Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1553
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 22 Ιαν 2023, 22:27

εγω νομιζω οτι για γαμησι μετραει και το οτι την εχωσε στην τουρμπινα του corsair

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Ιαν 2023, 22:34

xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:23
Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:20
xioni έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:12


Δυο γκόμενες έχεις γαμήσει και μας τα χεις πρήξει κανονικά. Έλεος. Εσύ δεν ήσουν που έγραψες πως θα λείψεις για καιρό;
αν θυμαμαι καλα 3 η 4 κ η στυγαινα ηταν παρθενα
4 θυμάμαι κι εγώ. Μας τα χει ζαλίσει με την τουρκάλα. Επίσης αυτός μπορεί να εννοεί ότι γάμησε επειδή τις έπιασε από το χέρι. Άστο, δεν βγάζεις άκρη. Δήθεν θα έκανε καιρό να ξαναμπεί, και μπήκε και το έγραψε σαν επισκέπτης, με δραματικό τρόπο, για να μας συγκινήσει. Ρε ουστ λέμε.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 23:00

Kotas έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:26
μηπως αισθανεται δυσφορια με το λιβανι ο δαιμονας μεσα σου
Ποιος δαίμονας μωρέ και εσύ; Μόνο το αγγελάκι έχω μέσα μου (την λατρεία μου) :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μου άρχισε πάλι τα ανυπομονώ να βρεθώ ξανά στην αγκαλιά σου κτλ (και 9 στις 10 φορές αυτός μου λέει να βρεθούμε, και μάλιστα αρκετά σύντομα, αν όχι κάθε μέρα, σίγουρα μέρα παρά μέρα και δεν ξέρω αν μας κάνει καλό) και του λέω «Να σου πω και εγώ κάτι; Αυτή την βδομάδα ειδικά, που μίλησα στην μάνα μου και είχα γενικά θέματα διάθεσης, εσύ ήσουν το αντίδοτό μου στο δηλητήριο. Πραγματικά όποτε είμαστε μαζί αγκαλιά με ηρεμείς αυτόματα :hebit: » και μου απαντάει «Επειδή μωρό μου σε λατρεύω και σε αγαπώ πάαρα μα πάρα πολύυυ. Και επειδή και εσύ με αγαπάς και νιώθουμε ο ένας τον άλλον, νιώθουμε γαλήνη όταν είμαστε μαζί :hebit: ».. εμ πως να μην είμαι χαρούμενη που είμαι μαζί του; Και ΟΝΤΩΣ κάθε φορά το νιώθω, δεν το λέει μόνο στα λόγια δηλαδή αλλά το νιώθω και από τις πράξεις του. :romance-hearteyes:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιαν 2023, 23:02

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:00
Kotas έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:26
μηπως αισθανεται δυσφορια με το λιβανι ο δαιμονας μεσα σου
Ποιος δαίμονας μωρέ και εσύ; Μόνο το αγγελάκι έχω μέσα μου (την λατρεία μου) :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μου άρχισε πάλι τα ανυπομονώ να βρεθώ ξανά στην αγκαλιά σου κτλ και του λέω «Να σου πω και εγώ κάτι; Αυτή την βδομάδα ειδικά, που μίλησα στην μάνα μου και είχα γενικά θέματα διάθεσης, εσύ ήσουν το αντίδοτό μου στο δηλητήριο. Πραγματικά όποτε είμαστε μαζί αγκαλιά με ηρεμείς αυτόματα :hebit: » και μου απαντάει «Επειδή μωρό μου σε λατρεύω και σε αγαπώ πάαρα μα πάρα πολύυυ. Και επειδή και εσύ με αγαπάς και νιώθουμε ο ένας τον άλλον, νιώθουμε γαλήνη όταν είμαστε μαζί :hebit: ».. εμ πως να μην είμαι χαρούμενη που είμαι μαζί του; Και ΟΝΤΩΣ κάθε φορά το νιώθω, δεν το λέει μόνο στα λόγια δηλαδή αλλά το νιώθω και από τις πράξεις του. :romance-hearteyes:
στις 14 φεβρουαριου να του κανεις δωρο κρεμα για τους καλους παλαμης
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 22 Ιαν 2023, 23:04

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:00
Kotas έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:26
μηπως αισθανεται δυσφορια με το λιβανι ο δαιμονας μεσα σου
Ποιος δαίμονας μωρέ και εσύ; Μόνο το αγγελάκι έχω μέσα μου (την λατρεία μου) :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μου άρχισε πάλι τα ανυπομονώ να βρεθώ ξανά στην αγκαλιά σου κτλ (και 9 στις 10 φορές αυτός μου λέει να βρεθούμε, και μάλιστα αρκετά σύντομα, αν όχι κάθε μέρα, σίγουρα μέρα παρά μέρα και δεν ξέρω αν μας κάνει καλό) και του λέω «Να σου πω και εγώ κάτι; Αυτή την βδομάδα ειδικά, που μίλησα στην μάνα μου και είχα γενικά θέματα διάθεσης, εσύ ήσουν το αντίδοτό μου στο δηλητήριο. Πραγματικά όποτε είμαστε μαζί αγκαλιά με ηρεμείς αυτόματα :hebit: » και μου απαντάει «Επειδή μωρό μου σε λατρεύω και σε αγαπώ πάαρα μα πάρα πολύυυ. Και επειδή και εσύ με αγαπάς και νιώθουμε ο ένας τον άλλον, νιώθουμε γαλήνη όταν είμαστε μαζί :hebit: ».. εμ πως να μην είμαι χαρούμενη που είμαι μαζί του; Και ΟΝΤΩΣ κάθε φορά το νιώθω, δεν το λέει μόνο στα λόγια δηλαδή αλλά το νιώθω και από τις πράξεις του. :romance-hearteyes:
δεν ξερω εγω οταν ακουω καποια να εχει επενδυσει τοσα πολλα σε καποιον σπανια εχει καλο τελος :roll:

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 23:11

Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:02
Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:00
Kotas έγραψε:
22 Ιαν 2023, 22:26
μηπως αισθανεται δυσφορια με το λιβανι ο δαιμονας μεσα σου
Ποιος δαίμονας μωρέ και εσύ; Μόνο το αγγελάκι έχω μέσα μου (την λατρεία μου) :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μου άρχισε πάλι τα ανυπομονώ να βρεθώ ξανά στην αγκαλιά σου κτλ και του λέω «Να σου πω και εγώ κάτι; Αυτή την βδομάδα ειδικά, που μίλησα στην μάνα μου και είχα γενικά θέματα διάθεσης, εσύ ήσουν το αντίδοτό μου στο δηλητήριο. Πραγματικά όποτε είμαστε μαζί αγκαλιά με ηρεμείς αυτόματα :hebit: » και μου απαντάει «Επειδή μωρό μου σε λατρεύω και σε αγαπώ πάαρα μα πάρα πολύυυ. Και επειδή και εσύ με αγαπάς και νιώθουμε ο ένας τον άλλον, νιώθουμε γαλήνη όταν είμαστε μαζί :hebit: ».. εμ πως να μην είμαι χαρούμενη που είμαι μαζί του; Και ΟΝΤΩΣ κάθε φορά το νιώθω, δεν το λέει μόνο στα λόγια δηλαδή αλλά το νιώθω και από τις πράξεις του. :romance-hearteyes:
στις 14 φεβρουαριου να του κανεις δωρο κρεμα για τους καλους παλαμης
Καλά, θα το έχω υπόψην :smt005:
Kotas έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:04
δεν ξερω εγω οταν ακουω καποια να εχει επενδυσει τοσα πολλα σε καποιον σπανια εχει καλο τελος :roll:
Μην παίρνεις στα σοβαρά το σ’ αγαπώ που λέει. Εννοώ το δικό του. Γιατί εγώ ποτέ δεν το έχω πει, απλά νιώθει (και ξέρει) το ότι είμαι ερωτευμένη και του ΔΕΙΧΝΩ ΑΓΑΠΗ (γιατί άλλο δείχνω αγάπη, άλλο ΑΓΑΠΩ) και επειδή αυτός νομίζει πως ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ, αυτόματα ξέρει πως τον αγαπώ κι’ εγώ. Ε η αλήθεια είναι ότι είμαστε απλά και οι 2 ερωτευμένοι. Αν έρθει αγάπη, θα έρθει ΠΟΛΥ αργότερα. Γι’ αυτό έγραψα πριν στο ποστ μου ότι δεν το παίρνω σοβαρά. Τον θέλω τρελά και είμαι ερωτευμένη αλλά ο χρόνος θα δείξει πόσο και αν αντέξουμε.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9970
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Ιαν 2023, 23:16

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:11
Αν έρθει αγάπη, θα έρθει ΠΟΛΥ αργότερα. Γι’ αυτό έγραψα πριν στο ποστ μου ότι δεν το παίρνω σοβαρά. Τον θέλω τρελά και είμαι ερωτευμένη αλλά ο χρόνος θα δείξει πόσο και αν αντέξουμε.
Πως θα καταλάβεις την αγάπη, αν έρθει;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιαν 2023, 23:23

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:11
Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:02
Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:00


Ποιος δαίμονας μωρέ και εσύ; Μόνο το αγγελάκι έχω μέσα μου (την λατρεία μου) :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μου άρχισε πάλι τα ανυπομονώ να βρεθώ ξανά στην αγκαλιά σου κτλ και του λέω «Να σου πω και εγώ κάτι; Αυτή την βδομάδα ειδικά, που μίλησα στην μάνα μου και είχα γενικά θέματα διάθεσης, εσύ ήσουν το αντίδοτό μου στο δηλητήριο. Πραγματικά όποτε είμαστε μαζί αγκαλιά με ηρεμείς αυτόματα :hebit: » και μου απαντάει «Επειδή μωρό μου σε λατρεύω και σε αγαπώ πάαρα μα πάρα πολύυυ. Και επειδή και εσύ με αγαπάς και νιώθουμε ο ένας τον άλλον, νιώθουμε γαλήνη όταν είμαστε μαζί :hebit: ».. εμ πως να μην είμαι χαρούμενη που είμαι μαζί του; Και ΟΝΤΩΣ κάθε φορά το νιώθω, δεν το λέει μόνο στα λόγια δηλαδή αλλά το νιώθω και από τις πράξεις του. :romance-hearteyes:
στις 14 φεβρουαριου να του κανεις δωρο κρεμα για τους καλους παλαμης
Καλά, θα το έχω υπόψην :smt005:
Kotas έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:04
δεν ξερω εγω οταν ακουω καποια να εχει επενδυσει τοσα πολλα σε καποιον σπανια εχει καλο τελος :roll:
Μην παίρνεις στα σοβαρά το σ’ αγαπώ που λέει. Εννοώ το δικό του. Γιατί εγώ ποτέ δεν το έχω πει, απλά νιώθει (και ξέρει) το ότι είμαι ερωτευμένη και του ΔΕΙΧΝΩ ΑΓΑΠΗ (γιατί άλλο δείχνω αγάπη, άλλο ΑΓΑΠΩ) και επειδή αυτός νομίζει πως ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ, αυτόματα ξέρει πως τον αγαπώ κι’ εγώ. Ε η αλήθεια είναι ότι είμαστε απλά και οι 2 ερωτευμένοι. Αν έρθει αγάπη, θα έρθει ΠΟΛΥ αργότερα. Γι’ αυτό έγραψα πριν στο ποστ μου ότι δεν το παίρνω σοβαρά. Τον θέλω τρελά και είμαι ερωτευμένη αλλά ο χρόνος θα δείξει πόσο και αν αντέξουμε.
αν ειναι αμφιδεξιος θα αντεξει αρκετα - συνεχες μεν εναλλασομμενο δε
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 23:54

vagabondo έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:16
Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:11
Αν έρθει αγάπη, θα έρθει ΠΟΛΥ αργότερα. Γι’ αυτό έγραψα πριν στο ποστ μου ότι δεν το παίρνω σοβαρά. Τον θέλω τρελά και είμαι ερωτευμένη αλλά ο χρόνος θα δείξει πόσο και αν αντέξουμε.
Πως θα καταλάβεις την αγάπη, αν έρθει;
Έλα ντε. Πολύ καλή ερώτηση. Υποθέτω με τον καιρό μαθαίνεις για τα καλά τον άλλον και είναι πιο εύκολο να τον δεις αντικειμενικά όπως είναι. Ο έρωτας δεν σε αφήνει να δεις πολλά πολλά, κι’ αυτό επειδή ο καθένας νιώθοντας χαρούμενος, δείχνει τον καλό του εαυτό (επειδή έτσι νιώθει κιόλας την συγκεκριμένη περίοδο, δεν το λέω για κακό). Και όσα πιο πολλά πράγματα βλέπεις στον χαρακτήρα και στη συμπεριφορά του άλλου, και όσα πιο πολλά πράγματα ζείτε κιόλας μαζί, τόσο πιο πολύ δένεστε και μπορείς να πεις με ασφάλεια ότι όντως αγαπάς. Νομίζω δηλαδή. Έτσι το βλέπω/σκέφτομαι εγώ.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 22 Ιαν 2023, 23:55

Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:23

αν ειναι αμφιδεξιος θα αντεξει αρκετα - συνεχες μεν εναλλασομμενο δε
:smt005:

ΕΙΝΑΙ!
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιαν 2023, 11:09

εμαθα οτι λενε πολυ καλα λογια για μενα, πισω απο την πλατη μου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13332
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 23 Ιαν 2023, 11:11

Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:02
(...) στις 14 φεβρουαριου να του κανεις δωρο κρεμα για τους καλους παλαμης
:smt005:

Καλό.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Ιαν 2023, 17:35

Casp έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:55
Αγις έγραψε:
22 Ιαν 2023, 23:23

αν ειναι αμφιδεξιος θα αντεξει αρκετα - συνεχες μεν εναλλασομμενο δε
:smt005:

ΕΙΝΑΙ!
μαλιστα
χαρες κ γελια που τον εχεις κανει παικτουρα
δωσε τουλαχιστον κανα χερι βοηθειας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2023, 20:54

Ήρθε το αγόρι το όμορφο σήμερα αχ. Δεν είπε πολλά ήταν και σοβαρός (ευτυχώς). Κουρεύτηκε και είναι ακόμα πιο θεϊκός ρε. Πόση ομορφιά πια; Τον βλέπεις και σαστίζεις, σου μιλάει και χαμογελάς έτσι σα χαζό. Πωωωω. Αν μπορούσα πραγματικά θα του ζητούσα να τον φωτογραφίσω σε διάφορες φάσεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 24 Ιαν 2023, 01:21

Πρώτη μέρα στη δουλειά σήμερα μετά από άδεια και είχα περιπέτειες :lol: Φοβήθηκα πραγματικά ότι θα με δείρει μεθυσμένη. :lol: και ίσα που γλύτωσα και το report από αντιπρόσωπο αερογραμμής, κι’ αυτό επειδή ξέρει την δουλειά μου και με λατρεύει ΑΛΛΑ και επειδή ήξερε (κατάλαβε μετά βασικά, όταν της εξήγησα) πως στην θέση που ήμουν, ΔΕΝ θα μπορούσα ΟΝΤΩΣ να αντιληφθώ ότι ήταν μεθυσμένη, επειδή ήμουν στο gate, άρα σκάναρα σε δευτερόλεπτα το boarding pass και είδα διαβατήριο, και επειδή ήταν με τον άντρα της αγκαλιά και τους έκανα εγώ στο check in (τους θυμόμουν κιόλας) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, αλλά με το που κατέβηκαν ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ της φυσούνας αυτή παραπατούσε και έτυχε να την δει η αντιπρόσωπος που ερχόταν πάνω. Ζητήσαμε να βρουν την αποσκευή της και να την κατεβάσουν και ο άντρας της επίσης για να μην την αφήσει μόνη, δεν ταξίδεψε. Ένιωσα χάλια που δεν αντιλήφθηκα την κατάσταση όταν πέρασαν από το gate αλλά ρε γμτ έχει τόση ευθύνη η δουλειά μας και πρέπει να είσαι τόσο ξύπνιος και συγκεντρωμένος (και ΓΡΗΓΟΡΟΣ) και μπορεί να σου ξεφύγει το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και να μπλέξεις. Την κρατούσε αγκαλιά και είδα πρόσωπα (ταυτοπροσωπία), ήξερα πως τους έκανα εγώ από έξω και ήταν οκ, και η διαδικασία επιβίβασης γίνεται γενικά πολύ γρήγορα. Η αντιπρόσωπος ήταν απλά τυχερή που την είδε στην κατηφορική φυσούνα. Αλλά αν δεν ήμουν εγώ στο gate, μπορεί να έκανε report. Και στην αναφορά της έγραψε απλά πως την αντιληφθήκαμε και την σταματήσαμε στο gate και όχι ότι την σταμάτησε εκείνη στην φυσούνα. Μετά πήγα και της ζήτησα συγγνώμη και ότι θα έχω τα μάτια μου 14 γενικά (αν και της είπα πως την είδα και μου φάνηκε οκ σε εκείνα τα λίγα σεκοντς μέχρι να σκανάρω και να δω διαβατήριο και φάτσα) και της είπα χίλια ευχαριστώ που δεν ανέφερε κάτι αρνητικό για μένα, επειδή ξέρω πως οι δικοί μου στην εταιρία θα με καλούσαν για να πω τι έγινε. Η κοπέλα είχε πάρει ηρεμιστικό πριν και με το που μπήκε στα gates ήπιε μπόλικο αλκόολ. Αν δεν την σταματούσε κάποιος και πάθαινε καρδιακή προσβολή στον αέρα; Ποιος θα έμπλεκε; ΕΓΩ φυσικά, γιατί από μένα πέρασε, εγώ την άφησα. Αυτά μου έλεγε η αντιπρόσωπος και ένιωσα χάλια, αλλά μου το είπε για να προσέχω γενικά πιο πολύ. Την βγάλαμε μαζί έξω περνώντας από την αστυνομία και μετά έφυγε η rep για την επόμενη πτήση και έμεινα εγώ μαζί με την μεθυσμένη και τον άντρα της. Η αστυνομία στο γραφείο, επειδή ούρλιαζε αυτή, να πετάγεται ένας μαλάκας αστυνομικός και να λέει «ΗΣΥΧΙΑΑΑΑ» και να κλείνει με δύναμη την πόρτα και να με αφήνει εμένα εκεί να προσπαθώ επί 10 λεπτά να την κάνω να βγει έξω για να ησυχάσω λίγο κι’ εγώ. Και να την ακούνε οι άλλοι μέσα και να μην κάνουν ΤΙΠΟΤΑ. Δηλαδή η δουλειά της αστυνομίας ποιά ακριβώς είναι και ποιά είναι η δική μου;!!! Δεν μιλούσα, ο άντρας της προσπαθούσε να την ηρεμήσει και τον χτυπούσε και όπως την έπιασε με το ζόρι μετά από ώρα για να βγούμε έξω στην μη ελεγχόμενη περιοχή, ήταν από πίσω μου αυτή σε απόσταση αναπνοής έτοιμη να μου τραβήξει τα μαλλιά μες το παραλήρημα και τον πανικό της. :roll: και μας είπε ο άντρας της (που ήταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ καλός και στοργικός) ότι πέθανε η μητέρα της 15 μέρες πριν και γι’ αυτό είναι σε αυτή την κατάσταση. Επηρεάστηκε η μέρα μου είναι η αλήθεια, γιατί ενώ εγώ ψοφάω για τέτοια (περιπέτειες κτλ), την λυπήθηκα πάρα πολύ και τα έβαλα και με τον εαυτό μου γι’ αυτή την απροσεξία και με την αναισθησία των αστυνομικών. Τεσπα βγήκαμε έξω και ησύχασα λίγο, και ενώ θα έμενα 5.3 ώρες μόνο σήμερα, με πήραν τηλ για να μείνω 1.5 ώρα ακόμα υπερωρία και εγώ φυσικά δέχτηκα επειδή μου έλειψε η δουλειά και επειδή δεν ένιωθα καν κούραση, ασχέτως που 2 μέρες τώρα είμαι με 5 ώρες ύπνο σύνολο.

Σχόλασα στις 3 (ζωάραα), έκανα και τρέξιμο και πέθανα, και την νύχτα είχα ραντεβού με την λατρεία. Το κατάλαβε η μάνα μου πως θα έβγαινα μαζί του γιατί μου το είπε και δεν αρνήθηκα. Σταμάτησε να βγάζει δηλητήριο, βοήθησε η χθεσινή κουβέντα με την φίλη της μάλλον, και νιώθω κατά πολύ ανακουφισμένη. Παρκάραμε πάλι στο γνωστό σημείο στην θάλασσα με το αυτοκίνητο και αυτή την φορά έφερε και το τάμπλετ για ένα πρόγραμμα που είχαμε αφήσει στην μέση :003::hebit: μου είχε ζητήσει πριν μέρες να του βρω μια μαθηματική φόρμουλα για ένα πρόγραμμα που θέλει να κάνει, και να του την εξηγήσω. Την γράψαμε απλά κάτω στην python και του την εξήγησα (μια άλλη νύχτα που είχαμε βρεθεί) και θα το συνέχιζε μόνος αλλά όταν μου έστειλε τα αποτελέσματα ήταν εντελώς λάθος και παράλογα. Σήμερα, επειδή είχαμε τα νούμερα που έπρεπε να βγουν με υπολογισμένες πιθανότητες από σελίδα (για double check δηλαδή, για να δούμε πιο εύκολα αν αυτά που γράφει είναι σωστά ή λάθος), του είπα να βάλει τα νούμερα που έχουμε για να δούμε αν μας τα βγάζει όπως την σελίδα. Τα έβγαζε λάθος, οπότε έκατσα να δω από την αρχή τι έγραψε και ΕΥΤΥΧΩΣ βρήκα και το λάθος :romance-hearteyes: ήτανε μικρό και το είδα την δεύτερη φορά που ξαναείδα το πρόγραμμα, και αναρωτήθηκε κι’ αυτός πώς και δεν το έβλεπε. Και όλη αυτή την ώρα στο μεταξύ να νιώθω ότι είμαι στον παράδεισο, επειδή είμασταν αγκαλιά και μου χάιδευε την πλάτη, με δάγκωνε, μου έκανε μασάζ και μου φιλούσε την πλάτη και εγώ στα πόδια μου να έχω το τάμπλετ και να ασχολούμαι με προγραμματισμό που τον πεθύμησα :hebit: κάναμε ακόμη 2-3 «διορθώσεις» και τρέχει τέλεια. Και του έμεινε να κάνει ακόμα κάτι και του είπα να μου στείλει τα results γιατί έχω περιέργεια και επειδή είναι όντως χρήσιμο!

Πριν πιάσουμε τον προγραμματισμό κάναμε τα δικά μας εμείς με αγκαλιές, χαδάκια και φιλάκια, για πάνω από ώρα και με ελάχιστα ανοιχτό το παράθυρο ίσα για να μην πάθουμε ασφυξία και για να ακούμε το κύμα της αγριεμένης θάλασσας, και να σημειώσω και ότι τα αστέρια φαίνονται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ με γυμνό μάτι αυτές τις νύχτες ( :romance-hearteyes: ), και καθώς είμασταν ξαπλωμένοι ο ένας πάνω στον άλλον, και με τα σακάκια μας να μας σκεπάζουν, πετάγομαι και του λέω «Εεμ, ο χειμώνας ακόμη δεν μπήκε καλά καλά. Νομίζω πρέπει να πάμε μαζί jumbo να πάρουμε τα μαξιλαράκια που έλεγες!» (Επειδή την άλλη φορά έλεγε να πάρουμε μαξιλάρια για να είμαστε πιο άνετοι στο αυτοκίνητο και τον δούλευα πως αν δει μαξιλάρι η μάνα μου στο αυτοκίνητο θα με σκοτώσει, επειδή νομίζει πως βγαίνουμε απλά μόνο σε καφετέριες και καθόμαστε εκεί) και πετάγεται αμέσως και λέει «Με πρόλαβες! Αυτό ακριβώς θα έλεγα τώρα! Πρέπει να πάμε, ακόμη δεν έχει βάλει καν για τα καλά κρύο, θα τα χρειαστούμε :lol: ).

Γυρνάω σπίτι κατά τις 12 παρά και η μάνα μου ήταν στην κουζίνα. Με το που με βλέπει αρχίζει «Κοίτα την ρε που βρήκε φίλο και δεν κάθεται σπίτι. Δείξε μου φωτογραφία του!!» αλλά τα είπε με εντελώς ΗΡΕΜΟ τρόπο και με ύφος χαλάρωσης, σαν να το έχει πάρει απόφαση :o και γυρνάω και της λέω, αφού έκλεινα ήδη την πόρτα της κουζίνας για να ανέβω στο υπνοδωμάτιο, «δεν σου δείχνω τίποτα, αλλά ο φίλος μου είναι πολύ όμορφος». Μπαίνω στο δωμάτιο και με πρήζει στο messenger να της στείλω φωτογραφία, ότι δεν θα πει τίποτα, ότι δεν είναι εκείνη μαζί του έτσι κι’ αλλιώς (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :o), ότι μάλλον θα της αρέσει επειδή της είπα για το χρώμα των ματιών του και πώς τον λένε. Στα πολλά, με έπεισε, της έστειλα απλά μια φωτογραφία του, της είπα το όνομα και σε όλες τις άλλες ερωτήσεις που έκανε η απάντηση ήταν μία. «Καληνύχταααα». Και από την αντίδρασή της και τα σχόλια, νομίζω ότι της άρεσε και άρχισε να το χωνεύει και ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω που έγινε τόσο γρήγορα ή αν κάποια από τις 2 φίλες της που ξέρουν της μίλησαν και άκουσε, ή αν απλά τελικά το ξανασκέφτηκε και άλλαξε γνώμη. Όπως και να έχουν τα πράγματα, αυτό κι’ αν είναι highlight γιατί δεν είναι λίγο πράγμα να γλυτώνεις έξτρα τοξικότητα και δηλητήριο στο σπίτι! Ας ξέρει τα βασικά. Τα άλλα θα την αφήσω να τα μαντεύει χωρίς να απαντώ και συνεχίζοντας να μην δίνω λογαριασμό.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών