Χαιρετώ

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Uppercut

Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 23 Ιουν 2022, 13:19

Όπως θα έχετε παρατηρήσει, τον τελευταίο χρόνο πόσταρα όλο και λιγότερο και εδώ και κανένα εξάμηνο σχεδόν καθόλου. Δεν είμαι τόσο παλιός όσο άλλοι εδώ που έχουν κάτι δεκαετίες, ήμουν όμως από το 15 -αρκετό διάστημα- και παρακολουθούσα το πχώρουμ ως lurker από αρκετά παλιότερα. Αρχικά είχα πρωτομπεί, όπως και πολλοί άλλοι, για τα πολιτικά. Σίγουρα για τον τότε εαυτό μου ήταν μία πολύ διασκεδαστική αλλά, ναι, και διδακτική εμπειρία. Πχωρουμικά memes, πχωρουμικές ύβρεις, χαρακτηρισμοί και ατάκες αλλά και -πολλές φορές- καλές επιχειρηματολογήσεις και αναλύσεις. Σίγουρα έμαθα και πολλά από μεγαλύτερους, εμπειρότερους και εμβριθέστερους. Βεβαίως, δεν έμεινα μόνο στην Εσωτερική Πολιτική και απόλαυσα το πλούσιο πχωρουμικό προϊόν και στα αθλητικά, τα κοινωνικά, όπως και τις άκυρες συζητήσεις στο Περί Ανέμων. Μεγάλο μέρος από ένα σημείο και μετά πέρασα στη Διεθνή, όπου είχα την ευκαιρία να συζητώ για πράγματα που έβρισκα ενδιαφέροντα (Τραμπ, Αμερική, Ρωσία, Κίνα, γεωπολιτικά), αλλά δεν ήταν εύκολο να βρω συνομιλητές irl.

Μετά από λίγα χρόνια, νομίζω ήδη από το 20 και μετά, το πχώρουμ άρχισε σιγά σιγά να παρουσιάζει όλο και λιγότερο ενδιαφέρον για μένα. Παραταύτα, πόσταρα ακόμα - απλά πιο αραιά. Κάποιες περιόδους με ξαναέπιανε πχωρουμική όρεξη και πόσταρα πολύ, αλλά αυτά τα διαστήματα λιγόστευαν και στένευαν όταν υπήρχαν. Επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να ξαναποστάρω, αντί να έχω έναν λογαριασμό που απλά θα υπάρχει, αποφάσισα να τον διαγράψω και να σας αποχαιρετίσω. Σας ευχαριστώ για την παρέα σας. Μπορεί να τρολλάρουμε όλοι το πχώρουμ αλλά είναι μία καλή και ωφέλιμη παρέα και ήταν και για μένα τέτοια. Θέλω να πιστεύω ότι η όποια συνεισφορά μου ήταν θετική στο σύνολό της και ότι άφησα κάτι θετικό, είτε σε ιδέες, σκέψεις ή στιγμές πλάκας σε αρκετούς από εσάς. Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλους και καλή πορεία στο υπόλοιπο της ζωής σας.

ΥΓ: Δεν είναι προσωρινό, ούτε θα ξαναμπώ με νέο λογαριασμό. Αυτό είναι και το τελευταίο ποστ μου στο πχώρουμ. Θα δω τις απαντήσεις και τους αποχαιρετισμούς όσων γράφουν αλλά δεν θα απαντήσω και θα ζητήσω την διαγραφή του λογαριασμού μου.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 8986
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 23 Ιουν 2022, 13:35

Γιατί επιλέγεις να δεσμεύσεις τον εαυτό σου με αυτόν τον τρόπο; Άσε τον λογαριασμό να υπάρχει και αν σου την βαρέσει γράφεις.

Όπως και να έχει θυμάμαι ότι πόσταρες μεστά κειμενάκια, οπότε σε ευχαριστώ για αυτό.
Καλή συνέχεια!
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21304
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Ιουν 2022, 13:39

Bazoomba έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:35
Γιατί επιλέγεις να δεσμεύσεις τον εαυτό σου με αυτόν τον τρόπο; Άσε τον λογαριασμό να υπάρχει και αν σου την βαρέσει γράφεις.

Όπως και να έχει θυμάμαι ότι πόσταρες μεστά κειμενάκια, οπότε σε ευχαριστώ για αυτό.
Καλή συνέχεια!
:+1:
ρε μλκ απερ, μην ρίχνεις μαύρη πέτρα, μπορεί κάποτε να επιστρέψεις (πράγμα που ελπίζω γιατί γούσταρα να διαβάζω τις θέσεις σου)
εις το επανιδείν!
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 23 Ιουν 2022, 13:52

Τελικά στο πχορουν θα μείνουν μόνο γαλάζια, ροζ, κόκκινα και μαύρα μποτς.

Ολοι οι άλλοι θα έχουμε αποχωρήσει.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Ιουν 2022, 13:54

νασαι καλα :smt023
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11578
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 23 Ιουν 2022, 14:02

Εικόνα
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 23 Ιουν 2022, 14:06

Μας έχουν πρήξει. Μάλλον φταίει η ζέστη.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 23 Ιουν 2022, 14:06

George_V έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:52
Τελικά στο πχορουν θα μείνουν μόνο γαλάζια, ροζ, κόκκινα και μαύρα μποτς.

Ολοι οι άλλοι θα έχουμε αποχωρήσει.
Θα πρέπει να αρχίσει η διαχείριση τα giveaways .

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11452
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Ιουν 2022, 14:11

Uppercut έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:19

ΥΓ: Δεν είναι προσωρινό, ούτε θα ξαναμπώ με νέο λογαριασμό. Αυτό είναι και το τελευταίο ποστ μου στο πχώρουμ.

Ναι ρε. Εννοείται.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14396
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 23 Ιουν 2022, 14:25

Χαιρετώ κι εγώ. Δεν πάει άλλο .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12067
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 23 Ιουν 2022, 14:26

Χαιρετώ κι εγώ.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Ιουν 2022, 14:33


Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Χαιρετώ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 23 Ιουν 2022, 14:39

Another one bites the dust.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών