Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 31 Δεκ 2019, 19:21

Παλι σταγονιδια στο ματι μου...

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 31 Δεκ 2019, 19:26

Ορέστης 35 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 22:27
the comet the course the tail έγραψε:
23 Δεκ 2019, 22:17
Ορέστης 35 έγραψε:
23 Δεκ 2019, 22:02

Οσο οι επιπτωσεις των πραξεων διαρκουν, δε μπορεις να πεις ο, τι εγινε εγινε. Το 12 η μανα μου επειδη ημουν σε επικινδυνη ηλικια για "γαμπρος" και φοβοταν μη γνωρισω καμια και χαλασουν οι συμφωνιες που ειχε κανει για τα περιουσιακα, καραδοκουσε ολο το 24ωρο και μολις με εβλεπε να ετοιμαζομαι να ξεπορτισω ξεκιναγε, "γερο, που πας γερο, τωρα το θυμηθηκες να βρεις γυναικα; τοσα χρονια δεν το θυμοσουνε γερο; σαν τη θεια σου τη Λινα (γεροντοκορη ) που θυμηθηκε στα γεραματα να παντρευτει; Τωρα που παντρευεται ο αδερφος σου σε επιασε; Εσυ φταις που δεν παντρευεται ο αδελφος σου. Η νυφη δε θελει να ερθει εδω να μεινει γιατι δε θελει τον τρελο αδελφο. " Μου τα ελεγε τρεις μηνες αυτα μεχρι που με αρρωστησε και δε μπορουσα να βγω απ το σπιτι. Τρια χρονια γυρναγα στους γιατρους. Ακομα δεν εχω συνελθει απο αυτη την ιστορια και ακομα δε με αφηνει σε ησυχια. Αμα δει να σαλευω ξεκιναει ο πολεμος. Δυστυχως καποιος πονηρος μπαρμπας τους εχει βαλει το σπορο στο μυαλο οτι θα μου δωσει το κρατος καποιο επιδομα αναπηριας και θα με εχουν κλεισμενο σε ενα δωματιο και θα ξεχρεωσουνε.
:cry
Ορέστη πόσο χρονών είναι οι γονείς σου; περίπου.
Η μανα μου ειναι 77 ο πατερας μου εχει πεθανει.
Ορεστάκο την έχεις περάσει ζωή και κότα απ ότι καταλαβαίνω

Εδώ απ το πχόρουμ να βρείς μιά καλή κοπέλλα και θα είσαι άρχοντας
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 01 Ιαν 2020, 21:27

Ολες οι κοπελες πηγαν την πρωτοχρονια σε κλαμπ να δουν εναν Αλβανο που τραγουδαει αυτους τους στιχους και τραγουδουσαν μαζι του. Εσεις σαν γονεις τι γνωμη εχετε γι αυτο; Τα δικα σας παιδια πηγαινουν εκει.

Ypo

Δεν γεννήθηκα από πλούσια αρχιδια
Μικρός με τα λεπίδια μες την γύρα
Ξέρω τι'ναι να χεις
Ξέρω να μην έχεις
Πείνασα πουτάνα
Δεν είναι αυτό που βλέπεις
Γαλάζιο αίμα, δεν μου δώσαν στέμμα, ο πρώτος βασιλιάς, που χει κόκκινο αίμα
Μια ζωή πουτάνα, μην κοιτάς την μπέμπα, μια ζωή στους δρόμους, σπέρμα από πλεμπα
Θέλεις τα αλάνια
Θέλεις τα Gabbana
Θέλεις τα Versace
Θέλεις Maserati
Δεν θα με δεις μουνάκι
Feat με τον Μαρτάκη
Feat με Σφακιανάκη
Ούτε με Ψηνάκι
Ότι βλέπεις μόνος (χ2)
Ότι μαλακία, 5 δικηγόρους
Να κοιτάν τα story
Κάθε μέρα οι μπάτσοι
ΟΠΚΕ, μασκοφόροι, στη μούρη μου το πιστόλι
Τι ξέρεις από gunia
Τι ξέρεις μωρή πουτάνα
Την έμαθα να πίνει
Perignon αντί Μαρτίνι
Την πήρα από Honda
Μέσα σε lamborghini
Την έμαθα να πίνει
Τον κωλο της να δίνει
https://lyricstranslate.com

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9122
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 02 Ιαν 2020, 11:27

Οι συμπχωρουμίτισσες έβαλαν πάλι τα προηγούμενα άβαταρ τους!!! :vp6:
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Θάλεια
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 06 Δεκ 2019, 15:01
Phorum.gr user: Θάλεια

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Θάλεια » 03 Ιαν 2020, 20:52

https://rembetiko.gr/t/%CF%84%CE%B1%CE% ... 2020/38631

Θα τραγουδήσω.
Ο Κύριος Άγις θα παίξει Μπαγλαμά.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 03 Ιαν 2020, 20:54

Ορέστης 35 έγραψε:
01 Ιαν 2020, 21:27
Ολες οι κοπελες πηγαν την πρωτοχρονια σε κλαμπ να δουν εναν Αλβανο που τραγουδαει αυτους τους στιχους και τραγουδουσαν μαζι του. Εσεις σαν γονεις τι γνωμη εχετε γι αυτο; Τα δικα σας παιδια πηγαινουν εκει.

Ypo

Δεν γεννήθηκα από πλούσια αρχιδια
Μικρός με τα λεπίδια μες την γύρα
Ξέρω τι'ναι να χεις
Ξέρω να μην έχεις
Πείνασα πουτάνα
Δεν είναι αυτό που βλέπεις
Γαλάζιο αίμα, δεν μου δώσαν στέμμα, ο πρώτος βασιλιάς, που χει κόκκινο αίμα
Μια ζωή πουτάνα, μην κοιτάς την μπέμπα, μια ζωή στους δρόμους, σπέρμα από πλεμπα
Θέλεις τα αλάνια
Θέλεις τα Gabbana
Θέλεις τα Versace
Θέλεις Maserati
Δεν θα με δεις μουνάκι
Feat με τον Μαρτάκη
Feat με Σφακιανάκη
Ούτε με Ψηνάκι
Ότι βλέπεις μόνος (χ2)
Ότι μαλακία, 5 δικηγόρους
Να κοιτάν τα story
Κάθε μέρα οι μπάτσοι
ΟΠΚΕ, μασκοφόροι, στη μούρη μου το πιστόλι
Τι ξέρεις από gunia
Τι ξέρεις μωρή πουτάνα
Την έμαθα να πίνει
Perignon αντί Μαρτίνι
Την πήρα από Honda
Μέσα σε lamborghini
Την έμαθα να πίνει
Τον κωλο της να δίνει
https://lyricstranslate.com
Στα ελληνικά ή στα αλβανικά;
Παρακμή όπως και να΄χει.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Ιαν 2020, 22:26

Δεν κοιμηθηκα καλα λογω κοπανηματων που ξυπνγαν καθε 5 10 λεπτα. Ηθελα να παω σινεμα να διαβασω και να πλυθω. Αντ αυτου καθομαι ολη μερα ανασκελα και καθε φορα που σηκωνομαι παω στην κουζινα και υρωω. Νιωθω τεραστια κουραση και νυστα.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 05 Ιαν 2020, 22:27

Ορέστης 35 έγραψε:
05 Ιαν 2020, 22:26
Δεν κοιμηθηκα καλα λογω κοπανηματων που ξυπνγαν καθε 5 10 λεπτα. Ηθελα να παω σινεμα να διαβασω και να πλυθω. Αντ αυτου καθομαι ολη μερα ανασκελα και καθε φορα που σηκωνομαι παω στην κουζινα και υρωω. Νιωθω τεραστια κουραση και νυστα.
Θα σου πρότεινα να φας κάτι και να ξαπλώσεις, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Ιαν 2020, 09:13

Οδήγησα χθες μετά από πόσο καιρό
Εικόνα
και δεν το έχω ξεχάσει, βέβαια ευτυχώς βρήκα να παρκάρω σε μια θέση που έπαιρνε δύο νταλίκες και λίγο μακριά από το σπίτι του άλλου και θα το ψάχνει σήμερα αλλά δεν με νοιάζει, αλλιώς ως τώρα θα εφερνα γύρω.
Επίσης περπάτησα 15' μπορεί και παραπάνω ,μες στην μαύρη νύχτα στον Περισσό,στο κρύο, στις κακουχίες να βρω ταξί και δεν πέρναγε τίποτα και το κινητό μου είχε βγει οφ τελείως,νεκρό. Είχε φάει ένα πέσιμο πριν γερό.
Και λέω πάει αυτό ήταν. Πάω για κινητό. Και πάω σπίτι και το βάζω για φόρτιση, δοκίμαζα να το ανοίξω τίποτα, το αφήνω εκεί και με παίρνει ο ύπνος. Και το πρωί κάνω μια τελευταία προσπάθεια και άνοιξε :o σκυλί του πολέμου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9122
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 08 Ιαν 2020, 12:12

Naida έγραψε:
08 Ιαν 2020, 09:13
Οδήγησα χθες μετά από πόσο καιρό
Εικόνα
και δεν το έχω ξεχάσει, βέβαια ευτυχώς βρήκα να παρκάρω σε μια θέση που έπαιρνε δύο νταλίκες και λίγο μακριά από το σπίτι του άλλου και θα το ψάχνει σήμερα αλλά δεν με νοιάζει, αλλιώς ως τώρα θα εφερνα γύρω.
Επίσης περπάτησα 15' μπορεί και παραπάνω ,μες στην μαύρη νύχτα στον Περισσό,στο κρύο, στις κακουχίες να βρω ταξί και δεν πέρναγε τίποτα και το κινητό μου είχε βγει οφ τελείως,νεκρό. Είχε φάει ένα πέσιμο πριν γερό.
Και λέω πάει αυτό ήταν. Πάω για κινητό. Και πάω σπίτι και το βάζω για φόρτιση, δοκίμαζα να το ανοίξω τίποτα, το αφήνω εκεί και με παίρνει ο ύπνος. Και το πρωί κάνω μια τελευταία προσπάθεια και άνοιξε :o σκυλί του πολέμου.
Τέτοιο κινητό έχεις;

Εικόνα
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Ιαν 2020, 12:44

Airman68 έγραψε:
08 Ιαν 2020, 12:12
Naida έγραψε:
08 Ιαν 2020, 09:13
Οδήγησα χθες μετά από πόσο καιρό
Εικόνα
και δεν το έχω ξεχάσει, βέβαια ευτυχώς βρήκα να παρκάρω σε μια θέση που έπαιρνε δύο νταλίκες και λίγο μακριά από το σπίτι του άλλου και θα το ψάχνει σήμερα αλλά δεν με νοιάζει, αλλιώς ως τώρα θα εφερνα γύρω.
Επίσης περπάτησα 15' μπορεί και παραπάνω ,μες στην μαύρη νύχτα στον Περισσό,στο κρύο, στις κακουχίες να βρω ταξί και δεν πέρναγε τίποτα και το κινητό μου είχε βγει οφ τελείως,νεκρό. Είχε φάει ένα πέσιμο πριν γερό.
Και λέω πάει αυτό ήταν. Πάω για κινητό. Και πάω σπίτι και το βάζω για φόρτιση, δοκίμαζα να το ανοίξω τίποτα, το αφήνω εκεί και με παίρνει ο ύπνος. Και το πρωί κάνω μια τελευταία προσπάθεια και άνοιξε :o σκυλί του πολέμου.
Τέτοιο κινητό έχεις;

[img]https://i.postimg.cc/QCWfRTDD/04b6 ... .jpg[/img]
MLS που ειχε 70€ πριν κάνα 2-3 χρόνια. Πλέον δεν πρέπει να κυκλοφορει. Και μου έχει πέσει άπειρες φορές και βροχή έχει φάει στην τσέπη . Και φουλ χρήση και γεμάτο με φωτό, εφαρμογές. Μιλάμε για σκυλί.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Τσουνάμις
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 12 Δεκ 2019, 08:38

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τσουνάμις » 08 Ιαν 2020, 21:18

Ορέστης 35 έγραψε:
01 Ιαν 2020, 21:27
Ολες οι κοπελες πηγαν την πρωτοχρονια σε κλαμπ να δουν εναν Αλβανο που τραγουδαει αυτους τους στιχους και τραγουδουσαν μαζι του. Εσεις σαν γονεις τι γνωμη εχετε γι αυτο; Τα δικα σας παιδια πηγαινουν εκει.

Ypo

Δεν γεννήθηκα από πλούσια αρχιδια
Μικρός με τα λεπίδια μες την γύρα
Ξέρω τι'ναι να χεις
Ξέρω να μην έχεις
Πείνασα πουτάνα
Δεν είναι αυτό που βλέπεις
Γαλάζιο αίμα, δεν μου δώσαν στέμμα, ο πρώτος βασιλιάς, που χει κόκκινο αίμα
Μια ζωή πουτάνα, μην κοιτάς την μπέμπα, μια ζωή στους δρόμους, σπέρμα από πλεμπα
Θέλεις τα αλάνια
Θέλεις τα Gabbana
Θέλεις τα Versace
Θέλεις Maserati
Δεν θα με δεις μουνάκι
Feat με τον Μαρτάκη
Feat με Σφακιανάκη
Ούτε με Ψηνάκι
Ότι βλέπεις μόνος (χ2)
Ότι μαλακία, 5 δικηγόρους
Να κοιτάν τα story
Κάθε μέρα οι μπάτσοι
ΟΠΚΕ, μασκοφόροι, στη μούρη μου το πιστόλι
Τι ξέρεις από gunia
Τι ξέρεις μωρή πουτάνα
Την έμαθα να πίνει
Perignon αντί Μαρτίνι
Την πήρα από Honda
Μέσα σε lamborghini
Την έμαθα να πίνει
Τον κωλο της να δίνει
https://lyricstranslate.com
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιαν 2020, 09:28

κλειστηκα στο ασανσερ. μαζι με το παιδι, και αλλα 2 πιτσιρικια και τη μανα τους. τα πιτσιρικια κλαμα, η μανα υστερια "βγαλτε μας απο δω", εγω να παλευω με το κινητο να αναψω το φακο και να παρω τηλ να μας βγαλουν, ευτυχως βγηκαμε σε λιγοτερο απο 10 λεπτα.

ο δικος μου, βουδας. δε μιλησε, δεν εκλαψε, πηρε το δικο του κινητο και αναψε φακο να βλεπει, δεν επηρεαστηκε απο την περιρεουσα υστερια να πανικοβληθει, καποια στιγμη νομιζα οτι απλως εχει παγωσει απο το φοβο, αλλα επαιζε κρεμαλα στο κινητο.

το highlight ηταν οταν βγηκαμε, που τον ρωτησα αν φοβηθηκε. ειπε, αυτολεξει: γιατι να φοβηθω βρε μπαμπα, αφου ησουν εσυ μαζι μου, και οτι προβλημα και να υπαρχει, παντα το λυνεις.
το καμαρι μου μεγαλωνει και γινεται ιδιος ο πατερας του.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιαν 2020, 10:05

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιαν 2020, 09:28
κλειστηκα στο ασανσερ. μαζι με το παιδι, και αλλα 2 πιτσιρικια και τη μανα τους. τα πιτσιρικια κλαμα, η μανα υστερια "βγαλτε μας απο δω", εγω να παλευω με το κινητο να αναψω το φακο και να παρω τηλ να μας βγαλουν, ευτυχως βγηκαμε σε λιγοτερο απο 10 λεπτα.

ο δικος μου, βουδας. δε μιλησε, δεν εκλαψε, πηρε το δικο του κινητο και αναψε φακο να βλεπει, δεν επηρεαστηκε απο την περιρεουσα υστερια να πανικοβληθει, καποια στιγμη νομιζα οτι απλως εχει παγωσει απο το φοβο, αλλα επαιζε κρεμαλα στο κινητο.

το highlight ηταν οταν βγηκαμε, που τον ρωτησα αν φοβηθηκε. ειπε, αυτολεξει: γιατι να φοβηθω βρε μπαμπα, αφου ησουν εσυ μαζι μου, και οτι προβλημα και να υπαρχει, παντα το λυνεις.
το καμαρι μου μεγαλωνει και γινεται ιδιος ο πατερας του.
Τι γλυκουλης μωρέ :g094:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Nero

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Ιαν 2020, 10:14

Ασέβαστος έγραψε:
09 Ιαν 2020, 09:28
κλειστηκα στο ασανσερ. μαζι με το παιδι, και αλλα 2 πιτσιρικια και τη μανα τους. τα πιτσιρικια κλαμα, η μανα υστερια "βγαλτε μας απο δω", εγω να παλευω με το κινητο να αναψω το φακο και να παρω τηλ να μας βγαλουν, ευτυχως βγηκαμε σε λιγοτερο απο 10 λεπτα.

ο δικος μου, βουδας. δε μιλησε, δεν εκλαψε, πηρε το δικο του κινητο και αναψε φακο να βλεπει, δεν επηρεαστηκε απο την περιρεουσα υστερια να πανικοβληθει, καποια στιγμη νομιζα οτι απλως εχει παγωσει απο το φοβο, αλλα επαιζε κρεμαλα στο κινητο.

το highlight ηταν οταν βγηκαμε, που τον ρωτησα αν φοβηθηκε. ειπε, αυτολεξει: γιατι να φοβηθω βρε μπαμπα, αφου ησουν εσυ μαζι μου, και οτι προβλημα και να υπαρχει, παντα το λυνεις.
το καμαρι μου μεγαλωνει και γινεται ιδιος ο πατερας του.
μου θύμισε τις προάλλες που κλειστήκαμε με την αδερφή μου και παραλίγο να την πλακώσω στις φάπες γιατί καθ'όλη τη διάρκεια είχε βάλει κάτι δυνατά γέλια και δεν μ'άφηνε να ακούσω τι λένε οι απέξω :011: υποτίθεται ότι ήταν νευρικό γέλιο λόγω του άγχους αλλά δεν το πιστεύω...απλά είναι χαζό :roll:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών