Σπαμ

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Pedro
Δημοσιεύσεις: 3599
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 00:17
Phorum.gr user: Pedro
Τοποθεσία: Dachau

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pedro » 31 Μαρ 2020, 15:11

Αγις έγραψε:
31 Μαρ 2020, 14:23
Πασταφλωριανικοι διαβαζα

Τι ειναι παλι αυτοι ;


Ακου προσεκτικα τους στιχους και θα σε οδηγησει στην αληθεια.. :wink
Golden Age έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:42
NKVD_SMERSH έγραψε:
28 Νοέμ 2019, 16:41


Εξωκοινοβουλευτικέ ακροδεξιέ στηρίζεις Μάρτυρες του Ιαχωβά;
Εγώ απλά αγωνίζομαι για τη δημοκρατία.

Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 31 Μαρ 2020, 15:11

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:06

Σέβομαι την αίσθησή σου αλλά δεν συμμερίζομαι επ’ ουδενί τα περί «παιδικής ματιάς» κλπ. Επίσης δεν συμμερίζομαι ότι η όλη λογόρροια της Bluerose όχι μόνο «δεν είναι επιθετική» αλλά και εκπέμπει, σκανδαλιστική μάλιστα, «ηρεμία».

Μόνο υποκειμενικά μπορώ να μιλήσω, οπότε αυτό που προσλαμβάνω εγώ (το τελευταίο διάστημα δε που έχει επιταθεί το φαινόμενο) είναι ανήκουστη ιδεοληπτική λογόρροια, αγκυρωμένη σε θρησκοληπτικό υπέδαφος. Η «καλώς» εννοούμενη παιδική ματιά στα πράγματα μού φαίνεται πρόδηλο ότι είναι κάτι άλλως άλλο από το θρησκοληπτικά γυαλιά που έχει φορέσει και αντικρίζει την πραγματικότητα. Δικαίωμά της, ασφαλώς, και ουδείς ψόγος, εάν έμενε το πράγμα στους κύκλους της και στο οικείο της περιβάλλον.

Από αυτό μέχρι του να εγκατασπείρει σχεδόν σε κάθε νήμα την εν λόγω υποκατηχητικής τάξεως λογόρροια, ενδεικνύει ότι δεν σέβεται τους συνομιλητές της και βέβαια τεκμαίρεται όντως «επιθετική» από πιο πολύπλοκη, κρίσιμη και προσβλητική άποψη. Και άντε το έκανε μια φορά: πήρε βόλτα όλα τα νήματα και δώστου Παϊσιο και ξηρά τροφή κλπ κλπ. Μα και δεύτερο γύρο, μα και τρίτο;;; Δόξα τω Θεώ, υπάρχει η κατάλληλη θεματική να βγάλει το μεράκι της, ας οδεύσει εκεί.Αν θέλει πάλι να συμμετέχει στα λοιπά νήματα, ασφαλώς και δικαιούται -αρκεί να σέβεται το εκάστοτε "κανονιστικό" πλαίσιο και να συμβάλει επί της εκάστοτε θεματικής κατά δύναμιν.

Τέλος, για την «εκπεμπόμενη ηρεμία» που πιθανολογείς, τι να πω; The rest is silence, που λέει κι ο Αμλέτος...
:bravo::goodpost::+1:
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 31 Μαρ 2020, 15:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:05
Με λίγα λόγια, αλλού διακρίνω την υστερία, όχι στην blue.
:lol:
Γατουλινι μου νομιζω οτι η Μπλου εχει ξεφυγει λιγακι απο το συνηθισμενο, φυσικα και ειναι ευγενικη και και και, αλλα νομιζω οτι ξεπερασει το οριο του φυσιολογικου....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 31 Μαρ 2020, 15:13

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:05
To ότι υπάρχουν παραθρησκευτικά κυκλώματα, είναι δεδομένο. Το ότι υπάρχουν "ιερείς" και ιερείς, επίσης. Η δική μου αίσθηση πάντως είναι, ότι η blue εκπέμπει μια σχεδόν παιδική* ματιά για τα πράγματα, που εμένα τουλάχιστον με συγκινεί. Δεν ξέρω τι σκέφτεται, δεν ξέρω τι την έκανε να σκέφτεται έτσι και δεν ψάχνω να το βρω με τη δική μου λογική. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτό που εκπέμπει δεν είναι επιθετικό και υποθέτω ότι αυτό που εκνευρίζει τους υπόλοιπους είναι αυτή ακριβώς η ηρεμία.
Με λίγα λόγια, αλλού διακρίνω την υστερία, όχι στην blue.
*Το γράφω με την απολύτως θετική έννοια.
Σέβομαι την αίσθησή σου αλλά δεν συμμερίζομαι επ’ ουδενί τα περί «παιδικής ματιάς» κλπ. Επίσης δεν συμμερίζομαι ότι η όλη λογόρροια της Bluerose όχι μόνο «δεν είναι επιθετική» αλλά και εκπέμπει, σκανδαλιστική μάλιστα, «ηρεμία».

Μόνο υποκειμενικά μπορώ να μιλήσω, οπότε αυτό που προσλαμβάνω εγώ (το τελευταίο διάστημα δε που έχει επιταθεί το φαινόμενο) είναι ανήκουστη ιδεοληπτική λογόρροια, αγκυρωμένη σε θρησκοληπτικό υπέδαφος. Η «καλώς» εννοούμενη παιδική ματιά στα πράγματα μού φαίνεται πρόδηλο ότι είναι κάτι άλλως άλλο από το θρησκοληπτικά γυαλιά που έχει φορέσει και αντικρίζει την πραγματικότητα. Δικαίωμά της, ασφαλώς, και ουδείς ψόγος, εάν έμενε το πράγμα στους κύκλους της και στο οικείο της περιβάλλον.

Από αυτό μέχρι του να εγκατασπείρει σχεδόν σε κάθε νήμα την εν λόγω υποκατηχητικής τάξεως λογόρροια, ενδεικνύει ότι δεν σέβεται τους συνομιλητές της και βέβαια τεκμαίρεται όντως «επιθετική» από πιο πολύπλοκη, κρίσιμη και προσβλητική άποψη. Και άντε το έκανε μια φορά: πήρε βόλτα όλα τα νήματα και δώστου Παϊσιο και ξηρά τροφή κλπ κλπ. Μα και δεύτερο γύρο, μα και τρίτο;;; Δόξα τω Θεώ, υπάρχει η κατάλληλη θεματική να βγάλει το μεράκι της, ας οδεύσει εκεί.Αν θέλει πάλι να συμμετέχει στα λοιπά νήματα, ασφαλώς και δικαιούται -αρκεί να σέβεται το εκάστοτε "κανονιστικό" πλαίσιο και να συμβάλει επί της εκάστοτε θεματικής κατά δύναμιν.

Τέλος, για την «εκπεμπόμενη ηρεμία» που πιθανολογείς, τι να πω; The rest is silence, που λέει κι ο Αμλέτος...

Ήθελα να σας πω για αυτό όλο τώρα που περνάμε ότι ερχόταν
Δεν ήξερε κανείς επ ακριβώς χρόνο αλλά πλησιαζε
Όταν πριν ενάμισι χρόνο ένα; Θυμάμαι τότε που έκλεισε το άλλο φόρουμ,απαγορεύτηκε σ άτομο μου να πάει εξωτερικο που πάντα με το καλό να πας με το καλό ναρθει έλεγε ο Γεροντας
Δε λέει, μόνο κάτι λίγα
Αλλά καταλάβαμε ότι θα άρχιζε κατι


Τέλος 21 σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε
Αλλά αν δε γίνει, θα φανεί συνομοσιολογικο. Χρόνο δε γνωρίζει κανείς

Και τα σούπερ κλειστά τα έβλεπε και τα έλεγε


Κύριε ελεησον θέλει πολυ

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 31 Μαρ 2020, 15:23

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:05
To ότι υπάρχουν παραθρησκευτικά κυκλώματα, είναι δεδομένο. Το ότι υπάρχουν "ιερείς" και ιερείς, επίσης. Η δική μου αίσθηση πάντως είναι, ότι η blue εκπέμπει μια σχεδόν παιδική* ματιά για τα πράγματα, που εμένα τουλάχιστον με συγκινεί. Δεν ξέρω τι σκέφτεται, δεν ξέρω τι την έκανε να σκέφτεται έτσι και δεν ψάχνω να το βρω με τη δική μου λογική. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτό που εκπέμπει δεν είναι επιθετικό και υποθέτω ότι αυτό που εκνευρίζει τους υπόλοιπους είναι αυτή ακριβώς η ηρεμία.
Με λίγα λόγια, αλλού διακρίνω την υστερία, όχι στην blue.
*Το γράφω με την απολύτως θετική έννοια.
Σέβομαι την αίσθησή σου αλλά δεν συμμερίζομαι επ’ ουδενί τα περί «παιδικής ματιάς» κλπ. Επίσης δεν συμμερίζομαι ότι η όλη λογόρροια της Bluerose όχι μόνο «δεν είναι επιθετική» αλλά και εκπέμπει, σκανδαλιστική μάλιστα, «ηρεμία».

Μόνο υποκειμενικά μπορώ να μιλήσω, οπότε αυτό που προσλαμβάνω εγώ (το τελευταίο διάστημα δε που έχει επιταθεί το φαινόμενο) είναι ανήκουστη ιδεοληπτική λογόρροια, αγκυρωμένη σε θρησκοληπτικό υπέδαφος. Η «καλώς» εννοούμενη παιδική ματιά στα πράγματα μού φαίνεται πρόδηλο ότι είναι κάτι άλλως άλλο από το θρησκοληπτικά γυαλιά που έχει φορέσει και αντικρίζει την πραγματικότητα. Δικαίωμά της, ασφαλώς, και ουδείς ψόγος, εάν έμενε το πράγμα στους κύκλους της και στο οικείο της περιβάλλον.

Από αυτό μέχρι του να εγκατασπείρει σχεδόν σε κάθε νήμα την εν λόγω υποκατηχητικής τάξεως λογόρροια, ενδεικνύει ότι δεν σέβεται τους συνομιλητές της και βέβαια τεκμαίρεται όντως «επιθετική» από πιο πολύπλοκη, κρίσιμη και προσβλητική άποψη. Και άντε το έκανε μια φορά: πήρε βόλτα όλα τα νήματα και δώστου Παϊσιο και ξηρά τροφή κλπ κλπ. Μα και δεύτερο γύρο, μα και τρίτο;;; Δόξα τω Θεώ, υπάρχει η κατάλληλη θεματική να βγάλει το μεράκι της, ας οδεύσει εκεί.Αν θέλει πάλι να συμμετέχει στα λοιπά νήματα, ασφαλώς και δικαιούται -αρκεί να σέβεται το εκάστοτε "κανονιστικό" πλαίσιο και να συμβάλει επί της εκάστοτε θεματικής κατά δύναμιν.

Τέλος, για την «εκπεμπόμενη ηρεμία» που πιθανολογείς, τι να πω; The rest is silence, που λέει κι ο Αμλέτος...
Όλες της οι πράξεις απορρέουν απο μια "εσωτερική ανάγκη" προστασίας των υπολοίπων, ετσι το αντιλαμβάνεται και ως ετσι πράττει.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 31 Μαρ 2020, 15:27

Pedro έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:11
Αγις έγραψε:
31 Μαρ 2020, 14:23
Πασταφλωριανικοι διαβαζα

Τι ειναι παλι αυτοι ;


Ακου προσεκτικα τους στιχους και θα σε οδηγησει στην αληθεια.. :wink
Αυτό είναι Ρασταφαριανοί
Αυτοί που πιστεύουν στον Ρας Ταφάρι, Αυτοκράτορα των Αυτοκρατόρων Χαϊλέ Σελασιέ Α'

Ο τύπος είπε Πασταφαριανοί, οπαδοί του Υπερτάτου Όντος Πασταφάρι
Εικόνα

και ο Επίσκοπος του Πασταφαριανισμού:
Εικόνα
αλλοτονααλλοταλλο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68605
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Μαρ 2020, 15:33

Nostalgia έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:05
Με λίγα λόγια, αλλού διακρίνω την υστερία, όχι στην blue.
:lol:
Γατουλινι μου νομιζω οτι η Μπλου εχει ξεφυγει λιγακι απο το συνηθισμενο, φυσικα και ειναι ευγενικη και και και, αλλα νομιζω οτι ξεπερασει το οριο του φυσιολογικου....
Στο ότι η καθημερινή βροχή ή ψιχάλα ανεκτής ανοησίας στο πχόρουμ εκλαμβάνεται πλέον ως ένα συνηθισμένο φαινόμενο, δεν θα διαφωνήσω.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας "μυρίζεται" διαφορετικά τους ανθρώπους. Το ότι μια μυρωδιά που για κάποιους είναι ελκυστική σε κάποιους άλλους εκπέμπει κάτι αρρωστημένο, είναι άλλο θέμα.
Τελικώς, αυτό είναι το ενδιαφέρον με τους ανθρώπους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 31 Μαρ 2020, 15:34

Beria έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:27
Pedro έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:11
Αγις έγραψε:
31 Μαρ 2020, 14:23
Πασταφλωριανικοι διαβαζα

Τι ειναι παλι αυτοι ;


Ακου προσεκτικα τους στιχους και θα σε οδηγησει στην αληθεια.. :wink
Αυτό είναι Ρασταφαριανοί
Αυτοί που πιστεύουν στον Ρας Ταφάρι, Αυτοκράτορα των Αυτοκρατόρων Χαϊλέ Σελασιέ Α'

Ο τύπος είπε Πασταφαριανοί, οπαδοί του Υπερτάτου Όντος Πασταφάρι
Εικόνα

και ο Επίσκοπος του Πασταφαριανισμού:
Εικόνα
αλλοτονααλλοταλλο
:smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 31 Μαρ 2020, 16:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:33
Nostalgia έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:12


:lol:
Γατουλινι μου νομιζω οτι η Μπλου εχει ξεφυγει λιγακι απο το συνηθισμενο, φυσικα και ειναι ευγενικη και και και, αλλα νομιζω οτι ξεπερασει το οριο του φυσιολογικου....
Στο ότι η καθημερινή βροχή ή ψιχάλα ανεκτής ανοησίας στο πχόρουμ εκλαμβάνεται πλέον ως ένα συνηθισμένο φαινόμενο, δεν θα διαφωνήσω.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας "μυρίζεται" διαφορετικά τους ανθρώπους. Το ότι μια μυρωδιά που για κάποιους είναι ελκυστική σε κάποιους άλλους εκπέμπει κάτι αρρωστημένο, είναι άλλο θέμα.
Τελικώς, αυτό είναι το ενδιαφέρον με τους ανθρώπους.
Γαλη μου εχω μια θεια 95 ετων, οσο βαστουσαν τα ποδια της πηγαινε σε ολες τις λειτουργιες, την πειραζαμε οτι ειχε τα κλειδια της εκκλησιας κλπ, οποτε την μεταφερω σπιτι της απο τον πατερα μου με σταυρωνει καθως φευγω απο το αυτοκινητο, οποτε μιλαμε στο τηλεφωνο μας δινει ευχες κλπ κλπ, τετοιο κολλημα να μην μπορει να πει οτιδηποτε αλλο περαν των ευχων/προσευχων και Αγιων Πατερων δεν ειχε. Δυο φιλοι μου (ο ενας παλιοημερολογιτης) που πανε συχνα πυκνα στον Αγιο ορος και βοηθουν καποιους ασκητες εκει με δουλειες, απο ηλεκτρολογικα μεχρι οτι μπορουν να κανουν, τετοιο κολλημα δεν εχουν, μπορουν να συζητησουν και αλλα θεματα. Ενας κουμπαρος μου επισης παλιοημερολογιτης με νηστειες/λειτουργιες κλπ τετοιο κολλημα να μην μπορει να πει οτιδηποτε διαφορετικο περαν του γνωστου, προσευχη εξομολογηση το μελλουμενο ερχεται, δεν εχει.

Για να καταλαβεις οταν την προηγουμενη Παρασκευη εγινε η αγρυπνια στο Αγιο Ορος για τον κορωνοιο με πηρε τηλεφωνο ο ενας, οτι η Παναγια εμφανιστηκε σε ενα γεροντα του Ορους και εδωσε εντολη οι Χριστιανοι να κρεμσουν εναν σταυρο στην εξωπορτα τους κι αν δεν εχουν τροπο να κρεμασουν σταυρο, ας κανουν το σταυρο με λαδακι. Δηλαδη σου μιλαω για βαθεια θρησκευομενα ατομα, οχι σαν εμενα και εσενα, ομως και παλι αυτο το κολλημα της Μπλου δεν το εχουν. Η κοπελα εχει πεσει σε λουπα και επαναλαμβανει το ιδιο, οχι απο κακια φυσικα, αλλα φυσιολογικο δεν ειναι πως να το κανουμε. Εδω εφθασε στο σημειο να πει οτι οταν ερθει το μελλουμενο θα δεχτει διωγμο και θα αραιωσει. Σου φαινεται φυσιολογικο λοιπον αυτο; Εγω δυστυχως πιστευω οτι ο Αγις εχει δικιο, προκειται περι εκμεταλλευσης, οποτε σαν καλο παιδι που ειμαι της ειπα αυτα που επρεπε να της πω και μαλιστα με παραβολες απο το Ευαγγελιο. Ας κανει οτι θελει, εγω το χρεος μου το εκανα.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 31 Μαρ 2020, 16:39

Αγις έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:43
Ασέβαστος έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:40
Custom_F έγραψε:
31 Μαρ 2020, 13:23
Αυτό που λένε θα το ξέρεις.
Είναι στον κόσμο του!
Ο ίδιος περνάει καλά.
Γιατι να μη θέλω να περνάω καλά;
Να ελπίζω κ να περιμένω κάποιος να με σώσει. Κ γω απλώς να προσεύχομαι κ να νηστεύω γιαυτό. Που στο κάτω κάτω κ αυτά καλό κάνουν αν τα κάνεις όπως πρέπει.
περναει καλα καποιος που περιμενει απο στιγμη σε στιγμη το τελος του κοσμου, ενω του εχουν απαγορεψει καθε ανθρωπινη ευχαριστηση;
Ετσι + πιθανη εκμετάλλευση .
Ναι, υπάρχουν και οι εκμεταλευτες, και που δεν υπάρχει εκμεταλευση άλλωστε; ; αλλά όχι και κόσμος αυτό το μπούγιο στο χρήμα που ζουμε. Αυτός ο κόσμος ο μικρός ο Μέγας λέει ο ποιητής για να διαλέξουμε τι θέλουμε.

bluerose
Δημοσιεύσεις: 9426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:08

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bluerose » 31 Μαρ 2020, 16:43

Nostalgia έγραψε:
31 Μαρ 2020, 16:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:33
Nostalgia έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:12


Γατουλινι μου νομιζω οτι η Μπλου εχει ξεφυγει λιγακι απο το συνηθισμενο, φυσικα και ειναι ευγενικη και και και, αλλα νομιζω οτι ξεπερασει το οριο του φυσιολογικου....
Στο ότι η καθημερινή βροχή ή ψιχάλα ανεκτής ανοησίας στο πχόρουμ εκλαμβάνεται πλέον ως ένα συνηθισμένο φαινόμενο, δεν θα διαφωνήσω.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας "μυρίζεται" διαφορετικά τους ανθρώπους. Το ότι μια μυρωδιά που για κάποιους είναι ελκυστική σε κάποιους άλλους εκπέμπει κάτι αρρωστημένο, είναι άλλο θέμα.
Τελικώς, αυτό είναι το ενδιαφέρον με τους ανθρώπους.


Εδω εφθασε στο σημειο να πει οτι οταν ερθει το μελλουμενο θα δεχτει διωγμο και θα αραιωσει. Σου φαινεται φυσιολογικο λοιπον αυτο; Εγω δυστυχως πιστευω οτι ο Αγις εχει δικιο, προκειται περι εκμεταλλευσης, οποτε σαν καλο παιδι που ειμαι της ειπα αυτα που επρεπε να της πω και μαλιστα με παραβολες απο το Ευαγγελιο. Ας κανει οτι θελει, εγω το χρεος μου το εκανα.
Ποτέ έγραψα ότι οταν έρθει το μελλούμενα θα δεχθώ διωγμό
Τωρα να μου το δείξεις!
Ο Χριστός κι η Παναγιά!


Είπα ότι σιγά σιγά θα αραιωνω θα γράφω λίγο

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 31 Μαρ 2020, 16:48

Juno έγραψε:
31 Μαρ 2020, 11:47
Cavaliere έγραψε:
31 Μαρ 2020, 00:11
Ρε παιδιά, σας έφταιξε η γυναίκα που γράφει για την Πίστη της χωρίς να βρίσει ή να κατηγορήσει κανέναν; Εδώ μόλις γράψεις κάτι, σε προσβάλλουν προσωπικά. Τολμούν άνθρωποι που εκφράζουν συστηματικά μισανθρωπικές και φασιστικές όσο και ρατσιστικές απόψεις να στηλιτεύουν την χρήστρια; Η γυναίκα εκφράζεται όπως ξέρει και φρονεί, και δεν είναι κακίστρω. Ας ηρεμήσουμε, φιλικά, σε όλους, και ο Ηράκλειτος είναι καλό παιδί, ξέρει.
Τολμά να μιλά αυτός που κάνει τέτοιες επιθέσεις (βλέπε spoiler) που αν τολμούσε να τις κάνει στην πραγματική ζωή, πρόσωπο με πρόσωπο, ακόμα θα πλήρωνε δικαστήρια και θα προσπαθούσε να εξηγήσει στο αφεντικό του τι είναι αυτά που γράφει η επιστολή που έλαβε; (το αφεντικό του) (στο εξωτερικό δίνουν σημασία στη διαχείριση θυμού).
Και εξακολουθεί να πουλάει μούρη επειδή έμεινε ατιμώρητος;

Όποιος ξεχνά ποιος είναι ο Cavaliere να βλέπει το spoiler (edit: την πρώτη σειρά, τα υπόλοιπα τα είπε ο alamo), για να το θυμάται.
Άσε μας, ρε μπάρμπα, απογευματιάτικα. Πάνε κατούρα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 31 Μαρ 2020, 16:55

bluerose έγραψε:
31 Μαρ 2020, 16:43
Nostalgia έγραψε:
31 Μαρ 2020, 16:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:33


Στο ότι η καθημερινή βροχή ή ψιχάλα ανεκτής ανοησίας στο πχόρουμ εκλαμβάνεται πλέον ως ένα συνηθισμένο φαινόμενο, δεν θα διαφωνήσω.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας "μυρίζεται" διαφορετικά τους ανθρώπους. Το ότι μια μυρωδιά που για κάποιους είναι ελκυστική σε κάποιους άλλους εκπέμπει κάτι αρρωστημένο, είναι άλλο θέμα.
Τελικώς, αυτό είναι το ενδιαφέρον με τους ανθρώπους.


Εδω εφθασε στο σημειο να πει οτι οταν ερθει το μελλουμενο θα δεχτει διωγμο και θα αραιωσει. Σου φαινεται φυσιολογικο λοιπον αυτο; Εγω δυστυχως πιστευω οτι ο Αγις εχει δικιο, προκειται περι εκμεταλλευσης, οποτε σαν καλο παιδι που ειμαι της ειπα αυτα που επρεπε να της πω και μαλιστα με παραβολες απο το Ευαγγελιο. Ας κανει οτι θελει, εγω το χρεος μου το εκανα.
Ποτέ έγραψα ότι οταν έρθει το μελλούμενα θα δεχθώ διωγμό
Τωρα να μου το δείξεις!
Ο Χριστός κι η Παναγιά!


Είπα ότι σιγά σιγά θα αραιωνω θα γράφω λίγο
bluerose έγραψε:
31 Μαρ 2020, 14:06

Καλά με είπε...λιγότερο να γράφεις όταν αρχίσουν τα γεγονότα


Οτι τελος παντων εννοουσες με αυτο. Παντως το θεμα ειναι απο αυτα που καταλαβαινω οτι και να γραψεις εδω μεσα παιρνεις το ΟΚ απο τον πνευματικο σου. Λαθος;
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2150
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 31 Μαρ 2020, 17:01

bluerose έγραψε:
31 Μαρ 2020, 15:13
Κύριε ελεησον θέλει πολυ
Δεν γνωρίζω τις προσλαμβάνουσες παραστάσεις σου και το επίπεδο γραμματισμού σου.
Θα σου πρότεινα πάντως να διάβαζες 3 βιβλία (αν είναι ερήμην του πνευματικού σου ακόμη καλύτερα!):
Στέλιου Ράμφου:
1)Πελεκάνοι Ερημικοί
2)Το μυστικό του Ιησού
3)Το αδιανόητο τίποτα
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11638
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Σπαμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 31 Μαρ 2020, 17:05

Cavaliere έγραψε:
31 Μαρ 2020, 16:48
Juno έγραψε:
31 Μαρ 2020, 11:47
Cavaliere έγραψε:
31 Μαρ 2020, 00:11
Ρε παιδιά, σας έφταιξε η γυναίκα που γράφει για την Πίστη της χωρίς να βρίσει ή να κατηγορήσει κανέναν; Εδώ μόλις γράψεις κάτι, σε προσβάλλουν προσωπικά. Τολμούν άνθρωποι που εκφράζουν συστηματικά μισανθρωπικές και φασιστικές όσο και ρατσιστικές απόψεις να στηλιτεύουν την χρήστρια; Η γυναίκα εκφράζεται όπως ξέρει και φρονεί, και δεν είναι κακίστρω. Ας ηρεμήσουμε, φιλικά, σε όλους, και ο Ηράκλειτος είναι καλό παιδί, ξέρει.
Τολμά να μιλά αυτός που κάνει τέτοιες επιθέσεις (βλέπε spoiler) που αν τολμούσε να τις κάνει στην πραγματική ζωή, πρόσωπο με πρόσωπο, ακόμα θα πλήρωνε δικαστήρια και θα προσπαθούσε να εξηγήσει στο αφεντικό του τι είναι αυτά που γράφει η επιστολή που έλαβε; (το αφεντικό του) (στο εξωτερικό δίνουν σημασία στη διαχείριση θυμού).
Και εξακολουθεί να πουλάει μούρη επειδή έμεινε ατιμώρητος;

Όποιος ξεχνά ποιος είναι ο Cavaliere να βλέπει το spoiler (edit: την πρώτη σειρά, τα υπόλοιπα τα είπε ο alamo), για να το θυμάται.
Άσε μας, ρε μπάρμπα, απογευματιάτικα. Πάνε κατούρα.
Γυναίκα δεν εΕίναι η Juno;
Πότε έγινε μπάρμπας :o

Απάντηση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών