Συμπάθειες στο φόρουμ.

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Αύγ 2022, 16:07

Sid Vicious έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:33
Πασιφάη έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:03
Sid Vicious έγραψε:
31 Αύγ 2022, 14:46

Βασικα εσυ εισαι που εδω και καποιο καιρο ασχολεισαι εμμονικα σχεδον μαζι της, κυνηγωντας δημοσιευσεις της και αυτο δεν ειναι ωραιο. Να χαλαρωσεις και να αφησεις τις εμπαθειες.
Βασικά Σιντ, έχω ήδη πει και στην ίδια τους λόγους που αντιτίθεμαι σε κάποιες απ'τις θέσεις της. Δεν την ''κυνηγώ εμμονικά,'' επειδή διαφωνώ με την θέση της σε κάποιους διαλόγους. Επίσης η συμπεριφορά της όπως έχω ξαναγράψει είναι τουλάχιστον απαξιωτική και ειλικρινά με ενοχλεί πολύ.
Μήπως σκοπεύεις να μου απαγορεύσεις να παίρνω θέση στα λεγόμενά της; Κι αν ναι, με ποιό κριτήριο; .
Κι αν βλέπεις μόνο τα δικά μου στραβά, γιατί επικροτείς απλά τα δικά της; Ένεκα φιλίας;
Όταν κατέχεις τη θέση του μανατζαραίου, καλό θα είναι να είσαι διπλωμάτης.

Δυσαρεστημένη είμαι, γιατί δεν περίμενα αυτά που έβλεπα και διάβαζα, όχι εμπαθής. Ξέφυγε.
Που ειδες να σε απαγορευω κατι; Αυτο ελειπε.
Και γιατι να ειμαι διπλωματης, το μεσανατολικο θα λυσουμε;
Μονη σου το παραδεχεσαι τωρα, οπως το γραφεις, πως σε ενοχλει η συμπεριφορα και εισαι δυσαρεστημενη, οτι εχεις (κατ εσε) λογο να κυνηγας τις δημοσιευσεις (γιατι αυτο φαινεται οτι κανεις τελευταια). Και τι ειναι αυτο το "ξεφυγε"; Γιατι θα το κρινεις εσυ αυτο και η θεση σου ακομα και να ηταν ετσι ποια ειναι δηλαδη να κυνηγας και να επαναφερεις οσους θεωρεις οτι ξεφευγουν;
Σε θεωρω καλη χρηστρια, δεν το λεω χαρην διπλωματιας, δεν εχω κατι με την Πασιφαη εχω δει δημοσιευσεις σου καλες, σοβαρες, με χιουμορ, με λιγη καφριλα επισης καποιες (οκ αυτες δεν με πολυαρεσουν αλλα δεν τρεχει κατι) αλλα αυτο τελευταια που επειδη δυσαρεστηθηκες κοιτας με την παραμικρη ευκαιρια, ακομα και στο ασχετο, να την πεις δεν δειχνει σοβαρο ή ωραιο. Δεν δικαιουμαι να απαγορεψω ουτε και θελω να απαγορεψω κατι, εσυ αν θες συνεχισε το, δικο σου θεμα αλλα δεν δειχνει ωραιο.
Πάμε ξανα. Έχω την αίσθηση πως δεν διαβάζεις σωστά και γι'αυτό σου επισημαίνω αλλη μια, τη δική σου παράθεση με έντονη γραμματοσειρά. Κι ένα κομμάτι της δικής μου.
ΔΕΝ παίζουμε κρυφτούλι εδώ μέσα, (τουλάχιστον εγώ..) και αν δω κάτι που άπτεται σχολίου, θα το πράξω, ο Βούδας να κατεβεί. Επίσης δεν ΚΥΝΗΓΑΩ τη φιλενάδα σου, σχολιάζω τις τοποθετήσεις της. Εκείνες δα, ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.
Έχει ξεφύγει από θέμα συμπεριφοράς και είναι στιγμές που ''αλυχτάει'' σαν σκυλί σε οίστρο.
Πάντως με τη δική σου λογική, δεν θα'πρεπε να υπάρχει καν το φόρουμ, διότι ''γιατί να σχολιάζουμε βρε αδερφέ, αν δεν γλείψουμε 5-6 φορές τους εκάστοτε συνομιλητές μας, για να το παίξουμε καλοί''. Ή πρέπει υπό προϋποθέσεις και με χαρτόσημο των 2 έουρος'', να παίρνουμε το λόγο και να αρθρώνουμε κανα ψέλλισμα.''
Εγώ δεν ανήκω σε αυλή εδώ μέσα,ούτε έχω κόλακες που περιμένουν να γράψω για να επικροτήσουν τα λεγόμενά μου.
Αυτή είμαι, σ'όποιον αρέσω. Αν η γάτα δεν με γουστάρει, υπάρχει και το ιγκνόρ.
Καλή συνέχεια Σιντ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 31 Αύγ 2022, 16:19

Εισαι λαθος αλλα σκεψου το μονη σου δεν θα το συνεχισω οκ, καλη συνεχεια και σε σενα Πασιφαη.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 16:27

Να αυτός ο χρήστης ας πούμε

viewtopic.php?f=63&t=42738#p2643643

Μου ήταν ιδιαίτερα αντιπαθής. Η πρώτη τάση που έχεις σε αυτά είναι να του ακυρώσεις και να του εκμηδενίσεις οποιοδήποτε στοιχείο ανθρωπιάς γι να μην αφήσεις τίποτα αδικαιολόγητο καθώς τον ακυρώνεις ολοκληρωτικά (και γουστάρεις).
Ο πρώτη πλάνη είναι η αξίωσή σου οτι ο άλλος δεν εχει ανθρωπιά μέσα του. Ε όμως κι ο Δουρής είχε και ο Χίτλερ είχε. Αποτυχια λοιπόν να θες να συντηρείς την πεποίθηση αυτή που έχεις για κάποιον και είναι αρνητική.


Έλεγε ο μαλάκας :D ότι είμαι βόθρος επειδή είχα πει για τη μάνα του Διάδοχου. Ο άλλος πάλι ο Διάδοχος (μια χαρά κι αυτός. Μαλάκας όπως όλοι μας και σπουδαίος και γαμάτος και ωφέλιμος όπως όλοι μας) έλεγε ο παπάρας ότι οι χασικλήδες είναι πλέμπα πνευματική κι ότι δεν μπορούμε όσοι είμαστε μπαφιάρηδες να αξιώνουμε κάτι καλό στη ζωή μας. Άλλοι είναι πιο ικανοί και κατάφεραν ας πούμε να γίνουν γιατροί. "Εσείς δεν γίνατε" (Εσείς: Ο άλλος ήταν ο μπακάλης που ήταν από την μεριά μου).
Εκείνο τον καιρό μόλις τελείωνα την ειδικότητά μου εν τω μεταξύ. Αυτό που έβαλα στο μυαλό μου είναι η σημειολογία και η συνήθεια που έχει ο άλλος όταν σκέφτεται. κυρίαρχη ιδεολογία, κατεστημένη λογική και δεν μπορεί η πλέμπα να προκόψει. Το πάω και αλλού. Στο ότι όσοι φέρουν αυτήν τη λογική θα τους τη δώσει αν ανακαλύψουν ότι κάνουν λάθος και θα σπρώχνουν τα πράγματα στο να καταλήξουμε ότι σου αξίζει το φτύσιμο αφού δεν ταιριάζεις με την εικόνα που έμαθα ότι πρέπει να ισχύει. Αντιδιαλεκτικοί, αυταρχικοί, αφοριστικοί και δεν συμμαζεύεται. Ε κι εγώ μετά... αυτά.

Ο άλλος τώρα που ήταν διαχειριστής όλο προκλητικό λόγο είχε για κάθε νεαρό που ή πήγαινε εξάρχεια για βόλτα ή ήταν μαθητής συνδικαλιστής και πως πιο αναρχικός ή ακροαριστερός ή είχε στυλ φρικιού, ή έπινε μπάφο. Του έβγαινε ότι όλοι λέγονται πρεζάκηδες, και ταυτόχρονα έφερε και την πεποίθηση ότι οι πρεζάκηδες πρέπει να πεθαίνουν κλπ. Αυτό που θα πει κάποιος φασίστα (και άλλος θα σου πει "πως ορίζεται ο φασισμός" και μπλα μπλα).
Λάθος λέξη αλλά όταν τη λες δεν σε νοιάζει η καταλληλότητα. Τι κόλλημα ρε.; Λες φασίστα γιατί βαριέσαι να περιγράψεις ή δεν μπορείς να περιγράψεις τι ακριβώς σου τη δίνει.
Ότι σου θυμίζει τον μαλάκα τον παππού σου ή τον γείτονα τον γέρο τον κολλημένο ή τη θεία σου ή τη μάνα σ... Α! Είπαμε η μάνα είναι πάντα τέλεια. Την μαλάκω τέλος πάντων που έχει νόηση κάμπιας και μυαλά του Μεσαίωνα. Αυτό σου τη δίνει! Είτε τον πεις Φασίστα, είτε αρχίδι, είτε βρωμιάρη (κι ας είναι πρότυπο καθαριότητας στο σώμα του και το χώρο του) είναι το ίδιο.

Τέλος πάντων η εντύπωση έμεινα.
Μια φορά κιόλας μέσω σπόντας του την είπα. Είπα σε άλλον χρήστη περίπου ότι "Τι δίνεις σημασία σε αυτό το ζώο;" και τέτοιο στυλ. Απάντησε αυτός ήπια. Κάτι του τύπου "ναι εντάξει! Εγώ είμαι το ζώο! καλά".
Μετά από πολύ καιρό έκανα σχόλιο που τον στήριζε. Ειρωνεύτηκα κάποιον πολιτικό μάλλον και έβγαζε κάποια συμφωνία των δυο μας. Απάντησε κι αυτός ουδέτερα αλλά με διάθεση να απαντήσει.

Καταλήγω ότι μια χαρά μπορείς να επικοινωνήσεις με αυτόν που άλλοτε ήθελες να μην υπάρχει στον ορίζοντά σου.

Εδώ προφανώς έφαγε προειδοποίηση για χαζό λόγο. Δείτε με τι κλισέ τον αντιμετωπίζουν ενώ προβάλει εύλογα το ζήτημά του.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 31 Αύγ 2022, 16:51

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 31 Αύγ 2022, 16:52

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:
Εγώ που έχω συναναστραφεί πολλάκις ορισμένους, όπως ο Λαμόγιος, έχω να πω ότι είναι και γαμώ τα παιδιά. Δεν έχει καμία σχέση το τί πίτουρα κομματικά έχει στη γκλάβα του ο καθένας στο τέλος της ημέρας.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 31 Αύγ 2022, 16:53

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:
Μια χαρα ηταν!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 31 Αύγ 2022, 16:54

Cecily Anne έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:52
EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:
Εγώ που έχω συναναστραφεί πολλάκις ορισμένους, όπως ο Λαμόγιος, έχω να πω ότι είναι και γαμώ τα παιδιά. Δεν έχει καμία σχέση το τί πίτουρα κομματικά έχει στη γκλάβα του ο καθένας στο τέλος της ημέρας.
Τον θυμάμαι τον τύπο, όντως ήταν πολύ κομπλέ τυπακι

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22680
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 31 Αύγ 2022, 16:59

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4386
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 31 Αύγ 2022, 17:12

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:

είναι παράδοξο, αλλά κάθε μέρα έχεις να συναναστραφείς ανθρώπους που πολιτικά βρίσκονται εντελώς αλλού, είτε στη δουλειά, είτε στα ψώνια, είτε στη βόλτα, είτε είναι γνωστοί, είτε φίλοι, είτε συγγενείς. καλωσήρθες στη σύγχρονη ελλάδα, όπου για την ώρα επικρατεί μια μετριοπάθεια και μια σχετική κοινωνική ειρήνη και πολιτική ανακωχή.

έχω φίλους, ακόμα και παλιούς κολλητούς, συγγενείς, γνωστούς, που κινούνται ιδεολογικά από αναρχία και άκρα αριστερά, έως χρυσή αυγή, με όλα τα ενδιάμεσα και είναι πολλές οι φορές που έχω σκεφτεί αν θα πρέπει να κόψω την καλημέρα σε κάποιους.

είναι σοβαρό ζήτημα όλο αυτό και θα έπρεπε να ανοιχτεί ξεχωριστό νήμα.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25103
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 31 Αύγ 2022, 17:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:
Πέφτανε ποδοσφαιρικές φάπες :003:
Αλλά οι αντίπαλοι (πολιτικώς και ποδοσφαιρικώς) ήταν και γαμώ τα παιδιά
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 31 Αύγ 2022, 17:26

Beria έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:23
EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:
Πέφτανε ποδοσφαιρικές φάπες :003:
Αλλά οι αντίπαλοι (πολιτικώς και ποδοσφαιρικώς) ήταν και γαμώ τα παιδιά
Αυτα εσεις κατω, εδω πανω τα αθληματα μας ηταν Αρση Μπυρων, Ρετσιναθλον και Τσιπουροδρομιες
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 17:35

kongrosian έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:12
EKPLIKTIKOS έγραψε:
31 Αύγ 2022, 16:51
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:01
Στα φόρουμ υπηρχαν συμπαθείες, εχθρές, και γενικά ανθρώπινες σχέσεις προ σοσιαλ, όταν έμπαινες και για γνωριμίες, γινόντουσαν μαζικοί έξοδοι των μελών, κλπ. Αυτά εδώ και μια δεκαετία έχουν τελειώσει, μπαίνουμε όλοι με αυστηρό κριτήριο τον διάλογο, με το φόρουμ να είναι άλλη μια μας διαστηριοτητα, χωρίς να διαπλεκεται με την προσωπική μας ζωή.
Πάντα μου έκανε εντύπωση που στο παλιό φόρουμ γίνονταν συναντήσεις στις οποίες αν έχω καταλάβει καλά συμμετείχαν διάφορα αυγά μαζί με κάτι ακροαριστερους κτλ

Θα ήθελα κάποιος που έζησε τέτοια συνάντηση να μου εξηγήσει πώς δεν πέφτανε φάπες :102:

είναι παράδοξο, αλλά κάθε μέρα έχεις να συναναστραφείς ανθρώπους που πολιτικά βρίσκονται εντελώς αλλού, είτε στη δουλειά, είτε στα ψώνια, είτε στη βόλτα, είτε είναι γνωστοί, είτε φίλοι, είτε συγγενείς. καλωσήρθες στη σύγχρονη ελλάδα, όπου για την ώρα επικρατεί μια μετριοπάθεια και μια σχετική κοινωνική ειρήνη και πολιτική ανακωχή.

έχω φίλους, ακόμα και παλιούς κολλητούς, συγγενείς, γνωστούς, που κινούνται ιδεολογικά από αναρχία και άκρα αριστερά, έως χρυσή αυγή, με όλα τα ενδιάμεσα και είναι πολλές οι φορές που έχω σκεφτεί αν θα πρέπει να κόψω την καλημέρα σε κάποιους.

είναι σοβαρό ζήτημα όλο αυτό και θα έπρεπε να ανοιχτεί ξεχωριστό νήμα.

Το να κόψεις την καλημέρα δεν χρειάζεται να στο επικυρώσει μία εμπεριστατωμένη ανάλυση. δεν έχεις προαπαιτούμενα και δεν έχεις κανέναν όρο και καμία συνθήκη να ικανοποιήσεις για να πάρεις απόφαση να κάνεις χου! Το κάνεις γιατί το ένιωσες. Τοξικόνεσαι, δεν νιώθεις να σε εξελίσσει, δεν νιώθει τέρψη, σου γυρνάει και λίγο μαζί του, λες γιατί δικαιολογώ και ανέχομαι να ακούω μαλακίες; και απλά την κάνεις. Δεν κέρδισες κάτι δεν έχασες κάτι. κέρδισες μονο το η ψυχή ελευθερώθηκε από κάτι που την ζόριζε. Ε´γω τους έχω κάνει όλους πέρα :102: όχι απλά΄δεν μου λέει τίποτα να πιω καφέ με κάποιον, αλλά ξέρω ότι θα γυρίσω σπίτι κουρασμένος και με αίσθημα χασούρας. Όπως ήμουν παιδάκι και επιστρέφαμε σπίτι με ταξί από την Αθήνα. Ζαλάδα, ναυτία εν δυνάμει και στεναχώρια σώματος και διάθεσης.

Πούλο όλους ρε. Δηλαδή όχι όλους, όσους θες.Θα σε στηρίξω εγώ.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 31 Αύγ 2022, 20:27

Τοξικόνεσαι, δεν νιώθεις να σε εξελίσσει, δεν νιώθει τέρψη, σου γυρνάει και λίγο μαζί του, λες γιατί δικαιολογώ και ανέχομαι να ακούω μαλακίες; και απλά την κάνεις. Δεν κέρδισες κάτι δεν έχασες κάτι. κέρδισες μονο το η ψυχή ελευθερώθηκε από κάτι που την ζόριζε. Ε´γω τους έχω κάνει όλους πέρα :102: όχι απλά΄δεν μου λέει τίποτα να πιω καφέ με κάποιον, αλλά ξέρω ότι θα γυρίσω σπίτι κουρασμένος και με αίσθημα χασούρας. Όπως ήμουν παιδάκι και επιστρέφαμε σπίτι με ταξί από την Αθήνα. Ζαλάδα, ναυτία εν δυνάμει και στεναχώρια σώματος και διάθεσης.
:g094:

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 23:16
Τοποθεσία: Στην γελοιοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα » 31 Αύγ 2022, 21:45

SUV έγραψε:
31 Αύγ 2022, 15:20
Μην κάνεις τον κόπο, οι μέρες μου στο πχώρουμ είναι μετρημένες, δεν με σηκώνει πια το συγκεκριμένο σανίδι


Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Αύγ 2022, 17:36
Να τρως έξω μόνος είναι τολμηρό όντως. Θέλει πολύ θράσος.

αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 23:16
Τοποθεσία: Στην γελοιοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Συμπάθειες στο φόρουμ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα » 31 Αύγ 2022, 21:46

kongrosian έγραψε:
31 Αύγ 2022, 17:12


έχω φίλους, ακόμα και παλιούς κολλητούς, συγγενείς, γνωστούς, που κινούνται ιδεολογικά από αναρχία και άκρα αριστερά, έως χρυσή αυγή, με όλα τα ενδιάμεσα και είναι πολλές οι φορές που έχω σκεφτεί αν θα πρέπει να κόψω την καλημέρα σε κάποιους.

δηλαδή θες να πεις ότι δεν μου την έκοψες;
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Αύγ 2022, 17:36
Να τρως έξω μόνος είναι τολμηρό όντως. Θέλει πολύ θράσος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών