Εμένα για την Κάσπερ με νοιάζει.

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

the comet the course the tail

Re: Εμένα για την Κάσπερ με νοιάζει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 23 Νοέμ 2019, 21:38

- Casper - έγραψε:
23 Νοέμ 2019, 21:15
ήθελα απλά να γράψω την θέση μου και να αποχωρήσω. Καλή συνέχεια σε όλους.
δεν χρειάζεται να παίρνεις στα σοβαρά όσα γράφονται και λέγονται εδώ. δεν είναι σοβαρός λόγος να φύγεις.
σοβαρός λόγος να φύγεις είναι απλά να φύγεις από εδώ για να κάνεις κάτι πιο δημιουργικό και αληθινό, εκτός ίντερνετ.
αλλά να ξέρεις ότι θα μας λείπεις. σε μας τα "πρεζάκια" του πχορουμ. :102:

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Εμένα για την Κάσπερ με νοιάζει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Νοέμ 2019, 21:42

Ερμής έγραψε:
23 Νοέμ 2019, 21:35
Πάνας έγραψε:
23 Νοέμ 2019, 21:29
Ερμής έγραψε:
23 Νοέμ 2019, 21:25

Σόρρυ αλλά ο μπρεηνστορμ στο συγκεκριμένο δεν ευθύνεται καθόλου. Χαλαρώστε λίγο.
Και ποιος φταίει; Όλοι βάλανε το χεράκι τους με τον έναν η άλλο τρόπο... κατά τα άλλα πρέπει να πάρω τα χάπια μου. Διαβάζετε τα ποστ από τις χρήστριες που αποχώρησαν... εγώ το έχω πει στον συντονισμό από χθες πριν γίνει όλος αυτός ο τζερτζελες...

Σε αυτόν που το είπα αν είναι εντάξει και σωστός ας βγει να το πει.
Είπα παραπάνω ποιος φταίει. Πραγματικά ειμαι περίεργος όλοι αυτοί οι ευθικτοι πως ειναι στην rl.
Έλα βρε Πανα, λες και σε αυτόν τον κόσμο όλοι γουστάρουμε όλους. Γουστάρουμε κάποιους και με αυτούς πορευόμαστε. Αλίμονο αν άλλαζα κάθε μήνα γειτονιά αν τη μια μου την έσπαγε ο περιπτεράς της γειτονιάς, Την άλλη ο φουρναρης, Την άλλη ο στοιχηματζης. Κάτι μου λέει ότι το πρόβλημα δε θα το είχαν όλοι αυτοί αν παντού έβρισκα κάποιον να με κάνει να κλειδωνομαι στο σπίτι να μπηγω τα κλαμματα και να μη με βλέπει ο ήλιος μέχρι να πάρει η τουοτα πρωτάθλημα στην f1
Η Κάσπερ και η Ναίδα έτσι θα είναι στην rl. Είμαι 1000% σίγουρος, γιαυτό με βλέπεις να κάνω τον μαλάκα τόση ώρα και να προσπαθώ να πω τι έγινε.
Για αυτές με νοιάζει και το έγραψα παραπάνω στον Κόμετ.

Οι άλλοι θα μπορούσαν να μπουν στην θέση τους. Όταν βλέπεις ότι ένας άνθρωπος είναι γνήσιος δεν τον βάζεις ίσα κι όμοια με αυτούς που βγάζουν τα κόμπλεξ τους και το ξέρεις μάλιστα.

Αλλά ο εγωισμός...

Και ποιος σου είπε ότι δεν έχω πλακωθεί με τον φούρναρη και τον μπακάλη; Στο ξαναέγραψα μέχρι και με κολλητό έχω σφαχτεί.
the end

Χόρχε ντελ Σάλτο

Re: Εμένα για την Κάσπερ με νοιάζει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χόρχε ντελ Σάλτο » 23 Νοέμ 2019, 21:43

- Casper - έγραψε:
23 Νοέμ 2019, 21:15
Λοιπόν, δεν θα ξανάγραφα και είπα να φύγω με ψηλά το κεφάλι, χωρίς δράματα και ιστορίες αλλά επειδή βλέπω πως το παρατραβάτε μερικοί και λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, θεωρώ σωστό να εξηγήσω την θέση μου και μετά να αποχωρήσω.

Ξαναδιάβασα και τις πρώτες σελίδες του νήματος για να δω τι έγινε με την Νάιδα και την Εσθήρ - δεν τα είχα δει/διαβάσει ολοκληρωμένα όταν γίνονταν - και εννοείται πως τους βρήκα χίλια δίκαια. Γενικά τον τελευταίο καιρό με ενοχλούν διάφορα στο φόρουμ γιατί παρατηρώ μπόλικο ξεκατίνιασμα και κόντρες - κυρίως από άντρες - για να το ξεκαθαρίσουμε αυτό.

Εμένα δεν με πείραξε που είδα το όνομά μου στην ψηφοφορία, ούτε αν ερχόμουν πρώτη ή τελευταία. Ξέρω πως υπάρχουν άτομα που με συμπαθούν και άτομα που με αντιπαθούν (και είναι περισσότερα). Αλίμονο. Σιγά μην αρέσουμε σε όλους. Αυτό που με πείραξε είναι πως στην πορεία μας κάνατε να φαινόμαστε σαν αντικείμενα. Σε κάποιους, λόγω αντιπάθειας όπως φαίνεται (και ας μην το παραδέχονται και ας το γυρίζουν στην...πλάκα - εδώ γελάμε) δεν τους άρεσε που έβγαινα πρώτη και άρχισαν τις "πλακίτσες" και τις ειρωνίες για το ότι έφερνα κόσμο να ψηφίζει (Κύπρια είμαι άλλωστε - και έχω δει πολλά να λέγονται εδώ μέσα για την Κύπρο - και σε σοβαρά νήματα - όχι στο περί ανέμων, αλλά αυτά τα προσπέρασα και δεν με ενοχλούσαν) ενώ αυτό δεν το είχαν πει για καμιά άλλη, και εκτός από αυτό, δεν διανοούνταν ότι μπορεί να υπάρχουν άτομα που με συμπαθούν και θα με ψήφιζαν. Αυτά οκ, να τα δεχτώ. Αυτό που δεν μπορούσα να δεχτώ είναι τα σχόλια περί σώματος και που μας γελοιοποιείτε. Εμένα βασικά.

Ναι έδωσα το δικαίωμα πριν τόσα χρόνια Άγι και μάλιστα δέχτηκα την κριτική σου και ΗΘΕΛΑ να την ακούσω γιατί ήξερα πως θα είσαι ο πιο αυστηρός κριτής. 55-56 κιλά ήμουν τότε (ύψος 164, small size). Μετά την φωτο άρχισες να με "κυνηγάς" σε όλα τα νήματα και σε ένα μάλιστα με είχες πει και χοντρή. Βρισιά δεν είναι αλλά για σένα είναι μεγάλη βρισιά και έτσι το άφησες να φανεί. Όταν έλεγα πως κάποιος μου ζήτησε να πάμε για καφέ ή γενικά τέτοια σχόλια, ερχόσουν και με έβγαζες παράλογη, πως είναι όλα ιδέα μου και ουσιαστικά ήθελες να μου πεις πως κανείς δεν πρόκειται να με κοιτάξει. Εκτέθηκα ναι, είχες το δικαίωμα της κριτικής, αλλά αυτό σημαίνει πως έχεις και το δικαίωμα να κρίνεις τι κάνω στην προσωπική μου ζωή, σε ποιούς αρέσω και πώς είμαι; Έχεις δει μήπως πώς είμαι και πώς συμπεριφέρομαι; Ακόμα και αν είμαι όοοολα όσα έχεις στο μυαλό σου, αυτό σημαίνει πως δεν θα βρεθεί άνθρωπος που θα του αρέσω επειδή τι; Επειδή είμαι χοντρή στα δικά σου μάτια; Σοβαρά; Και έρχεσαι μετά από 4 χρόνια εσύ και κάποιοι άλλοι να βγάλετε την χολή σας και να αρχίσετε τις κριτικές. Εσύ τουλάχιστον παραδέχτηκες πως όλα τα λες σοβαρά. Κάποιοι άλλοι κρύβονταν και χαζογελούσαν, ακόμα και εις βάρος ανθρώπου που έβλεπαν πως ταράχτηκε (για την Εσθήρ μιλάω). Έτσι κάνετε πλάκες εσείς; Εις βάρος άλλων; Ωραίοι άνθρωποι. Nα σας χαιρόμαστε. Και επειδή δεν έχω καμιά διάθεση να συνεχίζω να γράφω σε έναν χώρο που ζήτημα αν με εκτιμάνε 3 άτομα, και επειδή δεν γουστάρω να συνεχίζω να βλέπω ξεκατινιάσματα και χολές, ήθελα απλά να γράψω την θέση μου και να αποχωρήσω. Καλή συνέχεια σε όλους.
Δυο κουβέντες καθότι νηματοθέτης.

Έχω απαντήσει σε όλα...αλλά δεν έχω την απαίτηση κάποιος να ψάξει 1000 ποστ για να βρει τις απαντήσεις.

Η πρόθεσή μου, οι δημοσιεύσεις μου αλλά και το επίπεδο που κρατήθηκε νομίζω δεν δικαιολογούν κανένα χαμό.
Οι προσωπικές ανασφάλειες του καθενός είναι σεβαστές, αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχει προσβολή σε κάποιον, θα πρέπει ο κάποιος να ενηλικιωθεί.
Για το θέμα της Εσθήρ δεν έχω κάτι άλλο να πω ,τα έγραψα. Κανείς δεν είχε ασχοληθεί μαζί της μέχρι που άρχισε τις αναφορές και μετά τα βρισίδια.
Μοναδική παραφωνία -και το έγραψα από την πρώτη στιγμή- ήταν ένα ποστ του χρήστη Άγι με "βαθμολογία" για το σώμα σου. όχι γιατί προσωπικά-για μένα-θα το θεωρούσα προσβλητικό, αλλά γιατί καταλαβαίνω πως κάποιον άλλο θα μπορούσε να τον πειράξει. Προσωπικά το θεώρησα άκομψο και εκτός της αισθητικής μου (και της αισθητικής που ήθελα να έχει το νήμα -το έγραψα εξαρχής..δεν με ενδιαφέρει να κρεμάσουμε τσιγκέλια ουτε να κάνουμε καλλιστεία)
Του το επεσήμανα 3 φορές. Του είπα χιουμοριστικά να μπει σε καραντίνα και να απέχει του νήματος. Του έστειλα και πιεμ λέγοντάς του το ίδιο -δεν με άκουσε.

Το ότι ανέβηκαν οι ψήφοι 8 σε 1 ώρα ήταν όντως περίεργο, μου φάνηκε τέτοιο και το είπα. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω πως εσύ έχεις κάποια σχέση-πιθανόν κάποιος πολύκλωνος χρήστης να το έκανε. ίσως και όχι.
Το ότι θίγεσαι για την Κύπρο είναι προσωπική σου ευαισθησία, η οποία όμως φοβάμαι για το συγκεκριμένο φόρουμ είναι ίσως υπερβολική.

Προσωπικά, αν έκανα πλάκα για την Κύπρο, ο μόνος λόγος είναι ότι δεν ήξερα τίποτα για σένα. Συχνάζεις μάλλον στο περι ανέμων, εγώ στην πολιτική ή την ιστορία...δεν θυμόμουν καθόλου την περσόνα σου, δεν ήξερα κάτι άλλο για να σε πειράξω -όχι πως θεωρώ πως ειπώθηκε κάτι μεμπτό..
όταν η άλλη χρήστρια με έβρισε εξαιρετικά χυδαία.. δεν είδα την ίδια ευαισθησία.

τέλος πάντων, μπήκα στον κόπο να γράψω όλο αυτό γιατί είδα ότι μάλλον είσαι ένα ευαίσθητο κορίτσι και όντως φαίνεται να σε στεναχώρησε το σκηνικό. δεν αξίζει πάντως τον κόπο, αν έχεις κάποιες παρέες από εδώ να φύγεις για αυτόν τον λόγο. από εκεί και πέρα, ας βάλουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση...μια χαρά θα είσαι χωρίς φόρουμ.
καλά να περνάς. :wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χόρχε ντελ Σάλτο την 23 Νοέμ 2019, 21:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23218
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εμένα για την Κάσπερ με νοιάζει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 23 Νοέμ 2019, 21:46

Για τη Ναιδα είναι η μοναδική που θα πω, γύρνα πίσω. Μονο για αυτή όμως. Πότε δε το έπαιξε ευθικτη και κλαψιαρα.
Ούτε ο Μπρεηστορμ φταίει και φυσικά ούτε και η Γκερ.
Ωραία σφάχτηκες με τον φούρναρη και τον μπακάλη, Αυτό σε έκανε να αλλάξεις γειτονιά ή να κάτσεις στο σπίτι και να κλαις; Όχι φυσικά. Θα άλλαζες αν είχες σφαχτει με όλο σου το δήμο αλλά τότε πίστεψε με δε θα έφταιγε η πλειοψηφία.
Η μικρή μου εμπειρία στη ζωή έως τώρα μου έχει δείξει ότι όταν ακούς κάποιον να έχει σφαχτει με πολλους, δε φταίνε οι πολλοί.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12527
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Εμένα για την Κάσπερ με νοιάζει.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 23 Νοέμ 2019, 21:52

Έλα φτάνει.
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών