ και ακόμα 2 άτομα συνάδελφοι μείναμε να τον χαιρετήσουμε τελευταίοι (κάλεσε 7 άτομα στο σύνολο από την δουλειά και πήγαμε οι 3) και απλά έδωσα το «δωράκι» στην γυναίκα του να το φυλάξει κάπου εκεί πίσω από το τραπέζι. Χθες που πήγαμε στην Μονή είχε ένα μικρό κατάστημα απ’ έξω με εκκλησιαστικά είδη και έκανα το κλικ και του πήρα μια μικρή εικονίτσα του Αγίου του, έναν σταυρό και κομποσκηνάκι. Δεν ήξερα τι άλλο να πάρω, και δεν ήθελα να πάω χωρίς τίποτα, αν και κανείς δεν πήρε τίποτα. Πάντως για κάποιο λόγο, ενώ η μυρωδιά του λιβανιού με ζαλίζει στην εκκλησία, και γενικά δεν μ’ αρέσουν οι εκκλησίες, σήμερα ηρέμησα και δεν ζαλίστηκα τόσο πολύ. Σίγουρα θα φταίει το ότι όντως χάρηκα για εκείνον (επειδή το ήθελε, και επειδή με συγκίνησε η ομιλία του) και φαινόταν και ότι το περίμενε και εκείνος. Θα ξαναπάω σίγουρα να τον δω σε λειτουργία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Casp την 22 Ιαν 2023, 22:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 22:03

Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..
Πάντως, νομίζω πως έχω καλά νέα γλυκέ μου Στύγιε.

Όπως έγραψα, βγήκα πριν με την μάνα μου και την φίλη της. Χθες το πρωί στο κομμωτήριο που είδα την φίλη της μιλήσαμε λίγο και της είπα ότι μου κάνει χοντρό πόλεμο η μάνα μου και μου είπε πως θα της μιλήσει. Σήμερα λοιπόν είχα σύμμαχο. Ξεκίνησε η φίλη της την κουβέντα, λεπτομέρειες για εκείνον δεν είπα αλλά ό,τι έλεγα προσπαθούσε να βρει παντού προβλήματα και επειδή εγώ την ξέρω δεν επηρεάστηκα και απλά απαντούσα, και η φίλη της με υποστήριζε με χίλια και της έλεγε τα δικά της για να αλλάξει γνώμη. Με τις πολλές κουβέντες και ερωτοαπαντήσεις, ΝΟΜΙΖΩ πως άρχισε να το παίρνει απόφαση. Τόσο γρήγορα θα μου πείτε; Όχι φυσικά. Αλλά χωνεύει το γεγονός, βλέποντας με και μένα ξύπνια και ήρεμη, ότι είμαι σε σχέση αλλά δεν παίρνω τίποτα στα σοβαρά και ότι είμαι ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ. Και ότι ο χρόνος θα δείξει πως θα έρθουν τα πράγματα. Και εκεί που έλεγε «δεν τον θέλω, δεν θέλω να τον φέρεις ποτέ να τον γνωρίσω», τώρα λέει «είναι νωρίς, θα τον φέρεις όταν περάσει αρκετός χρόνος και είσαι έτοιμη» και αμέσως ρωτούσε την φίλη της πότε πήγε την νύφη της ο γιος της για να την γνωρίσει. Δεν ξέρω αν απλά ήταν στις καλές της ή επειδή ήταν μπροστά η φίλη της, αλλά σιγά σιγά όντως θα την κάνω να το χωνέψει και να μην πετάει δηλητήριο. Και αν πετάει, απλά θα παίρνω αντίδοτο (την αγκαλιά του :003: )
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Ιαν 2023, 22:12

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 21:57
Πάντως για κάποιο λόγο, ενώ η μυρωδιά του λιβανιού με ζαλίζει στην εκκλησία, και γενικά δεν μ’ αρέσουν οι εκκλησίες, σήμερα ηρέμησα και δεν ζαλίστηκα τόσο πολύ.
Έτσι, με τον γλυκούλι θα μπεις στον δρόμο του θεού.
Παπάς να σας παντρέψει υπάρχει. Ψάχνουμε τον κουμπάρο τώρα. :003:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιαν 2023, 22:12

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 22 Ιαν 2023, 22:12

Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..
Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 22:19

xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..
Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;
Μη με διαβάζεις ,Κλαπανάρα.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2818
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 22:20

vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12
Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 21:57
Πάντως για κάποιο λόγο, ενώ η μυρωδιά του λιβανιού με ζαλίζει στην εκκλησία, και γενικά δεν μ’ αρέσουν οι εκκλησίες, σήμερα ηρέμησα και δεν ζαλίστηκα τόσο πολύ.
Έτσι, με τον γλυκούλι θα μπεις στον δρόμο του θεού.
Παπάς να σας παντρέψει υπάρχει. Ψάχνουμε τον κουμπάρο τώρα. :003:
:fp::smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιαν 2023, 22:20

xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..
Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;
αν θυμαμαι καλα 3 η 4 κ η στυγαινα ηταν παρθενα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 22 Ιαν 2023, 22:21

Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:19
xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..
Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;
Μη με διαβάζεις ,Κλαπανάρα.
Το κασπεράκι διαβάζω, όχι εσένα. Εσύ είσαι απλά σαν το ορθογραφικό που βγάζει μάτια. Μας τα χεις ζαλίσει με την τουρκάλα, δύο χρόνια τώρα τα ίδια γράφεις. Τελείωνε.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 22 Ιαν 2023, 22:23

Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:20
xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12
Στύγιος έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:13
Σας έχω πει που τα είχα ένα εξάμηνο με τη Μελέκ ,τουρκάλα μεταπτυχιακή φοιτήτρια.
Α ρε Casp ,γατάκι,τζάμπα φοβάσαι και τη σκιά σου..
Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;
αν θυμαμαι καλα 3 η 4 κ η στυγαινα ηταν παρθενα
4 θυμάμαι κι εγώ. Μας τα χει ζαλίσει με την τουρκάλα. Επίσης αυτός μπορεί να εννοεί ότι γάμησε επειδή τις έπιασε από το χέρι. Άστο, δεν βγάζεις άκρη. Δήθεν θα έκανε καιρό να ξαναμπεί, και μπήκε και το έγραψε σαν επισκέπτης, με δραματικό τρόπο, για να μας συγκινήσει. Ρε ουστ λέμε.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιαν 2023, 22:26

xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:23
Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:20
xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12


Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;
αν θυμαμαι καλα 3 η 4 κ η στυγαινα ηταν παρθενα
4 θυμάμαι κι εγώ. Μας τα χει ζαλίσει με την τουρκάλα. Επίσης αυτός μπορεί να εννοεί ότι γάμησε επειδή τις έπιασε από το χέρι. Άστο, δεν βγάζεις άκρη. Δήθεν θα έκανε καιρό να ξαναμπεί, και μπήκε και το έγραψε σαν επισκέπτης, με δραματικό τρόπο, για να μας συγκινήσει. Ρε ουστ λέμε.
πιθανοτατα στην τελετη του γαμου του ο μονος παρθενος θα ηταν ο ιδιος αλλα συμπχορουμιτης ειναι κανουμε πως τον πιστευουμε ετσι με την καλη μας την καρδια
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 22 Ιαν 2023, 22:26

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 21:57
vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2023, 18:03
Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 16:09
και σήμερα θα έπρεπε να ξυπνήσω 7 το πρωί για να πάω σε μια εκκλησία σε ένα χωριό εκτός Λάρνακα, όπου χειροτονήθηκε ένας πρώην συνάδελφος!
και τι δώρο του πήρες τελικά; :roll:
Απ’ ότι είδα, όντως κανείς δεν κάνει δώρα σε τέτοιες περιπτώσεις. Στο τέλος στέκεται στη μέση της εκκλησίας και μοιράζει μαγνητάκια και γλυκό και έχουνε κεράσματα απ’ έξω. Ήταν με την γυναίκα του και ο κόσμος πήγαινε και απλά χαιρετούσε, του φιλούσε το χέρι. Εγώ και ακόμα 2 άτομα συνάδελφοι μείναμε να τον χαιρετήσουμε τελευταίοι (κάλεσε 7 άτομα στο σύνολο από την δουλειά και πήγαμε οι 3) και απλά έδωσα το «δωράκι» στην γυναίκα του να το φυλάξει κάπου εκεί πίσω από το τραπέζι. Χθες που πήγαμε στην Μονή είχε ένα μικρό κατάστημα απ’ έξω με εκκλησιαστικά είδη και έκανα το κλικ και του πήρα μια μικρή εικονίτσα του Αγίου του, έναν σταυρό και κομποσκηνάκι. Δεν ήξερα τι άλλο να πάρω, και δεν ήθελα να πάω χωρίς τίποτα, αν και κανείς δεν πήρε τίποτα. Πάντως για κάποιο λόγο, ενώ η μυρωδιά του λιβανιού με ζαλίζει στην εκκλησία, και γενικά δεν μ’ αρέσουν οι εκκλησίες, σήμερα ηρέμησα και δεν ζαλίστηκα τόσο πολύ. Σίγουρα θα φταίει το ότι όντως χάρηκα για εκείνον (επειδή το ήθελε, και επειδή με συγκίνησε η ομιλία του) και φαινόταν και ότι το περίμενε και εκείνος. Θα ξαναπάω σίγουρα να τον δω σε λειτουργία.
μηπως αισθανεται δυσφορια με το λιβανι ο δαιμονας μεσα σου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών