Προταση για την ignore list

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 21 Οκτ 2021, 02:52

Yochanan έγραψε:
20 Οκτ 2021, 23:31
sys3x έγραψε:
20 Οκτ 2021, 22:21
Yochanan έγραψε:
20 Οκτ 2021, 21:45


με βαργιά καρδγιά
Κάνε σαμπ στον νήμα,
μη είσαι κορόιδο.
Αυτά είναι μικροπολιτικές.
σαμπ ποτε!!

ντομ ίσως
Να ένα παράδειγμα. Αν οι συντονιστές ήθελαν να δείξουν πραγματικά Ανθρωπιά θα έβαζαν αυτόν σε λίστα αγνόησης για τον εαυτό του. Να μην ανατροφοδοτείται η σκατίλα και να ησύχαζε λίγο η ψυχούλα του. :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 21 Οκτ 2021, 15:24

νομιζεις οτι προσβάλεις ενω προβαλεις, εχθρικά στο λέω
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8422
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 21 Οκτ 2021, 18:11

Επικροτώ την ιδέα...
Έτσι και αλλιώς τα μποτ εδώ μέσα μόνο μαρακίες θέματα βγάζουν!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14578
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 21 Οκτ 2021, 18:56

το ωραίο με τους μανιακούς σκουπιδοποστεράδες είναι ότι είστε και ψωνάρες.εσύ τι γράφεις ρε μαύρε?

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14532
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 21 Οκτ 2021, 19:09

Είμαι κατά των καταλόγων κλασίματος. Στα 13 χρόνια που είμαι στο φόρουμ δεν έχω κάνει ποτέ ιγκνόρ κανέναν. Η παρρησία είναι δημοκρατική αρχή. Όλοι να γράφουν ό,τι θέλουν και ας κρίνονται από το εύρος της αναγνωσιμότητας και του μη ρολαρίσματος των γραπτών τους. Ας ρυθμίζονται όλα απο το αόρατο χέρι της αγοράς ιδεών. :lol: Εντάξει, είμαι από αυτούς που δίνει περισσότερη προσοχή στο πως και όχι στο τι γράφει ο καθένας. Σταχυολογώ τις λέξεις, τις εκφράσεις και τις πληροφορίες, που μπορεί να κρύβονται και μέσα στα γραπτά των πιο κραγμένων μποτ. Από την άλλη, ακόμη και οι καλύτεροι γραφιάδες εδώ μέσα, έχουν αμολήσει κατα καιρούς ουρανομηκείς και μάλιστα κακογραμμένες πίπες. Μάθετε ορισμένοι να αγνοείτε τα περιττά, χωρίς να τρέφεστε μόνο με ό,τι βρίσκεται μέσα σε ένα αποστειρωμένο πλαίσιο που οι ίδιοι θεωρείται ως τέτοιο. Ο ελιτισμός είναι ένα είδος κοινωνικού αυτισμού. Όποιος θεωρεί τον εαυτό του πομπό βαθιάς σοφίας, που πρέπει να είναι και δέκτης μόνο τέτοιας, το μόνο που καταφέρνει, είναι να συρρικνώνει τελικά την αλληλεπίδραση και να γιγαντώνει την απομόνωση του.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Οκτ 2021, 19:12

Εγώ έχω κάνει ignore μόνο τον χουργιατ και τον τέτοιονε.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14084
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 21 Οκτ 2021, 19:18

Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2021, 19:09
Είμαι κατά των καταλόγων κλασίματος. Στα 13 χρόνια που είμαι στο φόρουμ δεν έχω κάνει ποτέ ιγκνόρ κανέναν. Η παρρησία είναι δημοκρατική αρχή. Όλοι να γράφουν ό,τι θέλουν και ας κρίνονται από το εύρος της αναγνωσιμότητας και του μη ρολαρίσματος των γραπτών τους. Ας ρυθμίζονται όλα απο το αόρατο χέρι της αγοράς ιδεών. :lol: Εντάξει, είμαι από αυτούς που δίνει περισσότερη προσοχή στο πως και όχι στο τι γράφει ο καθένας. Σταχυολογώ τις λέξεις, τις εκφράσεις και τις πληροφορίες, που μπορεί να κρύβονται και μέσα στα γραπτά των πιο κραγμένων μποτ. Από την άλλη, ακόμη και οι καλύτεροι γραφιάδες εδώ μέσα, έχουν αμολήσει κατα καιρούς ουρανομηκείς και μάλιστα κακογραμμένες πίπες. Μάθετε ορισμένοι να αγνοείτε τα περιττά, χωρίς να τρέφεστε μόνο με ό,τι βρίσκεται μέσα σε ένα αποστειρωμένο πλαίσιο που οι ίδιοι θεωρείται ως τέτοιο. Ο ελιτισμός είναι ένα είδος κοινωνικού αυτισμού. Όποιος θεωρεί τον εαυτό του πομπό βαθιάς σοφίας, που πρέπει να είναι και δέκτης μόνο τέτοιας, το μόνο που καταφέρνει, είναι να συρρικνώνει τελικά την αλληλεπίδραση και να γιγαντώνει την απομόνωση του.
Δεν ειναι θεμα ελιτισμου αλλα πρηξαρχιδισμου.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 22 Οκτ 2021, 21:29

Yochanan έγραψε:
20 Οκτ 2021, 21:34

:romance-hearteyes::romance-hearteyes:

επισης - μέχρι στιγμής έχω μονο τον The Rebel, καθαρά για λόγους αισθητικής
Τον έκανες ignore και κάτι τρέχει στα Γύφτικα(pun intended)..
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 23 Οκτ 2021, 02:46

AlienWay έγραψε:
21 Οκτ 2021, 19:12
Εγώ έχω κάνει ignore μόνο τον χουργιατ και τον τέτοιονε.
Για ποιο λογο να κανει καποιος ιγκνορ το χουργιατ; :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 23 Οκτ 2021, 11:38

GoBack έγραψε:
23 Οκτ 2021, 02:46
AlienWay έγραψε:
21 Οκτ 2021, 19:12
Εγώ έχω κάνει ignore μόνο τον χουργιατ και τον τέτοιονε.
Για ποιο λογο να κανει καποιος ιγκνορ το χουργιατ; :102:
συμφωνώ , κι εμένα μου χτύπησε άσχημα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Οκτ 2021, 22:01

Σπύρος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 21:29
Yochanan έγραψε:
20 Οκτ 2021, 21:34

:romance-hearteyes::romance-hearteyes:

επισης - μέχρι στιγμής έχω μονο τον The Rebel, καθαρά για λόγους αισθητικής
Τον έκανες ignore και κάτι τρέχει στα Γύφτικα(pun intended)..
Η συγκεκριμένη περίπτωση ίσως είναι δικαιολογημένη αν δεν θέλεις να βλέπεις αποκλειστικά 10 σελίδες ποσταρίσματα διαφόρων χρωμάτων με αναπαραγωγές τριτοκοσμικών άρθρων.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 28 Αύγ 2022, 00:23

panos291 έγραψε:
20 Οκτ 2021, 20:16
Δεν ξερω αν είναι τεχνικα δυνατον, αλλα προτείνω οταν βαζουμε καποιον σε ignore list να γινονται αορατα οχι μονο τα ποστ του αλλα και τα νηματα που ανοιγει.
Στα δε ενεργα νηματα, να φαινονται τα αμεσως επομενα.
:+1:

επισης να μην βλεπουμε τα quoted messages

sharp
Δημοσιεύσεις: 21031
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 29 Αύγ 2022, 13:18

talaipwros έγραψε:
28 Αύγ 2022, 00:23
panos291 έγραψε:
20 Οκτ 2021, 20:16
Δεν ξερω αν είναι τεχνικα δυνατον, αλλα προτείνω οταν βαζουμε καποιον σε ignore list να γινονται αορατα οχι μονο τα ποστ του αλλα και τα νηματα που ανοιγει.
Στα δε ενεργα νηματα, να φαινονται τα αμεσως επομενα.
:+1:

επισης να μην βλεπουμε τα quoted messages
:+1: Πολύ σημαντικό. Διαφορετικά τι νόημα έχει να αγνοείς κάποιον και να σού στέλνει το σύστημα ειδοποίηση ότι σού έγραψε;

sharp
Δημοσιεύσεις: 21031
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 29 Αύγ 2022, 13:22

panos291 έγραψε:
21 Οκτ 2021, 19:18
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2021, 19:09
Είμαι κατά των καταλόγων κλασίματος. Στα 13 χρόνια που είμαι στο φόρουμ δεν έχω κάνει ποτέ ιγκνόρ κανέναν. Η παρρησία είναι δημοκρατική αρχή. Όλοι να γράφουν ό,τι θέλουν και ας κρίνονται από το εύρος της αναγνωσιμότητας και του μη ρολαρίσματος των γραπτών τους. Ας ρυθμίζονται όλα απο το αόρατο χέρι της αγοράς ιδεών. :lol: Εντάξει, είμαι από αυτούς που δίνει περισσότερη προσοχή στο πως και όχι στο τι γράφει ο καθένας. Σταχυολογώ τις λέξεις, τις εκφράσεις και τις πληροφορίες, που μπορεί να κρύβονται και μέσα στα γραπτά των πιο κραγμένων μποτ. Από την άλλη, ακόμη και οι καλύτεροι γραφιάδες εδώ μέσα, έχουν αμολήσει κατα καιρούς ουρανομηκείς και μάλιστα κακογραμμένες πίπες. Μάθετε ορισμένοι να αγνοείτε τα περιττά, χωρίς να τρέφεστε μόνο με ό,τι βρίσκεται μέσα σε ένα αποστειρωμένο πλαίσιο που οι ίδιοι θεωρείται ως τέτοιο. Ο ελιτισμός είναι ένα είδος κοινωνικού αυτισμού. Όποιος θεωρεί τον εαυτό του πομπό βαθιάς σοφίας, που πρέπει να είναι και δέκτης μόνο τέτοιας, το μόνο που καταφέρνει, είναι να συρρικνώνει τελικά την αλληλεπίδραση και να γιγαντώνει την απομόνωση του.
Δεν ειναι θεμα ελιτισμου αλλα πρηξαρχιδισμου.
Και με πιο απλά λόγια επιλέγουμε ποιους θα συναναστρεφόμαστε όπως κάνουμε και στην έξω ζωή. Σιγά μην πηγαίνουμε για καφέ με όλους, προκειμένου να μην χάσουμε από ...την αλληλεπίδραση :lol:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23062
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Προταση για την ignore list

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 09 Ιαν 2023, 18:17

panos291 έγραψε:
20 Οκτ 2021, 20:16
Δεν ξερω αν είναι τεχνικα δυνατον, αλλα προτείνω οταν βαζουμε καποιον σε ignore list να γινονται αορατα οχι μονο τα ποστ του αλλα και τα νηματα που ανοιγει.
Στα δε ενεργα νηματα, να φαινονται τα αμεσως επομενα.
Ουσιαστικά είναι το ίδιο με την πρόταση που είχα κάνει κάποτε για "αόρατα νήματα", με τη διαφορά ότι εγώ το είχα θέσει κάπως πιο ευγενικά. :003:

Λογικά είναι τεχνικά δύσκολο. Αν όμως βάζουμε από μόνοι μας τη φαντασία μας να αγνοεί νήματα και λίγη προσπάθεια, τότε όλα είναι εφικτά.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών