Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Ναί
47
52%
Όχι
44
48%
 
Σύνολο ψήφων: 91

Άβαταρ μέλους
poeta
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: 29 Μάιος 2018, 18:00
Phorum.gr user: poeta

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από poeta » 31 Οκτ 2018, 17:56

Αν εννοείς Σπύρο ότι σε κάθε ποστ να αναγράφεται ότι πήρε πχ. 2 λάικ, γιατί όχι; Έτσι θα ξέρει το κάθε μέλος ότι τα ωραία ποστ θα παίρνουν λάικ. Αλλά να μην βάλεις την παράμετρο ότι ο τάδε ήρθε πρώτος επειδή πήρε τα περισσότερα λάικ γιατί, σημειωτέον, δεν βάζουμε λάικ στα θέματα αλλά στα ποστ και στα σχόλια...

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 31 Οκτ 2018, 18:24

Συμφωνώ αν και δεν ψήφισα. Όπως το reddit να είναι όμως, λατρεύω να παίρνω αρνητικές ψήφους, έχω ψύχωση. Τις προάλλες σε ένα θρεντ για μια πτώση αεροπλάνου που είχε έναν άντρα και μια γυναίκα πιλότους, είχα γράψει πως αν ήμουν σε αεροπλάνο και μάθαινα πως έχει γυναίκα 24 χρόνων πιλότο θα έφευγα. Μείον 57 έγραψε το κοντερακι και είχα μίνι οργασμούς 😎☢️

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 31 Οκτ 2018, 18:48

Last Veteran έγραψε:
31 Οκτ 2018, 18:24
Συμφωνώ αν και δεν ψήφισα. Όπως το reddit να είναι όμως, λατρεύω να παίρνω αρνητικές ψήφους, έχω ψύχωση. Τις προάλλες σε ένα θρεντ για μια πτώση αεροπλάνου που είχε έναν άντρα και μια γυναίκα πιλότους, είχα γράψει πως αν ήμουν σε αεροπλάνο και μάθαινα πως έχει γυναίκα 24 χρόνων πιλότο θα έφευγα. Μείον 57 έγραψε το κοντερακι και είχα μίνι οργασμούς 😎☢️
τι να πει και ο καημένος ο Λέων που στο παλιό είχε το ρεκόρ αρνητικών
σε ένα τίμιο νήμα για το μακεδονικό. Αυτουνου όμως δεν του άρεσε
αλλά τι να κάνει.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 31 Οκτ 2018, 22:48

Να υπάρχουν μόνο θετικές ψήφοι κι όχι αρνητικές.
Ας μπει κι ένα όριο τελοσπάντων για όσους ανησυχούν μήπως το πράγμα ξεφύγει. Πάντως το 10 λάικ/μήνα το θεωρώ υπερβολικά λίγο.
Από κει κι έπειτα κανένα βραβείο, κανένα κοντέρ που να καταγράφει κι άλλα τέτοια. Απλώς το πλαίσιο που θα εμφανίζονται οι θετικές ψήφοι να μπορεί να ανοιχτεί και να διαβάζει ο κάθε ενδιαφερόμενος σε ποιο μέλος άρεσε η συγκεκριμένη ανάρτηση.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Γραφικός

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 01 Νοέμ 2018, 09:28

Αν είναι να ψηφίζουμε νομίζω (νομίζω λέω, προσωπική άποψις, μη πέσετε να με φάτε) ότι θα ήταν πιο λειτουργικό να υπάρχει και αρνητική.
Ας πούμε ότι έχουμε 10 μισανθρώπους και 20 ανθρωπόφιλους. Αν ανοίξει θέμα

"Να ψοφήσουν όλοι οι άνθρωποι"
Να μην μείνει ρουθούνι λέμε
Θα έχει 10 θετικές ψήφους και θα φαίνεται σαν δημοφιλές νήμα. Αν όμως υπάρχει κι η επιλογή της αρνητικής ψήφου τότε θα έχει 10 θετικές και 20 αρνητικές, οπότε θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα για το πόση αποδοχή έχει στο φόρουμ. Αν μας ενδιαφέρει η αποδοχή να έχουμε και θετικές κι αρνητικές, αν δεν μας ενδιαφέρει να μην έχουμε τίποτα.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 01 Νοέμ 2018, 09:31

Πολύ σωστή η παρατήρηση. Σε κάποιον τυχαίο επισκέπτη αυτή η άποψη θα φαίνεται δημοφιλής στο φόρουμ.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Νοέμ 2018, 10:22

Spiros252 έγραψε:
01 Νοέμ 2018, 09:31
Πολύ σωστή η παρατήρηση. Σε κάποιον τυχαίο επισκέπτη αυτή η άποψη θα φαίνεται δημοφιλής στο φόρουμ.
Σπύρο, λογαριασμό στο ρεδδιτ εχς;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 01 Νοέμ 2018, 15:36

Γραφικός έγραψε:
01 Νοέμ 2018, 09:28
Αν είναι να ψηφίζουμε νομίζω (νομίζω λέω, προσωπική άποψις, μη πέσετε να με φάτε) ότι θα ήταν πιο λειτουργικό να υπάρχει και αρνητική.
Ας πούμε ότι έχουμε 10 μισανθρώπους και 20 ανθρωπόφιλους. Αν ανοίξει θέμα

"Να ψοφήσουν όλοι οι άνθρωποι"
Να μην μείνει ρουθούνι λέμε
Θα έχει 10 θετικές ψήφους και θα φαίνεται σαν δημοφιλές νήμα. Αν όμως υπάρχει κι η επιλογή της αρνητικής ψήφου τότε θα έχει 10 θετικές και 20 αρνητικές, οπότε θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα για το πόση αποδοχή έχει στο φόρουμ. Αν μας ενδιαφέρει η αποδοχή να έχουμε και θετικές κι αρνητικές, αν δεν μας ενδιαφέρει να μην έχουμε τίποτα.
Όχι μόνο δεν θα πέσουμε να σε φάμε (πώς σου πέρασε από το νου. με τόσο καλή διάθεση ο ένας προς τον άλλον που έχουμε όλοι εδωμέσα; :P ),
μα θα σε επαινέσουμε κιόλας.
Θεωρώ εξαίρετο το πόιντ σου. :smt023
SpoilerShow
Και βέβαια συμφωνώ, απλώς είπα για μόνο θετικές μήπως κατορθώσω και πείσω και τους αμετάπειστους να ψηφίσουν υπέρ.. :P
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Νοέμ 2018, 17:43

γω δε θελω λαικ. θελω ντισλαικ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 01 Νοέμ 2018, 17:48

Last Veteran έγραψε:
31 Οκτ 2018, 18:24
Συμφωνώ αν και δεν ψήφισα. Όπως το reddit να είναι όμως, λατρεύω να παίρνω αρνητικές ψήφους, έχω ψύχωση. Τις προάλλες σε ένα θρεντ για μια πτώση αεροπλάνου που είχε έναν άντρα και μια γυναίκα πιλότους, είχα γράψει πως αν ήμουν σε αεροπλάνο και μάθαινα πως έχει γυναίκα 24 χρόνων πιλότο θα έφευγα. Μείον 57 έγραψε το κοντερακι και είχα μίνι οργασμούς 😎☢️
θα θεωρησω τιμη μου να παιρνω αρνητικες ψηφους απο σενα και το συναφι σου δω μεσα, βασικα θα βαλω τα δυνατα μου για να σας συγχυσω οσο δεν γινεται και να μαζευω αρνητικες ψηφους απο σενα και το συναφι σου. Τωρα απλα διασκεδαζω με τους νομους που εφευρισκετε και που φανταζεστε πως παραβιαζουν οι αναρτησεις μου οταν με κανετε ριπορτ.

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 01 Νοέμ 2018, 18:09

αξέχαστος ό barbar στό προηγούμενο,σέ κάθε ποζεριά έπαιρνε -5...πλησίαζε τούς -30 :smt005:
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 01 Νοέμ 2018, 18:18

Γραφικός έγραψε:
01 Νοέμ 2018, 09:28
Αν είναι να ψηφίζουμε νομίζω (νομίζω λέω, προσωπική άποψις, μη πέσετε να με φάτε) ότι θα ήταν πιο λειτουργικό να υπάρχει και αρνητική.
Ας πούμε ότι έχουμε 10 μισανθρώπους και 20 ανθρωπόφιλους. Αν ανοίξει θέμα

"Να ψοφήσουν όλοι οι άνθρωποι"
Να μην μείνει ρουθούνι λέμε
Θα έχει 10 θετικές ψήφους και θα φαίνεται σαν δημοφιλές νήμα. Αν όμως υπάρχει κι η επιλογή της αρνητικής ψήφου τότε θα έχει 10 θετικές και 20 αρνητικές, οπότε θα έχουμε πιο πλήρη εικόνα για το πόση αποδοχή έχει στο φόρουμ. Αν μας ενδιαφέρει η αποδοχή να έχουμε και θετικές κι αρνητικές, αν δεν μας ενδιαφέρει να μην έχουμε τίποτα.
Και τα μεν και τα δε γίνονται abuse από χρήστες που το βλέπουν επαγγελματικά και εργολαβικά το θέμα. Αναφέρθηκαν παραδείγματα εκεί έξω. Δεν ανακαλύπτουμε και τον τροχό. Δεν έχω καταλάβει και πού είναι το κέρδος...

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 02 Νοέμ 2018, 10:24

Spiros252 έγραψε:
01 Νοέμ 2018, 09:31
Πολύ σωστή η παρατήρηση. Σε κάποιον τυχαίο επισκέπτη αυτή η άποψη θα φαίνεται δημοφιλής στο φόρουμ.
Συμφωνούμε απόλυτα με τον Γραφικό, γιατί να μην προχωρήσουμε σε μια δοκιμαστική έστω περίοδο λάικς-ντισλάικς; Ε; :romance-hearteyes: Φανταστικέ Σπύρο;
SpoilerShow

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 02 Νοέμ 2018, 10:25

Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Poll: Ναί ή Όχι στη θετική ψήφο δημοσιεύσεων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 10 Νοέμ 2018, 23:27

κρατάει πολύ αυτή ή συζήτηση παρ'ότι έχουν γίνει 2 μέ τρείς ψηφοφορίες μέχρι τώρα καί βγήκανε αρνητικές...
νταξ αλλάξαμε τή διατύπωση τού θρέντ..δέν ξέρω αυτό θυμίζει τό βαμπίρ-τόνυ μπλαίρ πού όταν τά δημοψηφισματα βγαίνουν
όχι αυτός ζητάει νά ξαναγίνουν......γιά νά τελειώνει όλο αυτό,εγώ προτείνω νά γίνεται ψηφοφορία μέχρι νά βγεί τό "ναί"..
καί μόλις βγεί νά κλειδώνει τό αποτέλεσμα......πρέπει νά δείξουμε κατανόηση.........

Εικόνα
Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών