Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 10 Ιουν 2019, 11:00

Πήγαμε για δουλειά, πρώτη μέρα. 9 παρά 5 (παρά 8 κατ' ακρίβειαν) είμασταν εκεί. Έρχεται κάτω ο manager (ψυχή δεν είχε στο μαγαζί εντομεταξύ, 9 θα πηγαίναμε για σεμινάριο και καλά και κανονικά δουλειά θα πιάναμε στις 10) και μας λέει χίλια χίλια συγγνώμη αλλά... μήπως μπορείτε να 'ρθείτε στις 4; Εεεε οκ δεν μπορούσα να κρύψω την ενόχληση εγώ. Αλλά τι να 'κανα. Συμφώνησα. Η φίλη μου δεν έβγαλε άχνα. Έγραφαν και οι αιτήσεις μας τηλέφωνο, και το γράψαμε και σε άλλη υπεύθυνη όταν ξαναπήγαμε, γιατί μας το ζήτησε. Δεν το έβρισκαν λέει. Πολύ κακή πρώτη εντύπωση. Αλλά αν είναι μεμονωμένο περιστατικό, το δέχομαι. Όλοι κάνουμε λάθη. Απλά είναι το ξενέρωμα λόγω πρώτης μέρας και πρώτης εντύπωσης.

Μετά πάμε να φύγουμε (ιδρώσαμε κιόλας μες το κατακαλόκαιρο μέχρι να πάμε στο αυτοκίνητο), μπαίνουμε μέσα, με το που πάω να πάρω το τιμόνι πετάγεται μια μεγάλη αράχνη μπροστά μου. Βγαίνω έξω ουρλιάζοντας, η φίλη μου δίπλα να παρακολουθεί και εγώ να κάνω ακροβατικά με την τσάντα (η οποία σε μια φάση μου έπεσε στα χώματα γιατί την άφησα απότομα με το που σκαρφάλωσε πάνω η αράχνη) για να την βγάλω έξω απ' το αυτοκίνητο. Όσοι πέρναγαν, ή γελούσαν και ξανακοιτούσαν πίσω, ή με κοίταγαν περίεργα. Ρεζίλι γίναμε και σήμερα. Να δω τι άλλο μας επιφυλλάσει η μέρα... Νωρίς είναι ακόμα. :fp::smt005:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιουν 2019, 08:46

Ήρθε ένας πελάτης κοντούλης , με μαύρα μαλλιά και μαύρο μουστάκι. Ίδιος,ίδιος όμως ο σούπερ Μάριο. Όταν εφυγε λέω στον προϊστάμενο "αυτός είναι ίδιος ο σούπερ Μάριο"
Και μου λέει
"Έλα σοβαρέψου, σούπερ Μάριο ο (τ'ονομά του)
Ξέρεις από πού ξεκίνησε αυτός; υδραυλικός ήταν.
:smt005::smt005:
Έχει κέφια σήμερα :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 11 Ιουν 2019, 22:45

Είμαι σε φάση που έχω ετοιμαστεί και έχω βγει από το σπίτι με την πρώτη κίνηση να βάλω τα γυαλιά ηλίου. Γυρίζοντας να κλείσω την πόρτα θυμάμαι ότι έχω αφήσει την κάρτα μου στην κρεβατοκάμαρα δεν κλείνω και κατευθύνομαι μέσα φορώντας τα γυαλιά για να τα πάρω, πριν την κρεβατοκάμαρα έχει ένα διάδρομο όπου έχω κλειστά στόρια και είναι σκοτεινά αμέσως στρίβω δεξιά για να μπω στην κρεβατοκάμαρα... και εκεί κλειστά παντζούρια, σκοτάδι...

Αμ δε... τα παντζούρια δεν ήταν κλειστά, η πόρτα ήταν κλειστή! Το αποτέλεσμα ήταν να σκάσω επάνω στην πόρτα με την μάπα και να αποκτήσω και μια πληγή στη μύτη από τα γυαλιά, τα οποία δεν έσπασαν αλλά με τραυμάτισε ο σκελετός. :/
the end

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 11 Ιουν 2019, 22:55

Πάνας έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:45
Είμαι σε φάση που έχω ετοιμαστεί και έχω βγει από το σπίτι με την πρώτη κίνηση να βάλω τα γυαλιά ηλίου. Γυρίζοντας να κλείσω την πόρτα θυμάμαι ότι έχω αφήσει την κάρτα μου στην κρεβατοκάμαρα δεν κλείνω και κατευθύνομαι μέσα φορώντας τα γυαλιά για να τα πάρω, πριν την κρεβατοκάμαρα έχει ένα διάδρομο όπου έχω κλειστά στόρια και είναι σκοτεινά αμέσως στρίβω δεξιά για να μπω στην κρεβατοκάμαρα... και εκεί κλειστά παντζούρια, σκοτάδι...

Αμ δε... τα παντζούρια δεν ήταν κλειστά, η πόρτα ήταν κλειστή! Το αποτέλεσμα ήταν να σκάσω επάνω στην πόρτα με την μάπα και να αποκτήσω και μια πληγή στη μύτη από τα γυαλιά, τα οποία δεν έσπασαν αλλά με τραυμάτισε ο σκελετός. :/
Ευχή και κατάρα τα πολύ σκοτεινά γυαλια ηλιου στο σωστο - με μεγαλη μυτη να προεξεχει - προσωπο...
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 11 Ιουν 2019, 23:02

ενωσηΚ έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:55
Ευχή και κατάρα τα πολύ σκοτεινά γυαλια ηλιου στο σωστο - με μεγαλη μυτη να προεξεχει - προσωπο...
:smt005:

Ντάξει, με τελείωσες!
the end

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 12 Ιουν 2019, 16:19

Πάνας έγραψε:
11 Ιουν 2019, 22:45
Είμαι σε φάση που έχω ετοιμαστεί και έχω βγει από το σπίτι με την πρώτη κίνηση να βάλω τα γυαλιά ηλίου. Γυρίζοντας να κλείσω την πόρτα θυμάμαι ότι έχω αφήσει την κάρτα μου στην κρεβατοκάμαρα δεν κλείνω και κατευθύνομαι μέσα φορώντας τα γυαλιά για να τα πάρω, πριν την κρεβατοκάμαρα έχει ένα διάδρομο όπου έχω κλειστά στόρια και είναι σκοτεινά αμέσως στρίβω δεξιά για να μπω στην κρεβατοκάμαρα... και εκεί κλειστά παντζούρια, σκοτάδι...

Αμ δε... τα παντζούρια δεν ήταν κλειστά, η πόρτα ήταν κλειστή! Το αποτέλεσμα ήταν να σκάσω επάνω στην πόρτα με την μάπα και να αποκτήσω και μια πληγή στη μύτη από τα γυαλιά, τα οποία δεν έσπασαν αλλά με τραυμάτισε ο σκελετός. :/
Μεχρι να πατρευτεις θα γιανει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Ιουν 2019, 17:45

Που σχόλασα :hebit:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Γιάννης

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 12 Ιουν 2019, 18:08

Χτες βράδυ, στον υπόγειο του Λονδίνου:

Δύο συμπαθέστατες μαμάδες, η καθεμία με την συμπαθέστατη κορούλα της, στο βαγόνι. Η μία μαμά κάθεται δίπλα μου, η άλλη μαμά και η δύο κορούλες απέναντί μου. Οι κορούλες έχουν βγάλει μπλοκάκια και ζωγραφίζουν, απασχολούνται, παίζουν κανονικά. Οι μαμάδες παίζουν με τα κινητά τους και κουβεντιάζουν, δεν έχω ιδέα τι λένε, φοράω ακουστικά με μουσική στη διαπασών.

Κάποια στιγμή η απέναντι-μου μαμά πιάνει το κινητό με τρόπο να μη βλέπουν τα μικρά την οθόνη, και το περνάει με τρόπο στην δίπλα-μου μαμά προσπαθώντας να καλύψει την οθόνη. Για μισό δευτερόλεπτο έχω οπτική επαφή με την οθόνη του κινητού, και βλέπω την εικόνα. Το βλέμμα μου συναντιέται με το βλέμμα της απέναντί-μου μαμάς, οποία συνειδητοποιεί ότι ξέρω τι έδειχνε η οθόνη του κινητού. Η φάτσα της καθώς με κοιτάζει, είναι όλα τα λεφτά - αδιαμφησβήτητα το highlight της ημέρας μου.
SpoilerShow
Η φωτογραφία στην οθόνη του κινητού απεικονίζει τα κάτωθι:

Η εν λόγω απέναντί-μου μαμά, ντυμένη πολύ καθωσπρέπει και σικάτη και χαμογελαστή, και μία φίλη της ντυμένη εξίσου πολύ καθωσπρέπει και σικάτη και χαμογελαστή, και ανάμεσά τους στέκεται επίσης πολύ χαμογελαστός ένας μεσήλικας πλην καλοστεκούμενος κύριος, ο οποίος δεν είναι καθόλου ντυμένος, και είναι προικισμένος με μια ψωλή ΝΑ (με το συμπάθειο).
Μαζέψανε τα παιδιά και κατεβήκανε άρον άρον στον επόμενο σταθμό.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14710
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 12 Ιουν 2019, 20:18

this_man έγραψε:
12 Ιουν 2019, 18:08
Χτες βράδυ, στον υπόγειο του Λονδίνου:

Δύο συμπαθέστατες μαμάδες, η καθεμία με την συμπαθέστατη κορούλα της, στο βαγόνι. Η μία μαμά κάθεται δίπλα μου, η άλλη μαμά και η δύο κορούλες απέναντί μου. Οι κορούλες έχουν βγάλει μπλοκάκια και ζωγραφίζουν, απασχολούνται, παίζουν κανονικά. Οι μαμάδες παίζουν με τα κινητά τους και κουβεντιάζουν, δεν έχω ιδέα τι λένε, φοράω ακουστικά με μουσική στη διαπασών.

Κάποια στιγμή η απέναντι-μου μαμά πιάνει το κινητό με τρόπο να μη βλέπουν τα μικρά την οθόνη, και το περνάει με τρόπο στην δίπλα-μου μαμά προσπαθώντας να καλύψει την οθόνη. Για μισό δευτερόλεπτο έχω οπτική επαφή με την οθόνη του κινητού, και βλέπω την εικόνα. Το βλέμμα μου συναντιέται με το βλέμμα της απέναντί-μου μαμάς, οποία συνειδητοποιεί ότι ξέρω τι έδειχνε η οθόνη του κινητού. Η φάτσα της καθώς με κοιτάζει, είναι όλα τα λεφτά - αδιαμφησβήτητα το highlight της ημέρας μου.
SpoilerShow
Η φωτογραφία στην οθόνη του κινητού απεικονίζει τα κάτωθι:

Η εν λόγω απέναντί-μου μαμά, ντυμένη πολύ καθωσπρέπει και σικάτη και χαμογελαστή, και μία φίλη της ντυμένη εξίσου πολύ καθωσπρέπει και σικάτη και χαμογελαστή, και ανάμεσά τους στέκεται επίσης πολύ χαμογελαστός ένας μεσήλικας πλην καλοστεκούμενος κύριος, ο οποίος δεν είναι καθόλου ντυμένος, και είναι προικισμένος με μια ψωλή ΝΑ (με το συμπάθειο).
Μαζέψανε τα παιδιά και κατεβήκανε άρον άρον στον επόμενο σταθμό.
Το highlight για σένα είναι που φύγανε άρον άρον ή η ψωλή του τύπου, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Γιάννης

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 12 Ιουν 2019, 21:09

Δεν διαβάζεις προσεχτικά. Λέω ακριβώς πού είναι το χάιλαιτ. Προσπάθησε ξανά, τύπε.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 01:09

this_man έγραψε:
12 Ιουν 2019, 21:09
Δεν διαβάζεις προσεχτικά. Λέω ακριβώς πού είναι το χάιλαιτ. Προσπάθησε ξανά, τύπε.
χωρισμενες ηταν; τι ηλικια ειχαν;

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 01:16

Επεσαν εκτυφλωτικοι κεραυνοι στον Πειραια σημερα.

Δεν εχω καταλαβει γιατι Τεταρτη απογευμα ειναι κλειστα τα φαρμακεια. Καθε τετραγωνο και φαρμακειο και ειναι παντα κλειστα. Κανονικα επρεπε να τους υποχρεωνει το κρατος να ειναι ανοιχτοι 6 πρωι με 12 βραδυ 6 μερες την εβδομαδα -προαιρετικα οποιος θελει και παραπανω, αλλιως αδεια γιοκ. Στη γειτονια μου βαζουν κατι Αλβανεζες βοηθους γιατι δε ζητανε ενσημα και ειναι αγενεις εως επιθετικες.

Άβαταρ μέλους
vc15
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 07 Μάιος 2019, 22:51

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vc15 » 13 Ιουν 2019, 01:54

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 01:16
Επεσαν εκτυφλωτικοι κεραυνοι στον Πειραια σημερα.

Δεν εχω καταλαβει γιατι Τεταρτη απογευμα ειναι κλειστα τα φαρμακεια. Καθε τετραγωνο και φαρμακειο και ειναι παντα κλειστα. Κανονικα επρεπε να τους υποχρεωνει το κρατος να ειναι ανοιχτοι 6 πρωι με 12 βραδυ 6 μερες την εβδομαδα -προαιρετικα οποιος θελει και παραπανω, αλλιως αδεια γιοκ. Στη γειτονια μου βαζουν κατι Αλβανεζες βοηθους γιατι δε ζητανε ενσημα και ειναι αγενεις εως επιθετικες.
Θα τα φτιάξει όλα ο Μπακογιάννης ,μην ανησυχείς :003:

Γιάννης

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 13 Ιουν 2019, 09:50

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 01:09
this_man έγραψε:
12 Ιουν 2019, 21:09
Δεν διαβάζεις προσεχτικά. Λέω ακριβώς πού είναι το χάιλαιτ. Προσπάθησε ξανά, τύπε.
χωρισμενες ηταν; τι ηλικια ειχαν;
Δεν έχω ιδέα αν ήταν χωρισμένες. Φοράγανε βέρες, άρα υποθέτω πως όχι. Από ηλικία θα έλεγα γύρω στα 30 και οι δύο.

- Casper -

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 13 Ιουν 2019, 12:33

Το ρεπό φυσικά και το ότι θα πάω για δείπνο σε εστιατόριο με τέλειο φαγητό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών