Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 19 Αύγ 2019, 20:02

Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2019, 14:36
sibylic έγραψε:
15 Αύγ 2019, 04:27
Αγ. Μαρίνα γύρω στίς 12,30π.μ βούτηξα(μέ λάμπα) γιά χταπόδια τίποτα τζίφος, είδα μονο ένα μουγκρί μου ξεφυγε..
μέ κάτι φίλους πιάσαμε μερικά κοκάλια,ενώ ένας τύπος παραδίπλα έπιασε σάλπες μέ ένα δόλωμα άπαιχτο

Εικόνα

θά κοιταξω γιά μιά act cam νά προβάλω καί βυθό λιγο
ε ρε λιμεναρχειο που σου χρειαζεται :011:
γιά τή λάμπα; τίποτα ελάχιστα, πήγα λίγο μέσα γιά νά αφήσω μιά καλαθούνα γύρω στίς 01 καί τή πήρα
στίς 05, τά καλύτερα ψαρεματα εδώ γυρω είναι αυτες τίς ώρες,έχουνε πέσει πολλές ζαργάνες,σαλπες,στείρες αλλά καί κοκάλια
μιλάμε στή περιοχή βάρκιζα έως σούνιο.....καί μέ πολυάγκιστρα από βράχια
όπως γκαζόνεις έτσι νά προσέχεις μή πάρεις κανα κεφάλι γιατί χάνονται πολλοί κάθε χρόνο
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 19 Αύγ 2019, 20:04

νύχτα έγραψε:
19 Αύγ 2019, 20:01
Feindflug έγραψε:
19 Αύγ 2019, 19:58

Μην ακούς την Τζέιν μέσα σου, άκου τον Σταμάτη στον καθρέφτη σου.

:smt077
παρηγοριά

:smt005:

Μου θύμισε τον τεράστιο Bob Ross.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 21:09

Γυρισα απ τον οδοντιατρο.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 21:38

Δε σας νοιαζει πως πηγε;

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 22:21

Λοιπον πηγα σε εναν νεο οδοντιατρο γιατι δεν εβρισκα αλλους ανοιχτους. Καλο παιδι ηταν, χαμογελαστος. Εκατσε και με ακουσε σχετικα με το προβλημα που εχω στα αυτια. Σχετικα με το δοντι μου ειπε οτι θελει εξαγωγη αλλα δεν το εβγαλα γιατι πρεπει να το σκεφτω. Μπορω να το βγαλω και το Σεπτεμβριο μου ειπε. Χρειαζομαι και καμποσα σφραγισματα, που θα κανω με λεηζερ σε αλλον οδοντιατρο.

Μετα μου εκανε και καθαρισμο δοντιων χειροκινητα, χωρις υπερηχους. Του πηρε πολυ ωρα, εκατσα ενα διωρο τουλαχιστον στο ιατρειο. Μετα ειπε να μου κανει σοδοβολη. Μου ειπε οτι δεν ειναι θορυβωδες εργαλειο (airflow) . Το εβαλε λιγο μπροστα και οντως δεν εκανε θορυβο. Μετα το φορτωσε με μια πουδρα. Σκεφτηκα οτι οπως χτυπανε τα σωματιδια της πουδρας στα δοντια μου θα ειναι περισσοτερος ο θορυβος, αλλα δεν ειπα τιποτα. Τελικα οταν το εβαλε στο στομα μου ο θορυβος ηταν απιστευτος! Τον σταματησα στα 2 δευτερολεπτα. Θεωρω οτι ηταν μαλακια του μετα απο οσα του ειπα για το προβλημα που δε μου προτεινε εξαρχης τη στιλβωση (με βουρτσακι) που ειναι πολυ λιγοτερο θορυβωδης.

Επισης ενω στην αρχη ηταν πολυ χαλαρος στο τελος εγινε βιαστικος και αγχωμενος. Του ειπα να κανουμε το τελευταιο σταδιο του καθαρισμου αλλη μερα, αλλα μου ειπε οτι δεν υπηρχε προβλημα. Ομως οι κινησεις εδειχναν βιασυνη.

Τωρα η στιλβωση αν και οχι φοβερα θορυβωδης μου τα επηρεασε αρκετα τα αυτια. Ηθελα να του πω να κανουμε μια παυση, - και ο ιδιος μου ειπε οποτε θελω να του λεω να σταματαει, αλλα δε μιλησα γιατι ενιωθα πιεση απο το γεγονος οτι βιαζοταν. Κανονικα επρεπε να κανει μονος του μικρες παυσεις καθε 30 δευτερα πχ. (επαθα και ενα fleeting tinnitus μεσα στο ιατρειο και τρομαξα)

Στο τελος της στιλβωσης ενιωθα λιγο βουλωμα και σπιτι καταλαβα οτι εχουν κανει spike (εξαρση) οι εμβοες αλλα ευτυχως οχι μεγαλο. Με εχει αγχωσει λιγο αλλα πιστευω οτι θα πεσουν.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Αύγ 2019, 22:29

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:21
Λοιπον πηγα σε εναν νεο οδοντιατρο γιατι δεν εβρισκα αλλους ανοιχτους. Καλο παιδι ηταν, χαμογελαστος. Εκατσε και με ακουσε σχετικα με το προβλημα που εχω στα αυτια. Σχετικα με το δοντι μου ειπε οτι θελει εξαγωγη αλλα δεν το εβγαλα γιατι πρεπει να το σκεφτω. Μπορω να το βγαλω και το Σεπτεμβριο μου ειπε. Χρειαζομαι και καμποσα σφραγισματα, που θα κανω με λεηζερ σε αλλον οδοντιατρο.

Μετα μου εκανε και καθαρισμο δοντιων χειροκινητα, χωρις υπερηχους. Του πηρε πολυ ωρα, εκατσα ενα διωρο τουλαχιστον στο ιατρειο. Μετα ειπε να μου κανει σοδοβολη. Μου ειπε οτι δεν ειναι θορυβωδες εργαλειο (airflow) . Το εβαλε λιγο μπροστα και οντως δεν εκανε θορυβο. Μετα το φορτωσε με μια πουδρα. Σκεφτηκα οτι οπως χτυπανε τα σωματιδια της πουδρας στα δοντια μου θα ειναι περισσοτερος ο θορυβος, αλλα δεν ειπα τιποτα. Τελικα οταν το εβαλε στο στομα μου ο θορυβος ηταν απιστευτος! Τον σταματησα στα 2 δευτερολεπτα. Θεωρω οτι ηταν μαλακια του μετα απο οσα του ειπα για το προβλημα που δε μου προτεινε εξαρχης τη στιλβωση (με βουρτσακι) που ειναι πολυ λιγοτερο θορυβωδης.

Επισης ενω στην αρχη ηταν πολυ χαλαρος στο τελος εγινε βιαστικος και αγχωμενος. ...
Ε άμα σου έκανε διάγνωση για τα πάντα, σε άκουσε για άλλα προβλήματα και του είπες πως θα κάνεις τα σφραγίσματα σε άλλον.....
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 22:31

Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:29
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:21
Λοιπον πηγα σε εναν νεο οδοντιατρο γιατι δεν εβρισκα αλλους ανοιχτους. Καλο παιδι ηταν, χαμογελαστος. Εκατσε και με ακουσε σχετικα με το προβλημα που εχω στα αυτια. Σχετικα με το δοντι μου ειπε οτι θελει εξαγωγη αλλα δεν το εβγαλα γιατι πρεπει να το σκεφτω. Μπορω να το βγαλω και το Σεπτεμβριο μου ειπε. Χρειαζομαι και καμποσα σφραγισματα, που θα κανω με λεηζερ σε αλλον οδοντιατρο.

Μετα μου εκανε και καθαρισμο δοντιων χειροκινητα, χωρις υπερηχους. Του πηρε πολυ ωρα, εκατσα ενα διωρο τουλαχιστον στο ιατρειο. Μετα ειπε να μου κανει σοδοβολη. Μου ειπε οτι δεν ειναι θορυβωδες εργαλειο (airflow) . Το εβαλε λιγο μπροστα και οντως δεν εκανε θορυβο. Μετα το φορτωσε με μια πουδρα. Σκεφτηκα οτι οπως χτυπανε τα σωματιδια της πουδρας στα δοντια μου θα ειναι περισσοτερος ο θορυβος, αλλα δεν ειπα τιποτα. Τελικα οταν το εβαλε στο στομα μου ο θορυβος ηταν απιστευτος! Τον σταματησα στα 2 δευτερολεπτα. Θεωρω οτι ηταν μαλακια του μετα απο οσα του ειπα για το προβλημα που δε μου προτεινε εξαρχης τη στιλβωση (με βουρτσακι) που ειναι πολυ λιγοτερο θορυβωδης.

Επισης ενω στην αρχη ηταν πολυ χαλαρος στο τελος εγινε βιαστικος και αγχωμενος. ...
Ε άμα σου έκανε διάγνωση για τα πάντα, σε άκουσε για άλλα προβλήματα και του είπες πως θα κάνεις τα σφραγίσματα σε άλλον.....
Αυτος μου προτεινε να κανω τα σφραγισματα σε αλλον πριν καν ξεκινησουμε.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Αύγ 2019, 22:33

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:31
Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:29
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:21
Λοιπον πηγα σε εναν νεο οδοντιατρο γιατι δεν εβρισκα αλλους ανοιχτους. Καλο παιδι ηταν, χαμογελαστος. Εκατσε και με ακουσε σχετικα με το προβλημα που εχω στα αυτια. Σχετικα με το δοντι μου ειπε οτι θελει εξαγωγη αλλα δεν το εβγαλα γιατι πρεπει να το σκεφτω. Μπορω να το βγαλω και το Σεπτεμβριο μου ειπε. Χρειαζομαι και καμποσα σφραγισματα, που θα κανω με λεηζερ σε αλλον οδοντιατρο.

Μετα μου εκανε και καθαρισμο δοντιων χειροκινητα, χωρις υπερηχους. Του πηρε πολυ ωρα, εκατσα ενα διωρο τουλαχιστον στο ιατρειο. Μετα ειπε να μου κανει σοδοβολη. Μου ειπε οτι δεν ειναι θορυβωδες εργαλειο (airflow) . Το εβαλε λιγο μπροστα και οντως δεν εκανε θορυβο. Μετα το φορτωσε με μια πουδρα. Σκεφτηκα οτι οπως χτυπανε τα σωματιδια της πουδρας στα δοντια μου θα ειναι περισσοτερος ο θορυβος, αλλα δεν ειπα τιποτα. Τελικα οταν το εβαλε στο στομα μου ο θορυβος ηταν απιστευτος! Τον σταματησα στα 2 δευτερολεπτα. Θεωρω οτι ηταν μαλακια του μετα απο οσα του ειπα για το προβλημα που δε μου προτεινε εξαρχης τη στιλβωση (με βουρτσακι) που ειναι πολυ λιγοτερο θορυβωδης.

Επισης ενω στην αρχη ηταν πολυ χαλαρος στο τελος εγινε βιαστικος και αγχωμενος. ...
Ε άμα σου έκανε διάγνωση για τα πάντα, σε άκουσε για άλλα προβλήματα και του είπες πως θα κάνεις τα σφραγίσματα σε άλλον.....
Αυτος μου προτεινε να κανω τα σφραγισματα σε αλλον πριν καν ξεκινησουμε.
Γιατί; :o
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 19 Αύγ 2019, 22:35

15 λεπτά καθυστέρηση στον έλεγχο αποσκευών στο αεροδρόμιο γιατί ο άλλος ήθελε να κουβαλήσει nunchucks μαζί του και έκανε και φασαρία που του τα πήραν.
Που αν ήμασταν Αμερική τώρα θα ήταν ήδη στο πάτωμα και θα τον μύριζαν σκυλιά και σε 1 ωρα θαταν στο Γκουανταμο.
Κηροζινη σας θήλαζαν μικρά;
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 22:50

Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:33
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:31
Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:29

Ε άμα σου έκανε διάγνωση για τα πάντα, σε άκουσε για άλλα προβλήματα και του είπες πως θα κάνεις τα σφραγίσματα σε άλλον.....
Αυτος μου προτεινε να κανω τα σφραγισματα σε αλλον πριν καν ξεκινησουμε.
Γιατί; :o
Γιατι ο τροχος κανει πολυ θορυβο και ο ιδιος δεν διαθετει λεηζερ σκληρων ιστων. Μου ειπε βεβαια οτι και το λεηζερ δεν ειναι αθορυβο γιατι εκτοξευει νερο για την ψυξη του, αλλα δεν υπαρχει συγκριση. Μου ειπε οτι ο παραδοσιακος τροχος ειναι πιο θορυβωδης απι τη σοδοβολη, αλλα αμφιβαλλω γι αυτο.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Αύγ 2019, 22:51

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:50
Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:33
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:31


Αυτος μου προτεινε να κανω τα σφραγισματα σε αλλον πριν καν ξεκινησουμε.
Γιατί; :o
Γιατι ο τροχος κανει πολυ θορυβο και ο ιδιος δεν διαθετει λεηζερ σκληρων ιστων. Μου ειπε βεβαια οτι και το λεηζερ δεν ειναι αθορυβο γιατι εκτοξευει νερο για την ψυξη του, αλλα δεν υπαρχει συγκριση. Μου ειπε οτι ο παραδοσιακος τροχος ειναι πιο θορυβωδης απι τη σοδοβολη, αλλα αμφιβαλλω γι αυτο.
Τίμιος.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 23:10

Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:51
Ορέστης 35 έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:50
Juno έγραψε:
19 Αύγ 2019, 22:33

Γιατί; :o
Γιατι ο τροχος κανει πολυ θορυβο και ο ιδιος δεν διαθετει λεηζερ σκληρων ιστων. Μου ειπε βεβαια οτι και το λεηζερ δεν ειναι αθορυβο γιατι εκτοξευει νερο για την ψυξη του, αλλα δεν υπαρχει συγκριση. Μου ειπε οτι ο παραδοσιακος τροχος ειναι πιο θορυβωδης απι τη σοδοβολη, αλλα αμφιβαλλω γι αυτο.
Τίμιος.
Αν δεν ειχα το προβλημα θα ξαναπηγαινα. Ηταν κομπλε που λενε.

Ωστοσο τωρα που το ξανασκεφτομαι, παρολο που του εξηγησα οτι το προβλημα ειναι η επιδεινωση των εμβοων που δε με αφηνει να κοιμηθω και να ηρεμησω, και αυτος ελεγε ναι, καταλαβαινω, αυτα που μου ελεγε κατα τη διαρκεια της εργασιας εδειχναν οτι μαλλον νομιζε οτι το προβλημα αφορα μονο τη χρονικη διαρκεια που υφισταται ο θορυβος.

Δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβει μη ιατρος τα χαρακτηριστικα της παθησης, οσο καλα και αν τα εξηγω. Και ειδικα οι οδοντιατροι εχουν εκπαιδευτει στο να αντιμετωπιζουν ενοχλησεις των ασθενων που αφορουν τη χρονικη διαρκεια της εξετασης, πονο, αγχος.... Μπορει ακομα και να νομιζε οτι το προβλημα μου ειναι ψυχολογικο και οτι ο θορυβος μου δημιουργει στρες. Δεν πιστευουν παντα οτι τους λεμε οι γιατροι.

Σε καποιον που εχει το δικο μου προβλημα, και αναισθησια να κανεις, δεν αλλαζει κατι, την ιδια ζημια θα κανει ο θορυβος. Ειναι πολυ δυσκολο να το καταλαβουν αυτο.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 19 Αύγ 2019, 23:32

Πολλοι ασθενεις εχουν φοβια στα οδοντιατρικα εργαλεια.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Αύγ 2019, 00:27

-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ορέστης 35 την 20 Αύγ 2019, 02:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Αύγ 2019, 02:19

Ουφ δε μπορω να κοιμηθω απ το βουητο...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών