Κλείσιμο phorum.gr

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Απρ 2023, 17:06

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 11:09
aLiCat έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:54
Αναρωτιέμαι αν άραγε υπάρχει, έστω και η απειροελάχιστη, πιθανότητα να επαναληφθεί η ίδια ιστορία και με το νέο πχόρουμ..
Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Τα μέλη θα είναι "εκπαιδευμένα" από πριν για το σοκ ή θα τους ερχόταν πάλι ως "κεραμίδα";
θέλουμε να πάρουμε τα μέτρα μας

πως αποθηκεύονται νήματα του phorum.com.gr?
Για όποιον ενδιαφέρεται, κάτι από το παλιό εδώ https://web.archive.org/web/20120502192 ... phorum.gr/

Ο.Ι.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22655
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 20 Απρ 2023, 17:10

εκανε τεράστιες προσπάθειες ο ταλαίπωρος να εχουμε ωραίο κλίμα, περίεργο που ειχαμε τσακωμους.

οι μηνύσεις πως εχουν σχέση με το αιφνιδιαστικό της υπόθεσης όμως; Κανένας λογος που αναφέρει δεν εχει σχέση με απότομο κλεισιμο νομιζω, πολιτικός ηταν ο κασκαντέρ;

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30680
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 17:23

Λεγεών έγραψε:
29 Μάιος 2018, 16:20
Καλή η εκτροπή της κουβέντας, αλλά δεν μασάμε διότι είμαστε πολλοί.

Πρώτον, κανείς δεν ζήτησε το πχόρουμ να μείνει αιώνια online και να πληρώνει ο Πάμπκιν εσαεί τον σέρβερ για το καβλάντισμα μας. Μία προειδοποίηση ζητήσαμε, και μόνο αυτό. Δεν δόθηκε καν.

Δεύτερον, κάποτε, πολύ παλιά, είχε συζητηθεί δημοσίως η ιδέα να συνδράμουμε όποιοι θέλαμε για τον σέρβερ στέλνοντας χρήματα σε έναν Paypal λογαριασμό, ίσως προς το τέλος του έτους όπως γίνεται με την Wikipedia. Ο Πάμπκιν το είχε ξεκόψει αμέσως, λέγοντας πως δεν υπάρχει θέμα.

Τρίτον, μπορεί κάποιοι να μπαίνατε μέσα και να γράφατε αρλούμπες στο "τι σκέφτεσαι τώρα" ή στο "ποιο είναι το στυλ ντυσίματος σου", οπότε να μην σας ενοχλεί που χάθηκε η φωτογραφία της γάτας σας την 15η Νοεμβρίου 2012. Κάποιοι άλλοι έμπαιναν και έγραφαν πολύ πιο σοβαρά, σε διάφορα θέματα, και με στοιχεία, και αυτά τα θέματα τα έφαγε η μαρμάγκα επειδή κάποιοι δεν βρήκαν την ευθιξία να δώσουν μία προειδοποίηση.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30680
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 17:28

O I έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:06
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 11:09
aLiCat έγραψε:
20 Απρ 2023, 10:54
Αναρωτιέμαι αν άραγε υπάρχει, έστω και η απειροελάχιστη, πιθανότητα να επαναληφθεί η ίδια ιστορία και με το νέο πχόρουμ..
Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Τα μέλη θα είναι "εκπαιδευμένα" από πριν για το σοκ ή θα τους ερχόταν πάλι ως "κεραμίδα";
θέλουμε να πάρουμε τα μέτρα μας

πως αποθηκεύονται νήματα του phorum.com.gr?
Για όποιον ενδιαφέρεται, κάτι από το παλιό εδώ https://web.archive.org/web/20120502192 ... phorum.gr/

Ο.Ι.
έχει 1-2 σελίδες το πολύ, δεν κρατάει τα νήματα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30680
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 17:29

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:52
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:35
kaskader έγραψε:
15 Αύγ 2018, 13:29
.......
αυτός τουλάχιστον ζήτησε συγνώμη, δεν εξήγησε όμως επαρκώς το αιφνιδιαστικό και απροειδοποίητο
Πως φτάσαμε στο κλείσιμο του χώρου? Τρεις είναι οι κύριοι λόγοι.
α. δεν είχαμε τον απαιτούμενο χρόνο για να διαχειριστούμε όπως θέλαμε και έπρεπε.
β. πέρα από μερικά χρόνια που από google ads έβγαζε τα έξοδα του, χρειάστηκε αρκετό κεφάλαιο από εμάς να το συντηρούμε (όχι δε μας πλήρωνε κάποιο κόμμα που θα θέλανε μερικοί…), επίσης ήταν στις βασικές αρχές του ότι δεν θα λειτουργήσει κερδοσκοπικά –όχι πως αυτό είναι λάθος, αλλά αυτή την απόφαση είχαμε πάρει.
γ. και βασικότερο, όταν άρχισαν οι απειλές για μηνύσεις να πραγματοποιούνται και να τρέχουμε για χρόνια στα δικαστήρια.
Ήταν πολλές οι μηνύσεις.
ήσουν και συ στα δικαστήρια?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30680
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 17:32

όλα έχουν συζητηθεί ξανά
Beria έγραψε:
29 Μάιος 2018, 16:33
ST48410 έγραψε:
29 Μάιος 2018, 16:28
fagano3 έγραψε:
29 Μάιος 2018, 16:23
Aμα δεχοντουσαν απειλες για μηνυσεις τι προειδοποιηση να δωσουν;

Να μπορει ο καθενας να τα κατεβασει και να τα χρησιμοποιησει μετα ως στοιχεια σε μηνυσεις;
Υπάρχει κάποιος νομικός εδώ να μας πει αν στέκει αυτό; Μπορεί δηλαδή να μηνύσει κάποιος τον διαχειριστή ή ιδιοκτήτη για τις ασυναρτησίες που γράφει ένας τρίτος κρυμμένος πίσω από ανωνυμία;
http://www.wipo.int/edocs/lexdocs/laws/ ... r236el.pdf
Άρθρο 13

Σχόλιο από E Lawyer:
Συγκεκριμένα, το άρθρο 13 ("Φιλοξενία") του προεδρικού διατάγματος 131/2003 αναφέρει ότι ο φορέας δεν έχει ευθύνη για το περιεχόμενο που αναρτά ο χρηστης εφόσον: (α) δεν γνωρίζει ότι πρόκειται για παράνομη πληροφορία, (β) μόλις αντιληφθεί ότι πρόκειται για παράνομη πληροφορία αποσύρει ταχέως τις πληροφορίες ή καθιστά αδύνατη την πρόσβαση σε αυτήν. Το ίδιο άρθρο αναφέρει ότι δεν υπάρχει απαλλαγή ευθύνης εάν ο χρήστης ενεργεί υπό την εξουσία ή τον έλεγχο του φορέα (εάν δηλαδή πρόκειται για "συντάκτη" ενός διαδικτυακού τόπου). (βλ. εδώ το π.δ. 131/2003).

Άπαξ δηλαδή και ενημερωθεί ο φορέας της υπηρεσίας ότι στην ιστοσελίδα του υπάρχουν αναρτημένα προσβλητικά σχόλια, τότε δημιουργείται και η ευθύνη του. Διότι ο νόμος δέχεται ότι προληπτικά δεν μπορεί να τα εποπτεύει διαρκώς (το moderation είναι επιλογή κι όχι υποχρέωση). Μπορεί να μην έχει δηλαδή προληπτική ευθύνη (όπως στα παραδοσιακά μέσα), έχει όμως υποχρέωση μόλις μάθει ότι κάτι είναι παράνομο, να το αφαιρέσει. Κι αυτή τη ενημέρωση, σε περιπτώσεις συκοφαντικής δυσφήμησης κατά κανόνα θα την έχει μετά από σχετικό αίτημα του θιγόμενου.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2023, 17:41

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:29
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:52
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:35


αυτός τουλάχιστον ζήτησε συγνώμη, δεν εξήγησε όμως επαρκώς το αιφνιδιαστικό και απροειδοποίητο
Πως φτάσαμε στο κλείσιμο του χώρου? Τρεις είναι οι κύριοι λόγοι.
α. δεν είχαμε τον απαιτούμενο χρόνο για να διαχειριστούμε όπως θέλαμε και έπρεπε.
β. πέρα από μερικά χρόνια που από google ads έβγαζε τα έξοδα του, χρειάστηκε αρκετό κεφάλαιο από εμάς να το συντηρούμε (όχι δε μας πλήρωνε κάποιο κόμμα που θα θέλανε μερικοί…), επίσης ήταν στις βασικές αρχές του ότι δεν θα λειτουργήσει κερδοσκοπικά –όχι πως αυτό είναι λάθος, αλλά αυτή την απόφαση είχαμε πάρει.
γ. και βασικότερο, όταν άρχισαν οι απειλές για μηνύσεις να πραγματοποιούνται και να τρέχουμε για χρόνια στα δικαστήρια.
Ήταν πολλές οι μηνύσεις.
ήσουν και συ στα δικαστήρια?
Ευτυχώς όχι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Απρ 2023, 17:52

Καρολίνα έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:33
Προσφέρομαι να αγοράσω το παρόν φόρουμ και να το συντηρήσω τεχνικά. Έχω δικούς μου προγραμματιστές και θα μπει και μια καλή συντονιστική ομάδα (τουτέστιν, θα ξηλωθούν όλοι και θα παραμείνουν μόνο ο κύριος Beria και ο κύριος Bazoomba). Με μισθό φυσικά, δεν είμεθα τίπουτις τζαμπατζούδες.

Θα γίνει βέβαια και το σχετικό ξεκαθάρισμα και θα πάνε τα πέρμα σύννεφο. Στην πόρτα θα μπει ως αρχισυντονίστρια η Πασιφάη, άμα δεν της αρέσει η μούρη σας, θα μένετε απ'έξω. Γι'αυτό ξεκινήστε να της γλυκομιλάτε, γιατί δεν σας βλέπω καλά.
Σε όσους μείνουν απ'έξω, θα χορηγηθούν ηρεμιστικά για το πρώτο διάστημα της προσαρμογής.

Μπορεί να ακούγεται κάπως σκληρό, αλλά θα σας εγγυηθώ ότι οι παπαρολογίες τα ανεκτίμητης αξίας γραπτά σας θα ζήσουν εις τους αιώνας των αιώνων. Αμήν και ευλογείτε.

Σκεφτείτε το και ενημερώστε με.
εχω αντιπροταση.

να το παρω εγω, αλλα στα κρυφα, να μην ξερει κανεις οτι το εχω παρει.

να καθαιρεθούν απαντες απο συντονιστες, και να μην υπαρχει φανερα διαχειριστης. να μην μπαναριστει ποτε, κανενας, να κανουμε οτι γουσταρουμε, μπινελικια, διπλοπροφιλα, σπαμαρισμα, μποτ, you name it. πουταναολα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 20 Απρ 2023, 17:52

Λεγεών έγραψε:
29 Μάιος 2018, 16:20
Κάποιοι άλλοι έμπαιναν και έγραφαν πολύ πιο σοβαρά, σε διάφορα θέματα, και με στοιχεία, και αυτά τα θέματα τα έφαγε η μαρμάγκα επειδή κάποιοι δεν βρήκαν την ευθιξία να δώσουν μία προειδοποίηση.
ή έστω τα θεωρούσαν σοβαρά για τον εαυτό τους. Ανήκω σαυτή την κατηγορία.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 20 Απρ 2023, 17:57

Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:52
Καρολίνα έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:33
Προσφέρομαι να αγοράσω το παρόν φόρουμ και να το συντηρήσω τεχνικά. Έχω δικούς μου προγραμματιστές και θα μπει και μια καλή συντονιστική ομάδα (τουτέστιν, θα ξηλωθούν όλοι και θα παραμείνουν μόνο ο κύριος Beria και ο κύριος Bazoomba). Με μισθό φυσικά, δεν είμεθα τίπουτις τζαμπατζούδες.

Θα γίνει βέβαια και το σχετικό ξεκαθάρισμα και θα πάνε τα πέρμα σύννεφο. Στην πόρτα θα μπει ως αρχισυντονίστρια η Πασιφάη, άμα δεν της αρέσει η μούρη σας, θα μένετε απ'έξω. Γι'αυτό ξεκινήστε να της γλυκομιλάτε, γιατί δεν σας βλέπω καλά.
Σε όσους μείνουν απ'έξω, θα χορηγηθούν ηρεμιστικά για το πρώτο διάστημα της προσαρμογής.

Μπορεί να ακούγεται κάπως σκληρό, αλλά θα σας εγγυηθώ ότι οι παπαρολογίες τα ανεκτίμητης αξίας γραπτά σας θα ζήσουν εις τους αιώνας των αιώνων. Αμήν και ευλογείτε.

Σκεφτείτε το και ενημερώστε με.
εχω αντιπροταση.

να το παρω εγω, αλλα στα κρυφα, να μην ξερει κανεις οτι το εχω παρει.

να καθαιρεθούν απαντες απο συντονιστες, και να μην υπαρχει φανερα διαχειριστης. να μην μπαναριστει ποτε, κανενας, να κανουμε οτι γουσταρουμε, μπινελικια, διπλοπροφιλα, σπαμαρισμα, μποτ, you name it. πουταναολα.
Το τελευταίο το διάβασα ως πουτανούλα και λέω γιατί με βρίζει τούτος δω; :smt005:
Καλή η αντιπρόταση, αλλά εγώ θέλω να βάλω τον Κέρβερο (aka Πασιφάη) να κάνει πόρτα. Μη μου χαλάς το όνειρο.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 20 Απρ 2023, 17:59

Λεγεών έγραψε:
29 Μάιος 2018, 16:20
Τρίτον, μπορεί κάποιοι να μπαίνατε μέσα και να γράφατε αρλούμπες στο "τι σκέφτεσαι τώρα" ή στο "ποιο είναι το στυλ ντυσίματος σου", οπότε να μην σας ενοχλεί που χάθηκε η φωτογραφία της γάτας σας την 15η Νοεμβρίου 2012.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 20 Απρ 2023, 18:44

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:28
O I έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:06
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 11:09


θέλουμε να πάρουμε τα μέτρα μας

πως αποθηκεύονται νήματα του phorum.com.gr?
Για όποιον ενδιαφέρεται, κάτι από το παλιό εδώ https://web.archive.org/web/20120502192 ... phorum.gr/

Ο.Ι.
έχει 1-2 σελίδες το πολύ, δεν κρατάει τα νήματα
Προσωπικά, ότι είχα σχολιάσει στο παλιό, το αποθήκευα σε "πλήρη σελίδα HTML" και έχω από το 2012 μέχρι που έκλεισε, 1300τόσες σελίδες ταξινομημένες ανά θέμα ενότητας. Το έκανα επειδή μου είχαν σβήσει σχόλια που μου είχε πάρει ολόκληρη μέρα να τα συντάξω.
SpoilerShow
Κακούργε talaipwros :003:
O.I.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 20 Απρ 2023, 18:46

Ελληνικά μίνι wikileaks. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Απρ 2023, 21:34

AlienWay έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:00
sys3x έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:53
AlienWay έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:15
Bazoomba ό,τι θες να μου πεις για το πεσμένο επίπεδο που καταλογίζουν κάποιοι, πες το εδώ, να μη χαλάμε το άλλο.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει αντικειμενικά "επίπεδο" και δεν μπορεί να οριστεί εύκολα το τι είναι.

Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για καλοπιστία, για καλή πρόθεση, ή για κακή πρόθεση, αλλά το "επίπεδο" είναι μια σχετική έννοια.

Παράδειγμα: Θεωρητικά η ενότητα "εσωτερική πολιτική" παραπέμπει σε "ανεβασμένο επίπεδο" και σε "σοβαρές" συζητήσεις. Η ενότητα "φιλοσοφία" το ίδιο. Η ενότητα "θρησκειολογία" το ίδιο.

Τι "επίπεδο" μπορεί να έχει όμως το "lifestyle" ή το "περί ανέμων";

Αρα πρόκειται για μία έννοια εντελώς αφηρημένη, υποκειμενική, ασαφώς ορισμένη κλπ.

Νομίζω ότι όσοι διαμαρτύρονται για το "επίπεδο", κάτι άλλο είναι που τους φταίει στην πραγματικότητα και δεν μπορούν να το εκφράσουν σωστά.
Το μεγαλύτερο, αν όχι το μοναδικό, αντικειμενικότατα, πρόβλημά με το πχωρουμάκι μας είναι τα κομματόσκυλα και η τοξικότητα - δηλητήριο το οποίο εισάγουν στον δημόσιο διάλογο. -
Συμφωνώ αλλά νομίζω η τοξικότητα μπορεί να υπάρχει και ανεξάρτητα (μπορεί και όχι). Μπορεί να είναι αλληλένδετα αυτά τα δυο, μπορεί και να μην είναι.

Αλλά ναι, οι κομματικοί τα λένε λίγο περίεργα, αν και νομίζω ότι το θέμα ξεκινά από την επιρροή που έχει το τουίτερ.
Δεν είναι αναγκαστικά αλληλένδετα, σαφώς, αλλά όταν γίνεται εκτός κομματικού πλαισίου είναι πιο παλεύταμπλ, κατά την γνώμη μου, όταν είναι εντός και ακριβώς επειδή γίνεται κατά κανόνα συστηματικά και κυρίως άκριτα από την πλευρά των γαβ γαβ εξ ορισμού είναι απολύτως απαλεύταμπλ η φασούλα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 22 Απρ 2023, 02:16

Ασέβαστος έγραψε:
20 Απρ 2023, 17:52
Καρολίνα έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:33
Προσφέρομαι να αγοράσω το παρόν φόρουμ και να το συντηρήσω τεχνικά. Έχω δικούς μου προγραμματιστές και θα μπει και μια καλή συντονιστική ομάδα (τουτέστιν, θα ξηλωθούν όλοι και θα παραμείνουν μόνο ο κύριος Beria και ο κύριος Bazoomba). Με μισθό φυσικά, δεν είμεθα τίπουτις τζαμπατζούδες.

Θα γίνει βέβαια και το σχετικό ξεκαθάρισμα και θα πάνε τα πέρμα σύννεφο. Στην πόρτα θα μπει ως αρχισυντονίστρια η Πασιφάη, άμα δεν της αρέσει η μούρη σας, θα μένετε απ'έξω. Γι'αυτό ξεκινήστε να της γλυκομιλάτε, γιατί δεν σας βλέπω καλά.
Σε όσους μείνουν απ'έξω, θα χορηγηθούν ηρεμιστικά για το πρώτο διάστημα της προσαρμογής.

Μπορεί να ακούγεται κάπως σκληρό, αλλά θα σας εγγυηθώ ότι οι παπαρολογίες τα ανεκτίμητης αξίας γραπτά σας θα ζήσουν εις τους αιώνας των αιώνων. Αμήν και ευλογείτε.

Σκεφτείτε το και ενημερώστε με.
εχω αντιπροταση.

να το παρω εγω, αλλα στα κρυφα, να μην ξερει κανεις οτι το εχω παρει.

να καθαιρεθούν απαντες απο συντονιστες, και να μην υπαρχει φανερα διαχειριστης. να μην μπαναριστει ποτε, κανενας, να κανουμε οτι γουσταρουμε, μπινελικια, διπλοπροφιλα, σπαμαρισμα, μποτ, you name it. πουταναολα.
Να μην αλλάξει τίποτε,δηλαδή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών