Κλείσιμο phorum.gr

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Αύγ 2018, 17:08

Άτιμο facebook
καρδιές που μαραζώνεις
τσε έκοψες το πχόρουμ.gr
απ' τα κονδύλια τα μυστικά
τσε κλαίει η χώρα όλη
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 15 Αύγ 2018, 18:55

kaskader έγραψε:
15 Αύγ 2018, 13:29
Επιβεβαίωσε αν είσαι όντως ο kaskader

Soltek ή Asus;

Age of mythology Αιγύπτιοι ή Έλληνες;

:lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 15 Αύγ 2018, 19:18

Naida έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:59
Εγώ αν ήμουν ο kaskader και διάβαζα αυτά που έχουν γραφτεί από χρήστες που χρησιμοποιούσαν το προηγούμενο φόρουμ τόσα χρόνια και είχα πρόσβαση στη βάση δεδομένων θα πατούσα ένα delete κάτι, σε live μετάδοση.
Εγω θα το ειχα πατησει την μερα,απο την πρωτη φορα, που θα ετρεχα στο δικαστηριο .
Αδιανοητα πραγματα :o
Περασαν τοσα και τα ακουγαν και απο πανω.
Νταξει ολοι μας ξενερωσαμε(με το ξαφνικο),αλλα οκ
απλα εξεφρασε το πες και ενα κριμα και προχωρα.

Άβαταρ μέλους
zoltan
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:40
Phorum.gr user: zoltan

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zoltan » 15 Αύγ 2018, 19:32

Σιγά, δάκρυσα. ΗΡΩΕC...

Προσωπικά δεν με πείραξε και τόσο το κλείσιμο του ορίτζιναλ πχώρουμ όσο άλλους. Αλλά για να βάζουμε μερικά πράγματα στην θέση τους, δεν είναι το πρώτο φόρυμ που κλείνει. Πριν κάποια χρόνια συμμετείχα σε ένα πολύ μεγάλο (ξένο) φόρουμ με καμιά 15ριά χρόνια στην πλάτη του. Ο ιδιοκτήτης κάποια στιγμή είπε ότι "ξέρετε, δεν είναι το οικονομικό αφού από τις διαφημήσεις το φόρουμ βγαίνει, αλλά είμαι 60τόσο και βαρέθηκα να τρέχω συνέχεια στα δικαστήρια για το φόρουμ. Στις τάδε του τάδε μηνός το φόρουμ κλείνει". Προειδοποίησε κανα μήνα πριν. Κάποιοι κάναν ένα νέο φόρουμ, το οποίο ανακοίνωσαν κανονικότατα μέσα στο παλιό πριν κλείσει. Όσοι θέλαν ακολουθήσαν. Κάποιοι άλλοι στήσαν δικό τους, και πολλοί απλά χάθηκαν.
Αλλά κανείς δεν κάκισε τον ιδιοκτήτη του πρώτου φόρουμ. Γιατί εξήγησε το πρόβλημα και ειδοποίησε.
Τέσπα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Αύγ 2018, 19:37

YouOnlyLiveOnce έγραψε:
15 Αύγ 2018, 19:18
Naida έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:59
Εγώ αν ήμουν ο kaskader και διάβαζα αυτά που έχουν γραφτεί από χρήστες που χρησιμοποιούσαν το προηγούμενο φόρουμ τόσα χρόνια και είχα πρόσβαση στη βάση δεδομένων θα πατούσα ένα delete κάτι, σε live μετάδοση.
Εγω θα το ειχα πατησει την μερα,απο την πρωτη φορα, που θα ετρεχα στο δικαστηριο .
Αδιανοητα πραγματα :o
Περασαν τοσα και τα ακουγαν και απο πανω.
Νταξει ολοι μας ξενερωσαμε(με το ξαφνικο),αλλα οκ
απλα εξεφρασε το πες και ενα κριμα και προχωρα.
Αυτό ακριβώς. Επί 17 χρόνια το λειτουργούσαν.Είχαν τις δικές τους δουλειές-προσωπικά, ξόδευαν από τα χρηματά τους,είχαν τα βρισίδια κάθε ανεγκέφαλου, είχαν να τρέχουν και για τα δικαστικά από το πουθενά για να είναι ανοιχτό.Το έκλεισαν ξαφνικά και ν' ακούν και ΤΑ βρισίδια επειδή έκλεισε χωρις προειδοποίηση για τον χ,ψ λόγο και δε πρόλαβαν κάποιοι να σώσουν δημοσιεύσεις. Δηλαδή αν συνέβαινε ένα τεχνικό πρόβλημα και τα έχαναν τι θα γινόταν; θα έστηναν στο τοίχο τον pumpkin? Τέσπα όπως καταλαβαίνει ο καθένας, μιλάει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Αύγ 2018, 19:39

Τώρα πρέπει να κλάψουμε ή να κλ*σ**με ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11445
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 15 Αύγ 2018, 19:46

Το να προσπαθούν να μας πείσουν ότι δεν είχαν αξία οι δημοσιεύσεις μας, χρήστες που δεν έκαναν έστω ΜΙΑ δημοσίευση αξία παραθέσεως και που δεν πέρασαν πάνω από 20 sec για την σύνταξη κάθε δημοσιεύσεως τους (όπως κάνουν και τώρα), είναι τουλάχιστον φαιδρό.

Όποιος αγάπησε εκείνον τον χώρο, ξέρει ότι υπήρχαν πράγματα που ΕΠΡΕΠΕ να σωθούν. Όποιοι χάρηκαν επειδή έτσι κρύφτηκε το κενό τους, θα μας λένε ότι καλώς έκλεισε, αφού δεν συνεισέφεραν στο ελάχιστο.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Αύγ 2018, 20:01

Κανείς δε λέει ότι καλώς έκλεισε. Ή ότι καλώς χάθηκαν δημοσιεύσεις κτλ. Αυτό που προσωπικά λέω είναι ότι κακώς βρίζουν τους προηγούμενους διαχειριστές, χρήστες που χρησιμοποιούσαν το χώρο για τόσα χρόνια. Ο χώρος αυτός ήταν εκεί με το προσωπικό κόστος σε χρόνο και χρήμα κάποιων ανθρώπων. Θα έπρεπε αυτό να το σέβονται έστω κι αν αποφάσισαν να το κλείσουν ξαφνικά. Μας πειράζει ή όχι, το αποδεχόμαστε και σεβόμαστε την απόφασή τους. Εγώ το θεωρώ ντροπή να τους βρίζουμε αλήτες κτλ κτλ επειδή για λόγους που δε γνωρίζουμε αλλά δεν είναι και αναγκαίο να ξέρουμε, αποφάσισαν να το τερματίσουν. Λες ένα ευχαριστώ για τη φιλοξενεία,εύχεσαι να έχουν καλά ξεμπερδέματα και πας παρακάτω.
Τα υπόλοιπα περι χρηστών που δεν έγραφαν τίποτα ουσίας κτλ που λες αδιάφορα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 15 Αύγ 2018, 20:06

Νομίζω έκανε η Παναγία και αυτό το θαύμα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Αύγ 2018, 20:39

don't speak έγραψε:
15 Αύγ 2018, 20:06
Νομίζω έκανε η Παναγία και αυτό το θαύμα.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Von Mackensen

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 15 Αύγ 2018, 22:33

Οκ δεκτο να το κλεισετε εφοσον ειχατε νομικα προβληματα εξαιτιας μερικων καραγκιοζηδων που ενιωθαν οτι θιγετε η προσωπικοτητα τους επειδη τους την ελεγε ενα νικ.Ομοιως σε καποια φαση και ο Σπυρος θα αναγκαστει να το κλεισει οταν μπουχτισει.Μια εγκαιρη προειδοποιηση ομως την χρωσταγατε σε ολους μας,γνωμη μου παντα.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 16 Αύγ 2018, 23:48

Von Mackensen έγραψε:
15 Αύγ 2018, 22:33
Οκ δεκτο να το κλεισετε εφοσον ειχατε νομικα προβληματα εξαιτιας μερικων καραγκιοζηδων που ενιωθαν οτι θιγετε η προσωπικοτητα τους επειδη τους την ελεγε ενα νικ.Ομοιως σε καποια φαση και ο Σπυρος θα αναγκαστει να το κλεισει οταν μπουχτισει.Μια εγκαιρη προειδοποιηση ομως την χρωσταγατε σε ολους μας,γνωμη μου παντα.
Αποκλείεται, αλλά και αν έγινε δεν αθωώνεται το πχόρουμ.gr με το κλείσιμο.
Μόνο με σερσέ λα φαμ εξηγείται.
Παρόμοια ιστορία που θυμάμαι εγώ ήταν με τα "yahoo discussion boards" το 2007.
Αυτή η κίνηση κατέστρεψε το yahoo, το οποίο εκείνη τη χρονική στιγμή προηγείτο ακόμα του google.
Αυτά τα boards ήταν σαν τα σημερινα τα φεϊσμπουκικά που βλέπετε κάτω από τα blogs.
Εγώ πάντως νομίζω ότι το έκαναν επειδή έτρωγε πολύ νελικιμπί ο Μπους. Είπαν ότι τα κλείνουμε λόγω των πολλών νελικιωνμπί γενικώς και αορίστως, αλλά είμαι σίγουρος ότι για τον Μπους το έκαναν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 17 Αύγ 2018, 01:15

wooded glade έγραψε:
16 Αύγ 2018, 23:48
Εγώ πάντως νομίζω ότι το έκαναν επειδή έτρωγε πολύ νελικιμπί ο Μπους. Είπαν ότι τα κλείνουμε λόγω των πολλών νελικιωνμπί γενικώς και αορίστως, αλλά είμαι σίγουρος ότι για τον Μπους το έκαναν.
Χμμ, τώρα που το λες, δείχνει να βγαίνει νόημα.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 17 Αύγ 2018, 01:26

zoltan έγραψε:
15 Αύγ 2018, 19:32
Σιγά, δάκρυσα. ΗΡΩΕC...

Προσωπικά δεν με πείραξε και τόσο το κλείσιμο του ορίτζιναλ πχώρουμ όσο άλλους. Αλλά για να βάζουμε μερικά πράγματα στην θέση τους, δεν είναι το πρώτο φόρυμ που κλείνει. Πριν κάποια χρόνια συμμετείχα σε ένα πολύ μεγάλο (ξένο) φόρουμ με καμιά 15ριά χρόνια στην πλάτη του. Ο ιδιοκτήτης κάποια στιγμή είπε ότι "ξέρετε, δεν είναι το οικονομικό αφού από τις διαφημήσεις το φόρουμ βγαίνει, αλλά είμαι 60τόσο και βαρέθηκα να τρέχω συνέχεια στα δικαστήρια για το φόρουμ. Στις τάδε του τάδε μηνός το φόρουμ κλείνει". Προειδοποίησε κανα μήνα πριν. Κάποιοι κάναν ένα νέο φόρουμ, το οποίο ανακοίνωσαν κανονικότατα μέσα στο παλιό πριν κλείσει. Όσοι θέλαν ακολουθήσαν. Κάποιοι άλλοι στήσαν δικό τους, και πολλοί απλά χάθηκαν.
Αλλά κανείς δεν κάκισε τον ιδιοκτήτη του πρώτου φόρουμ. Γιατί εξήγησε το πρόβλημα και ειδοποίησε.
Τέσπα
:+1:

μακάρι να ανοίξει για τελευταία φορά το πχόρουμ
να σώσουμε ό,τι μπορούμε...
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28237
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 17 Αύγ 2018, 01:30

Αιτουμαι την αυτουσια μεταφορα του νηματος ΑΕΚ-Εγκληματικη οργανωση στο καινουριο πχορουμ.Ειχα δωσει ρεσιταλ εκει και συνηθιζα να το ξαναδιαβαζω οποτε ειχα προβληματα στυσης.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών