ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23373
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 20 Μάιος 2023, 20:42

Ρε σεις αναφέρετε ιστορίες πιο παλιές από εμένα. Νιωθω πάλι 27 χρονωνε όταν πρωτογραφτηκα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Baldur
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2022, 18:04

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Baldur » 20 Μάιος 2023, 21:52

Lugozzi έγραψε:
20 Μάιος 2023, 20:34
Baldur έγραψε:
20 Μάιος 2023, 19:40
Μπήκα να πω ένα ειλικρινές "ευχαριστώ" ρε μλκς, σύχναζα στο παλιό το πχόρουμ εκεί γύρω στο 2012, ούτε θυμάμαι τι νικ είχα. :003:

Απίστευτο το πως ο εγκέφαλος συγκρατεί ονόματα και αναμνήσεις. Να 'στε όλοι καλά, μούμιες και νέοπες.

Υ.Γ. Ποιος ήταν εκείνος ο "εθνικοσοσιαλιστής" ιδεολόγος, πρέπει να είχε είτε άβαταρ με νορδικούς ρούνους είτε το 88 στο νικ, αλλά και γαμώ τα παλικάρια, ανοιχτόμυαλος (για τα δεδομένα της πλατφόρμας), λόγος σπαθί και τα ξηγούσε ωραία.
Λεγε το νικ σου :)
Μπέσα πρέπει να βρω τρόπο να το ανασύρω, αν και είχαμε κάνει δυνατές συζητήσεις και αμοιβαία ανταλλαγή βιβλιογραφίας. :8)

Για την απόλυτη νοσταλγία, μπήκα web.archive.org να τσιμπήσω αναμνήσεις και ένιωσα...βετεράνος!

Hellegenes, Λευκός Τίγρης, ΕΚΗΒΟΛΟΣ, Άρης, Βελανιδοφάγος Ούννος, Δημήτρης006. Ζείτε ρε θρύλοι του διαδικτύου ή σας πρόλαβε η ΕΥΠ; :a040:

Αλλά και μορφές σαν τον ρουμελιωτς μονίμως lowercase άτονο χάος παντού ή τον under, αν δεν κάνω λάθος, με τα σεντόνια του και το spam με τα emojis ( :wave:wave:wave)

Ααααααχχχχ...
“That is greatness. That is what it means to be a thoroughbred. The honorable end is the one thing that can not be taken from a man.”

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8293
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 20 Μάιος 2023, 22:06

Lugozzi έγραψε:
20 Μάιος 2023, 18:20
Karambabas έγραψε:
20 Μάιος 2023, 17:59
Lugozzi έγραψε:
20 Μάιος 2023, 15:56


Ήταν ψιλομεταλλάς
Κρίμα, χάθηκε.

Εσύ τον Έκτορα δεν τον θυμάσαι?
Φυσικά, ρε.
Έχεις επαφές?
συμπτωματικώς, την περασμένη βδομάδα τον πέτυχε στο δρόμο συνΠαναθηναϊκός εκτός πχόρουμ, ο οποίος μου μετέφερε ότι του φάνηκε μια χαρά

τηρουμένων των αναλογιών, πάντα, καθώς έκλαψαν τη μοίρα τους (μας) για την πούτσα στο Καραϊσκάκης
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9443
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Μάιος 2023, 09:21

Αγχίαλος έγραψε:
20 Μάιος 2023, 14:57
Bic έγραψε:
19 Μάιος 2023, 17:56
enterprise-psi έγραψε:
19 Μάιος 2023, 17:54


Ο bugman ήταν ρε :lol:

Την υπογραφή δεν θυμάμαι
Όχι ρε συ, δεν ήταν ο bugman. Εκείνος ήταν από τους συμπαθείς, νομίζω μάλιστα ότι στο νικ του είχε μέρος ονόματος, ήταν όνομα ολόκληρο κάτι τέτοιο. Τον bugman επίσης δεν τον πρόλαβα σαν συντονιστή, αλλά θυμάμαι που του τα χώνανε άγρια οι παλιοί.

Αυτός που λές μάλλον ήταν απο την μπουγατσία και ήταν με όνομα Ερμής ή κάτι τέτοιο ελληνικό και ήταν πατριώτης
Όχι, καμμιά σχέση. Εκείνον τον Ερμή (μετέπειτα Darth Vader) τον ξέρω, έχουμε βρεθεί και 1-2 φορές από κοντά. Άσε που τον είχα πετύχει κιόλας στον συντονισμό όταν μπήκα, αυτός που προσπαθώ να θυμηθώ ήταν ήδη εκτός συντονισμού τότε. Τέσπα, κάποια στιγμή μπορεί να μου έρθει ή να ισχύει αυτό που είπα στον Ψι και να μπλέκω δυο άτομα ταυτόχρονα.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Μάιος 2023, 17:15

Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:21
Αγχίαλος έγραψε:
20 Μάιος 2023, 14:57
Bic έγραψε:
19 Μάιος 2023, 17:56

Όχι ρε συ, δεν ήταν ο bugman. Εκείνος ήταν από τους συμπαθείς, νομίζω μάλιστα ότι στο νικ του είχε μέρος ονόματος, ήταν όνομα ολόκληρο κάτι τέτοιο. Τον bugman επίσης δεν τον πρόλαβα σαν συντονιστή, αλλά θυμάμαι που του τα χώνανε άγρια οι παλιοί.

Αυτός που λές μάλλον ήταν απο την μπουγατσία και ήταν με όνομα Ερμής ή κάτι τέτοιο ελληνικό και ήταν πατριώτης
Όχι, καμμιά σχέση. Εκείνον τον Ερμή (μετέπειτα Darth Vader) τον ξέρω, έχουμε βρεθεί και 1-2 φορές από κοντά. Άσε που τον είχα πετύχει κιόλας στον συντονισμό όταν μπήκα, αυτός που προσπαθώ να θυμηθώ ήταν ήδη εκτός συντονισμού τότε. Τέσπα, κάποια στιγμή μπορεί να μου έρθει ή να ισχύει αυτό που είπα στον Ψι και να μπλέκω δυο άτομα ταυτόχρονα.
Δεν ξερω αν σε πληροφορησαν για τα δυσαρεστα νεα αλλα ο φορουμιτης και συντονιστης Ηρακλειτος εφυγε αιφνιδια απο τον ματαιο τουτο κοσμο
περιπου πριν δυο χρονια.

Παρεμπιπτοντως μου ηρθε φλασια και θυμηθηκα τον φορουμιτη ΒΗΣΑΡΙΩΝ που ηλικιακα ειναι κοντα με τον Κλινοσοφιστη.
Ο συγκεκριμενος ελεγε πως ειχε ποντιακες ριζες απο τους ελληνες εκεινους που ζουσαν πισω απο το Σιδηρουν Παραπετασμα.
Μαλιστα ο ιδιος ειχε πει πως εργαζοταν ως πολιτικος μηχανικος και μας εξιστορουσε για τα οσα ειχε δει σε καποια ταξιδια του στο
σοβιετικο μπλοκ και εγραφε ενδιαφεροντα ποστ για τον σταλινισμο και τους συγγενεις του στο Σιδηρουν Παραπετασμα.

Που ειστε πατησιωτης και Beria για πειτε θυμαστε κατι;

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Μάιος 2023, 17:27

Baldur έγραψε:
20 Μάιος 2023, 21:52
Lugozzi έγραψε:
20 Μάιος 2023, 20:34
Baldur έγραψε:
20 Μάιος 2023, 19:40
Μπήκα να πω ένα ειλικρινές "ευχαριστώ" ρε μλκς, σύχναζα στο παλιό το πχόρουμ εκεί γύρω στο 2012, ούτε θυμάμαι τι νικ είχα. :003:

Απίστευτο το πως ο εγκέφαλος συγκρατεί ονόματα και αναμνήσεις. Να 'στε όλοι καλά, μούμιες και νέοπες.

Υ.Γ. Ποιος ήταν εκείνος ο "εθνικοσοσιαλιστής" ιδεολόγος, πρέπει να είχε είτε άβαταρ με νορδικούς ρούνους είτε το 88 στο νικ, αλλά και γαμώ τα παλικάρια, ανοιχτόμυαλος (για τα δεδομένα της πλατφόρμας), λόγος σπαθί και τα ξηγούσε ωραία.
Λεγε το νικ σου :)
Μπέσα πρέπει να βρω τρόπο να το ανασύρω, αν και είχαμε κάνει δυνατές συζητήσεις και αμοιβαία ανταλλαγή βιβλιογραφίας. :8)

Για την απόλυτη νοσταλγία, μπήκα web.archive.org να τσιμπήσω αναμνήσεις και ένιωσα...βετεράνος!

Hellegenes, Λευκός Τίγρης, ΕΚΗΒΟΛΟΣ, Άρης, Βελανιδοφάγος Ούννος, Δημήτρης006. Ζείτε ρε θρύλοι του διαδικτύου ή σας πρόλαβε η ΕΥΠ; :a040:

Αλλά και μορφές σαν τον ρουμελιωτς μονίμως lowercase άτονο χάος παντού ή τον under, αν δεν κάνω λάθος, με τα σεντόνια του και το spam με τα emojis ( :wave:wave:wave)

Ααααααχχχχ...
Ο φορουμιτης που λες ηταν ο lamogio88 που μετα αλλαξε το ονομα χρηστη σε lamogio_backlab κατοπιν επιπληξης και συστασης
απο τους διαχειριστες γιατι το νουμερο 88 παραπεμπει στους οπαδους του χιτλερικου εθνικοσοσισιαλισμου Η=8 με βαση τουςλεξαριθμου
οποτε Ηeil Hitler=88 απο το αρχικο γραμμα Η των λεξεων Heil Hitler.

O iδιος παρολα αυτα αποχωρησε αθορυβα και οικιοθελως προφανως γιατι ενιωθε καταπιεση και περιορισμους στην εκφραση των εθνικοσοσιαλιστικων
του ιδεων απο admins και moderators.

Hint προς ολους τους φορουμιτες ο χρηστης Εθνικοκοινωνιστης στο παλιο εγραφε με το νικ Εθνικοφιλελευθερος και ειχε για αβαταρ τον Κωνσταντινο
Μητσοτακη. :003::003:

Βεβαια μετα το αλλαξε και εγινε ο γνωστος σε ολους μας Εθνικοκοινωνιστης sys3x enaon enterprise-psi
για πειτε αλευρι. :003::003:

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Μάιος 2023, 18:03

plouf έγραψε:
23 Μάιος 2023, 17:27
Baldur έγραψε:
20 Μάιος 2023, 21:52
Lugozzi έγραψε:
20 Μάιος 2023, 20:34

Λεγε το νικ σου :)
Μπέσα πρέπει να βρω τρόπο να το ανασύρω, αν και είχαμε κάνει δυνατές συζητήσεις και αμοιβαία ανταλλαγή βιβλιογραφίας. :8)

Για την απόλυτη νοσταλγία, μπήκα web.archive.org να τσιμπήσω αναμνήσεις και ένιωσα...βετεράνος!

Hellegenes, Λευκός Τίγρης, ΕΚΗΒΟΛΟΣ, Άρης, Βελανιδοφάγος Ούννος, Δημήτρης006. Ζείτε ρε θρύλοι του διαδικτύου ή σας πρόλαβε η ΕΥΠ; :a040:

Αλλά και μορφές σαν τον ρουμελιωτς μονίμως lowercase άτονο χάος παντού ή τον under, αν δεν κάνω λάθος, με τα σεντόνια του και το spam με τα emojis ( :wave:wave:wave)

Ααααααχχχχ...
Ο φορουμιτης που λες ηταν ο lamogio88 που μετα αλλαξε το ονομα χρηστη σε lamogio_backlab κατοπιν επιπληξης και συστασης
απο τους διαχειριστες γιατι το νουμερο 88 παραπεμπει στους οπαδους του χιτλερικου εθνικοσοσισιαλισμου Η=8 με βαση τουςλεξαριθμου
οποτε Ηeil Hitler=88 απο το αρχικο γραμμα Η των λεξεων Heil Hitler.

O iδιος παρολα αυτα αποχωρησε αθορυβα και οικιοθελως προφανως γιατι ενιωθε καταπιεση και περιορισμους στην εκφραση των εθνικοσοσιαλιστικων
του ιδεων απο admins και moderators.

Hint προς ολους τους φορουμιτες ο χρηστης Εθνικοκοινωνιστης στο παλιο εγραφε με το νικ Εθνικοφιλελευθερος και ειχε για αβαταρ τον Κωνσταντινο
Μητσοτακη. :003::003:

Βεβαια μετα το αλλαξε και εγινε ο γνωστος σε ολους μας Εθνικοκοινωνιστης sys3x enaon enterprise-psi
για πειτε αλευρι. :003::003:
ο Υπερκουλτουριαρης ηταν ΟΛΟ το φορουμ :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Baldur
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2022, 18:04

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Baldur » 23 Μάιος 2023, 18:04

Ναι, ρε plouf, ωραίος! Πρέπει να 'ταν και toyotάκιας, αν δεν τον μπερδεύω με άλλον.

Μνημείο ιστορίας το παρόν νήμα. :blm:
“That is greatness. That is what it means to be a thoroughbred. The honorable end is the one thing that can not be taken from a man.”

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9443
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 23 Μάιος 2023, 18:06

plouf έγραψε:
23 Μάιος 2023, 17:15
Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:21
Αγχίαλος έγραψε:
20 Μάιος 2023, 14:57



Αυτός που λές μάλλον ήταν απο την μπουγατσία και ήταν με όνομα Ερμής ή κάτι τέτοιο ελληνικό και ήταν πατριώτης
Όχι, καμμιά σχέση. Εκείνον τον Ερμή (μετέπειτα Darth Vader) τον ξέρω, έχουμε βρεθεί και 1-2 φορές από κοντά. Άσε που τον είχα πετύχει κιόλας στον συντονισμό όταν μπήκα, αυτός που προσπαθώ να θυμηθώ ήταν ήδη εκτός συντονισμού τότε. Τέσπα, κάποια στιγμή μπορεί να μου έρθει ή να ισχύει αυτό που είπα στον Ψι και να μπλέκω δυο άτομα ταυτόχρονα.
Δεν ξερω αν σε πληροφορησαν για τα δυσαρεστα νεα αλλα ο φορουμιτης και συντονιστης Ηρακλειτος εφυγε αιφνιδια απο τον ματαιο τουτο κοσμο
περιπου πριν δυο χρονια.

Παρεμπιπτοντως μου ηρθε φλασια και θυμηθηκα τον φορουμιτη ΒΗΣΑΡΙΩΝ που ηλικιακα ειναι κοντα με τον Κλινοσοφιστη.
Ο συγκεκριμενος ελεγε πως ειχε ποντιακες ριζες απο τους ελληνες εκεινους που ζουσαν πισω απο το Σιδηρουν Παραπετασμα.
Μαλιστα ο ιδιος ειχε πει πως εργαζοταν ως πολιτικος μηχανικος και μας εξιστορουσε για τα οσα ειχε δει σε καποια ταξιδια του στο
σοβιετικο μπλοκ και εγραφε ενδιαφεροντα ποστ για τον σταλινισμο και τους συγγενεις του στο Σιδηρουν Παραπετασμα.

Που ειστε πατησιωτης και Beria για πειτε θυμαστε κατι;
Φίλε, δυστυχώς για τον Ηράκλειτο το ξέρω. Είχαμε σχέση και εκτός phorum, είχαμε βρεθεί και οικογενειακώς κάποιες φορές (και σε διακοπές) και το έμαθα από την κόρη μου που τον είχε στους φίλους της στο facebook (εγώ δεν ασχολούμαι με ΜΚΔ). Και παρ' όλο που το ατυχές γεγονός είχε γίνει σε μια φάση που δεν έμπαινα εδώ, συνδέθηκα, έστειλα ΠΜ στον vatraxos ώστε να το μεταφέρει και στην υπόλοιπη ομάδα του συντονισμού και στη συνέχεια ποστάρισα αυτό στο νήμα "Πώς αισθάνεσαι τώρα", για όσους ξέραν και θα καταλάβαιναν. Θα δεις και τις αντιδράσεις κάποιων από τους συντονιστές πιο κάτω. Άσε, γάμησέ τα, κεραυνός εν αιθρία ήταν... :cry

Ο Βησαρίων είναι όντως μεγάλος, όπως και ο Σαλίβερος. Μαζί με τον Ιάνη (Κλινοσοφιστή) πρέπει να παίζουν (πάνω-κάτω) στην ίδια κλάση. Λυκόπουλα κι οι τρεις. :lol:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Μάιος 2023, 18:14

plouf έγραψε:
23 Μάιος 2023, 17:15
Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:21
Αγχίαλος έγραψε:
20 Μάιος 2023, 14:57



Αυτός που λές μάλλον ήταν απο την μπουγατσία και ήταν με όνομα Ερμής ή κάτι τέτοιο ελληνικό και ήταν πατριώτης
Όχι, καμμιά σχέση. Εκείνον τον Ερμή (μετέπειτα Darth Vader) τον ξέρω, έχουμε βρεθεί και 1-2 φορές από κοντά. Άσε που τον είχα πετύχει κιόλας στον συντονισμό όταν μπήκα, αυτός που προσπαθώ να θυμηθώ ήταν ήδη εκτός συντονισμού τότε. Τέσπα, κάποια στιγμή μπορεί να μου έρθει ή να ισχύει αυτό που είπα στον Ψι και να μπλέκω δυο άτομα ταυτόχρονα.
Δεν ξερω αν σε πληροφορησαν για τα δυσαρεστα νεα αλλα ο φορουμιτης και συντονιστης Ηρακλειτος εφυγε αιφνιδια απο τον ματαιο τουτο κοσμο
περιπου πριν δυο χρονια.

Παρεμπιπτοντως μου ηρθε φλασια και θυμηθηκα τον φορουμιτη ΒΗΣΑΡΙΩΝ που ηλικιακα ειναι κοντα με τον Κλινοσοφιστη.
Ο συγκεκριμενος ελεγε πως ειχε ποντιακες ριζες απο τους ελληνες εκεινους που ζουσαν πισω απο το Σιδηρουν Παραπετασμα.
Μαλιστα ο ιδιος ειχε πει πως εργαζοταν ως πολιτικος μηχανικος και μας εξιστορουσε για τα οσα ειχε δει σε καποια ταξιδια του στο
σοβιετικο μπλοκ και εγραφε ενδιαφεροντα ποστ για τον σταλινισμο και τους συγγενεις του στο Σιδηρουν Παραπετασμα.

Που ειστε πατησιωτης και Beria για πειτε θυμαστε κατι;
τροτσκιστες ειναι μαζι στην κνδ :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 24 Μάιος 2023, 23:49

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
19 Μάιος 2023, 01:25
ΝΤΑΡΝΑΚΑΣ
πωωω τι μου θύμησες. Ο Σερραίος που τον έκανα να αφρίζει με το μακεδονικό. Μιλάμε επικές συγκρούσεις. Μέχρι και για κάτι φωτιές με είχε κατηγορήσει αν θυμάμαι καλά το 2008/2009. Είχα λιώσει στο γέλιο μαζί του :lol:

Αλλά εντάξει τότε ήμουν 20 χρονών παιδάκι. Σε έξαλλη φάση

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7452
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 24 Μάιος 2023, 23:53

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
24 Μάιος 2023, 23:49
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
19 Μάιος 2023, 01:25
ΝΤΑΡΝΑΚΑΣ
πωωω τι μου θύμησες. Ο Σερραίος που τον έκανα να αφρίζει με το μακεδονικό. Μιλάμε επικές συγκρούσεις. Μέχρι και για κάτι φωτιές με είχε κατηγορήσει αν θυμάμαι καλά το 2008/2009. Είχα λιώσει στο γέλιο μαζί του :lol:

Αλλά εντάξει τότε ήμουν 20 χρονών παιδάκι. Σε έξαλλη φάση
Δε σε είχα για τόσο παλιό Τοξοβόλε. Λογικά για το συγκεκριμένο θέμα θα είχες κοντραριστεί και με τον Ακρίτα εκείνη την εποχή.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 24 Μάιος 2023, 23:56

mao mao έγραψε:
24 Μάιος 2023, 23:53


Δε σε είχα για τόσο παλιό Τοξοβόλε. Λογικά για το συγκεκριμένο θέμα θα είχες κοντραριστεί και με τον Ακρίτα εκείνη την εποχή.
Μπράβο! Ο Ακρίτας είχε αρχίσει να με κατηγορεί για τις φωτιές πρώτος χαχαχα. Τώρα το θυμήθηκα

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7929
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 24 Μάιος 2023, 23:57

Baldur έγραψε:
20 Μάιος 2023, 21:52
Hellegenes, Λευκός Τίγρης, ΕΚΗΒΟΛΟΣ, Άρης, Βελανιδοφάγος Ούννος, Δημήτρης006. Ζείτε ρε θρύλοι του διαδικτύου ή σας πρόλαβε η ΕΥΠ; :a040:
Είμαι από αυτούς που γράφανε εκείνη την εποχή αλλά ούτε εγώ θυμάμαι τη νικ είχα τότε. :8)
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

phorumaster
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 02 Αύγ 2019, 17:45

Re: ΙΣΤΟΡΙΚΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΧΟΡΟΥΜ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από phorumaster » 24 Μάιος 2023, 23:58

plouf έγραψε:
23 Μάιος 2023, 17:15
Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 09:21
Αγχίαλος έγραψε:
20 Μάιος 2023, 14:57



Αυτός που λές μάλλον ήταν απο την μπουγατσία και ήταν με όνομα Ερμής ή κάτι τέτοιο ελληνικό και ήταν πατριώτης
Όχι, καμμιά σχέση. Εκείνον τον Ερμή (μετέπειτα Darth Vader) τον ξέρω, έχουμε βρεθεί και 1-2 φορές από κοντά. Άσε που τον είχα πετύχει κιόλας στον συντονισμό όταν μπήκα, αυτός που προσπαθώ να θυμηθώ ήταν ήδη εκτός συντονισμού τότε. Τέσπα, κάποια στιγμή μπορεί να μου έρθει ή να ισχύει αυτό που είπα στον Ψι και να μπλέκω δυο άτομα ταυτόχρονα.
Δεν ξερω αν σε πληροφορησαν για τα δυσαρεστα νεα αλλα ο φορουμιτης και συντονιστης Ηρακλειτος εφυγε αιφνιδια απο τον ματαιο τουτο κοσμο
περιπου πριν δυο χρονια.

Παρεμπιπτοντως μου ηρθε φλασια και θυμηθηκα τον φορουμιτη ΒΗΣΑΡΙΩΝ που ηλικιακα ειναι κοντα με τον Κλινοσοφιστη.
Ο συγκεκριμενος ελεγε πως ειχε ποντιακες ριζες απο τους ελληνες εκεινους που ζουσαν πισω απο το Σιδηρουν Παραπετασμα.
Μαλιστα ο ιδιος ειχε πει πως εργαζοταν ως πολιτικος μηχανικος και μας εξιστορουσε για τα οσα ειχε δει σε καποια ταξιδια του στο
σοβιετικο μπλοκ και εγραφε ενδιαφεροντα ποστ για τον σταλινισμο και τους συγγενεις του στο Σιδηρουν Παραπετασμα.

Που ειστε πατησιωτης και Beria για πειτε θυμαστε κατι;
Ο Βησσαρίων ήταν αρκετά μεγαλύτερος από τον κλινοσοφιστη. Εάν βρίσκεται εάν ζωή θα είναι γύρω στα 92.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών