Άγιος Βαλεντίνος

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

- Casper -

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Φεβ 2021, 18:38

stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:21
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:13
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:12

Η μαγική λέξη-κλειδί είναι "έξω".
Συμφωνώ έξω. Δεν θα με φιλήσει έξω; ή απαγορεύεται και αυτό;
Τυπικά, απαγορεύεται οποιαδήποτε προσέγγιση κάτω του 1,5 μέτρου.

Επιπλέον, στην περίπτωση της επίσκεψης στο σπίτι, μπορεί να ενεργοποιηθεί το άρθρο περί "οργάνωσης συναθροίσεων σε ιδιωτικό χώρο". Ακραίο μεν, αλλά όχι αδύνατο.

Προφανώς και σου γράφω το "γράμμα του νόμου". Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που θα γράψει ζευγάρι που φιλήθηκε.
Αν σε καταγγείλουν, δεν είναι ακραίο. Θέλω να πω, δεν χτυπάνε οι αστυνομικοί τις πόρτες και κόβουν πρόστιμα στα κουτουρού με το έτσι θέλω. Πηγαίνουν κυρίως όταν υπάρχει καταγγελία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Φεβ 2021, 18:39

Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:35
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:34
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:31


Άρα απαγορευεται.
Τυπικά.
Οπότε χρησιμοποιώντας το γράμμα του νόμου
Πρώτον δεν απαγορεύεται η συνάθροιση 2 ατόμων σε έναν χώρο
Δευτερον δεν απαγορεύεται να ανοίξεις την πόρτα σου σε κάποιον που σου χτυπάει το κουδούνι.
Το πρώτο δεν είναι βέβαιο, καθώς μπορεί και να εμπίπτει στο άρθρο περί "οργάνωσης συναθροίσεων σε ιδιωτικό χώρο". Τυπικά, συνάθροιση είναι η συγκέντρωση ατόμων, προφανώς άνω του ενός.
Το δεύτερο δεν απαγορεύεται.
Το πρώτο από που προκύπτει ότι εμπίπτει στο άρθρο περί οργάνωσης συναθροισεων όταν είναι μόνο 2 άτομα; έχουμε κάποια ένδειξη;
Είναι ο ορισμός της συνάθροισης... :102:
Κάθε προσθήκη ατόμου που δεν ανήκει στη στέγη αυτή, αποτελεί δραστηριότητα συνάθροισης.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Φεβ 2021, 18:39

- Casper - έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:38
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:21
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:13

Συμφωνώ έξω. Δεν θα με φιλήσει έξω; ή απαγορεύεται και αυτό;
Τυπικά, απαγορεύεται οποιαδήποτε προσέγγιση κάτω του 1,5 μέτρου.

Επιπλέον, στην περίπτωση της επίσκεψης στο σπίτι, μπορεί να ενεργοποιηθεί το άρθρο περί "οργάνωσης συναθροίσεων σε ιδιωτικό χώρο". Ακραίο μεν, αλλά όχι αδύνατο.

Προφανώς και σου γράφω το "γράμμα του νόμου". Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που θα γράψει ζευγάρι που φιλήθηκε.
Αν σε καταγγείλουν, δεν είναι ακραίο. Θέλω να πω, δεν χτυπάνε οι αστυνομικοί τις πόρτες και κόβουν πρόστιμα στα κουτουρού με το έτσι θέλω. Πηγαίνουν κυρίως όταν υπάρχει καταγγελία.
Ο Χελετζές πάντως έχει ήδη το τηλέφωνο στο χέρι και την αστυνομία στην αναμονή, λέει.

- Casper -

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Φεβ 2021, 18:41

stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:39
- Casper - έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:38
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:21

Τυπικά, απαγορεύεται οποιαδήποτε προσέγγιση κάτω του 1,5 μέτρου.

Επιπλέον, στην περίπτωση της επίσκεψης στο σπίτι, μπορεί να ενεργοποιηθεί το άρθρο περί "οργάνωσης συναθροίσεων σε ιδιωτικό χώρο". Ακραίο μεν, αλλά όχι αδύνατο.

Προφανώς και σου γράφω το "γράμμα του νόμου". Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που θα γράψει ζευγάρι που φιλήθηκε.
Αν σε καταγγείλουν, δεν είναι ακραίο. Θέλω να πω, δεν χτυπάνε οι αστυνομικοί τις πόρτες και κόβουν πρόστιμα στα κουτουρού με το έτσι θέλω. Πηγαίνουν κυρίως όταν υπάρχει καταγγελία.
Ο Χελετζές πάντως έχει ήδη το τηλέφωνο στο χέρι και την αστυνομία στην αναμονή, λέει.
Γι' αυτό προσέχουμε γενικά τι λέμε στο ίντερνετ.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2021, 18:41

- Casper - έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:35


Εμένα ρωτάς βρε Νάιδα; Σου είπα τι ισχυεί εδώ. Αν ισχύει το ίδιο και εκεί (που κατά πάσα πιθανότητα θα ισχύει, βαριέμαι να ψάχνω) ρώτα τους αστυνομικούς που θα σου κόψουν πρόστιμο αν σε καταγγείλει κάποιος. Εδώ έκοβαν αρκετά ειδικά την περίοδο των γιορτών. Και στον ιδιοκτήτη και σε όλους όσους βρίσκονταν στο σπίτι. Δεν μιλάμε καν για πολλά άτομα αλλά υπήρχε περίοδος που απαγορεύονταν γενικά οι επισκέψεις, από ΟΛΟΥΣ, που εκεί αν έτρωγες καταγγελία πλήρωναν όλοι, ακόμη και αν πριν 1 ώρα έστελνες μήνυμα και βγαίνατε παρέα για σωματική άσκηση.

Σε εμάς επιτρέπονται έξω 2 άτομα για σωματική άσκηση αλλά με απόσταση 1.5 μέτρου (αν θυμάμαι καλά) μεταξύ τους και στο αυτοκίνητο με μάσκα. Οπότε εφόσον θεωρητικά θα είστε σε ασφαλή απόσταση και στο αυτοκίνητο με την μάσκα, δεν είναι λογικό να βρίσκεστε στο σπίτι που θα είστε κοντά και χωρίς μάσκες, και εννοείται όχι χωρίς λόγο (υπάρχουν λόγοι στα μηνύματα, δεν επιτρέπεται να επισκεφθείς φίλο ή συγγενή χωρίς σοβαρό λόγο - π.χ βοήθεια σε ευπαθείς ομάδες). Αν θες να τον δεις έξω θα είστε σε απόσταση και με τις μάσκες σας. Οπότε αν κάποιος πηγαίνει σε σπίτι ή δέχεται άτομο στο σπίτι του παρά τις απαγορεύσεις, εννοείται θα δεχθεί πρόστιμο.

Τώρα επειδή μειώθηκαν τα κρούσματα σε εμάς (σταδιακή χαλάρωση μέτρων) επιτρέπονται 2-4 άτομα, συγγενείς μόνο 1ου και 2ου βαθμού.
Μα λες έχουν δίκιο για εδώ με βάσει τι ισχύει εκεί. Εδώ δεν υπάρχει πρόστιμο για συνάθροιση 2 άτομων. Που σημαίνει δεν θα έτρωγα πρόστιμο εγώ ακόμα και αν ερχόταν η αστυνομία σπίτι μου και τον έβρισκε εδώ. Επίσης δεν υπάρχει απαγόρευση του να ανοίξω την πόρτα μου, εκεί μπορεί να έχετε τέτοια απαγόρευση εδώ δεν έχουμε.
Επίσης ναι αυτός θα έτρωγε πρόστιμα και για το ότι είναι έξω χωρίς αιτιολογία και για το περασμένο της ώρας. Δεν διαφωνώ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Φεβ 2021, 18:43

Για να καταλάβω Νάιδα. Το πρόβλημά σου είναι αν θα φας εσύ το πρόστιμο ή ο εκλεκτός σου;
Πραγματικά;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2021, 18:43

stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:39
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:35
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:34

Τυπικά.


Το πρώτο δεν είναι βέβαιο, καθώς μπορεί και να εμπίπτει στο άρθρο περί "οργάνωσης συναθροίσεων σε ιδιωτικό χώρο". Τυπικά, συνάθροιση είναι η συγκέντρωση ατόμων, προφανώς άνω του ενός.
Το δεύτερο δεν απαγορεύεται.
Το πρώτο από που προκύπτει ότι εμπίπτει στο άρθρο περί οργάνωσης συναθροισεων όταν είναι μόνο 2 άτομα; έχουμε κάποια ένδειξη;
Είναι ο ορισμός της συνάθροισης... :102:
Κάθε προσθήκη ατόμου που δεν ανήκει στη στέγη αυτή, αποτελεί δραστηριότητα συνάθροισης.
Οκ έχουμε κάποιο νόμο, άρθρο νόμο, 10η εντολή που να το αναφέρει ότι με το να δεχτείς ένα άτομο σπίτι σου παραβαίνεις τον νόμο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2021, 18:43

stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43
Για να καταλάβω Νάιδα. Το πρόβλημά σου είναι αν θα φας εσύ το πρόστιμο ή ο εκλεκτός σου;
Πραγματικά;
Το πρόβλημα μου είναι που λένε ότι σπάω εγώ την καραντίνα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

- Casper -

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Φεβ 2021, 18:43

Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:41
- Casper - έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:35


Εμένα ρωτάς βρε Νάιδα; Σου είπα τι ισχυεί εδώ. Αν ισχύει το ίδιο και εκεί (που κατά πάσα πιθανότητα θα ισχύει, βαριέμαι να ψάχνω) ρώτα τους αστυνομικούς που θα σου κόψουν πρόστιμο αν σε καταγγείλει κάποιος. Εδώ έκοβαν αρκετά ειδικά την περίοδο των γιορτών. Και στον ιδιοκτήτη και σε όλους όσους βρίσκονταν στο σπίτι. Δεν μιλάμε καν για πολλά άτομα αλλά υπήρχε περίοδος που απαγορεύονταν γενικά οι επισκέψεις, από ΟΛΟΥΣ, που εκεί αν έτρωγες καταγγελία πλήρωναν όλοι, ακόμη και αν πριν 1 ώρα έστελνες μήνυμα και βγαίνατε παρέα για σωματική άσκηση.

Σε εμάς επιτρέπονται έξω 2 άτομα για σωματική άσκηση αλλά με απόσταση 1.5 μέτρου (αν θυμάμαι καλά) μεταξύ τους και στο αυτοκίνητο με μάσκα. Οπότε εφόσον θεωρητικά θα είστε σε ασφαλή απόσταση και στο αυτοκίνητο με την μάσκα, δεν είναι λογικό να βρίσκεστε στο σπίτι που θα είστε κοντά και χωρίς μάσκες, και εννοείται όχι χωρίς λόγο (υπάρχουν λόγοι στα μηνύματα, δεν επιτρέπεται να επισκεφθείς φίλο ή συγγενή χωρίς σοβαρό λόγο - π.χ βοήθεια σε ευπαθείς ομάδες). Αν θες να τον δεις έξω θα είστε σε απόσταση και με τις μάσκες σας. Οπότε αν κάποιος πηγαίνει σε σπίτι ή δέχεται άτομο στο σπίτι του παρά τις απαγορεύσεις, εννοείται θα δεχθεί πρόστιμο.

Τώρα επειδή μειώθηκαν τα κρούσματα σε εμάς (σταδιακή χαλάρωση μέτρων) επιτρέπονται 2-4 άτομα, συγγενείς μόνο 1ου και 2ου βαθμού.
Μα λες έχουν δίκιο για εδώ με βάσει τι ισχύει εκεί. Εδώ δεν υπάρχει πρόστιμο για συνάθροιση 2 άτομων. Που σημαίνει δεν θα έτρωγα πρόστιμο εγώ ακόμα και αν ερχόταν η αστυνομία σπίτι μου και τον έβρισκε εδώ. Επίσης δεν υπάρχει απαγόρευση του να ανοίξω την πόρτα μου, εκεί μπορεί να έχετε τέτοια απαγόρευση εδώ δεν έχουμε.
Επίσης ναι αυτός θα έτρωγε πρόστιμα και για το ότι είναι έξω χωρίς αιτιολογία και για το περασμένο της ώρας. Δεν διαφωνώ.
Στέλνετε ακόμη μηνύματα; Επιτρέπονται γενικά οι επισκέψεις σε σπίτια;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2021, 18:53

- Casper - έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43

Στέλνετε ακόμη μηνύματα; Επιτρέπονται γενικά οι επισκέψεις σε σπίτια;
Στέλνουμε μνμτα. Οι επισκέψεις βάσει κωδικών μετακίνησης δεν επιτρέπονται. Απαγόρευση το να ανοίξεις την πόρτα σου δεν υπάρχει. Το να μαζευτούν πολλά άτομα σπίτι σου απαγορεύεται και τρως πρόστιμο. Εγώ δεν επισκέπτομαι κανέναν, δεν βάζω πάνω από ένα άτομο στο σπίτι μου, φοράω πάντα την μάσκα μου σε εξωτερικούς χώρους, ασανσέρ, αυτοκίνητο από την αρχή της πανδημίας , στέλνω πάντα αληθινό κωδικό μετακίνησης, έχω χαρτί από την δουλειά μου, δεν πάω πουθενά εκτός δουλειάς, αποφεύγω συνωστισμούς, όταν αρρώστησα πήγα έκανα το τεστ πριν πάω δουλειά, δεν βγαίνω έξω χωρίς λόγο όπως ψώνια ή απλά μια βολτα για περπάτημα. Έχω αν δω τους δικούς μου αρκετό καιρό,οσες φορές μου πρότειναν να βρεθώ κάπου με κόσμο κτλ. αρνήθηκα και και κάνω και μεγάλο αγώνα ενάντια σε όσους έλεγαν έλα μωρέ μια γριπουπα είναι, οι μάσκες δεν βοηθούν κτλ.
Αφού λοιπόν το πάτε κατά γράμμα του νόμου, πείτε μου και μένα ποιο νόμο παραβαινω εγώ και θα το αποδεχθώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naida την 15 Φεβ 2021, 18:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Φεβ 2021, 18:54

Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43
Για να καταλάβω Νάιδα. Το πρόβλημά σου είναι αν θα φας εσύ το πρόστιμο ή ο εκλεκτός σου;
Πραγματικά;
Το πρόβλημα μου είναι που λένε ότι σπάω εγώ την καραντίνα.
Ενώ εσύ απλά είσαι θύμα του φίλου σου που παραβιάζει τα μέτρα και συναθροίζεται μόνος του στο σπίτι σου; :003:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2021, 18:57

stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:54
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43
Για να καταλάβω Νάιδα. Το πρόβλημά σου είναι αν θα φας εσύ το πρόστιμο ή ο εκλεκτός σου;
Πραγματικά;
Το πρόβλημα μου είναι που λένε ότι σπάω εγώ την καραντίνα.
Ενώ εσύ απλά είσαι θύμα του φίλου σου που παραβιάζει τα μέτρα και συναθροίζεται μόνος του στο σπίτι σου; :003:
Είναι δική του ευθύνη που παραβιάζει τα μέτρα. Θα του πω εγώ τι θα κάνει; άπαπα ενήλικος είναι. Τι να είμαι; καμία αυταρχική μέδουσα που θα του κάνει κουμάντο;
Εγώ του ανοίγω γιατί φυσικά και δεν θα τον αφήσω να χτυπάει το κουδούνι και εφόσον δεν απαγορεύεται να ανοίξω, θα ανοίξω. Παραβαινω κάποιο νόμο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 15 Φεβ 2021, 18:59

Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:57
stavmanr έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:54
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2021, 18:43


Το πρόβλημα μου είναι που λένε ότι σπάω εγώ την καραντίνα.
Ενώ εσύ απλά είσαι θύμα του φίλου σου που παραβιάζει τα μέτρα και συναθροίζεται μόνος του στο σπίτι σου; :003:
Είναι δική του ευθύνη που παραβιάζει τα μέτρα. Θα του πω εγώ τι θα κάνει; άπαπα ενήλικος είναι. Τι να είμαι; καμία αυταρχική μέδουσα που θα του κάνει κουμάντο;
Εγώ του ανοίγω γιατί φυσικά και δεν θα τον αφήσω να χτυπάει το κουδούνι και εφόσον δεν απαγορεύεται να ανοίξω, θα ανοίξω. Παραβαινω κάποιο νόμο;
ναι
εργαζεσαι σε περιβαλλον που ερχεσαι σε επαφη με πολλα ατομα - η μητερα του ανηκει σε ευπαθη ομαδα
εισαι εν δυναμει δολοφονος

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29165
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Φεβ 2021, 19:00

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
14 Φεβ 2021, 17:35
Naida,

Δεν γιόρταζα ποτέ αυτή τη μέρα
η πατριαρχία μοιραία είχε διαβρώσει το μυαλό μου
να το βλέπω καταναλωτικό πανηγύρι μα καλό μου
ήρθες εσύ και μας πήγες παραπέρα
SpoilerShow
να εκτιμάμε τα μικρά και τα αυθόρμητα δώρα
να παίρνουμε τον έτσι ελαττωματικό και αποξενωμένο
και να τον κραδαίνουμε στο άρμα της συντροφικότητας δεμένο
προς ταβερνάκια στο κύμα να τρέχουμε με φόρα

Άραγες θα έρθει ποτέ εκείνη η ώρα
που δεν θα χρειάζεται το στήθος σου να ασφυκτιά μισοέξω από το μπούστο
και οι Φαλλοκράτες θα εκτιμούν τον φεμινιστικό αγώνα από γούστο
αντί να ακολουθούν τον ποδόγυρο μουδιασμένοι σαν σε Μόρα

Μα ποιος μπορεί να σταματήσει αυτή την σβούρα
της αγάπης-μίσους, τα μικροκαβγαδάκια, την φθορά και την οδύνη
αφού στο τέλος η γνώριμη ανάσα του γλυκό νανούρισμα θα έχει απομείνει
ευθύς θα κλειδώνουμε έξω τις αντιφάσεις μας, σαν ακάλεστη Πατσαβούρα

Εικόνα

Ο Βαλεντίνος είναι ξενόφερτος,
δεν είναι Έλληνας σαν τον Αβραάμ
τον Ισαάκ τον Ιακώβ τον Ιεζεκιήλ,
Μιχαήλ, Γαβριήλ, Ιησού κλπ.


Άγιος Βαλεντίνος : Ποιος ήταν ο ιερωμένος προστάτης των ερωτευμένων;

Εικόνα
https://www.tanea.gr/2021/02/14/people/ ... oteymenon/

- Casper -

Re: Άγιος Βαλεντίνος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Φεβ 2021, 19:01

https://www.euro2day.gr/amp/news/econom ... ai-sp.html

Στην Αττική, σύλληψη και 3.000 ευρώ πρόστιμο σε ιδιοκτήτη οικίας για διοργάνωση ιδιωτικής συνάθροισης και από 300 ευρώ πρόστιμο σε 6 συμμετέχοντες.

Στη Θεσσαλονίκη, σύλληψη και 3.000 ευρώ πρόστιμο σε 2 ιδιοκτήτες οικιών για διοργάνωση ιδιωτικών συναθροίσεων και από 300 ευρώ πρόστιμο σε 4 συμμετέχοντες.

Στη Στερεά Ελλάδα, σύλληψη και 3.000 ευρώ πρόστιμο σε ιδιοκτήτη οικίας για διοργάνωση ιδιωτικής συνάθροισης και από 300 ευρώ πρόστιμο σε 2 συμμετέχοντες.

Στην Κρήτη 3.000 ευρώ πρόστιμο για διοργάνωση ιδιωτικής συνάθροισης σε υπό κατασκευή κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος και από 300 ευρώ πρόστιμο σε 4 συμμετέχοντες.


3000 πρόστιμο σε ιδιοκτήτη λέει εδώ και πρόστιμο σε ΔΥΟ συμμετέχοντες. Ο ιδιοκτήτης πλήρωσε τα περισσότερα. Έχει τόση μεγάλη σημασία το να καλείς κάποιον με το να ξέρεις ότι έρχεται και να του ανοίγεις; Αν θεωρείς πως δεν είναι το ίδιο με το να δέχεσαι κάποιον που παρανομεί στο σπίτι σου εν μέσω πανδημίας. Δεν θα ελέγξεις την δική του συμπεριφορά και παρανομία αλλά την δική σου. Σαν ενήλικας μπορείς να πεις όχι και να μην ανοίξεις. Από' κει και πέρα κάνεις ό,τι καταλαβαίνεις.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών