Κλείσιμο phorum.gr

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37997
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Απρ 2023, 15:53

AlienWay έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:15
Bazoomba ό,τι θες να μου πεις για το πεσμένο επίπεδο που καταλογίζουν κάποιοι, πες το εδώ, να μη χαλάμε το άλλο.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει αντικειμενικά "επίπεδο" και δεν μπορεί να οριστεί εύκολα το τι είναι.

Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για καλοπιστία, για καλή πρόθεση, ή για κακή πρόθεση, αλλά το "επίπεδο" είναι μια σχετική έννοια.

Παράδειγμα: Θεωρητικά η ενότητα "εσωτερική πολιτική" παραπέμπει σε "ανεβασμένο επίπεδο" και σε "σοβαρές" συζητήσεις. Η ενότητα "φιλοσοφία" το ίδιο. Η ενότητα "θρησκειολογία" το ίδιο.

Τι "επίπεδο" μπορεί να έχει όμως το "lifestyle" ή το "περί ανέμων";

Αρα πρόκειται για μία έννοια εντελώς αφηρημένη, υποκειμενική, ασαφώς ορισμένη κλπ.

Νομίζω ότι όσοι διαμαρτύρονται για το "επίπεδο", κάτι άλλο είναι που τους φταίει στην πραγματικότητα και δεν μπορούν να το εκφράσουν σωστά.
Το μεγαλύτερο, αν όχι το μοναδικό, αντικειμενικότατα, πρόβλημά με το πχωρουμάκι μας είναι τα κομματόσκυλα και η τοξικότητα - δηλητήριο το οποίο εισάγουν στον δημόσιο διάλογο. -
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2023, 15:55

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:53
δε σε ξέρουμε επενδυτή Καρολίνα, δεν σε εμπιστευόμαστε, μερικά σαλιαρίσματα στο ΠΑΚΥ δεν αρκούν, δεν αποκαλύπτεις καν ποια-ος ήσουν στο παλιό
μπορεί να είσαι εγκάθετος-η των παλιών διαχειριστών :8)
θα μείνω στην πρόταση του Ερμή
Τον συμπαθεί πολύ τον pumpkin η Καρολίνα. Φαίνεται.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9460
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 20 Απρ 2023, 15:59

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:53
δε σε ξέρουμε επενδυτή Καρολίνα, δεν σε εμπιστευόμαστε, μερικά σαλιαρίσματα στο ΠΑΚΥ δεν αρκούν, δεν αποκαλύπτεις καν ποια-ος ήσουν στο παλιό
μπορεί να είσαι εγκάθετος-η των παλιών διαχειριστών :8)
θα μείνω στην πρόταση του Ερμή
Εαν σοβαρολογειτε επικοινωνηστε εξωφορουμικα με τον Σπυρο να προτεινετε συνδιαχειρηση. Δεν εχει νοημα να τα γραφουμε δημοσιως.
Μια ακομα ενδιαφερουσα προσθηκη θα ηταν η αυτουσια μεταφορα νηματων απο το παλιο μεσω web archive, εδω σε καμια ενοτητα που θα ονομασομε Μουσειο.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23572
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 20 Απρ 2023, 16:00

sys3x έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:53
AlienWay έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:15
Bazoomba ό,τι θες να μου πεις για το πεσμένο επίπεδο που καταλογίζουν κάποιοι, πες το εδώ, να μη χαλάμε το άλλο.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει αντικειμενικά "επίπεδο" και δεν μπορεί να οριστεί εύκολα το τι είναι.

Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για καλοπιστία, για καλή πρόθεση, ή για κακή πρόθεση, αλλά το "επίπεδο" είναι μια σχετική έννοια.

Παράδειγμα: Θεωρητικά η ενότητα "εσωτερική πολιτική" παραπέμπει σε "ανεβασμένο επίπεδο" και σε "σοβαρές" συζητήσεις. Η ενότητα "φιλοσοφία" το ίδιο. Η ενότητα "θρησκειολογία" το ίδιο.

Τι "επίπεδο" μπορεί να έχει όμως το "lifestyle" ή το "περί ανέμων";

Αρα πρόκειται για μία έννοια εντελώς αφηρημένη, υποκειμενική, ασαφώς ορισμένη κλπ.

Νομίζω ότι όσοι διαμαρτύρονται για το "επίπεδο", κάτι άλλο είναι που τους φταίει στην πραγματικότητα και δεν μπορούν να το εκφράσουν σωστά.
Το μεγαλύτερο, αν όχι το μοναδικό, αντικειμενικότατα, πρόβλημά με το πχωρουμάκι μας είναι τα κομματόσκυλα και η τοξικότητα - δηλητήριο το οποίο εισάγουν στον δημόσιο διάλογο. -
Συμφωνώ αλλά νομίζω η τοξικότητα μπορεί να υπάρχει και ανεξάρτητα (μπορεί και όχι). Μπορεί να είναι αλληλένδετα αυτά τα δυο, μπορεί και να μην είναι.

Αλλά ναι, οι κομματικοί τα λένε λίγο περίεργα, αν και νομίζω ότι το θέμα ξεκινά από την επιρροή που έχει το τουίτερ.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30872
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 16:01

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:35
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:17
Ερμής έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:06


¨Εχω ξαναπεί(Και στον Σπύρο) πως μπορώ να αναλάβω το οικονομικό κομμάτι που χρειάζεται, γνώσεις και χρόνο όμως δεν έχω για τα τεχνικά θέματα.
αυτό λέω, ιδιοκτησία/διεύθυνση και διαχείριση/τεχνική υποστήριξη να είναι διαφορετικοί ρόλοι.
Εσύ να αναλάβεις τον πρώτο ρόλο και ένας έμμισθος υπάλληλος τον δεύτερο (με οικονομική συνεισφορά και από άλλους)
Τη νομική ευθύνη ποιος θα την έχει;

Ο υπάλληλος; Ο ιδιοκτήτης; Και οι δύο; Θα υπάρχει δικηγόρος που θα τρέχει;

Πώς το φαντάζεστε;
η νομική ευθύνη μου φαίνεται μια τεράστια παραφουσκωμένη παπαροδικαιολογία που επικαλέστηκαν οι παλιοί διαχειριστές.
Κάποιος επισήμανε νομίζω στην αρχή αυτού του νήματος οτι οι διαχειριστές δεν έχουν νομική ευθύνη για κάθε τί που γράφεται σε ένα μέσο
εκτός και αν αυτή η δημοσίευση αναφερθεί οτι θίγει και αυτοί αδιαφορήσουν και δεν κατέβει
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 20 Απρ 2023, 16:02

Δηλαδή τοξικότητα βλέπετε μόνο στα κομματικά θέματα. Σε οτιδήποτε άλλο υπάρχει όμορφος διάλογος. Μπράβο παιδιά.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30872
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Απρ 2023, 16:03

Bazoomba έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:59
Μια ακομα ενδιαφερουσα προσθηκη θα ηταν η αυτουσια μεταφορα νηματων απο το παλιο μεσω web archive, εδω σε καμια ενοτητα που θα ονομασομε Μουσειο.
το web archive δεν έχει ολόκληρα νήματα, έχει 1-2 σελίδες
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25304
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 20 Απρ 2023, 16:05

Καρολίνα

Εικόνα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 20 Απρ 2023, 16:08

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:53
δε σε ξέρουμε επενδυτή Καρολίνα, δεν σε εμπιστευόμαστε, μερικά σαλιαρίσματα στο ΠΑΚΥ δεν αρκούν, επίσης μπαχαλευεις με χαζομαριτσες ολα τα νήματα,
δεν αποκαλύπτεις καν ποια-ος ήσουν στο παλιό
μπορεί να είσαι εγκάθετος-η των παλιών διαχειριστών :8)
θα μείνω στην πρόταση του Ερμή
Παιδιά, ήθελα από καιρό να σας το πω, αλλά ντρεπόμουν. :oops::oops:

Είμαι αυτός ο πως τον λένε, ο pumpkin και έχω στο συρτάρι δίπλα στο κομοδίνο μου όλα τα πμ σας. Τα διαβάζω κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ, γιατί πάσχω από αϋπνίες. Πρέπει να έχω μάτι. Λογικό, με τόσες κατάρες που μου ρίχνουν όλοι εδώ μέσα.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 20 Απρ 2023, 16:09

Beria έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:05
Καρολίνα

Εικόνα
Κύριε Μπέρια, σας είπα και χτες πόσο σας εκτιμώ, αλλά με αυτό το χιούμορ σας έχει αρχίσει να χτυπάει η καρδιά μου διαφορετικά για εσάς.
Τουτέστιν, εδώ και λίγα δευτερόλεπτα σας βλέπω πλέον με άλλο μάτι.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10350
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 20 Απρ 2023, 16:10

Ερμής έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:06
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:03
να αναλάβει ο Ερμής τη διεύθυνση που το πονάει το πχορουμ και να προσλάβει διαχειριστή που θα είναι υπόλογος
το καράβι είναι ακυβέρνητο
¨Εχω ξαναπεί(Και στον Σπύρο) πως μπορώ να αναλάβω το οικονομικό κομμάτι που χρειάζεται, γνώσεις και χρόνο όμως δεν έχω για τα τεχνικά θέματα.
:smt023
Είσαι αξιόπιστος.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2023, 16:11

dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:01
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:35
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:17


αυτό λέω, ιδιοκτησία/διεύθυνση και διαχείριση/τεχνική υποστήριξη να είναι διαφορετικοί ρόλοι.
Εσύ να αναλάβεις τον πρώτο ρόλο και ένας έμμισθος υπάλληλος τον δεύτερο (με οικονομική συνεισφορά και από άλλους)
Τη νομική ευθύνη ποιος θα την έχει;

Ο υπάλληλος; Ο ιδιοκτήτης; Και οι δύο; Θα υπάρχει δικηγόρος που θα τρέχει;

Πώς το φαντάζεστε;
η νομική ευθύνη μου φαίνεται μια τεράστια παραφουσκωμένη παπαροδικαιολογία που επικαλέστηκαν οι παλιοί διαχειριστές.
Κάποιος επισήμανε νομίζω στην αρχή αυτού του νήματος οτι οι διαχειριστές δεν έχουν νομική ευθύνη για κάθε τί που γράφεται σε ένα μέσο
εκτός και αν αυτή η δημοσίευση αναφερθεί οτι θίγει και αυτοί αδιαφορήσουν και δεν κατέβει
Μέτρα πόσοι είμαστε πράσινοι, και πόσοι είμαστε σε καθημερινή βάση μέσα. Μετά μέτρα πόσα ποστ γίνονται σε ένα 24ωρο και θυμήσου πόσες φορές έχεις πατήσει το κουμπί της αναφοράς.

Αν πιστεύεις πως με 3 άτομα, πάνω κάτω, τρέχουν όλα τα νήματα, ειδικά σε φάσεις όπως τα τρένα και οι εκλογές και πως δεν ξεφεύγει τίποτα, θα ήθελα να το δω να συμβαίνει.


ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, η νομική ευθύνη μόνο δικαιολογία δεν είναι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10350
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 20 Απρ 2023, 16:11

Bazoomba έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:59
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:53
δε σε ξέρουμε επενδυτή Καρολίνα, δεν σε εμπιστευόμαστε, μερικά σαλιαρίσματα στο ΠΑΚΥ δεν αρκούν, δεν αποκαλύπτεις καν ποια-ος ήσουν στο παλιό
μπορεί να είσαι εγκάθετος-η των παλιών διαχειριστών :8)
θα μείνω στην πρόταση του Ερμή
Εαν σοβαρολογειτε επικοινωνηστε εξωφορουμικα με τον Σπυρο να προτεινετε συνδιαχειρηση. Δεν εχει νοημα να τα γραφουμε δημοσιως.
Μια ακομα ενδιαφερουσα προσθηκη θα ηταν η αυτουφσια μεταφορα νηματων απο το παλιο μεσω web archive, εδω σε καμια ενοτητα που θα ονομασομε Μουσειο.
Το παλιό είναι παρελθόν.
Δεν χρειάζονται ξενεχωματα.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10350
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 20 Απρ 2023, 16:13

Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:11
dna replication έγραψε:
20 Απρ 2023, 16:01
Gherschaagk έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:35


Τη νομική ευθύνη ποιος θα την έχει;

Ο υπάλληλος; Ο ιδιοκτήτης; Και οι δύο; Θα υπάρχει δικηγόρος που θα τρέχει;

Πώς το φαντάζεστε;
η νομική ευθύνη μου φαίνεται μια τεράστια παραφουσκωμένη παπαροδικαιολογία που επικαλέστηκαν οι παλιοί διαχειριστές.
Κάποιος επισήμανε νομίζω στην αρχή αυτού του νήματος οτι οι διαχειριστές δεν έχουν νομική ευθύνη για κάθε τί που γράφεται σε ένα μέσο
εκτός και αν αυτή η δημοσίευση αναφερθεί οτι θίγει και αυτοί αδιαφορήσουν και δεν κατέβει
Μέτρα πόσοι είμαστε πράσινοι, και πόσοι είμαστε σε καθημερινή βάση μέσα. Μετά μέτρα πόσα ποστ γίνονται σε ένα 24ωρο και θυμήσου πόσες φορές έχεις πατήσει το κουμπί της αναφοράς.

Αν πιστεύεις πως με 3 άτομα, πάνω κάτω, τρέχουν όλα τα νήματα, ειδικά σε φάσεις όπως τα τρένα και οι εκλογές και πως δεν ξεφεύγει τίποτα, θα ήθελα να το δω να συμβαίνει.


ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, η νομική ευθύνη μόνο δικαιολογία δεν είναι.
Η αλήθεια είναι ότι λίγοι εμφανίζεστε και η άλλη αλήθεια είναι η τελευταία σου πρόταση.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15877
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 20 Απρ 2023, 16:19

Καρολίνα έγραψε:
20 Απρ 2023, 15:33
Προσφέρομαι να αγοράσω το παρόν φόρουμ και να το συντηρήσω τεχνικά. Έχω δικούς μου προγραμματιστές και θα μπει και μια καλή συντονιστική ομάδα (τουτέστιν, θα ξηλωθούν όλοι και θα παραμείνουν μόνο ο κύριος Beria και ο κύριος Bazoomba). Με μισθό φυσικά, δεν είμεθα τίπουτις τζαμπατζούδες.

Θα γίνει βέβαια και το σχετικό ξεκαθάρισμα και θα πάνε τα πέρμα σύννεφο. Στην πόρτα θα μπει ως αρχισυντονίστρια η Πασιφάη, άμα δεν της αρέσει η μούρη σας, θα μένετε απ'έξω. Γι'αυτό ξεκινήστε να της γλυκομιλάτε, γιατί δεν σας βλέπω καλά.
Σε όσους μείνουν απ'έξω, θα χορηγηθούν ηρεμιστικά για το πρώτο διάστημα της προσαρμογής.

Μπορεί να ακούγεται κάπως σκληρό, αλλά θα σας εγγυηθώ ότι οι παπαρολογίες τα ανεκτίμητης αξίας γραπτά σας θα ζήσουν εις τους αιώνας των αιώνων. Αμήν και ευλογείτε.

Σκεφτείτε το και ενημερώστε με.
Ενδιαφέρουσα η πρότασή σου Καρολίνα, δεν λέω, αναγνωρίζω τις ευγενικές σου προθέσεις,.... όμως...
Άπαξ και υλοποιηθεί (σε περίπτωση, λέμε) ελάχιστοι θα παραμείνουν και θα είναι ένα νεκρό φόρουμ με ελάχιστες μέρες ζωής να του απομένουν.
Κι αυτό γιατί στους θαμώνες του, αρέσει το χάος. Δεν θέλουν ένα "αποστειρωμένο" (δηλαδή απαλλαγμένο από βρισιές, προσβολές και περιορισμό του θυμικού τους) φόρουμ. Θα τους στερήσεις τον αυθεντικό "αυθορμητισμό", αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.. :P
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών