Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 17 Σεπ 2019, 16:10

Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:08
Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 14:19
Δεν το σχολιασατε. Στα βραχακια ειχα παει, μεσα στον κοσμο. Να μην πηγαινετε εκει, αμα σας βαλουν στο ματι, τελειωσε.
Μάλλον εσύ πας για μάτι, τύπε.
Τι φανταζεσαι οτι γινεται εκει πανω τυπε;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14710
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Σεπ 2019, 16:12

Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:10
Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:08
Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 14:19
Δεν το σχολιασατε. Στα βραχακια ειχα παει, μεσα στον κοσμο. Να μην πηγαινετε εκει, αμα σας βαλουν στο ματι, τελειωσε.
Μάλλον εσύ πας για μάτι, τύπε.
Τι φανταζεσαι οτι γινεται εκει πανω τυπε;
Σίγουρα φερμάρουν φλώρους στην ψύχρα, τύπε.


Για πες, τι άλλο γίνεται;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 17 Σεπ 2019, 16:18

Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:12
Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:10
Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:08

Μάλλον εσύ πας για μάτι, τύπε.
Τι φανταζεσαι οτι γινεται εκει πανω τυπε;
Σίγουρα φερμάρουν φλώρους στην ψύχρα, τύπε.


Για πες, τι άλλο γίνεται;
Καθονται οι αθρωποι συζητανε και κοιτανε τη θεα. Το παιδι δεν ηταν φλωρος, φερθηκε εξυπνα και ψυχραιμα. Δεν αξιζει να κανεις τσαμπουκα και να σου βγαλει μαχαιρι ή να κινδυνευσεις να πεσεις απ το γκρεμο. Εγω ομως δεν ειχα δικαιολογια να μην αντιδρασω. Αυτα τα καθικια με εδιωξαν, απο τη γειτονια μου, την πολη μου, σε λιγο και απο την χωρα μου. Κατι τετοιοι με απειλουσαν εξω απ το σπιτι μου και δε με αφηναν να βγαλω βολτα το σκυλο μου. Αλβανοι με μια λεξη. Σκατα στην πολιτικη ορθοτητα.
Εχω νευριασει πολυ απο χτες.

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 16:20

Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 18:14
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 17:41
Ορέστης 35 έγραψε:
15 Σεπ 2019, 17:38


Σας αρεσουν αυτα που ανεβαζω; Νιωθετε σα να βγαινετε και εσεις μαζι μου; Η φαση θα ηταν να μπορω να καταγραφω τις συνομιλιες που ακουω. Εκει θα σοκαρονταν πολλοι που νομιζουν οτι βαζω σαλτσες σε αυτα που περιγραφω.
η νεα ταινια του Τζοκερ σε εκπροσωπει :smt023

σαν να βλεπω την ζωη σου :003:
απο τη μια υπαρχει η φωνη της αυταπατης που με στελνει διακοπες και μου λεει να γραφτω σε ομαδικα μαθηματα και να κανω πραγματα που μου αρεσουν χωρις να σκεφτομαι το παρελθον

Απο την αλλη υπαρχει ο αστυνομικος που μου υπενθυμιζει οτι δεν ειμαι δικος σας, τα περιεργα βλεμματα, η απορριψη, η αποξενωση, το ανικανοποιητο. Αυτα τα λογια περιπου ελεγα χτες μονος μου απευθυνομενος στην κοινωνια: Θελετε να αναμετρηθουμε, ενταξει, αλλα δε θα παραδοθω αμαχητι. Ειστε πιο πολλοι και πιο δυνατοι και θα με νικησετε. Αλλα ειναι ατιμο να μη με αφησετε να αποδειξω τι πολεμιστης ειμαι.

Θα προτιμουσα να μη σκεφτομαι ετσι αλλα μου φαινεται ειμαι σαν το φοβισμενο σκυλι που με το παραμικρο τρομαζει και το βαζει στα ποδια, παιρνω τα δυσαρεστα κατακαρδα, και νιωθω αποξενωση απο την αγελη των ανθρωπων που βλεπω γυρω μου, μπαινω σε combat mode, η οραση μου στενευει, οι μυς μου σφιγγουν, τα αυτια μου βουιζουν σαν ηλεκτρονικο μηχανημα. Νιωθω σαν μοναχικος στρατιωτης σε αποστολη. Η φαντασια μου ικανοποιειται με σεναρια αντιξοοτητας, ηρωισμου, μαχης ενος εναντιον ολων και θανατου.
Σκεφτηκα χτες οτι ολο αυτο σημαινει οτι με νοιαζει υπερβολικα η γνωμη των αλλων. Οι πρωταγωνιστες σε αυτα τα σεναρια λαμβανουν ενα ειδος αναγνωρισης απο τη σκατοκοινωνια και ταυτιζομαι μαζι τους γιατι κατα βαθος θελω να με αποδεχτει η σκατοκοινωνια. Χαζοχαρακτηρας ειμαι.
Αν ειχα προσωπικοτητα θα τους ειχα ολους χεσμενους και δε θα με στενοχωρουσε τιποτα.
Ήμουνα ετοιμη να κουοτάρω το "Απο την αλλη υπαρχει ο αστυνομικος που μου υπενθυμιζει οτι δεν ειμαι δικος σας, τα περιεργα βλεμματα" και να ριξω ενα Βικτώρια του ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ :sal13::sal13::sal13:

Μια πεταλούδα στη γωνιά χαμογελάει,
κερνάει τσιγάρο μα πουλάει τη φωτιά.
Ο αστυφύλακας ταυτότητα ζητάει,
μα εγώ την ψάχνω απ' τα δεκαεννιά.

:sal13:

:sal13:

:sal13:

Αλλα διαβάζοντας και το υπόλοιπο ποστ, ο μόνος σταρ εδω ειναι ο ΚΥΡΙΟΣ Ορέστης :sal13:

Οποτε θα αρκεστώ να τραγουδήσω:

σκλάβος σου για πάντα θα μαι
σκλάβος σου για πάντα :sal13:
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 17 Σεπ 2019, 16:22

Γαμαει το Βικτωρια.

Για πες σοβαρα περι ληστων γιατι υποψιαζομαι οτι ξερεις απο κεντρο.

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 16:24

Juno έγραψε:
16 Σεπ 2019, 19:18
istoria m amartia m έγραψε:
15 Σεπ 2019, 11:02
Juno έγραψε:
15 Σεπ 2019, 10:41
Σήμερα: πάω να βουτήξω! :003:

????
Στη θάλασσα.
Περιμένω μπικινοφώτο με πμ
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 16:25

Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:22
Γαμαει το Βικτωρια.

Για πες σοβαρα περι ληστων γιατι υποψιαζομαι οτι ξερεις απο κεντρο.
Σε μενα απευθύνεσαι τυπε;
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 17 Σεπ 2019, 16:25

istoria m amartia m έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:25
Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:22
Γαμαει το Βικτωρια.

Για πες σοβαρα περι ληστων γιατι υποψιαζομαι οτι ξερεις απο κεντρο.
Σε μενα απευθύνεσαι τυπε;
Λεγε.

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 17:02

Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:25
istoria m amartia m έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:25
Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:22
Γαμαει το Βικτωρια.

Για πες σοβαρα περι ληστων γιατι υποψιαζομαι οτι ξερεις απο κεντρο.
Σε μενα απευθύνεσαι τυπε;
Λεγε.

Κατά πρώτον παντα απέφευγα -ακομα και με την συνοδεία ντουλαποειδών φιλων- τα μέρη που είτε ρομαντικοπηδιέσαι κοιτώντας την "θέα," είτε πίνεις "μπυρονια" με φιλους αναπολώντας τις φορές που πηδιόσουνα. Πάντα μου βγάζανε μια ασυναισθητη αποστροφή σαν τα λευκά αθλητικά παπούτσα που φοράνε ολοι ας πουμε, πολύ ψυχαναγκασμός ρε παιδι μου. Επισης το ένστικτο αυτοσυντηρησης και ασφάλειας χτυπούσε κοκκινο, ενώ δεν ειχα ιδέα τοτε για τα σχετικά περιστατικά (που διόλου τωρινό φαινόμενο δεν ειναι) και αυτο μου συνέβαινε ενω κατά τα άλλαεχω πηδηχτεί υπαιθριως στην μιση αθηνα (κάποια μελη μπορούν να επιβεβαιωσουν) με μηδενικά επίπεδα ασφαλειας. Μυστήριο πράγμα.
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 17:06

Παρόλα αυτα, οπου και αν εισαι και όσο και αν προσέχεις, δυστυχώς μπορει να βρεθείς στην θεση που περιγράφεις. Απάντηση ξεκάθαρη δεν εχω για την ιδανική αντίδραση. Παλια χωνόμουν για πολυ μικρότερες αφορμές και με πολυ πιο δυσμενείς συνθήκες απο αυτες που περιγράφεις, με ψυχραιμες και συχνα απλως κινήσεις αντιπερισπασμου ή κάνοντας τον αγαθό στρατιώτη Σβέικ έστω).
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9214
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 17 Σεπ 2019, 17:10

istoria m amartia m έγραψε:
17 Σεπ 2019, 17:02

εχω πηδηχτεί υπαιθριως στην μιση αθηνα (κάποια μελη μπορούν να επιβεβαιώσουν).
:o Τέτοια διαβάζω και αισθάνομαι πως έχω χάσει άπειρα επεισόδια...
Yippie Kay Yay

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 17:20

Έπειτα μου έτυχε ενα περιστατικό που με κλονισε (κάποια μελη νευροχειρουργοί μπορούν να επιβεβαιωσουν επισης για τα σχετικά πμ που τους εστειλα, ΛΟΛ) δεν μπλεχτηκα για αλλους εκείνη την φορα αλλα όπως και να χει, ορκίστηκα να κανω πλέον διαπαντος τον Κινέζο (έξτρα λολ) εκτός και αν απειλειται αμεσα ζωή. Λίγο καιρο αφότου το υποσχέθηκα αυτο στον εαυτό μου, ήμουνα στο μετρο μεσημεράκι, άδειος ο χώρος περιμετρικά μου εκτος απο δυο Ελλεϊνιδες που αλληλοδειχναν τα ψώνια τους. Σκάει γεωργιανη σκατοφατσα που ψαχουλευει κάτι με ελάχιστη ορεξη για διακριτικότητα. Λόγω παλιάς δουλειας, τον αντιλαμβάνομαι αμεσα χωρις να κουνήσω ιδιαιτερα μάτια, πρώτα απο ποια πλευρα του βαγονιου προέρχεται το θύμα με την ανοιγμενη τσάντα, μετα τα δευτερα και τρίτα χέρια που περνάει το πορτοφόλι και βεβαίως οτι παρόλο που δεν ςχβ καρφωθεί, το λαθροορκ με εχει παρει πρέφα, εχει ειδοποιήσει τον δευτερο με πλούσια τατού φυλακής να μπει ανάμεσα μας και τελος βλεπω και τον τεταρτο-τσιλιαδορο στην δεξια ακρη του βαγονιου που θα αντιληφθεί αμεσα την παρέμβαση μου αν ειδοποιήσω τον κόσμο. Ξαναμετραω τις πιθανότητες να κερδίσουν αολως χρονο με φωνές, σπρωξιματα χωρις γροθια/μαχαιρι, ποσα λεπτα θα κάνει ο αστυνομικός στην επομενη σταση να μας φτάσει και αν θα εχει φυγει αυτος που τελικα εχει το πορτοφόλι. Μετράω τις οικονομίες μου για το αν θα φτάνουν παλι για μαγνητικές και τελικά γυρίζω απογοητευμένος να κοιτάω το κενο. Όλη μέρα μετα ημουν αμίλητος. Δεν εχω απάντηση Ορέστη. Απλά ηθελα να σου επισημάνω οτι δεν εισαι μονος - ούτε στον φόβο.
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 17 Σεπ 2019, 17:24

istoria m amartia m έγραψε:
17 Σεπ 2019, 17:20
Έπειτα μου έτυχε ενα περιστατικό που με κλονισε (κάποια μελη νευροχειρουργοί μπορούν να επιβεβαιωσουν...
επιβεβαιώνω

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 17:27

Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:12
Ορέστης 35 έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:10
Feindflug έγραψε:
17 Σεπ 2019, 16:08

Μάλλον εσύ πας για μάτι, τύπε.
Τι φανταζεσαι οτι γινεται εκει πανω τυπε;
Σίγουρα φερμάρουν φλώρους στην ψύχρα, τύπε.


Για πες, τι άλλο γίνεται;

Τυπε, αν είσαι απο τους αληταμπουρες των 80ς που πουλουσαν τέτοιες μαγκιες, η πλατωνικη σχεση μας τερματιζεται καπου Εδω και τα ξαναφτιάχνω με τον κ. Τέλη που ο μονος λογος να τραμπουκισει καποιον είναι επειδή δεν κατεβάζει αρκετά γρηγορα το τσίπουρο. Κρίμα και σε ειχα κοψει για ρομαντική ψυχούλα. Μια τυπική απατη ησουν και συ.
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

istoria m amartia m
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: 05 Σεπ 2019, 02:49

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από istoria m amartia m » 17 Σεπ 2019, 17:29

σούπερ δημήτριος έγραψε:
17 Σεπ 2019, 17:24
istoria m amartia m έγραψε:
17 Σεπ 2019, 17:20
Έπειτα μου έτυχε ενα περιστατικό που με κλονισε (κάποια μελη νευροχειρουργοί μπορούν να επιβεβαιωσουν...
επιβεβαιώνω

Τυπε πρωτα θα καταθέσουν οι διακεκριμενοι ιατροί τυπου Ταλαιπωρα και μετα θα φωνάξουμε στην δικαστική αίθουσα τις αδελφές νοσηλεύτριες. Μην βιάζεσαι.
η δε ΓΑΛΗ να φοβήται τον άνδρα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών