Εδώ ξενυχτάμε

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Ιουν 2020, 01:02

Επειδή παρατηρώ ότι προς το ξημέρωμα δεν πολυκινείται το φόρουμ και επειδή μπορεί κάποιοι από εμάς να εργάζονται νύχτα ή να έχουν αυπνίες κλπ, είπα να ανοίξω ένα νήμα, ώστε να συγκεντρωνόμαστε σε αυτό και να τα λέμε.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 27 Ιουν 2020, 01:03

Aη σαμον Northern Spirit!!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Ιουν 2020, 01:23

Μία από τις καλύτερες νυχτερινές στιγμές στη δουλειά, ήταν όταν χάζευα εν μέσω καραντίνας το πχώρουμ. Εκεί ήταν ένα νήμα που κάποιος, αν δεν κάνω λάθος ο Cavaliere - αναρτούσε φωνητικά μηνύματα νοσταλγίας και κρασοκατάνυξης
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Ιουν 2020, 01:43

Είχα νιώσει κεραυνοβολημένος από έρωτα στην ηλικία των 12 ετών. Το συναίσθημα ήταν πρωτόγνωρο για μένα. Ηταν για ένα κορίτσι που ήταν κόρη μιας φίλης της μάνας μου. Την είχα γνωρίσει στο μέρος των διακοπών. Αυτή ήταν ένα χρόνο μεγαλύτερη από μένα και είχε 2 μικρότερες αδερφές. Η μία στην ηλικία μου και η άλλη ακόμη πιο μικρή.

Παραθέριζαν εκεί κάθε χρόνο, όπως κι εμείς.

Στα 17 μου έτη, μου την είχε πέσει η συνομήλικη αδερφή της. Ήταν εξίσου όμορφη, αλλά λίγο spooky. Εγώ ενέδωσα (ολοκληρώσαμε κιόλας) αλλά με σιγόκαιγε ο άσβεστος έρωτας για την μεγαλύτερη αδερφή της.

Κάποια στιγμή η συνομήλικη δεν ήθελε να έρθει στη θάλασσα γιατί αδιαθέτησε και πήγα εγώ με τη μεγάλη. Καθώς τα κύματα μας ρίχναν στη στεριά, πέφταμε ο ένας πάνω στον άλλο και περνούσαμε καλά. Μέχρι που δεν κρατήθηκα: Την φίλησα.

Και τότε ήταν που έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και διαπίστωσα ότι επί πολύ ώρα, μας παρακολουθούσε η δικιά μου, η συνομήλικη.

Συντετριμένος πήγα να της ζητήσω συγνώμη, αλλά αυτή είχε εξαφανιστεί. Είχε γίνει άφαντη. Είχε νυχτώσει και την έψαχναν οι γονείς της. Οι τύψεις μέσα μου γιγαντώνονταν. Εκανα μια ομάδα φίλων και οργανώσαμε ολόκληρη επιχείρηση για να την εντοπίσουμε.

Ψάξαμε σε ακτίνα αρκετών χιλιομέτρων, αλλά ήταν άφαντη η εν λόγω.

Μέχρι που τελικά, κατα τις 4 τα ξημερώματα, επέστρεψε μόνη της. Της είπα ότι μας κοψοχόλιασε. Αυτή απάντησε "Την ώρα που περνούσατε κοντά στις γραμμές του τρένου, εγώ ήμουν κρυμμένη πίσω από έναν θάμνο και σας παρακολουθούσα. Χιχιχιχι (σατανικό γέλιο)".

Για το παράπτωμά μου δεν μου είπε τίποτα, μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Συνεχίσαμε να κάνουμε σεξ στη σκηνή μου και ήμασταν συνέχεια μαζί. Με την αδερφή της, δεν γνωρίζω αν το συζήτησαν.

Τότε ήταν που την αγάπησα πραγματικά.

Βέβαια στο τέλος των διακοπών χώρισαν οι δρόμοι μας. Σήμερα είναι και οι δυο καλλιτέχνιδες.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Ιουν 2020, 02:10

Οταν ήμουν πιο μικρός, κατοικούσα σε μια κωμόπολη. Εξω από την αυλή του σπιτιού μου, υπήρχε κάτι σαν χαβούζα, όπου τα φορτηγά αδειάζανε ληγμένα φάρμακα. Ημουν περίπου 7 χρονών.

Μια φορά καθώς βγήκα από την αυλή, είδα έναν συνομήλικό μου να λιώνει με γουδί ένα υπόθετο και να το αδειάζει σε ένα ποτήρι.

"Τι κάνεις;", τον ρώτησα.

"Φάρμακο", μου απάντησε.

Πλέον στο σημείο έχει δημιουργηθεί μια παιδική χαρά.

Ιστορίες νοσταλγίας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 11 Ιούλ 2020, 14:51

Ευτυχήσαμε να ανδρωθούμε σε μία εποχή ανέμελη. Σε μία εποχή που η προσωπικότητα μετρούσε παραπάνω από τις υλικές απολαβές. Ξενυχτισμένοι ξαπλώναμε δίπλα στο κύμα και στις πισίνες των μπιτσόμπαρων, ενώ κατά πάνω μας έτρεχαν χαριτωμένα... γυμνίστριες με πλούσιο μπούστο (ασχέτως αν τρέχανε προς αυτόν που βρισκόταν πίσω από εμάς). Η αλμύρα της θάλασσας, αναμιγνυόταν με τη γλύκα των πρώτων μας φιλιών.

Τα βράδια ανάβαμε φωτιά στην παραλία και ανταλλάσσαμε ανέκδοτα, ιστορίες τρόμου, κιθαρισμούς και ερωτόλογα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 11 Ιούλ 2020, 22:11

αχχχχ
ωραία χρόνια!












:xena:
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37813
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Ιούλ 2020, 22:15

AlienWay έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 14:51
Ευτυχήσαμε να ανδρωθούμε σε μία εποχή ανέμελη. Σε μία εποχή που η προσωπικότητα μετρούσε παραπάνω από τις υλικές απολαβές. Ξενυχτισμένοι ξαπλώναμε δίπλα στο κύμα και στις πισίνες των μπιτσόμπαρων, ενώ κατά πάνω μας έτρεχαν χαριτωμένα... γυμνίστριες με πλούσιο μπούστο (ασχέτως αν τρέχανε προς αυτόν που βρισκόταν πίσω από εμάς). Η αλμύρα της θάλασσας, αναμιγνυόταν με τη γλύκα των πρώτων μας φιλιών.

Τα βράδια ανάβαμε φωτιά στην παραλία και ανταλλάσσαμε ανέκδοτα, ιστορίες τρόμου, κιθαρισμούς και ερωτόλογα.
Όλα αυτά με μία μόνον λέξη:






















































ΠΑ.ΣΟ.Κ.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 11 Ιούλ 2020, 22:21

sys3x έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:15
AlienWay έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 14:51
Ευτυχήσαμε να ανδρωθούμε σε μία εποχή ανέμελη. Σε μία εποχή που η προσωπικότητα μετρούσε παραπάνω από τις υλικές απολαβές. Ξενυχτισμένοι ξαπλώναμε δίπλα στο κύμα και στις πισίνες των μπιτσόμπαρων, ενώ κατά πάνω μας έτρεχαν χαριτωμένα... γυμνίστριες με πλούσιο μπούστο (ασχέτως αν τρέχανε προς αυτόν που βρισκόταν πίσω από εμάς). Η αλμύρα της θάλασσας, αναμιγνυόταν με τη γλύκα των πρώτων μας φιλιών.

Τα βράδια ανάβαμε φωτιά στην παραλία και ανταλλάσσαμε ανέκδοτα, ιστορίες τρόμου, κιθαρισμούς και ερωτόλογα.
Όλα αυτά με μία μόνον λέξη:


ΠΑ.ΣΟ.Κ.
:D
:smt005:

Με πρόλαβες ρε.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Ιούλ 2020, 21:37

Υπήρχε κάτι το μυσταγωγικό στην δεκαετία του 80. Πολύ μυστήριο και ομίχλες.

Εγώ βέβαια την εφηβεία μου την πέρασα στα 90s, αλλά ακόμη μου λείπουν οι ομίχλες της δεκαετίας του 80.

(Και ποτέ δεν υπήρξα ΠΑΣΟΚ).

Επώδυνη ήταν η εμπειρία του να αντικρίσω δημοφιλή ντισκοτέκ της Θεσσαλονίκης, να έχει μετατραπεί σε σκυλάδικο. Γεμίσαν την πίστα της με τραπέζια για να ανεβαίνουν πάνω τους οι τσιφτετελούδες.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιούλ 2020, 21:54

Συνέχισα με το ρέηβ κίνημα. Εκείνο τον καιρό ο Ευαγγελάτος μας πολεμούσε, γιατί τα έπαιρνε από τις ελληνάδικες εταιρίες.

Τις ελλην- άδικες εταιρίες. Το πιάσατε το υπονοούμενο;

Δεν είχα πάρει ναρκωτικές ουσίες, αλλά ούτε και είχε υποπέσει κάτι στην αντίληψή μου (εκτός από μια Μ*υνάρα σε ένα πάρτι στο acid psychedelic μια φορά, που είχε βγάλει τη μπλούζα της και χόρευε ημίγυμνη με το σουτιέν).

Αυτό βέβαια, δεν σημαίνει ότι δεν υπήρχαν ναρκωτικά. Απλώς δεν ήταν φόρα-παρτίδα για να τα βλέπουν όλοι.

Ημουν παρόν στο acid psychedelic όταν έγινε το ντου της αστυνομίας. Δεν ήμουν σε αυτούς που πήραν για εξακρίβωση στοιχείου. Η παρέα μου πρόλαβε και την είχε κάνει με ελαφρά. Δειγματοληπτικές ήταν οι συλλήψεις.

Η δήλωση του Αστυνόμου Α στα κανάλια ήταν η εξής: τετρακόσιοι και πλέον νεαροί, συνωστίζονταν σε έναν βρώμικο χώρο. Ολοι μεν, ή σχεδόν, οι μισοί θαμώνες... ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΘΑΜΩΝΕΣ... ήταν υπού την επήρεια.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιούλ 2020, 22:27

... και καθώς αδειάζω... γουλιά τη γλουλιά... ένα Don Papa No7, κοιτάζω από το παράθυρό μου την πόλη που απλώνεται από κάτω και αναλογίζομαι το πώς η άδειά μου φτάνει στο τέλος της για φέτος.

Νικητής βγήκα και πάλι. Στο ψευδαισθηματικό και στο ψυχαγωγικό επίπεδο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιούλ 2020, 22:35

Πάει η άδεια τελος;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23216
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιούλ 2020, 00:07

Naida έγραψε:
22 Ιούλ 2020, 22:35
Πάει η άδεια τελος;
Ναι. Από εδώ και πέρα επιστρέφω στα σχεδόν 7ημερα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εδώ ξενυχτάμε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιούλ 2020, 09:43

AlienWay έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 00:07
Naida έγραψε:
22 Ιούλ 2020, 22:35
Πάει η άδεια τελος;
Ναι. Από εδώ και πέρα επιστρέφω στα σχεδόν 7ημερα.
Ω ρε πακέτο. Πόσο έκατσες;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών