Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 03 Σεπ 2018, 22:27

Daje έγραψε:
03 Σεπ 2018, 22:17
Athina__P έγραψε:
02 Σεπ 2018, 23:48
Ήμουν σε ένα ΣΚ σε μια παραλία σκέτη τρέλα! Περαστική ακούω έναν τουρίστα να μιλάει σε έναν άλλο, ότι αυτή πρέπει να είναι από τις καλύτερες παραλίες του κόσμου! Και είχε δίκιο μάλλον :smt080

Εντωμεταξύ παίζαν κάτι Ιταλάκια παραπέρα, η παραλία είχε απόλα, και ζευγάρια κι ξένους και όλες τις ηλικίες, αλλά τα Ιταλάκια βρε παιδί μου τι ωραία γλώσσα μιλάνε, όταν παίζουν φωναχτά σε παραλίες Ελληνάκια μου βγαίνει να τους πω ότι και εμείς κάναμε παιδιά δεν κάναν έτσι, αλλά τα Ιταλάκια είναι σαν να τραγουδάνε, όλα μου φαίνονταν μαγικά εχθές και σήμερα! Και τι ωραίος καιρός. Έπρεπε να Σεπτεμβριάσει για να δούμε ωραία καλοκαιρινή μέρα και ωραίο κόσμο και όχι ό,τι να ναι. :102::102:
Που να εχεις και σχεση με Ιταλιδα να δεις.
Οι ατιμες ειναι ποιηση.
Ομορφες, ταλαντουχες και ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
Γιατί να έχει σχέση με Ιταλίδα η Αθηνά; Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε εμείς; :smt017
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 03 Σεπ 2018, 22:31

αλλά τα Ιταλάκια είναι σαν να τραγουδάνε, όλα μου φαίνονταν μαγικά εχθές και σήμερα
το ιδιο σκεφτονται και οι ιταλοι για τα ελληνακια.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 03 Σεπ 2018, 22:33

Oχι ρε συ. Οι Ιταλοι εχουν πραγματικα την πιο ομορφη γλωσσα στον κοσμο.
Ακουστικα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 03 Σεπ 2018, 22:40

Daje έγραψε:
03 Σεπ 2018, 22:33
Oχι ρε συ. Οι Ιταλοι εχουν πραγματικα την πιο ομορφη γλωσσα στον κοσμο.
Ακουστικα.
+1
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 03 Σεπ 2018, 23:26

Βρήκα κάτι πασόκους συριζαίους που πίνανε τσιπουράκια.Λόγω ημέρας( και μετά από πρόσκληση)λέω ας πάει και το παλιάμπελο και έκατσα μαζί τους.Όπως τα πίναμε,έρχονται 3 μελαμψοί κύριοι με μουσικά όργανα-κλαρίνο,ακορντεόν και ντέφι- και παίζανε κάτι τσιφτετέλια.Ένας από την παρέα βγάζει ένα δίφραγκο και τους λέει παίξτε τον ύμνο του πασόκ.Τον κοιτάει αυτός με το ντέφι και του λέει,ρε φίλε μόνο 2 για την πασοκάρα;Γελάει ο άλλος και του δίνει ακόμα ένα.Με τα πολλά,αρχίζουν να παίζουν και δώστου-πάρτου χαμόγελα και στην υγειά μας οι ομοτράπεζοί μου.Εγώ κύριος,άνοιξα το τίντερ να δώ αν παίζει τίποτα γύρω.
Φεύγουν οι οργανοπαίχτες για τα διπλανά τραπέζια,πάω και εγώ τουαλέτα.Βγαίνοντας,διασταυρώθηκαν τα βλέμματά μας με τον τύπο με το ντέφι.Του λέω,Μακεδονία ξακουστή την έχουμε;Ότι θες μου λέει.Του δίνω ένα εικοσάρικο και του δείχνω το τραπέζι αλλά του λέω περίμενε να κάτσω πρώτα και εγώ.Να μην τα πολυλογώ,δεν είναι και του χαρακτήρα μου, κάθομαι και έρχεται και η χορωδία παίζοντας.Φυσικά,κατάλαβανε τι και πως και σηκωθήκανε και φύγανε.Τουλάχιστον αφήσανε κάτι για τα τσίπρα,μάλλον για να μην εκτεθούν στον Αλέξη, και δεν τα πλήρωσα όλα εγώ.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Σεπ 2018, 01:32

Εφαγα ενα κομματι χορτοφαγικη πιτσα στο crust στο Μοναστηρακι. Βρισκεται σε ενα στενο στου Ψηρρη με πολλα μπαρακια. Εκει συχναζουν ωραια γκομενακια και γκομενοπαρεες. Μου αρεσει αυτη η νεα μοδα με τα μπλε μαλλια και τα πιρσινγκ στο μαγουλο. Δυστυχως η μουσικη ειναι εκρηκτικα δυνατη.. Πηρα την πιτσα μου και οπου φυγει φυγει

Δεν καταλαβαινω πως μιλανε και πως γνωριζονται μεσα σε τοσο θορυβο.

Καποιος καπνιζε χασις εξω απο το σπιτι μου και ειμαι καπως ζαλισμενος απο τον καπνο που εισεπνευσα.

Η πιτσα ειχε καλα υλικα αλλα ηταν πολυ στεγνη αν αναρωτιεστε.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 20 Σεπ 2018, 01:57

Ορέστης 35 έγραψε:
20 Σεπ 2018, 01:32
Εφαγα ενα κομματι χορτοφαγικη πιτσα στο crust στο Μοναστηρακι. Βρισκεται σε ενα στενο στου Ψηρρη με πολλα μπαρακια. Εκει συχναζουν ωραια γκομενακια και γκομενοπαρεες. Μου αρεσει αυτη η νεα μοδα με τα μπλε μαλλια και τα πιρσινγκ στο μαγουλο. Δυστυχως η μουσικη ειναι εκρηκτικα δυνατη.. Πηρα την πιτσα μου και οπου φυγει φυγει

Δεν καταλαβαινω πως μιλανε και πως γνωριζονται μεσα σε τοσο θορυβο.

Καποιος καπνιζε χασις εξω απο το σπιτι μου και ειμαι καπως ζαλισμενος απο τον καπνο που εισεπνευσα.

Η πιτσα ειχε καλα υλικα αλλα ηταν πολυ στεγνη αν αναρωτιεστε.
φυλης μεταξουργειο παμε? :003:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Σεπ 2018, 09:17

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
20 Σεπ 2018, 01:57
Ορέστης 35 έγραψε:
20 Σεπ 2018, 01:32
Εφαγα ενα κομματι χορτοφαγικη πιτσα στο crust στο Μοναστηρακι. Βρισκεται σε ενα στενο στου Ψηρρη με πολλα μπαρακια. Εκει συχναζουν ωραια γκομενακια και γκομενοπαρεες. Μου αρεσει αυτη η νεα μοδα με τα μπλε μαλλια και τα πιρσινγκ στο μαγουλο. Δυστυχως η μουσικη ειναι εκρηκτικα δυνατη.. Πηρα την πιτσα μου και οπου φυγει φυγει

Δεν καταλαβαινω πως μιλανε και πως γνωριζονται μεσα σε τοσο θορυβο.

Καποιος καπνιζε χασις εξω απο το σπιτι μου και ειμαι καπως ζαλισμενος απο τον καπνο που εισεπνευσα.

Η πιτσα ειχε καλα υλικα αλλα ηταν πολυ στεγνη αν αναρωτιεστε.
φυλης μεταξουργειο παμε? :003:
Κατεβασα τη φωτογραφια μιας κοπελας που βουρτσιζει τα δοντια της γυμνη στη θαλασσα της Αναφης. Αυτο για μενα ειναι ευτυχια. Τα μερη που μου προτεινεις χαρακτηριζονται απο την πληρη απουσια ευτυχιας.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25890
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 21 Σεπ 2018, 01:09

Μετά από προσεκτική διαλογή μου εμειναν 22 κιλά Αμύγδαλα εξαιρετικής ποιότητας τα οποία συνέλεξα -τσάμπα φυσικά - να χουμε για τα ποτά τον χειμώνα και να είμαστε Αρχόντοι οταν ερχονται επισκέπτες και να μην τρέμει η ψυχή μας οταν προσφέρουμε πάνω απο 5-6 στον καθένα + ξυλεία που σε 2-3 χρόνια θα είναι έτοιμη για τις ψησταριές + το κατι τις μας για τα εξοδα του Αλυσοπρίονου + τις ευχαριστίες της Κυρίας που την εξυπηρέτησα και περιποιήθηκα τα δέντρα της.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 24 Σεπ 2018, 15:08

Daje ειδα μια Γαλλιδα με τον αντρα και τα παιδια της στην Πλακα. Φοραγε λευκο αραχνουφαντο σι θρου φορεμα και απο μεσα φαινοταν μια στενη κυλοτα που εκοβε τα κωλομερια της οριζοντια.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 24 Σεπ 2018, 15:15

Γι’αυτο φιλε εχω κοψει τις βολτες στην Πλακα-Ερμου κλπ εδω και χρονια.
Μακρια απο χωρους συναθροισης κοινου.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Σεπ 2018, 15:17

Αγις έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:09
Μετά από προσεκτική διαλογή μου εμειναν 22 κιλά Αμύγδαλα εξαιρετικής ποιότητας τα οποία συνέλεξα -τσάμπα φυσικά - να χουμε για τα ποτά τον χειμώνα και να είμαστε Αρχόντοι οταν ερχονται επισκέπτες και να μην τρέμει η ψυχή μας οταν προσφέρουμε πάνω απο 5-6 στον καθένα + ξυλεία που σε 2-3 χρόνια θα είναι έτοιμη για τις ψησταριές + το κατι τις μας για τα εξοδα του Αλυσοπρίονου + τις ευχαριστίες της Κυρίας που την εξυπηρέτησα και περιποιήθηκα τα δέντρα της.
Πώς τα διατηρείς; Τα ψήνεις και μετά τα φυλάς;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25890
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 24 Σεπ 2018, 15:30

Cecily Anne έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:17
Αγις έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:09
Μετά από προσεκτική διαλογή μου εμειναν 22 κιλά Αμύγδαλα εξαιρετικής ποιότητας τα οποία συνέλεξα -τσάμπα φυσικά - να χουμε για τα ποτά τον χειμώνα και να είμαστε Αρχόντοι οταν ερχονται επισκέπτες και να μην τρέμει η ψυχή μας οταν προσφέρουμε πάνω απο 5-6 στον καθένα + ξυλεία που σε 2-3 χρόνια θα είναι έτοιμη για τις ψησταριές + το κατι τις μας για τα εξοδα του Αλυσοπρίονου + τις ευχαριστίες της Κυρίας που την εξυπηρέτησα και περιποιήθηκα τα δέντρα της.
Πώς τα διατηρείς; Τα ψήνεις και μετά τα φυλάς;
Το πιο σημαντικό σταδιο είναι αφου καθαριστουν απο τα εξωτερικά φλούδια να μείνουν στον ηλιο απλωμένα αραιά μεταξύ τους και να γυρίζονται . Αν τα αφήσουμε ετσι 2 εβδομάδες περιπου είναι έτοιμα με φυσικό τρόπο και μένει μόνο το προσεκτικό σπάσιμο.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Σεπ 2018, 15:31

Αγις έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:30

Το πιο σημαντικό σταδιο είναι αφου καθαριστουν απο τα εξωτερικά φλούδια να μείνουν στον ηλιο απλωμένα αραιά μεταξύ τους και να γυρίζονται . Αν τα αφήσουμε ετσι 2 εβδομάδες περιπου είναι έτοιμα με φυσικό τρόπο και μένει μόνο το προσεκτικό σπάσιμο.
Έκανα μια μαλακία με τα καρύδια που μου έστειλε ο πατέρας μου πέρσι και τα πέταξα όλα. :roll: Είπα να προλάβω φέτος την κατάσταση.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29741
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Σεπ 2018, 15:32

Cecily Anne έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:31
Αγις έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:30

Το πιο σημαντικό σταδιο είναι αφου καθαριστουν απο τα εξωτερικά φλούδια να μείνουν στον ηλιο απλωμένα αραιά μεταξύ τους και να γυρίζονται . Αν τα αφήσουμε ετσι 2 εβδομάδες περιπου είναι έτοιμα με φυσικό τρόπο και μένει μόνο το προσεκτικό σπάσιμο.
Έκανα μια μαλακία με τα καρύδια που μου έστειλε ο πατέρας μου πέρσι και τα πέταξα όλα. :roll: Είπα να προλάβω φέτος την κατάσταση.
Καρυδιαααααααααα :g094:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών