Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 30 Μάιος 2019, 21:54

Νομίζετε είναι μαγκιά; Γίνεστε πιο σίγουροι για τον ευατο σας αν διανθίσετε την αποψη σας με μερικές βρισιες (σεξουαλικες, ρατσιστικες κτλ) για τον αντίπαλο σας;

Γιατι το πχόρουμ ειναι σαν ενας βάλτος οπου σιγα σιγα σε κάνει χειρότερο;

Ξέρω πως εχω παρασυρθει και εγω αρκετές φορές, ιδιως αν με βριζει καποιος, εχω την τάση να απαντώ στον ίδιο τόνο. Σιγουρα θα το ξεκινησα κιολας.Ομως η ανταλλαγή βρισιών, διαμορφώνει ενα κλίμα το οποίο κάνει πιο ευκολο τον τρίτο που παρακολουθεί, να βρίσει με ανάλογο τρόπο. Και γίνεται κάτι σαν δύνη σιγα σιγα.

Ξέρω πως το βρίσιμο σε κανει να νοιώθεις για dt καλύτερα, ομως ας χαλαρώσουμε λίγο. Μπορούμε να εκφράσουμε τα επιχειρήματα μας χωρις αναρθρες κραυγές, ειμαι σίγουρος οτι έχετε διαβάσει να ισοπεδώνουν τον Αλέξη/Κουλη/Φαραζ/Ομπάμα κτλ, χωρις να πουν ουτε μια υβριστική λέξη.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Μάιος 2019, 21:56

Συγγνώμη, τον σκίουρο που είναι συντονιστής στο γουέμπ γουώρ τί τον έχετε, κύριε?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 30 Μάιος 2019, 22:01

Kauldron έγραψε:
30 Μάιος 2019, 21:56
Συγγνώμη, τον σκίουρο που είναι συντονιστής στο γουέμπ γουώρ τί τον έχετε, κύριε?
Ο ιδιος. Το γουεμπ γορ δεν ηταν ενα εγχείρημα για να βρίζουμε. Ηταν ενα εγχειρημα υπερ του ελευθερου λόγου. Ενω υπήρξαν καφροι που βρίζαν, εγιναν επίσης ποιοτικοι διαλόγοι (πχ με την Μανταλένα Μαϊτανος). Επίσης, δεν εισηγουμε να απαγορευτει το βρισιδι, δεν απευθυνομαι προς τα λευκα αιμοσφαίρια του πχορουμ, αλλά προς τους συνπχορουμιτες μου να ρίξουμε λιγο τους τονους στις εκφράσεις και να αναδείξουμε τα αιχμηρά σημεία των επιχειρημάτων μας.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 31 Μάιος 2019, 06:01

Οποιοδήποτε βήμα ελεύθερης έκφρασης γίνεται θέατρο απωθημένων.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 31 Μάιος 2019, 06:05

Ειναι σαν τις γυναικες/φοιτητριες της επαρχιας που μολις μετακομιζουν στην πρωτευουσα/μεγαλη πολη ξεσαλωνουν.
Απελευθερωνονται ολα τα ενστικτα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!


Γραφικός

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 31 Μάιος 2019, 17:36

Εντός του πχόρουμ διαβάζουμε άτομα με τα οποία δεν θα διαλέγαμε να κάνουμε παρέα στην εκτός υπολογιστή ζωή μας. Όταν διαβάζω ότι το σωστό είναι πχ να δουλεύω, εγώ κι εκατομμύρια σαν εμένα, 24 ώρες το 24ωρο για φραγκοδίφραγκα έτσι ώστε να βγάζουν κάποιοι ακόμα περισσότερα δισεκατομμύρια γιατί έτσι λέει η Θεά οικονομία, νιώθω σαν αράπης που διαβάζει απόψεις μέλους της ΚΚΚ. Όταν διαβάζω ότι πρέπει να αφανιστούν ολόκληρες ομάδες κατοίκων του Ελληνικού εδάφους, καλοί και κακοί, για να νιώσουν την ψευδαίσθηση της ασφάλειας οι κωλάρες κάποιων αστών, έρχονται πολύ συγκεκριμένα περιστατικά στο μυαλό μου. Η τοξικότητα τέτοιων ιδεών έχει πολύ πραγματικές συνέπειες κι όταν τις διαβάζω αυτές τις απόψεις δεν βλέπω λόγια, βλέπω σπέρματα της καταστροφής. Ο εκνευρισμός μου δεν είναι ο κλασικός που νιώθει κανείς εάν του πούνε ότι έχει μικρή τσουτσού ή αν του βρίσουν την ομάδα. Είναι αναμεμειγμένος με φόβο και οργή, και το συναίσθημα είναι πολύ πιο δυνατό. Τότε αδυνατώ να μείνω ψύχραιμος και δεν βλέπω και τον λόγο στην τελική.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32651
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 31 Μάιος 2019, 18:51

και γιατι να μη βριζουμε;

αν τελοσπαντων εννοεις να μην βριζουμε αλλους, εχεις ενα ποιντ. εστω, μισο.

αλλα να μη λεμε το μουνι, μουνι, και να λεμε το αποτετοιο, δεν το καταλαβαινω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Γιάννης

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 31 Μάιος 2019, 18:54

μίστερ μαξ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 21:54
Νομίζετε είναι μαγκιά; Γίνεστε πιο σίγουροι για τον ευατο σας αν διανθίσετε την αποψη σας με μερικές βρισιες (σεξουαλικες, ρατσιστικες κτλ) για τον αντίπαλο σας;

Γιατι το πχόρουμ ειναι σαν ενας βάλτος οπου σιγα σιγα σε κάνει χειρότερο;
Τι; Ποιός μαλάκας βρίζει εδώ μέσα; Τι σκατά θέλουν και βρίζουν; Βρείτε τους και γαμήστε τους!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Μάιος 2019, 19:23

έλεοc
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 31 Μάιος 2019, 19:23

this_man έγραψε:
31 Μάιος 2019, 18:54
Τι; Ποιός μαλάκας βρίζει εδώ μέσα; Τι σκατά θέλουν και βρίζουν; Βρείτε τους και γαμήστε τους!
:lol:
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 31 Μάιος 2019, 21:11

μίστερ μαξ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 21:54
Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;
ποιος βρίζει μωρή λινάτσα, (βάλε μπιπ στο ποιος), αντε απο δω χαμω παλιοχαμουρα που θα μας πεις οτι βρίζουμε

ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16313
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 31 Μάιος 2019, 21:30

μίστερ μαξ έγραψε:
30 Μάιος 2019, 21:54
Νομίζετε είναι μαγκιά; Γίνεστε πιο σίγουροι για τον ευατο σας αν διανθίσετε την αποψη σας με μερικές βρισιες (σεξουαλικες, ρατσιστικες κτλ) για τον αντίπαλο σας;

Γιατι το πχόρουμ ειναι σαν ενας βάλτος οπου σιγα σιγα σε κάνει χειρότερο;

Ξέρω πως εχω παρασυρθει και εγω αρκετές φορές, ιδιως αν με βριζει καποιος, εχω την τάση να απαντώ στον ίδιο τόνο. Σιγουρα θα το ξεκινησα κιολας.Ομως η ανταλλαγή βρισιών, διαμορφώνει ενα κλίμα το οποίο κάνει πιο ευκολο τον τρίτο που παρακολουθεί, να βρίσει με ανάλογο τρόπο. Και γίνεται κάτι σαν δύνη σιγα σιγα.

Ξέρω πως το βρίσιμο σε κανει να νοιώθεις για dt καλύτερα, ομως ας χαλαρώσουμε λίγο. Μπορούμε να εκφράσουμε τα επιχειρήματα μας χωρις αναρθρες κραυγές, ειμαι σίγουρος οτι έχετε διαβάσει να ισοπεδώνουν τον Αλέξη/Κουλη/Φαραζ/Ομπάμα κτλ, χωρις να πουν ουτε μια υβριστική λέξη.
Nτρέπομαι που το λεω αλλα εχεις δικιο. Οχι γιατι εχεις εσυ δικιο αλλα γιατι εχω συνεισφέρει σε αυτη την εκτραχυνση του λογου. Δε συμφωνω οτι ειναι δικιαολογια τι θα πει ο αλλος ομως ή ότι δεν αρχισες πρωτο, κι ο αλλος θα πει το ιδιο και μπορει να εχει και δικιο (για εναν τριτο ή για κατι που ειπες εσυ παλιοτερα) κ.ο.κ.

Προσωπικα με ενοχλουν παρα πολυ τα νεα ακαου χρηστων με μοναδικη πολιτικη στοχευση (αυτους που αποκαλουνται μποτ) αλλα εχεις δικιο οτι μπορουν (και πρεπειι) να πεσουν οι τονοι στο πχωρουμ γιατι το εχουμε ξεφτυλισει (σιγουρα δε φταινε ολοι το ιδιο, καποιοι φταιμε περισσοτερο, αλλα το κλιμα ειναι κοινη συνισταμενη)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11872
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 31 Μάιος 2019, 21:34

Δεν βρίζω.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Γιατί βρίζουμε στο Πχόρουμ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 31 Μάιος 2019, 21:42

Υπάρχουν αυτοί που βρίζουν γιατί στιγμιαία ανέβηκε η αδρεναλίνη, υπάρχουν και αυτοί που ΓΡΆΦΤΗΚΑΝ στο phorum για να μπορούν να μπινελικώνουν (προφανώς στο σπίτι τους τους δέρνει η γυναίκα τους ή η πεθερά τους).

Οι δεύτερες περιπτώσεις με αφήνουν παγερά αδιάφορο και συνιστώ ignore mode και πάτημα το κουμπί μέχρι να συνετιστουν.

Για τους πρώτους ας αποδείξουν ότι δεν είναι επαγγελματίες υβριστες με ένα απλο συγνώμη.

Όλοι γινόμαστε καλύτεροι με ένα συγνώμη.
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών