Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Μάιος 2018, 12:46

Πάνας έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:30
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:06
Πάνας έγραψε:
12 Μάιος 2018, 23:33
Σήμερα καθώς πήγαινα στην καφετέρια με ένα φίλο για να δούμε τον αγώνα με την μηχανή φτάνουμε έξω από την καφετέρια. Γινότανε χαμός. Και τώρα που παρκάρεις;
Για να ψάχνω για παρκιν με την μηχανή φανταστείτε τι χαμός γινότανε... Ξαφνικά εντοπίζω ένα κενό στο πεζοδρόμιο που δεν θα ενοχλούσα κανέναν και το καβαλάω να ανέβω, επειδή δικάβαλος ανέβηκα σιγά σιγά και δίπλα μου ακριβώς έρχεται ένα σκουτεράκι και γκαζόνωντας χώνετε στην θέση που ήθελα.
Οκ... έβρισα από μέσα μου και το στρίμωξα λίγο παρακάτω. Δεν μίλησα ούτε κοίταξα περίεργα... ο τύπος που έκανε την μαλακία γυρίζει και μου λέει φίλε σου πήρα το πάρκινγκ;
-Δεν γαμιέται του λέω δεν πειράζει.
-Δεν το κατάλαβα μου λέει...
-Δεν πειράζει ρε φίλε του ξαναλέω.
-Θες να το τραβήξω;
-Όχι (έχω αρχίσει να φορτώνω εν τω μεταξύ... )
-Αν έχεις πρόβλημα το τραβάω.

(ε, αυτό ήταν...) -Φίλε το κούρασες!
-Όχι δεν θέλω να παρεξηγηθούμε (μου λέει)
-Σιγά να μη χαλιέμαι με τον κάθε μαλάκα που συναντάω συνέχεια...

Κάπου σε αυτό το σημείο κατάλαβε τελικά ότι φόρτωσα και έφυγε χωρίς να μιλήσει.

:bored:
Ειναι νομιμο το παρκαρισμα στο πεζοδρομιο;
Όχι, γιαυτό προσέχω να μην ενοχλώ τα άτομα με ειδικές ανάγκες και τους πεζούς, δεν σημαίνει ότι αν παρκάρεις σε πεζοδρόμιο πάντα θα κλείσεις τις διαβάσεις. Όπως και να έχει όμως απαγορεύεται και να μην ενοχλείς..
Αν με ενοχλει το παρκαρισμενο μηχανακι ειναι νομιμο να του ριξω μια κλωτσια και να το πεταξω στην ασφαλτο;

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Μάιος 2018, 12:48

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:46
Αν με ενοχλει το παρκαρισμενο μηχανακι ειναι νομιμο να του ριξω μια κλωτσια και να το πεταξω στην ασφαλτο;
Όσο νόμιμο θα είναι αν σε μαυρίσει στο ξύλο ο ιδιοκτήτης του.
Φυσικά και δεν είναι νόμιμο να το ρίξεις κάτω και ας είναι παρκαρισμένο παράνομα, είναι καταστροφή περιουσίας.
the end

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Μάιος 2018, 12:53

Πάνας έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:48
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:46
Αν με ενοχλει το παρκαρισμενο μηχανακι ειναι νομιμο να του ριξω μια κλωτσια και να το πεταξω στην ασφαλτο;
Όσο νόμιμο θα είναι αν σε μαυρίσει στο ξύλο ο ιδιοκτήτης του.
Φυσικά και δεν είναι νόμιμο να το ρίξεις κάτω και ας είναι παρκαρισμένο παράνομα, είναι καταστροφή περιουσίας.
Καπου ειχα διαβασει οτι ειναι νομιμο να πατησω επανω.

Αλλα τωρα να μιλαμε σοβαρα: Αφου δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει η τροχαια και να φορτωσει τα μηχανακια στο φορτηγο δεν υπαρχει και καμια περιπτωση να με συλλαβει η αστυνομια για φθορα ξενης ιδιοκτησιας. Ολα ελευθερα.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 13 Μάιος 2018, 12:56

Πάνας έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:35
parafrwn έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:32
Το κούρασε ο τύπος όντως.
Σκέφτομαι μήπως περίμενε να του πω μπράβο ρε γάτε που πρόλαβες... τι δεν κατάλαβες; ...εφόσον μου το λες!

Τες πα ο κόσμος είναι γεμάτος με αυτό το είδος.
Μαλακισμένη καλοσύνη: αυτή που έπεται της μαλακίας
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Συριζαίος

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Συριζαίος » 13 Μάιος 2018, 13:00

Mπορει να σε γούσταρε

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Μάιος 2018, 13:02

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:53
Πάνας έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:48
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:46
Αν με ενοχλει το παρκαρισμενο μηχανακι ειναι νομιμο να του ριξω μια κλωτσια και να το πεταξω στην ασφαλτο;
Όσο νόμιμο θα είναι αν σε μαυρίσει στο ξύλο ο ιδιοκτήτης του.
Φυσικά και δεν είναι νόμιμο να το ρίξεις κάτω και ας είναι παρκαρισμένο παράνομα, είναι καταστροφή περιουσίας.
Καπου ειχα διαβασει οτι ειναι νομιμο να πατησω επανω.

Αλλα τωρα να μιλαμε σοβαρα: Αφου δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει η τροχαια και να φορτωσει τα μηχανακια στο φορτηγο δεν υπαρχει και καμια περιπτωση να με συλλαβει η αστυνομια για φθορα ξενης ιδιοκτησιας. Ολα ελευθερα.
Το πιο σωστό είναι να καλέσεις την τροχαία παρά να κάνεις κάποια ζημιά με απρόβλεπτες εξελίξεις και ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.
Αν την καλέσεις θα έρθει, είναι υποχρεωμένη.
the end

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Μάιος 2018, 13:24

Αν επιτεθω σε αυτον που παρκαρε παρανομα θα θεωρηθω τρελος απο την κοινωνια ή θα αναγνωριστει οτι προστατευω το δημοσιο χωρο;

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 13 Μάιος 2018, 13:29

Ορέστης 35 έγραψε:
22 Απρ 2018, 02:30
Βιαστικη. :P:

Που λετε πηγα αποψε στην εκθεση vintage toys που συνεχιζεται και αυριο. Ηταν πολυ ωραια αν και οχι τοσο καλη οσο η περσινη.

Μετα πηγα σε ενα σουβλατζιδικο, μπουχλης, μουχλης, καπως ετσι. Εχω μηνες να φαω κρεας αλλα ειδα τον κοσμο που ετρωγε και ζηλεψα. Μπαινω μεσα, μουσικη στη διαπασων απο ηχεια η/υ, πανζουρλισμος στους παγκους, βρωμια, τους επεφταν εξω οι πατατες, τις ξαναβαζαν μεσα. Μπουρδελο. Ερχονται δυο γριες βαμμενες και παρφουμαρισμενες και μπαινουν μπροστα μου για να μου φανε τη σειρα. Δεν ειπα τιποτα και απλα περιμενα υπομενετικα τη σειρα μου. Ερχεται ενας χοντρος με μουσια και γκρι ποδια σαν αυτους στο μαστερ σεφ. Φωναζε δεξια, φωναζε αριστερα, στο τελος μου ετοιμαζει το σουβλακι μου, μου το δινει και μου λεει μαγκικα "παρτο και σε καλη μερια!". Λυθηκαν οι γριες στο γελιο γιατι ηταν σα να μου ελεγε "βαλτο στον πατο σου". Προφανως το βρισκουν αστειο να μιλαει ετσι ενας υπαλληλος στον πελατη. Ειδε ο μουσιας εναν κακομοιρακο να αγοραζει ενα σουβλακι μονος του σαββατοβραδο και ξεσπασε επανω του τα νευρα απο την πιεση της δουλειας. Σου λεει, τι μπορει να κανει, θα βγαλει το σκασμο και θα φυγει. Γιατι δε νομιζω να μιλαει ετσι σε ολους τους πελατες, δε θα ελεγε σε μια παρεα απο ντερεκια "σε καλη μερια τα σουβλακια". Δε ειναι μαγκια ομως αυτο που εκανε, ειναι πουστριλικι. Θρασυδειλια.

Το βρωμοσουβλακο το πεταξα και ειπα στον εαυτο μου καλα να παθω, ηταν δικαια η τιμωρια μου, πρωτον γιατι πηγα να χαλασω τη χορτοφαγια, δευτερον γιατι ξοδεψα λεφτα στο βουρκο του γκαζιου, εκει που συγκεντρωνεται η ελλεινοτερη μορφη διαδκεδασης, και τριτον γιατι εξακολουθω να ζω στην Ελλαδα.


βρε αγόρι όσο βλέπω τα ποστς σου έτσι με σφίγγει κάτι στο λαιμό.
έχεις σκεφτεί να πας σε μια ψυχολόγο;
φιλικά στο λέω μη με παρεξηγάς

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 13 Μάιος 2018, 13:29

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:24
Αν επιτεθω σε αυτον που παρκαρε παρανομα θα θεωρηθω τρελος απο την κοινωνια ή θα αναγνωριστει οτι προστατευω το δημοσιο χωρο;
Το πρώτο.

Απλά μάθε να αγνοείς τις παραβάσεις, και άρχισε να κάνεις και εσύ. Είναι θέμα επιβίωσης.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12541
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 13 Μάιος 2018, 13:44

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:46
Αν με ενοχλει το παρκαρισμενο μηχανακι ειναι νομιμο να του ριξω μια κλωτσια και να το πεταξω στην ασφαλτο;
Do it :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Μάιος 2018, 13:45

parafrwn έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:29
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:24
Αν επιτεθω σε αυτον που παρκαρε παρανομα θα θεωρηθω τρελος απο την κοινωνια ή θα αναγνωριστει οτι προστατευω το δημοσιο χωρο;
Το πρώτο.

Απλά μάθε να αγνοείς τις παραβάσεις, και άρχισε να κάνεις και εσύ. Είναι θέμα επιβίωσης.
Αυτος ομως που παρκαρε παρανομα αν μου επιτεθει για να με μαυρισει στο ξυλο που του κλωτσησα τη μηχανη δε θα θεωρηθει τρελος. Επομενως η κοινωνια εχει αποδωσει παραπανω δικαιωματα στο χρηστη τροχοφορου απο τον χρηστη πεζοδρομιου. Ανηκει σε μια ανωτερη κοινωνικη καστα. Και αυτα νομιζετε οτι γινονται σε ολες τις χωρες.

Αμα τη δει μασκοφορος κανας τρελος ποιος θα φταιει;

Χουργιατς έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:29



βρε αγόρι όσο βλέπω τα ποστς σου έτσι με σφίγγει κάτι στο λαιμό.
έχεις σκεφτεί να πας σε μια ψυχολόγο;
φιλικά στο λέω μη με παρεξηγάς


Πηγα σε εναν αλλα ηταν γρηγορος και μου ξεφυγε.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 13 Μάιος 2018, 13:48

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:45
parafrwn έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:29
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:24
Αν επιτεθω σε αυτον που παρκαρε παρανομα θα θεωρηθω τρελος απο την κοινωνια ή θα αναγνωριστει οτι προστατευω το δημοσιο χωρο;
Το πρώτο.

Απλά μάθε να αγνοείς τις παραβάσεις, και άρχισε να κάνεις και εσύ. Είναι θέμα επιβίωσης.
Αυτος ομως που παρκαρε παρανομα αν μου επιτεθει για να με μαυρισει στο ξυλο που του κλωτσησα τη μηχανη δε θα θεωρηθει τρελος.
Ναι.
Επομενως η κοινωνια εχει αποδωσει παραπανω δικαιωματα στο χρηστη τροχοφορου απο τον χρηστη πεζοδρομιου. Ανηκει σε μια ανωτερη κοινωνικη καστα.
Φυσικά. Ο κανόνας που ισχύει είναι: όσο πιο μεγάλο όχημα οδηγάς, τόσο πιο ισχυρός είσαι στον δρόμο. Και εξ'ορισμού οι πεζοί δεν έχουν καμιά ισχύ και κανένα δικαίωμα.
Και αυτα νομιζετε οτι γινονται σε ολες τις χωρες.
Δεν με νοιάζει τι γίνεται στις υπόλοιπες χώρες μιας και δεν ζω εκεί. Εδώ στο τριμπούρδελο ζω, και δεν έχω καμιά διάθεση για μηνύσεις από το κάθε καθικοκάθικο που παρκάρει παράνομα, που οδηγεί παράνομα, που γαμιέται παράνομα. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός :lol:
Αμα τη δει μασκοφορος κανας τρελος ποιος θα φταιει;
Άμα σε κλείσουν σε κανά ίδρυμα θα σ'αρέσει; Δεν θα σ'αρέσει.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Μάιος 2018, 13:52

Σε ιδρυμα ειμαι.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 13 Μάιος 2018, 13:53

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Μάιος 2018, 13:52
Σε ιδρυμα ειμαι.
Όπως όλοι μας.

Πριν αναφέρθηκα για τα ιδρύματα μέσα στο ίδρυμα όμως, που πάνε τους ιδρυματικούς που δεν ιδρυματοποιούνται στο πρώτο ίδρυμα.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 13 Μάιος 2018, 13:58

Πηγα σε εναν αλλα ηταν γρηγορος και μου ξεφυγε.
τουλάχιστον να είχες και χιούμορ βρε παιδί. :bored:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών