Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Πού θεωρείτε ότι βρίσκεται το πχόρουμ σε ποσοστά σκατοψυχιάς σε σχέση με την υπόλοιπη κοινωνία

Το πχόρουμ έχει μεγαλύτερο ποσοστό σκατόψυχων σε σχέση με την υπόλοιπη κοινωνία
15
28%
Το πχόρουμ έχει ίδιο ποσοστό σκατόψυχων με την υπόλοιπη κοινωνία
21
40%
Το πχόρουμ έχει μικρότερο ποσοστό σκατόψυχων σε σχέση με την υπόλοιπη κοινωνία
10
19%
Δεν υπάρχουν σκοτόψυχοι ούτε στο πχόρουμ ούτε στην κοινωνία
7
13%
 
Σύνολο ψήφων: 53

Γραφικός

Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 09 Ιούλ 2019, 19:49

Την τοποθέτησή σας παρακαλώ.
Εγώ ψήφισα το Α. Η ανωνυμία επιτρέπει σε χρήστες να εύχονται εθνοκαθάρσεις κι υπερβολική βία σε τελείως άγνωστους ανθρώπους. Δεν θέλω να πιστεύω ότι ένα τόσο μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που συναντάω στον δρόμο θα έπραττε παρόμοια αν δεν υπήρχε το φόβητρο της κοινωνικής κατακραυγής.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 09 Ιούλ 2019, 19:51

Ψηφισα το τελευταιο.Ειμαστε ολοι καλοψυχοι.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Witten
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 00:04
Phorum.gr user: Richard Dawkins

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Witten » 09 Ιούλ 2019, 19:58

Ψηφισα το πρωτο

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Ιούλ 2019, 20:48

Γραφικός έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:49
Την τοποθέτησή σας παρακαλώ.
Εγώ ψήφισα το Α. Η ανωνυμία επιτρέπει σε χρήστες να εύχονται εθνοκαθάρσεις κι υπερβολική βία σε τελείως άγνωστους ανθρώπους. Δεν θέλω να πιστεύω ότι ένα τόσο μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που συναντάω στον δρόμο θα έπραττε παρόμοια αν δεν υπήρχε το φόβητρο της κοινωνικής κατακραυγής.
Έχει το ίδιο ποσοστό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13942
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 09 Ιούλ 2019, 20:51

όπου σκατόψυχοι βλέπε λογικοί άνθρωποι που πιστεύουν σε έθνη και σύνορα
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Ιούλ 2019, 20:54

southern έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 20:51
όπου σκατόψυχοι βλέπε λογικοί άνθρωποι που πιστεύουν σε έθνη και σύνορα
Η σκατοψυχιά είναι ιδίωμα και δεν έχει τόσο άμεση σχέση με τις απόψεις και τις ιδέες. Έχει πολύ έμμεση. Άλλά το πρόβλημα δεν είναι οι ιδέες. η συμπεριφορά είναι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 09 Ιούλ 2019, 20:57

Γραφικός έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:49
Την τοποθέτησή σας παρακαλώ.
Εγώ ψήφισα το Α. Η ανωνυμία επιτρέπει σε χρήστες να εύχονται εθνοκαθάρσεις κι υπερβολική βία σε τελείως άγνωστους ανθρώπους. Δεν θέλω να πιστεύω ότι ένα τόσο μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που συναντάω στον δρόμο θα έπραττε παρόμοια αν δεν υπήρχε το φόβητρο της κοινωνικής κατακραυγής.
Ολοι κανουν τα πάντα οταν οι συνθηκες το επιτρεψουν - μια προχειρη ματιά στην ιστορία θα σε πεισει.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9265
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 09 Ιούλ 2019, 21:01

Σιγουρα το Α. Βεβαια απο την αλλη ενα 47% του ελληνικου λαου ψηφισε κομματα που η βαση τους(οχι ολοι βεβαια) εχει τετοιες "σκατοψυχες" αποψεις. Βεβαια εδω μεσα ειναι πλειοψηφια, στην κοινωνια ειναι πολλοι δυστυχως αλλα πλειοψηφια ευτυχως δεν ειναι.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 09 Ιούλ 2019, 21:06

Ότι σκατά έχει ο έξω κόσμος, τα ίδια είναι και μεσα εδω.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Ιούλ 2019, 21:06

Γραφικός έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:49
Την τοποθέτησή σας παρακαλώ.
Εγώ ψήφισα το Α. Η ανωνυμία επιτρέπει σε χρήστες να εύχονται εθνοκαθάρσεις κι υπερβολική βία σε τελείως άγνωστους ανθρώπους. Δεν θέλω να πιστεύω ότι ένα τόσο μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που συναντάω στον δρόμο θα έπραττε παρόμοια αν δεν υπήρχε το φόβητρο της κοινωνικής κατακραυγής.
Οι πραγματικά σκατόψυχοι άνθρωποι είναι μη μετρήσιμο ποσοστό του πληθυσμού. Αν κάποιοι εδώ μέσα δίνουν τέτοια εντύπωση ή στα υπόλοιπα μέσα του Ίντερνετ, είναι γιατί είναι ένα νέο είδος, αφύσικης επικοινωνίας που επιτρέπει στον κόσμο να λέει μεγαλύτερα λόγια. Η φυσική επικοινωνία προϋποθέτει αλληλεπίδραση. Ακούς το χρώμα της φωνής, βλέπεις κι ακούς τα συναισθήματά του, νιώθεις την παρουσία ενός ζωντανού οργανισμού, που έχει ζωή κι εμπειρίες. Τίποτα απ'' αυτά δεν υπάρχει στην ηλεκτρονική επικοινωνία. Μιλάμε στους άλλους σαν να είναι κάποιο είδος τεχνητής νοημοσύνης και όχι πραγματικοί άνθρωποι με σάρκα και οστά, με αισθήματα και προσωπικότητα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 09 Ιούλ 2019, 21:08

Natasha έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:06
Ότι σκατά έχει ο έξω κόσμος, τα ίδια είναι και μεσα εδω.
Οχι εδω μεσα εχουμε φτασει στην θεωση,στον Υπερανθρωπο του Νιτσε.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 09 Ιούλ 2019, 21:09

Arisvilla έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:01
Σιγουρα το Α. Βεβαια απο την αλλη ενα 47% του ελληνικου λαου ψηφισε κομματα που η βαση τους(οχι ολοι βεβαια) εχει τετοιες "σκατοψυχες" αποψεις. Βεβαια εδω μεσα ειναι πλειοψηφια, στην κοινωνια ειναι πολλοι δυστυχως αλλα πλειοψηφια ευτυχως δεν ειναι.
Το υπόλοιπο 53 % ειναι αγγελουδια - χωρις εξαιρέσεις - το τι ψηφισαν είναι ακλονητη απόδειξη καλοψυχιάς
Οσοι δεν ψηφισαν ομως τι είναι ; Ιδου η απορία .
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 09 Ιούλ 2019, 21:12

Αγις έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:09
Arisvilla έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:01
Σιγουρα το Α. Βεβαια απο την αλλη ενα 47% του ελληνικου λαου ψηφισε κομματα που η βαση τους(οχι ολοι βεβαια) εχει τετοιες "σκατοψυχες" αποψεις. Βεβαια εδω μεσα ειναι πλειοψηφια, στην κοινωνια ειναι πολλοι δυστυχως αλλα πλειοψηφια ευτυχως δεν ειναι.
Το υπόλοιπο 53 % ειναι αγγελουδια - χωρις εξαιρέσεις - το τι ψηφισαν είναι ακλονητη απόδειξη καλοψυχιάς
Οσοι δεν ψηφισαν ομως τι είναι ; Ιδου η απορία .
Φιλοσοφημένη τοποθέτηση
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 09 Ιούλ 2019, 21:13

hellegennes έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 21:06
Γραφικός έγραψε:
09 Ιούλ 2019, 19:49
Την τοποθέτησή σας παρακαλώ.
Εγώ ψήφισα το Α. Η ανωνυμία επιτρέπει σε χρήστες να εύχονται εθνοκαθάρσεις κι υπερβολική βία σε τελείως άγνωστους ανθρώπους. Δεν θέλω να πιστεύω ότι ένα τόσο μεγάλο ποσοστό των ανθρώπων που συναντάω στον δρόμο θα έπραττε παρόμοια αν δεν υπήρχε το φόβητρο της κοινωνικής κατακραυγής.
Οι πραγματικά σκατόψυχοι άνθρωποι είναι μη μετρήσιμο ποσοστό του πληθυσμού. Αν κάποιοι εδώ μέσα δίνουν τέτοια εντύπωση ή στα υπόλοιπα μέσα του Ίντερνετ, είναι γιατί είναι ένα νέο είδος, αφύσικης επικοινωνίας που επιτρέπει στον κόσμο να λέει μεγαλύτερα λόγια. Η φυσική επικοινωνία προϋποθέτει αλληλεπίδραση. Ακούς το χρώμα της φωνής, βλέπεις κι ακούς τα συναισθήματά του, νιώθεις την παρουσία ενός ζωντανού οργανισμού, που έχει ζωή κι εμπειρίες. Τίποτα απ'' αυτά δεν υπάρχει στην ηλεκτρονική επικοινωνία. Μιλάμε στους άλλους σαν να είναι κάποιο είδος τεχνητής νοημοσύνης και όχι πραγματικοί άνθρωποι με σάρκα και οστά, με αισθήματα και προσωπικότητα.
Νομίζεις. Υπάρχει και ένα είδος ανθρώπων που είναι οι ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΙ, όπως εγώ καλή ώρα και σας νιώθουμε απο μακριά σχεδόν όπως απο κοντά. Μην σου πω και καλυτερα. :g030:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
pal
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 25 Ιουν 2019, 17:04
Phorum.gr user: pal

Re: Σκατόψυχοι: πχόρουμ- κοινωνία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pal » 09 Ιούλ 2019, 21:16

Έβαλα ότι έχει μικρότερο ποσοστό, γιατί οι πραγματικά σκατόψυχοι άνθρωποι δεν κάθονται να συζητάνε σε φόρουμ, αλλά κάνουν πράξη την σκατοψυχιά τους. Άμα τρως τη μέρα σου να λες και να το ξεναλές τα ίδια σκατόψυχα πράγματα, κάπου η σκατοψυχιά ξεθυμαίνει. Επίσης, μιλώντας τόσα χρόνια με τον Άλλο, αρχίζεις να συνδέεσαι μαζί του, να τον καταλαβαίνεις και να τον βλέπεις σαν συνάνθρωπο. Είναι σαν γκρουπ θέραπυ το φόρουμ. Μας κάνει λίγο καλύτερους νομίζω.
Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών