Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 07 Δεκ 2022, 09:17

Feindflug έγραψε:
06 Δεκ 2022, 21:23
Εμένα δεν με συμπαθείς, τύπε;

Δεν προδίδουν ένα άτομο με υψηλό IQ οι αναρτήσεις μου ή μήπως δεν σέβομαι το συνομιλητή μου;
Εννοείται σε συμπαθώ και σέβεσαι το συνομιλητή σου και έχεις και υψηλό IQ, Feindflug. Σε είχα ξεχάσει. Και μου αρέσει που είναι default σε κάθε μήνυμα το "τύπε" ή "τύπισσα".

Τώρα που το σκέφτομαι, μπορώ να αναφέρω κ ορισμένα ονόματα ακόμα, έστω και πιο συνοπτικά.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11692
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 07 Δεκ 2022, 09:24

southern έγραψε:
06 Δεκ 2022, 16:40
Juno, ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ , Scouser, Green Dragon , Mitharadir , Αρίστος είναι οι πιο συμπαθείς χρήστες.
Σας αγαπάω όμως όλους και εύχομαι καλές γιορτές σε όλο το κόσμο
:wave:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 07 Δεκ 2022, 09:26

plouf έγραψε:
07 Δεκ 2022, 01:00
Kι εγω τους συμπαθω τους παλιομπαγασηδες.

Εγω ο ιδιος δεν εργαζομαι στον τομεα της πληροφορικης αλλα εδω και δεκαπεντε χρονια χρησιμοποιω αποκλειστικα λινουξ.
Αρχικα ξεκινησα με το Puppy Linux του αυστραλου Barry Kauler και επισης δοκιμασα το Slackel του Δημητρη Τζεμου το Ubuntel
του Δημητρη Βαγιακακου το Antix που ειναι μια διανομη λινουξ βασισμενη στο Ubuntu και αυτο τον καιρο στο σχετικα καινουργιο
λαπτοπ του πατερα μου χρησιμοποιω το Linux Mint και στο παλιο λαπτοπ χρησιμοποιω το Pepermint που ειναι μια διανομη βασισμενη στο Mint και ειναι πολυ φιλικη για τους απλους χρηστες και μεχρι στιγμης μου εχει βγαλει ελαχιστα προβληματα τα οποια καταφερα να επισκευασω μονος μου με αναζητηση στο νετ.
:smt023

Δε θα πω ότι είναι το καλύτερο λειτουργικό. Είναι γούστα αυτά και, επίσης, παίζει ρόλο και η χρήση που κάνει ο καθένας. Ωστόσο, η λογική του Linux μου αρέσει πολύ. Μου αρέσει να ανοίγω κονσόλα κ να κάνω τα updates από εκεί και πολλά άλλα από εκεί. Είναι ψυχολογικό το θέμα :D

Για την ιστορία, στο σπίτι έχω Linux Mint. Στη δουλειά έχω Windows 10 αναγκαστικά, επειδή χρειάζομαι προγράμματα, όπως το Cisco Jabber. Γενικότερα, ωστόσο, κοιτάω να χρησιμοποιώ εφαρμογές που είναι διαθέσιμες σε όλα τα λειτουργικά συστήματα (ενδεικτικά IntelliJ, DBeaver, Godot Engine, Texmaker κλπ).

Διαφορετικά, παρόλο που θεωρώ πολύ καλά και τα Windows 10, θα έβαζα και στη δουλειά Linux, καθαρά λόγω προσωπικής προτίμησης.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Δεκ 2022, 09:26

Green Dragon έγραψε:
07 Δεκ 2022, 08:54

Δε νομίζω ότι είναι κακιασμένος κάποιος από αυτούς. Ο Unique έχει ψυχοσύνθεση κα...νου 15χρονου που νομίζει ότι θα γίνει αυτοκράτορας, απλά μεγαλοπιάνεται μέχρι να προσγειωθεί απότομα κάποια στιγμή μόλις επανέλθει στην πραγματικότητα. Ο Οργισμένος είναι το στυλ που γράφει, ταιριάζει και με το ψευδώνυμο, σε καμία περίπτωση δεν βγάζει κακία, δεν μου βγαίνει ότι νιώθει έτσι από τα κείμενά του. Αν και διαφωνώ στα περισσότερα μαζί του θεωρώ ότι και γνώσεις έχει και στηρίζει τις απόψεις του με κάτι παραπάνω από έναν απλό οπαδισμό που πολλές φορές φαίνεται να βγάζει, θα έλεγα ότι ίσως είναι ο συμπαθέστερος 'αντίπαλος' για εμένα. Ο stavmanr είναι πνεύμα της αντιλογίας, κάποιες φορές τυχαίνει να βρίσκεται στην 'σωστή πλευρά' (όχι της ιστορίας :lol: ) κάποιες όχι. Ίσως όχι μόνο τυχαίνει, μάλλον έχει κάποιο κριτήριο που του επιτρέπει να διαλέγει τις περισσότερες την σωστή άποψη αλλά αν αυτό δεν λειτουργήσει εξ αρχής και ταχθεί με την λάθος μετά του είναι αδύνατο να διορθώσει :P . Ο Ασέβαστος είναι καλός χρήστης της λογικής και τον γεγονότων αν και έχει το κουσούρι να ενοχλείται από διαφορετικές απόψεις σε αόριστα θέματα όπως η θρησκεία. Η Γκερ δεν έχει δείξει πολλά για να κρίνω, ίσως ο ρόλος της συντονίστριας να την κάνει πιο guarded απ' όσο θα χρειαζόταν.
Επιτέλους, μία καλοπροαίρετη σατιρική κριτική στο φόρουμ. :smt023

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Δεκ 2022, 09:51

BigChiefWahoo έγραψε:
07 Δεκ 2022, 09:08

Ασέβαστος και λογική είναι δύο έννοιες ασύμβατες μεταξύ τους.
Το αντίθετο. Ο ασέβαστος τα βλέπει όλα πως ένα και ένα κάνουν δύο και τα παρααπλοποιεί με βάση τη λογική, κάτι το ποίο δεν ισχύει πάντα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 07 Δεκ 2022, 09:57

Green Dragon έγραψε:
07 Δεκ 2022, 08:54
BigChiefWahoo έγραψε:
07 Δεκ 2022, 07:49
Συμπαθώ
Jolly Roger
Sid Vicious
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Green Dragon
xioni
Lugozzi επειδη αγαπάει Σελεσάο
Στύγιος
Chilloutbuddy
τώρα τελευταία τον plouf
ΠΑΣΙΦΑΗ αν και μου τη λέει
ΓΑΛΗ για τις γάμπες
Naida για τους βύζους

και φυσικά Σπύρος :romance-hearteyes: η σεβάσμια,μυστικιστική,αριθμοσοφική προσωπικότητα-γρίφος

Όλους σας συμπαθώ εκτός από Unique,Οργισμένος,stavmanr,Ασέβαστος και Γκέρ(σάκος) (του μποξ).Όλοι τους κακιασμένοι και no-lifers,όλη την ώρα τριγυρνάνε εδώ γύρω για να σπείρουν τη διχόνοια.Φίδια κολοβά,ο Θεός να σε φυλάει από τέτοια :003:
Ευχαριστώ για την 'ψήφο' :)

Δε νομίζω ότι είναι κακιασμένος κάποιος από αυτούς. Ο Unique έχει ψυχοσύνθεση κα...νου 15χρονου που νομίζει ότι θα γίνει αυτοκράτορας, απλά μεγαλοπιάνεται μέχρι να προσγειωθεί απότομα κάποια στιγμή μόλις επανέλθει στην πραγματικότητα. Ο Οργισμένος είναι το στυλ που γράφει, ταιριάζει και με το ψευδώνυμο, σε καμία περίπτωση δεν βγάζει κακία, δεν μου βγαίνει ότι νιώθει έτσι από τα κείμενά του. Αν και διαφωνώ στα περισσότερα μαζί του θεωρώ ότι και γνώσεις έχει και στηρίζει τις απόψεις του με κάτι παραπάνω από έναν απλό οπαδισμό που πολλές φορές φαίνεται να βγάζει, θα έλεγα ότι ίσως είναι ο συμπαθέστερος 'αντίπαλος' για εμένα. Ο stavmanr είναι πνεύμα της αντιλογίας, κάποιες φορές τυχαίνει να βρίσκεται στην 'σωστή πλευρά' (όχι της ιστορίας :lol: ) κάποιες όχι. Ίσως όχι μόνο τυχαίνει, μάλλον έχει κάποιο κριτήριο που του επιτρέπει να διαλέγει τις περισσότερες την σωστή άποψη αλλά αν αυτό δεν λειτουργήσει εξ αρχής και ταχθεί με την λάθος μετά του είναι αδύνατο να διορθώσει :P . Ο Ασέβαστος είναι καλός χρήστης της λογικής και τον γεγονότων αν και έχει το κουσούρι να ενοχλείται από διαφορετικές απόψεις σε αόριστα θέματα όπως η θρησκεία. Η Γκερ δεν έχει δείξει πολλά για να κρίνω, ίσως ο ρόλος της συντονίστριας να την κάνει πιο guarded απ' όσο θα χρειαζόταν.

Πραγματικά κακιασμένος είναι ο Γιαννόπουλος αλλά ακόμα και εκεί είμαι πεπεισμένος ότι το πρόβλημα ξεκινά από κόμπλεξ, δεν είναι θεμελιώδες. Η αληθής κακία είναι πολύ σπάνια, συνήθως η κακή συμπεριφορά προέρχεται από ανθρώπινες αδυναμίες.

Κι όμως, υπάρχει ένα συγκεκριμένο άτομο εδώ μέσα που θεωρώ αληθώς κακό αλλά δεν πρόκειται ν' αναφέρω κάτι επ' αυτού.
Είσαι από τους δεξιούς που συμπαθώ.

Όπως και ο Ερμής και ο ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ.

Συμπαθώ, επίσης, axilmar και Στύγιος.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15099
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 07 Δεκ 2022, 10:12

Την αλήθεια όλοι την μισούν.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Δεκ 2022, 10:12

Προσωπικά αντιπαθώ ελάχιστους και τους το δείχνω με κάθε ευκαιρία.
Οι περισσότεροι ειναι συμπαθείς όμως, ακόμη και οι αντιπαθεις.
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
07 Δεκ 2022, 09:57

Είσαι από τους δεξιούς που συμπαθώ.

Όπως και ο Ερμής και ο ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ.

Συμπαθώ, επίσης, axilmar και Στύγιος.
:wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερμής την 07 Δεκ 2022, 10:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 07 Δεκ 2022, 10:13

Είναι πάρα πολλοί αυτοί που συμπαθώ και είναι δύσκολο να τους κατονομασω. Ίσως έχω ονομάσει μερικούς σε προηγούμενο ποστ, δεν θυμάμαι.
Το επίπεδο συμπάθειας για ορισμένους είναι κατά πολύ υψηλότερο από το επίπεδο αντιπάθειας για κάποιους άλλους. Ουσιαστικά δεν αισθάνομαι κακία για κάποιον χρήστη.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13407
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Δεκ 2022, 10:31

Naranjita έγραψε:
07 Δεκ 2022, 09:03
Εικόνα
:sal9:

Αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να βάλω.. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 07 Δεκ 2022, 10:32

Πασιφάη έγραψε:
07 Δεκ 2022, 10:31
Naranjita έγραψε:
07 Δεκ 2022, 09:03
Εικόνα
:sal9:

Αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να βάλω.. :lol:
:smt038:smt005::smt005:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13407
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Δεκ 2022, 10:33

Antares έγραψε:
06 Δεκ 2022, 16:36
Tον Πατησιώτη, τον Hellegenes, τον Ερμή, την Πασιφάη, την Casp, γιατί είναι αυθεντικοί και έχουν ωραίες απόψεις, αλλά κυρίως γιατί είναι αυτό που είναι και το δείχνουν. Επίσης είναι ευγενείς.
Τον Άγι και τον Νάνδρο γιατί επίσης είναι αυθεντικοί. Αγενείς αλλά αυθεντικοί. :003:
Τον stavmanr. Διαβάζω τα ποστ σε αρκετές συζητήσεις και δεν καταλαβαίνω γιατί βάλλεται αν και είναι διασκεδαστικό, για τον αναγνώστη. :lol:
:g094:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13407
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 07 Δεκ 2022, 10:37

BigChiefWahoo έγραψε:
07 Δεκ 2022, 07:49

ΠΑΣΙΦΑΗ αν και μου τη λέει
Και θα συνεχίσω να στη λέω, όταν κάτι δεν μου αρέσει. :a015:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Δεκ 2022, 11:48

Antares έγραψε:
06 Δεκ 2022, 16:36
Τον stavmanr. Διαβάζω τα ποστ σε αρκετές συζητήσεις και δεν καταλαβαίνω γιατί βάλλεται αν και είναι διασκεδαστικό, για τον αναγνώστη. :lol:
:lol:

Η προσωπική ίντριγκα είχε πάντοτε μία κωμική πλευρά. Κι όντως, έτσι πρέπει να τη βλέπεις πραγματικά.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ποιο χρήστη του φόρουμ συμπαθείτε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 07 Δεκ 2022, 12:28

BigChiefWahoo έγραψε:
07 Δεκ 2022, 07:49
Συμπαθώ
Jolly Roger
Sid Vicious
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Green Dragon
xioni
Lugozzi επειδη αγαπάει Σελεσάο
Στύγιος
Chilloutbuddy
τώρα τελευταία τον plouf
ΠΑΣΙΦΑΗ αν και μου τη λέει
ΓΑΛΗ για τις γάμπες
Naida για τους βύζους

και φυσικά Σπύρος :romance-hearteyes: η σεβάσμια,μυστικιστική,αριθμοσοφική προσωπικότητα-γρίφος

Όλους σας συμπαθώ εκτός από Unique,Οργισμένος,stavmanr,Ασέβαστος και Γκέρ(σάκος) (του μποξ).Όλοι τους κακιασμένοι και no-lifers,όλη την ώρα τριγυρνάνε εδώ γύρω για να σπείρουν τη διχόνοια.Φίδια κολοβά,ο Θεός να σε φυλάει από τέτοια :003:
:p2:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών