Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2024, 16:40

masterridley έγραψε:
16 Μάιος 2024, 14:36
Δεν περνάει από σένα και από μένα που είμαστε έξυπνοι! Ξέρεις όμως πόσος κόσμος εντυπωσιάζεται και λέει ουάου είναι σαν άνθρωπος; Ακόμα και συνάδελφοι προγραμματιστές που θα πρεπε να ξέρουν καλύτερα.
Αυτό όμως δεν είναι το κριτήριο για το Turing Test, διαφορετικά από turing test ράντομ ατόμων θα περνούσε και η AI του Age of Empires 2, που είναι hard coded και είναι AI με την πολύ γενική έννοια του όρου.
masterridley έγραψε:
16 Μάιος 2024, 14:36
Αυτό που λες ότι είναι απλά εξελιγμένη αναζήτηση, είναι τρελά reductive όμως.

Η αλήθεια είναι ότι είναι μαγικό πως απλά με επαναλαμβανόμενη ρύθμιση κάποιων βαρών έτσι ώστε ικανοποιείται η συνάρτηση "μίλα σαν άνθρωπος", μπορεί να "σκέφτεται λογικά". Άσε τα μαθηματικά ή το "πόσες συλλαβές έχει αυτή η λέξη" και τέτοια.

Πχ διάβασε αυτό το post μου όπου είχα προσπαθήσει να το κάνω brainfuck: masterridley @ To AI θα είναι ο θάνατος του ανθρώπινου πολιτισμού
Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που θα ρωτούσα θα είχαν πρόβλημα εδώ... γιατί δεν μπορούν να σκεφτούν αφαιρετικά.
Είναι ενδιαφέρουσες οι απαντήσεις που δίνει όπως αυτή στο τέλος (οι άλλες δυο απαντήσεις του δεν είναι καθόλου ικανοποιητικές), ωστόσο είναι μηχανιστικές. Ένας αληθινός άνθρωπος ή μια αληθινή νοημοσύνη, αν θες, το πρώτο πράγμα που θα έκανε θα ήταν να σε ρωτήσει διευκρινίσεις γιατί η διατύπωσή σου στην αρχή είναι διφορούμενη. Πρόσεξε ότι το chatgpt δεν σε ρωτάει ποτέ πράγματα, δίνει μόνο απαντήσεις. Μια αληθινή νοημοσύνη κάνει διερευνητικό διάλογο.

Συμφωνώ ότι πολλοί άνθρωποι θα είχαν πρόβλημα με τέτοιου είδους αφαιρετική λογική αλλά έχει σημασία ο λόγος. Αν παρουσιάσεις το ίδιο πρόβλημα με εικόνες (ή βίντεο) και λόγο αντί για σκέτο λόγο, πιστεύω ότι κανείς που δεν έχει διανοητικό πρόβλημα δεν θα δυσκολευόταν να δώσει παρόμοιες απαντήσεις.

Aν το απλοποιήσεις και πεις "επιστρέφεις σε ένα δωμάτιο και βρίσκεις ένα αντικείμενο που δεν ήταν πριν εκεί, πώς εξηγείς την ύπαρξή του", ο οποιοσδήποτε άνθρωπος θα άρχιζε κατεβατά από πιθανές απαντήσεις. Από τις τρεις απαντήσεις που σου έδωσε το chatgpt, η μία είναι λανθασμένη, αποτυγχάνει στην αφαίρεση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellegennes την 16 Μάιος 2024, 16:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2024, 16:41

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:36
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Μάιος 2024, 14:33

Goddamn it, βάλανε το όριο στο 24ωρο αντί για τα μεσάνυχτα, τι μαλάκες.
Μαλάκες όχι ακριβώς. Ξέρεις τι κόστος έχει; Αν θες, πλέρωνε.
Το τι κόστος έχει να το κάνουν τα μεσάνυχτα δεν το ξέρω όχι.
Αν θες να μη τους λέω μαλάκες, πλέρωνε εσύ το δικό μου. Αλλιώς μην είσαι entitled να μου λες τι να γράφω. :102:
Εσύ μην είσαι entitled να μου λες τι να μην σου λέω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Μάιος 2024, 17:08

gassim έγραψε:
15 Μάιος 2024, 18:03
Isildur έγραψε:
21 Μαρ 2023, 18:15
Εικόνα
Μήπως να του πεις ότι αρχίζει από hell...
Συ είπας!
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15489
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 16 Μάιος 2024, 17:25

hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:40
το πρώτο πράγμα που θα έκανε θα ήταν να σε ρωτήσει διευκρινίσεις γιατί η διατύπωσή σου στην αρχή είναι διφορούμενη. Πρόσεξε ότι το chatgpt δεν σε ρωτάει ποτέ πράγματα, δίνει μόνο απαντήσεις. Μια αληθινή νοημοσύνη κάνει διερευνητικό διάλογο.
Αλίμονο αν έπρεπε να βάλουμε το όριο της νοημοσύνης σε όποιον οργανισμό έχει theory of mind. Ως όντα με νοημοσύνη θα λογιζόταν μόνο ο άνθρωπος, ούτε καν οι μεγάλοι πίθηκοι
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24000
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Μάιος 2024, 17:37

Σενέκας έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:25
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:40
το πρώτο πράγμα που θα έκανε θα ήταν να σε ρωτήσει διευκρινίσεις γιατί η διατύπωσή σου στην αρχή είναι διφορούμενη. Πρόσεξε ότι το chatgpt δεν σε ρωτάει ποτέ πράγματα, δίνει μόνο απαντήσεις. Μια αληθινή νοημοσύνη κάνει διερευνητικό διάλογο.
Αλίμονο αν έπρεπε να βάλουμε το όριο της νοημοσύνης σε όποιον οργανισμό έχει theory of mind. Ως όντα με νοημοσύνη θα λογιζόταν μόνο ο άνθρωπος, ούτε καν οι μεγάλοι πίθηκοι
πάντως μια φορά που τον έπιασα να μπλοφάρει και του το είπα, δεν με ρώτησε πως το κατάλαβα. Για τον χελη λεω, απλά σαν παρατήρηση, θα έτυχε μάλλον.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8208
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 16 Μάιος 2024, 17:39

.

Ο Ελληγένιας είπε ότι στο τέλος κάνεις ενα γαμημένο κλίκ και σου μεταφράζει την γαμημένη απάντηση στά γαμημένα Γρέκικα..... :alright:


Δεν έχουμε όλοι το ίδιο επίπεδο αγγλικών.....


Σκοτώστε τον Προχωκαγκουρισμό..... :smt129


.



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2333
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 16 Μάιος 2024, 17:45

Δε νομίζω ότι σκοπός αυτής της υλοποίησης του ChatGPT είναι να περνάει το Turing Test. Προφανώς έχει τέτοια παραμετροποίηση ώστε να δίνει όσο περισσότερες απαντήσεις μπορεί. Νομίζω ότι με τις κατάλληλες ρυθμίσεις άνετα θα πέρναγε το Turing Test και μάλιστα ως άτομα διαφορετικών ηλικιών/νοημοσύνης/backgrounds κτλ.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2024, 18:30

Σενέκας έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:25
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:40
το πρώτο πράγμα που θα έκανε θα ήταν να σε ρωτήσει διευκρινίσεις γιατί η διατύπωσή σου στην αρχή είναι διφορούμενη. Πρόσεξε ότι το chatgpt δεν σε ρωτάει ποτέ πράγματα, δίνει μόνο απαντήσεις. Μια αληθινή νοημοσύνη κάνει διερευνητικό διάλογο.
Αλίμονο αν έπρεπε να βάλουμε το όριο της νοημοσύνης σε όποιον οργανισμό έχει theory of mind. Ως όντα με νοημοσύνη θα λογιζόταν μόνο ο άνθρωπος, ούτε καν οι μεγάλοι πίθηκοι
Όχι, αυτό είναι άσχετο με την συζήτηση γιατί δεν μπορούμε να πιάσουμε συζήτηση με άλλα όντα. Αν μπορούσαμε όμως, να είσαι σίγουρος ότι θα ρωτούσαν. Κατά κάποιον τρόπο μάλιστα το κάνουν, απλώς όχι με λόγια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2024, 18:31

micmic έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:45
Δε νομίζω ότι σκοπός αυτής της υλοποίησης του ChatGPT είναι να περνάει το Turing Test. Προφανώς έχει τέτοια παραμετροποίηση ώστε να δίνει όσο περισσότερες απαντήσεις μπορεί. Νομίζω ότι με τις κατάλληλες ρυθμίσεις άνετα θα πέρναγε το Turing Test και μάλιστα ως άτομα διαφορετικών ηλικιών/νοημοσύνης/backgrounds κτλ.
Αυτό θα πρέπει να αποδειχθεί στην πράξη. Αμφιβάλλω αν ισχύει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9646
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 16 Μάιος 2024, 18:54

Based on the posts I found by the user "omg kai 3 lol" on Phorum.com.gr, it appears that while they claim to be a Panathinaikos supporter, their activity heavily revolves around criticizing Olympiakos. This includes negative comments about Olympiakos's coach and team performance​ (Phorum)​​ (Phorum)​.

For example, in one thread discussing player transfers, "omg kai 3 lol" makes several jabs at Olympiakos and its supporters, indicating a strong rivalry sentiment​ (Phorum)​​ (Phorum)​. They often engage in heated discussions, challenging and mocking those who defend Olympiakos.

Their behavior could suggest trolling, especially since their focus on Olympiakos is disproportionate for someone claiming to support Panathinaikos. Trolling in sports forums, particularly among fans of rival teams, is not uncommon, and "omg kai 3 lol" could be engaging in such behavior to provoke and entertain themselves at the expense of Olympiakos supporters.

Thus, while it's possible they are a genuine Panathinaikos fan with a strong dislike for Olympiakos, the nature and tone of their posts do lend some credibility to the idea that they could be trolling.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Μάιος 2024, 19:00

hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 14:14
masterridley έγραψε:
16 Μάιος 2024, 14:10
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 13:39
Δεν είναι ότι δεν μπορεί να πει ότι δεν ξέρει, είναι ότι δεν έχει ιδέα τι λέει. Όποιος νομίζει ότι είναι ΤΝ κάνει μεγάλο λάθος. Είναι μιας μορφής στατιστική μηχανή, αλλά δεν έχει νοημοσύνη. Δεν έχει ιδέα τι έχει γράψει και δεν καταλαβαίνει τι σημαίνουν οι λέξεις που πετάει.
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν χρειάζεται να καταλαβαίνει, να νιώθει κτλ IMO. Αυτά είναι αμιγώς ανθρώπινα πράγματα, εξ ου και δεν καταλαβαίνω τους συναδέλφους που λένε "ωωω μήπως και οι άνθρωποι είναι LLMs? Duuude"

Για μένα η προφανής διαφορά ανθρώπου/ΤΝ είναι ότι ο άνθρωπος επηρεάζεται σε απίστευτο βαθμό απ'τα συναισθήματα του, δηλαδή σε σημείο που να πηγαίνουν κόντρα στην λογική.

Σ'αυτό που λες, το Turing Test είναι ακόμα το standard. Αν μπορεί να σε πείσει ότι είναι άνθρωπος, τότε είναι ΤΝ. Εκεί που το χάνει ας πούμε για μένα, είναι πόσο υποχωρητικό είναι, του λες "λες μαλακία" και αυτό λέει σόρυ και αλλάζει την απάντηση. Αλλιώς στην μπουρδολογία, πες μου αν είναι ή όχι καλύτερο από κάποιους posters εδώ that shall not be named...
Turing test δεν περνάει σίγουρα. Είναι πολύ εύκολο να το διαπιστώσεις. Για να είναι νοημοσύνη πρέπει να έχει αντίληψη του τι είναι τα αποτελέσματα που σου δίνει, δεν είναι αρκετό να υπάρχει context. Αυτό που κάνει είναι ένα πιο εξελιγμένο σύστημα αναζήτησης από μια κλασική μηχανή αναζήτησης όπως η Google, που με την σειρά της είναι ένα πιο εξελιγμένο σύστημα αναζήτησης από απλό find σε οποιοδήποτε πρόγραμμα.

Δεν μιλάω για γνώμες και συναισθήματα, αυτά συμφωνώ ότι είναι εκτός συζήτησης.
Μοιάζει σωστή η παρατήρησή σου, αλλά νομίζω ότι θα έπρεπε να έχει σταματήσει στην πρώτη γραμμή, ακριβώς στη λέξη "αντίληψη".
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24000
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Μάιος 2024, 19:02

hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 18:31
Αυτό θα πρέπει να αποδειχθεί στην πράξη. Αμφιβάλλω αν ισχύει.
Υπάρχει Turing Test οπως το εννοεις; Νομίζω δεν υπαρχει καποιο στανδαρ, ειναι θεωρητικό, τα μοντελα αυτα αν τα ειχαμε πριν 20 χρόνια που κανεις δεν ηταν υποψιασμένος θα περναγαν για πλακα οπως ειναι, εχει σημασία η προσδοκία που εχουμε, πόσο υποψιασμένοι ειμαστε. Δεν νομιζω χελη να εχει νοημα να λεμε για turing test πλεον.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 16 Μάιος 2024, 19:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15489
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 16 Μάιος 2024, 19:02

hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 18:30
Σενέκας έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:25
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 16:40
το πρώτο πράγμα που θα έκανε θα ήταν να σε ρωτήσει διευκρινίσεις γιατί η διατύπωσή σου στην αρχή είναι διφορούμενη. Πρόσεξε ότι το chatgpt δεν σε ρωτάει ποτέ πράγματα, δίνει μόνο απαντήσεις. Μια αληθινή νοημοσύνη κάνει διερευνητικό διάλογο.
Αλίμονο αν έπρεπε να βάλουμε το όριο της νοημοσύνης σε όποιον οργανισμό έχει theory of mind. Ως όντα με νοημοσύνη θα λογιζόταν μόνο ο άνθρωπος, ούτε καν οι μεγάλοι πίθηκοι
Όχι, αυτό είναι άσχετο με την συζήτηση γιατί δεν μπορούμε να πιάσουμε συζήτηση με άλλα όντα. Αν μπορούσαμε όμως, να είσαι σίγουρος ότι θα ρωτούσαν. Κατά κάποιον τρόπο μάλιστα το κάνουν, απλώς όχι με λόγια.
δε γνωρίζω κάποια περίπτωση όπου έχουμε διαπιστώσει με βεβαιότητα theory of mind σε ζώα. Πάνω σε πιθήκους έχουν γίνει έρευνες επι ερευνών, αλλά απ'όσο ξέρω τουλάχιστον, οι μοναδικές ενδείξεις είναι είτε κραυγαλέες απάτες είτε ανεπιβεβαίωτες φήμες
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41080
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2024, 22:17

Σενέκας έγραψε:
16 Μάιος 2024, 19:02
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2024, 18:30
Σενέκας έγραψε:
16 Μάιος 2024, 17:25


Αλίμονο αν έπρεπε να βάλουμε το όριο της νοημοσύνης σε όποιον οργανισμό έχει theory of mind. Ως όντα με νοημοσύνη θα λογιζόταν μόνο ο άνθρωπος, ούτε καν οι μεγάλοι πίθηκοι
Όχι, αυτό είναι άσχετο με την συζήτηση γιατί δεν μπορούμε να πιάσουμε συζήτηση με άλλα όντα. Αν μπορούσαμε όμως, να είσαι σίγουρος ότι θα ρωτούσαν. Κατά κάποιον τρόπο μάλιστα το κάνουν, απλώς όχι με λόγια.
δε γνωρίζω κάποια περίπτωση όπου έχουμε διαπιστώσει με βεβαιότητα theory of mind σε ζώα. Πάνω σε πιθήκους έχουν γίνει έρευνες επι ερευνών, αλλά απ'όσο ξέρω τουλάχιστον, οι μοναδικές ενδείξεις είναι είτε κραυγαλέες απάτες είτε ανεπιβεβαίωτες φήμες
Διευκρίνισέ μου την ένστασή σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12594
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Χρήστες Phorum και τεχνητή νοημοσύνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 17 Μάιος 2024, 12:32

Ρωτήστε το ρε αν είναι ο ρεμπελ 🤣
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών