Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21674
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Νοέμ 2020, 22:35

talaipwros έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:26
Namrail έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:24
talaipwros έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:21


χμ, αποψεις, ας ερθεις και αυτος παντως, ουτε οι μισοι απο οσοι γραφανε καθε μερα στο οριτζιναλ δεν γραφουν εδω ακομα.
Τι απόψεις ρε τρολαίπωρα; Από τα καλύτερα παιδιά ήταν, αναντίρρητα.

Γενικά πάντως το τωρινό πχώρουμ είναι διαφορετικό σε χαρακτήρα σε σχέση με το παλιό. Και όχι διαφορετικό προς το καλύτερο.
μπορει να ηταν καλη ψυχη, δεν μπορουσα να τον διαβασω παντως. Καλα να ειναι οπου ειναι και ας ξαναμπει

Εννοειται πως ειναι πολυ κατωτερο το τωρινο, χωρις να φταιει απαραιτητα ο σπυρος δηλαδη ο ανθρωπος ουτε η συντονιστικη ομαδα.

Το σβησιμο του οριτζιναλ και τα γεγονοτα αμεσως μετα φταινε καθως και το οτι μπαινουμε πολυ λιγοτεροι και διαφορετικης ποικιλιας ( δεν θα πω ποιοτητας ) χρηστες

για διαφορους λογους
Εγώ νομίζω φταίει ότι όλο και λιγοστεύουν οι εκπληκτικοί μπούμερς
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15932
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 14 Νοέμ 2020, 22:36

talaipwros έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:04
spinalis έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:58
Για να φανταστείς τι γίνεται...

Απορώ πως παίρνουν τέτοια ευθύνη μερικοί διαχειριστές και παίζουν με μεγάλες προεκτάσεις διατηρώντας τον τελευταίο αυτού του είδους χώρο χωρίς σοβαρό έλεγχο (σίγουρα στο παρελθόν θα είχαν και νομικές χροιές διότι πολλοί το λένε, στο ελεύθερο το είχα διαβάσει πως μέσα εδώ βρίσκονται σοβαροί "ποινικοί").


Edit: απάντησα με αφορμή σε κάτι αρκετά πιο πίσω, δεν έβαλα παραπομπή. Δεν απαντώ δηλαδή στις αμέσως προηγούμενες παραγράφους.
το ελευθερο εχει κατα βαση βαρια ψυχιατρικα περιστατικα.
κατ'αυτους ο Pumpkin ηταν κουνιαδος του Αδωνη και εγω αρχηγος της combat88 ή κατι τετοιο.

Μια κλασικη ψυχιατρικη περσονα δε - που λυμαινεται διαφορα φορα - ειχε ανεβασει απο οτι μου ειπαν και εξελακι με το ποτε εμπαινα, αποδεικνυοντας οτι δεν ειμαι γιατρος, δεν εχω ΜΒΑ και δεν εχω πτυχιο νομικης - δεν σπουδαζω νομικη μαλλον, τοτε σπουδαζα.( Ευχαριστω τα παιδια που μου τα μετεφεραν)

ΜΙλαμε για γερη παρανοια. Τες πα
ο ελληνογενης τα μετραει πολυ αυτα αλλα δεν νομιζω μωρε...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Μπλέικ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπλέικ » 14 Νοέμ 2020, 22:42

talaipwros έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:04
spinalis έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:58
Για να φανταστείς τι γίνεται...

Απορώ πως παίρνουν τέτοια ευθύνη μερικοί διαχειριστές και παίζουν με μεγάλες προεκτάσεις διατηρώντας τον τελευταίο αυτού του είδους χώρο χωρίς σοβαρό έλεγχο (σίγουρα στο παρελθόν θα είχαν και νομικές χροιές διότι πολλοί το λένε, στο ελεύθερο το είχα διαβάσει πως μέσα εδώ βρίσκονται σοβαροί "ποινικοί").


Edit: απάντησα με αφορμή σε κάτι αρκετά πιο πίσω, δεν έβαλα παραπομπή. Δεν απαντώ δηλαδή στις αμέσως προηγούμενες παραγράφους.
το ελευθερο εχει κατα βαση βαρια ψυχιατρικα περιστατικα.
κατ'αυτους ο Pumpkin ηταν κουνιαδος του Αδωνη και εγω αρχηγος της combat88 ή κατι τετοιο.

Μια κλασικη ψυχιατρικη περσονα δε - που λυμαινεται διαφορα φορα - ειχε ανεβασει απο οτι μου ειπαν και εξελακι με το ποτε εμπαινα, αποδεικνυοντας οτι δεν ειμαι γιατρος, δεν εχω ΜΒΑ και δεν εχω πτυχιο νομικης - δεν σπουδαζω νομικη μαλλον, τοτε σπουδαζα.( Ευχαριστω τα παιδια που μου τα μετεφεραν)

ΜΙλαμε για γερη παρανοια. Τες πα


Παρόλο που μου φαίνεται κάπως ιδρυματική η εκτίμηση "το άλλο μαγαζί έχει κατά βάση βαριά ψυχιατρικά περιστατικά" , δεν θα τη σχολιάσω, την αφήνω όμως κουοτάροντάς την προς αξιολόγηση από τον απλό αναγνώστη

(Από τις απαντήσεις όμως που λαμβάνω αλλά και βλέπω στη ροή της συζήτησης, αποκομίζω την αίσθηση μίας "inception" κατάστασης. Διάστασης.)

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Νοέμ 2020, 22:51

Πάρταλος έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:32
Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:10

Πραγματικά δεν το λέω για να σε πειράξω αλλά δεν έχω συγκροτημένη ιδέα για το ποιος είσαι ως Παρταλος.
Ξέρω ότι είσαι αντι-ΕΕ και προ-Τραμπ και μέχρι εκεί.
Με μπερδεύει που μου μιλάς σα να έχουμε κάνει πολλές συζητήσεις μαζί.
Είναι γιατί δεν μπαίνω σε καλούπια.
Δεν είμαι αντι- ΕΕ, είμαι με την Ελλάδα. Αν δεχτείς πως εσύ είσαι προ - Τζο τότε είμαι και εγώ προ- Τραμπ.
Έτσι είμαι με όλους, μπαίνω με τις μπάντες. :P
Εγώ έχω μια πολιτική. Όταν στηρίζω κάποιον με θεωρώ υπεύθυνο γι αυτή την επίλογη οπότε δέχομαι και το χαρακτηρισμό ασχέτως οι απόψεις μου ταυτίζονται ή όχι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41085
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Νοέμ 2020, 22:53

Οργισμένος έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:36
talaipwros έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:04
spinalis έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:58
Για να φανταστείς τι γίνεται...

Απορώ πως παίρνουν τέτοια ευθύνη μερικοί διαχειριστές και παίζουν με μεγάλες προεκτάσεις διατηρώντας τον τελευταίο αυτού του είδους χώρο χωρίς σοβαρό έλεγχο (σίγουρα στο παρελθόν θα είχαν και νομικές χροιές διότι πολλοί το λένε, στο ελεύθερο το είχα διαβάσει πως μέσα εδώ βρίσκονται σοβαροί "ποινικοί").


Edit: απάντησα με αφορμή σε κάτι αρκετά πιο πίσω, δεν έβαλα παραπομπή. Δεν απαντώ δηλαδή στις αμέσως προηγούμενες παραγράφους.
το ελευθερο εχει κατα βαση βαρια ψυχιατρικα περιστατικα.
κατ'αυτους ο Pumpkin ηταν κουνιαδος του Αδωνη και εγω αρχηγος της combat88 ή κατι τετοιο.

Μια κλασικη ψυχιατρικη περσονα δε - που λυμαινεται διαφορα φορα - ειχε ανεβασει απο οτι μου ειπαν και εξελακι με το ποτε εμπαινα, αποδεικνυοντας οτι δεν ειμαι γιατρος, δεν εχω ΜΒΑ και δεν εχω πτυχιο νομικης - δεν σπουδαζω νομικη μαλλον, τοτε σπουδαζα.( Ευχαριστω τα παιδια που μου τα μετεφεραν)

ΜΙλαμε για γερη παρανοια. Τες πα
ο ελληνογενης τα μετραει πολυ αυτα αλλα δεν νομιζω μωρε...
Άλλη δουλειά δεν είχα από το να φτιάξω εξελάκι για τον Ταλαίπωρο. Άσε που το συμπέρασμα που θα κατέληγα αν έβρισκα ότι έμπαινε σε εργάσιμες ώρες είναι ότι τον πληρώνει το αγγλικό δημόσιο για να τα ξύνει και να νομίζει μετά ότι είναι επιτυχημένος που τον πληρώνουν οι Βρετανοί για να γράφει μαλακίες στο φόρουμ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27274
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 14 Νοέμ 2020, 23:01

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:38
Έχουμε πολλους webwarίτες πάντως... θέλει προσοχή.
να μη χάσουμε καμία δημοσίευσή τους ξέχασες να γράψεις
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Adidas
Δημοσιεύσεις: 2746
Εγγραφή: 24 Σεπ 2020, 17:02

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Adidas » 14 Νοέμ 2020, 23:06

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 23:01
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:38
Έχουμε πολλους webwarίτες πάντως... θέλει προσοχή.
να μη χάσουμε καμία δημοσίευσή τους ξέχασες να γράψεις
θα μας μιλήσεις για αυτό το ιερό δισκοπότηρο των απανταχού ανωμαλάρων τύπε;
ισχύει ότι ξεκίνησε από εμπίτες; :-?

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 14 Νοέμ 2020, 23:18

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:51

Εγώ έχω μια πολιτική. Όταν στηρίζω κάποιον με θεωρώ υπεύθυνο γι αυτή την επίλογη οπότε δέχομαι και το χαρακτηρισμό ασχέτως οι απόψεις μου ταυτίζονται ή όχι.
Καταλαβαίνω τι θες να πεις, όμως διαφωνώ. Στις εκλογές συμμετέχουν παρατάξεις, δεν είναι ατομικό άθλημα για να διαλέξεις με ποιον θα ταυτιστείς.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Άβαταρ μέλους
Μπλέικ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2020, 22:21

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπλέικ » 14 Νοέμ 2020, 23:22

Sid Vicious έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 22:18
Λεγεών έγραψε:
14 Νοέμ 2020, 21:37
Την Σπινάλις την θυμάμαι σαν συντονίστρια μέχρι το 2009 περίπου ή καπου εκεί, μετά εγκατέλειψε πολύ ξαφνικά. Απίστευτη ιστορία.
Εγώ την θυμάμαι και πιο πριν σαν μέλος, κάποια πολύ καλά ποστ που διάβαζα στα Οικονομικά θέματα και μάλιστα προειδοποιούσε για την επερχόμενη κρίση και χρεωκοπία από πολύ πριν. Την θυμήθηκα όταν έσκασε η κρίση (αν και η κρίση με έφερε γούρι τελικά στα οικονομικά μου)

Καλώς ήρθες ξανά spinalis!
Σ ευχαριστώ, αν και είμαι της βραχύχρονης παραμονής. Όντως είμασταν μία μικρή ομάδα που συγκυριακά συναντηθήκαμε και γράψαμε μαζί σε παραπάνω από ένα χώρους, αρκετοί με αμιγώς χαρακτήρα οικονομίας. Ήταν μία εποχή που διαβάζαμε πολύ για να καταθέσουμε τρείς αράδες γραφή, για να συζητήσουμε. Πληρώναμε και ανταλλάσσαμε υλικό, εγώ προσωπικά επένδυα σε αγορά σημαντικών βιβλίων κάθε σαββατοκύριακο για καιρό. Νομίζω πως βρέθηκα βέβαια και στα σωστά σημεία πηγών..
Σε κάποια θέματα "τρολάραμε" στο μέτρο που νομίζαμε ανακαλύπτοντας το πολιτικό σύμπαν, σε άλλα όμως καθόλου..
Δύσκολα θα επαναληφθούν αυτές οι συγκυρίες, και δυσκολότερα μέσα εδώ, όπου συστηματικά λοιδορηθήκαμε ένας προς έναν όσοι είμασταν κατηρτησμένοι και συνεπείς στο θέμα μας, χωρίς να εμποδιστεί από τη διαχείρηση αυτό. Διαφορετικού είδους πόλεμος γίνεται βέβαια στο γυναικείο φύλο όπου ενεργοποιούνται επιπλέον όλοι οι σεξιστικοί μηχανισμοί (γνωστό πως και γιατί ενεργοποιούνται).

Νομίζω πάντως πως τότε, ήταν και ασύληπτο να μας καταλάβει κανείς, για πολλούς λόγους. Και επιπλέον, δεν μετακινούμαι κεραίας από τις τότε θέσεις μου, σε ό,τι αφορά στην οικονομία, (και μόνο στην οικονομία).

Να σαι καλά Σιντ, τι μου θύμησες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Μπλέικ την 14 Νοέμ 2020, 23:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 15 Νοέμ 2020, 02:26

Να μην αναφέρονται προσωπικά δεδομένα μελών και περιγραφές συνομιλιών μέσω ΠΜ καθώς είναι προσωπικά δεδομένα σύμφωνα με τους κανόνες.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν... Νο2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Δεκ 2020, 19:27

Επειδή βλεπω ότι είναι κλειδωμένο πάνω ένα μήνα το αρχικό νήμα ανοίγω αυτό εδώ. Αλλιώς ξεκλειδώστε το και σβήστε αυτό.
όπως είδα γράφτηκαν μαλακίες για πρόσωπα σε ύφος συνωμοσιολογικό και κινδυνολάγνο. ξεκολήστε με τις άρρωστες διαθέσεις σας ρε και μην κάνετε αρνητικά πράγματα.

Ήθελα να πω για τη Σουβλίτσα. Τώρα είδα ότι αποχώρησε. Τι έγινε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν… Νο 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 29 Δεκ 2020, 19:49

Χαοτικός έγραψε:
29 Δεκ 2020, 19:27

Ήθελα να πω για τη Σουβλίτσα. Τώρα είδα ότι αποχώρησε. Τι έγινε.
Τι της κάνανε εννοείς. :011:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν… Νο 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Δεκ 2020, 19:50

Ε ναι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10112
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 29 Δεκ 2020, 19:59

Γυναίκες...
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Δεκ 2020, 21:43

vagabondo έγραψε:
29 Δεκ 2020, 19:59
Γυναίκες...
Ποια πλευρά τους :p2:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών