Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 23 Απρ 2021, 15:12

Μαυροβασίλης έγραψε:
23 Απρ 2021, 15:07
gassim έγραψε:
23 Απρ 2021, 15:03
foscilis έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:51
έχεις μαύρα μεσάνυχτα
:o

ΙΕΡΟΣΥΛΊΑ!!!
:sal13::sal13:

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 23 Απρ 2021, 15:18

Ας πουμε για το data center που θα κάνει η Microsoft στο λαυριο χρειαστηκε να κλείσει κανένα ξενοδοχείο;
Τους εμπόδισε το οτι έχουμε μαζικό τουρισμό;
Είπε κάποιος παράγοντας του τουρισμού να μην γίνει;

https://www.insider.gr/epiheiriseis/rea ... ta-synnefa

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Απρ 2021, 15:21

gassim έγραψε:
23 Απρ 2021, 15:03
foscilis έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:51
by the way επειδή κάποιος ρώτησε αν όντως υπήρξε περιπτωση κάποιου που ήθελε να ανοίξει εργοστάσιο και δεν το κατάφερε λόγω τουρισμού, να μια ειδησούλα από το 2001:

Εικόνα

Χρειάζεται να πω τι ακολούθησε τα επόμενα 16-17 χρόνια; :)

Αλλά βέβαια επενδύσεις δεν είναι μόνο τα εργοστάσια, είναι και η έρευνα, οι υπηρεσίες, ακόμα και ο υψηλού επιπέδου τουρισμός. Όλα αυτά ο φτηνιάρης μαζικός τουρισμός τα αλέθει γιατί μετατρέπει ολόκληρες περιοχές (συνήθως αυτές με την προνομιακότερη πρόσβαση σε ΜΜΜ) σε ντίσνεϋλαντ για παρακμιακούς όπου η συνύπαρξη με οποιαδήποτε κανονική δραστηριότητα είναι πρακτικά αδύνατη.
Οι σκουριές δεν ειναι τουριστική περιοχή, ούτε κανένας ξενοδόχος εναντιώθηκε στην επένδυση.
Οι Σκουριές δεν εναντιώθηκαν στην επένδυση.

Εναντιώθηκε η Ιερισσός που είναι παραθεριστική πόλη με δεκάδες ξενοδοχεία, ενοικιαζόμενα και εκατοντάδες εξοχικά που γίνονται και ενοικιαζόμενα. Επίσης από το παρασκήνιο εναντιώθηκαν οι αγιορείτες που τρέχουν τα δικά τους τεράστια παραθεριστικά projects στην περιοχή.

Είσαι πάνω από 20 χρονών και δεν έχεις καταλάβει ότι ποτέ καμία κυβέρνηση δεν πάει κόντρα σε συμφέροντα αν δεν βρίσκονται άλλα συμφέροντα στη μέση. Στα παπάρια ολωνών για τους βλάκες οικολογούντες Συριζαίους.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 23 Απρ 2021, 15:26

foscilis έγραψε:
23 Απρ 2021, 15:21
gassim έγραψε:
23 Απρ 2021, 15:03
foscilis έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:51
by the way επειδή κάποιος ρώτησε αν όντως υπήρξε περιπτωση κάποιου που ήθελε να ανοίξει εργοστάσιο και δεν το κατάφερε λόγω τουρισμού, να μια ειδησούλα από το 2001:

Εικόνα

Χρειάζεται να πω τι ακολούθησε τα επόμενα 16-17 χρόνια; :)

Αλλά βέβαια επενδύσεις δεν είναι μόνο τα εργοστάσια, είναι και η έρευνα, οι υπηρεσίες, ακόμα και ο υψηλού επιπέδου τουρισμός. Όλα αυτά ο φτηνιάρης μαζικός τουρισμός τα αλέθει γιατί μετατρέπει ολόκληρες περιοχές (συνήθως αυτές με την προνομιακότερη πρόσβαση σε ΜΜΜ) σε ντίσνεϋλαντ για παρακμιακούς όπου η συνύπαρξη με οποιαδήποτε κανονική δραστηριότητα είναι πρακτικά αδύνατη.
Οι σκουριές δεν ειναι τουριστική περιοχή, ούτε κανένας ξενοδόχος εναντιώθηκε στην επένδυση.
Οι Σκουριές δεν εναντιώθηκαν στην επένδυση.

Εναντιώθηκε η Ιερισσός που είναι παραθεριστική πόλη με δεκάδες ξενοδοχεία, ενοικιαζόμενα και εκατοντάδες εξοχικά που γίνονται και ενοικιαζόμενα. Επίσης από το παρασκήνιο εναντιώθηκαν οι αγιορείτες που τρέχουν τα δικά τους τεράστια παραθεριστικά projects στην περιοχή.

Είσαι πάνω από 20 χρονών και δεν έχεις καταλάβει ότι ποτέ καμία κυβέρνηση δεν πάει κόντρα σε συμφέροντα αν δεν βρίσκονται άλλα συμφέροντα στη μέση. Στα παπάρια ολωνών για τους βλάκες οικολογούντες Συριζαίους.
Μας λες δηλαδή οτι δηλαδή η κυβέρνηση δεν προχώρησε την επένδυση στις σκουριές (που οι ίδιοι φερανε) για να μην θίξει τα συμφέροντα των 20 ενοικιαζόμενων δωματίων στην ιερρισό.
Ίσως και τα επεισόδια με τις μολότοφ και τον φύλακα που πυρπολήσανε να ήταν στημενά δηλαδή;


ωραία όλα αυτά αλλα δεν απάντησες σε αυτό που σε ρώτησα.

Για να σε βοηθήσω,
gassim έγραψε: Το ξέρεις οτι είμαι σε αναστολή απο τον Μάρτιο του 2020; Τι έχεις να πεις προσωπικά σε μένα; οτι πρέπει να περιμένω να ανοίξει εργοστάσιο η μερσεντές για να ξαναδουλέψω;
Μήπως να βάλω τα λεφτά του επιδόματος και να ανοίξω μια μικρή βιομηχανική μονάδα;
Περιμένω προτάσεις.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40333
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Απρ 2021, 23:42

gassim έγραψε: Το ξέρεις οτι είμαι σε αναστολή απο τον Μάρτιο του 2020; Τι έχεις να πεις προσωπικά σε μένα; οτι πρέπει να περιμένω να ανοίξει εργοστάσιο η μερσεντές για να ξαναδουλέψω;
Μήπως να βάλω τα λεφτά του επιδόματος και να ανοίξω μια μικρή βιομηχανική μονάδα;
Περιμένω προτάσεις.
Κάνε αίτηση να σε προσλάβει ο κολοσσός που διευθύνει ο foscilis και παράγει υπηρεσίες υψηλής θρεπτικής αξίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 24 Απρ 2021, 09:56

hellegennes έγραψε:
23 Απρ 2021, 23:42
gassim έγραψε: Το ξέρεις οτι είμαι σε αναστολή απο τον Μάρτιο του 2020; Τι έχεις να πεις προσωπικά σε μένα; οτι πρέπει να περιμένω να ανοίξει εργοστάσιο η μερσεντές για να ξαναδουλέψω;
Μήπως να βάλω τα λεφτά του επιδόματος και να ανοίξω μια μικρή βιομηχανική μονάδα;
Περιμένω προτάσεις.
Κάνε αίτηση να σε προσλάβει ο κολοσσός που διευθύνει ο foscilis και παράγει υπηρεσίες υψηλής θρεπτικής αξίας.
Μην το πηγαίνετε σε προσωπικό επίπεδο γιατί θα ρωτήσει κι ο απέναντι τον gassim τί έχει να πει για το νεκρό πατέρα από Covid κι αν θα μπορούσαμε να τον σώσουμε αν είχε μπει σε αναστολή από το ...Φεβρουάριο ή εφαρμόζονταν πιο αυστηρά μέτρα lockdown το καλοκαίρι.

Δεν οδηγεί κάπου.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 24 Απρ 2021, 13:04

Kauldron έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:54
foscilis έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:51
by the way επειδή κάποιος ρώτησε αν όντως υπήρξε περιπτωση κάποιου που ήθελε να ανοίξει εργοστάσιο και δεν το κατάφερε λόγω τουρισμού, να μια ειδησούλα από το 2001:

Εικόνα

Χρειάζεται να πω τι ακολούθησε τα επόμενα 16-17 χρόνια; :)

Αλλά βέβαια επενδύσεις δεν είναι μόνο τα εργοστάσια, είναι και η έρευνα, οι υπηρεσίες, ακόμα και ο υψηλού επιπέδου τουρισμός. Όλα αυτά ο φτηνιάρης μαζικός τουρισμός τα αλέθει γιατί μετατρέπει ολόκληρες περιοχές (συνήθως αυτές με την προνομιακότερη πρόσβαση σε ΜΜΜ) σε ντίσνεϋλαντ για παρακμιακούς όπου η συνύπαρξη με οποιαδήποτε κανονική δραστηριότητα είναι πρακτικά αδύνατη.
Χμ, προφητικός ο τίτλος του άρθρου. Δεν ξέρεις αν αναφέρεται στον χρυσό, ή στον Χρυσό. :003:
Μπα, αυτός ο Χρυσός δεν διχάζει.
Όλη η κοινωνία ξέρει ότι είναι μαλάκας.
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 24 Απρ 2021, 14:33

Ju-87 έγραψε:
24 Απρ 2021, 13:04
Kauldron έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:54
foscilis έγραψε:
23 Απρ 2021, 14:51
by the way επειδή κάποιος ρώτησε αν όντως υπήρξε περιπτωση κάποιου που ήθελε να ανοίξει εργοστάσιο και δεν το κατάφερε λόγω τουρισμού, να μια ειδησούλα από το 2001:

Εικόνα

Χρειάζεται να πω τι ακολούθησε τα επόμενα 16-17 χρόνια; :)

Αλλά βέβαια επενδύσεις δεν είναι μόνο τα εργοστάσια, είναι και η έρευνα, οι υπηρεσίες, ακόμα και ο υψηλού επιπέδου τουρισμός. Όλα αυτά ο φτηνιάρης μαζικός τουρισμός τα αλέθει γιατί μετατρέπει ολόκληρες περιοχές (συνήθως αυτές με την προνομιακότερη πρόσβαση σε ΜΜΜ) σε ντίσνεϋλαντ για παρακμιακούς όπου η συνύπαρξη με οποιαδήποτε κανονική δραστηριότητα είναι πρακτικά αδύνατη.
Χμ, προφητικός ο τίτλος του άρθρου. Δεν ξέρεις αν αναφέρεται στον χρυσό, ή στον Χρυσό. :003:
Μπα, αυτός ο Χρυσός δεν διχάζει.
Όλη η κοινωνία ξέρει ότι είναι μαλάκας.
Μην το λές, έχει πολλούς μαλάκες που ακολουθούν τον μαλάκα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48026
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Το πιο επικό πόστ που έχω διαβάσει στο πχόρουμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Μάιος 2021, 13:59

gassim έγραψε:
23 Απρ 2021, 15:03


Οι σκουριές δεν ειναι τουριστική περιοχή

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών