Συμπάθειες στο φόρουμ.

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 17:32

Λοιπόν συμβαίνει το εξής αξιοσημείωτο. Είναι χρήστες που σέβεσαι για την πραότητά τους ή τον ευγενικό τους λόγο. Μπορεί πάλι να σέβεσαι τ γεγονός ότι δεν έχει τύχει να κοντραριστείτε ούτε στο ελάχιστο. Υπάρχουν όμως πολύ πιο λίγοι μετρημένοι στα δάχτυλα δηλαδή, που σου βγάζουν κάτι παραπάνω.

Ήθελα να κάνω το νήμα και βλέπω εδώ να με έχει προλάβει SUV @ Οι άνδρες χωρίς σύντροφο αυξάνονται ραγδαία, διότι οι γυναίκες γίνονται υπέρ-εκλεκτικές

Λοιπόν αυτή είναι η μία για την οποία κάνω αυτήν την αναφορά.
Η πλάκα είναι ότι η άλλη είναι η Πασιφάη :roll:

Τις έχω δει να μαλώνουν και να μην έχει αύριο. Έλα όμως που είναι από τις λίγες, που μπορείς να ικανοποιήσεις την ανάγκη να πεις "Σκάσε ρε μη σε γαμήσω!". Όπως θα το έλεγες στον κολλητό σου.

Και γιατί αυτές; Είναι πιο έξυπνες ή συμφωνώ στα περισσότερα; Δεν έχει να κάνει αυτό καθόλου. κριτήριο είναι το πόσο θα έχει ο άλλος κόμπλεξ να είναι πάντα μαγκωμένος και να κάνει απωθητικές κινήσεις προειδοποιώντας σε ότι δαγκώνει. Και με αυτό νιώθει ότι κερδίζει. Αυτό όμως που εγώ λέω είναι ότι κάνουν εμένα να κερδίζω και εν τέλει κερδίζουν κι αυτές ότι μαζί μου ό,τι κουβέντα και να κάνουν θα είναι αληθινή. κι αυτό ε´χει μεγάλη αξία κι ας μην συμφωνήσουμε σε τίποτα. Όταν είσαι ανοιχτό μυαλό και δέχεσαι την πλάκα και την επιτηδευμένη καφρίλα του άλλου, έτσι για το γαργάλημα, θα δεχτώ κι εγώ μετά το γαργάλημα. δεν μπορείς να μην είσαι πιο ποιοτικός μετά στην επικοινωνία σου μαζί του.

Και δεν είναι το άτομο. Είναι η στιγμή και η συγκυρία. Στο παλιό θυμάμαι τις είχα ξεχέσει. Με άξια και ικανά μπινελίκια (Εντάξει ταλέντα είναι αυτά).
Γιατί έτσι. Έτσι ένιωθα εκείνη τη στιγμή και δεν υπήρχε κάποιος χημικός δεσμός ανάμεσά μας. Επιθετικότητα στην επιθετικότητα, προστατεύοντας το εγωισμούς μας που εκείνη τη στιγμή "αποτελούν" όλο το είναι μας.
Μια ορά όμως που θα γράψεις κάτι σωστό και θα το θαυμάσει αυτός που δεν μιλιέστε, θα γράψεις ουδέτερα "Αυτό είναι σωστό" για κάτι που είπε. ά βλέπεις ότι συμπορεύεται μαζί σου. και πιο μετά βλέπεις τι θα έχανες. έναν άνθρωπος που συντονίζονται οι χημείες σας χωρίς να τον γνωρίζεις. και που μπορείς και κάνεις αυτό που λέω και είναι από τα σημαντικότερα. να έχεις ελεύθερο λόγο μαζί του. να τον επιβεβαιώνεις με πλάκες που κάνετε μεταξύ σας και ποτέ δεν θα παρεξηγηθείτε και θα "ξεπεράσετε" τα όρια. Γιατί δεν υπάρχουν όρια. Έχετε ανοιχτές πόρτες.

Φιλιά και στις δύο


(Από άντρες εντάξει είναι πιότεροι εδώ μέσα. Ισχύουν τα ίδια)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11921
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 29 Αύγ 2022, 17:43

Παλι αυτα τα ανοητα τσιτατα περι χημειων :-?
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 29 Αύγ 2022, 17:58

Κι εγώ σε αγαπώ και το νοιώθεις :lol::hebit:


Τα υπόλοιπα να τα σχολιάσω μετά, με έπιασες σε δύσκολη μεσημεριανοαπογευματινή ώρα και δεν την παλεύω να σηκώσω το χέρι για να γράψω...

ΥΓ1: πότε με ξέχεσες ρε συ, δεν θυμάμαι τίποτα

ΥΓ2: την Πασιφάγω, είναι γνωστό σε όλους πόσο πολύ την έχω αγαπήσει στο παρελθόν και αυτή εμένα.
ΟΜΩΣ, εαν υπήρχε ένα άτομο που θα έλεγα οτι θα μπορούσα να εμπιστευτώ στο φόρουμ, αυτό θα ήταν η Πασιφάη. Κατα τα λοιπά, κρίμα για την μαλακία που την δέρνει κάτι φορές κτλ κτλ :lol:


Τα λέμε :wave:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Αύγ 2022, 18:02

Εσύ πολύ ξεχνάς τελευταία.
:p2:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Αύγ 2022, 18:03

Sid Vicious έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:43
Παλι αυτα τα ανοητα τσιτατα περι χημειων :-?
Αφού εμείς κι οι μπάτσοι δεν έχουμε χημεία.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 29 Αύγ 2022, 18:03

sys3x έγραψε:
29 Αύγ 2022, 18:02
Εσύ πολύ ξεχνάς τελευταία.
:p2:
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 18:24

Sid Vicious έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:43
Παλι αυτα τα ανοητα τσιτατα περι χημειων :-?
Δεν είναι τσιτάτο. Είναι προσεγγιστικός όρος γα κάποιο είδους συντονισμού στην επικοινωνία είτε στις νοημοσύνες, είτε στα σώματα και την αλληλεπίδρασή τους. Επιλέχτηκε ως όρος επειδή το φαινόμενο που καλύπτει είναι πρωτίστως βιοχημικό. Ακολουθεί ο ηλεκτρομαγνητισμός καθώς υπάρχουν σήματα επικοινωνίας που δεν ταξιδεύουν μόνο μέσα από τις λέξεις.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 29 Αύγ 2022, 18:28

.




Εικόνα


.



Εικόνα



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 18:57

SUV έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:58
Κι εγώ σε αγαπώ και το νοιώθεις :lol::hebit:


Τα υπόλοιπα να τα σχολιάσω μετά, με έπιασες σε δύσκολη μεσημεριανοαπογευματινή ώρα και δεν την παλεύω να σηκώσω το χέρι για να γράψω...

ΥΓ1: πότε με ξέχεσες ρε συ, δεν θυμάμαι τίποτα

ΥΓ2: την Πασιφάγω, είναι γνωστό σε όλους πόσο πολύ την έχω αγαπήσει στο παρελθόν και αυτή εμένα.
ΟΜΩΣ, εαν υπήρχε ένα άτομο που θα έλεγα οτι θα μπορούσα να εμπιστευτώ στο φόρουμ, αυτό θα ήταν η Πασιφάη. Κατα τα λοιπά, κρίμα για την μαλακία που την δέρνει κάτι φορές κτλ κτλ :lol:


Τα λέμε :wave:

Όταν με είχες πει πουστράκι μωρή μαλάκω επειδή μίλαγα υπέρ του Τσίπρα, υπέρ του χορογράφου με τις ψωλές που θα ρχοτανε για διευθυντής κάπου και γενικά έβριζες τους αριστερούς. Τακίμιαζες με κάποιον που με έβριζε άνευ λόγου, έτσι γιατί τον ικανοποιόυσε να κάνει μπούλι (θα πρέπει να ήτανε κομπλέξας και στο σχολείο και να έκανε και η συμπεριφορά του είναι η ίδια ακόμα και σήμερα), είχες πει "Πόσο γουστάρω που αριστεροί ξεφτιλίζονται"
(Επειδή ο Θηβαίος μόλις είχε σκάσει ένα τρίφυλλο και του έτυχε συνέντευξη σε ράδιο και τα έχασε λίγο ως σύνταξη. Ο άνθρωπος ήθελε να πει για την παραγωγικότητα της Ελλάδας και πως το ονειρευόταν για δημιουργία και ανάπτυξη και βγήκε ότι έκραζε τις "μη παραγωγικές" δουλειές.), σου είχα πει ότι ήσουν η γκόμενα που ήθελε να πηδηχτεί με αριστερό στα νεολαιίστικα χρόνια μας κι ότι βγάζεις απωθημένο.

Είχα άβαταρ έναν μαλάκα Σέρβο (η και όχι μαλάκα. Δεν τον έχω παρακολουθήσει) αριστερό που θεωρείται και φιλόσοφας νομίζω. Δεν τον θυμάμαι όνομα.
Ούτε το νικ μου τότε.

Την Πάσι μια απ' τα ίδια. Μου την έδινε ο τσαμπουκάς της αλλά δεν την τιμωρούσα γι αυτό. Τον τσαμπουκά εξορισμού. Αλλά το ότι στρεφότανε σε μένα.
Κάποια στιγμή έδωσα αίμα για έναν φίλο της χωρίς να ξέρει αν είχαμε ξαναμιλήσει στο παλιό. Χωρίς να έχει άλλα στοιχεία για μένα λοιπόν και ξέροντας μόνο αυτό με το αίμα, μίλαγε θετικά για μένα. Μέτρησα το τι ένιωθα που μιλούσε γλυκά, τον προηγούμενο εγωισμό και είχα να επιλέξω τι με ικανοποιεί.

και έτσι ρε! Απλά με ένα τσακ βρίσκεσαι σε μια καλύτερη σχέση που όλο σου δίνει. Η συμπάθεια ενισχύετι. Ενώ στο άλλο πλαίσιο όπου γαμιόμναστε, η αντιπάθεια δεν ενισχυόταν :102: Παρέμενε ίδια. Αυτό είναι και δείγμα για το πως να εξετάσεις τις ιδιότητες της αντιπάθειας και της συμπάθειας.

Είδες ρε μαλάκα κάτι πράγματα; :D Ένα γαμημένο τσακ είναι. να προδώσεις λίγο "ό,τι πολυτιμώτερο έχεις"(που νομίζεις ότι είναι πολύτιμο). Το σκατένιο μέρος του εαυτού σου.

|ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΚΟ Αλέρτ|
Το σκατένιο μέρος του εαυτού λέω. Δεν είναι κάτι εκ θεού ας πούμε που σε κατατρέχει κρατώντας σε πάντα χαρακτηρισμένο. Είναι η στιγμή που είσαι έτσι γιατί έτυχε. Γιατί η δική σου πορεία βρήκε τα τάδε εμπόδια που ο άλλος δεν τα βρήκε. Βρήκε άλλα. Και οι δυο σας όμως έχετε αναπτύξει σκατά μέσα σας. Όλοι μας.

Αυτά! :lol:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 23:16
Τοποθεσία: Στην γελοιοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα » 29 Αύγ 2022, 19:08

SUV έγραψε:
29 Αύγ 2022, 17:58
Κατα τα λοιπά, κρίμα για την μαλακία που την δέρνει κάτι φορές κτλ κτλ :lol:

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα.....
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Αύγ 2022, 17:36
Να τρως έξω μόνος είναι τολμηρό όντως. Θέλει πολύ θράσος.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 29 Αύγ 2022, 20:09

Δεν θυμάμαι ρε συ αλλά εαν επρόκειτο για τον βαν τέτοιο με τις μαλαπέρδες του πολύ καλά έκανα και σε έβρισα :D

Κοίτα, το βρίσκω λογικό να μην θυμάμαι με ποιές περσόνες έχω βριστεί πριν χρόνια και αν βρίστηκα, δηλαδή δεν σε θυμάμαι καν σαν περσόνα τότε, δεν ξέρω πώς το κάνετε εσείς εδώ που ξέρετε ποιός είναι ποιός και τί λέει για πάνω από δέκα χρόνια.


Τα υπόλοιπα, μίλα λίγο πιο συνεκτικά γιατί σε χάνω


Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 29 Αύγ 2022, 21:29


.


Υπάρχουν Ρουφιάνοι στο νήμα..... :8) . :oops:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Αύγ 2022, 21:33

Χαοτικός κι εγώ σ'αγαπάω μωρή σαλαμάνδρα, γιατί είσαι ατόφιος άνθρωπος. Δεν χάνεσαι πίσω από ορυμαγδό ανούσιων λέξεων και βγάζεις ψυχούλα.
Σε ότι αφορά τον φίλο μου τον Χρήστο τότε, που έμπαινα απελπισμένη σε όλα τα φόρα και στο φουμπου ψάχνοντας αίμα, να ξέρεις πως κι εσύ έχεις συμβάλλει στο να είναι ζωντανός ο Καρδιτσιώτης. Και γω ποτέ δεν ξεχνώ τις καλωσύνες. Δεν τίθεται θέμα υποχρέωσης, αλλά ευγνωμοσύνης από μεριάς μου. Καταλαβαίνεις τι λέω και πως το λέω.
Ελπίζω να βρεθούμε κάποια στιγμή να τα πούμε κι από κοντά.
Σε φιλώ στη μούρη. Δίπλα σου πάντα.

SUV, σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ε, με δέρνει και μένα η μαλακία ενίοτε. Όπως όλους εξάλλου. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 29 Αύγ 2022, 21:34

@ ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Να ψαχτούμε τότε
Τρεις κι ο σίσεξ είμαστε
:lol:





:102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών