Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Νοέμ 2021, 09:45

Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 00:17
Πασιφάη έγραψε:
10 Νοέμ 2021, 13:20
stavmanr έγραψε:
10 Νοέμ 2021, 13:17


Το θάψιμο και η κατινιά που εφαρμόζεις είναι ...μεταπτυχιακό κοινωνικότητας;
Να τα πεις στη φίλη σου αυτά. Που έμπαινε στην ενότητα επισκεπτών και μίλαγε για κωλόγριες και σάπιες. Κάνε μας τη χάρη.

Αλήθεια ρε; Δεν μπορεί να μην τα είδα ή θα ήθελα να μην τα είδα και τα αγνοώ.
Τέλος πάντων ξέρω τι είναι να σου γράφουν στ' αρχίδια τους το θυμό σου. Δεν λέω τίποτα άλλο λοιπόν. Κοίτα να είσαι μια χαρά εσύ και μη χαλιέσαι για τίποτα.
Ρε συ, συμμερίζεσαι την Πασιφάη; Δεν έχει αφήσει αστόλιστο κανέναν...
Να γράψει κανείς άλλος ότι θίχτηκε από συμπεριφορά, να το εξετάσουμε. Η Πασιφάη όμως;

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9750
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Νοέμ 2021, 09:46

Λίγα λόγια για την Πασιφάη. Είναι στολίδι στο φόρουμ και ακοίμητος φρουρός. Σαν τον κέρβερο.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Νοέμ 2021, 11:00

Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 00:17
Πασιφάη έγραψε:
10 Νοέμ 2021, 13:20
stavmanr έγραψε:
10 Νοέμ 2021, 13:17


Το θάψιμο και η κατινιά που εφαρμόζεις είναι ...μεταπτυχιακό κοινωνικότητας;
Να τα πεις στη φίλη σου αυτά. Που έμπαινε στην ενότητα επισκεπτών και μίλαγε για κωλόγριες και σάπιες. Κάνε μας τη χάρη.

Αλήθεια ρε; Δεν μπορεί να μην τα είδα ή θα ήθελα να μην τα είδα και τα αγνοώ.
Τέλος πάντων ξέρω τι είναι να σου γράφουν στ' αρχίδια τους το θυμό σου. Δεν λέω τίποτα άλλο λοιπόν. Κοίτα να είσαι μια χαρά εσύ και μη χαλιέσαι για τίποτα.
Δεν έχω λόγο να πω ψέμματα. Τεσπα. Θα συμφωνήσω με όσα λες.Θενκς.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21213
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 11 Νοέμ 2021, 11:03

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 09:46
Λίγα λόγια για την Πασιφάη. Είναι στολίδι στο φόρουμ και ακοίμητος φρουρός. Σαν τον κέρβερο.
:smt047:_::_::_::smt005::smt005:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9750
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 11 Νοέμ 2021, 11:11

Χωρίς πλάκα εμένα μ' αρέσει η Πασιφάη και έχουν ενδιαφερον σχεδόν όλα τα ποστ της. Δεν με νοιάζει που είναι γεροντοκόρη που κάποιοι τη λένε έτσι. Κι ας είναι. Μπορεί να είναι μικρή. Μπορεί να μην βρήκε τον κατάλληλο πράγμα ακόμα για να παντρευτεί. Σε κάθε περίπτωση είναι γυναίκα με καλό γούστο και καλό λόγο και ποιήτρια. Σε ανύποπτο χρόνο έχει βάλει ποιήματά της που θα ήθελα πολύ να μελοποιήσω αλλά ντρέπομαι να ρωτήσω γιατί στο παρελθόν είχαμε μια μικρή παρεξήγηση. Μπορεί να είπαμε και δυο τρεις κουβέντες παραπάνω. Εγώ ζητώ συγγνώμη και είμαι πλέον σχεδόν σίγουρος ότι δεν χρησιμοποιεί τους σκύλους της για σεξουαλικά πράματα. Και στο κάτω κάτω ποιος δεν πειραματίστηκε σεξουαλικά με ζώα. Εγώ, ας πούμε, είχα γαμήσει μια γάτα όταν ήμουν μικρός αφού πρώτα της έριξα 7 βάλιουμ στο γάλα της. Τελικά ψόφησε αλλά μάλλον όχι από το γαμήσι. Ήταν μάλλον από τα βάλιουμ. Παιδιά, προσοχή με τα βάλιουμ.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Νοέμ 2021, 12:47

stavmanr έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 09:45
Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 00:17
Πασιφάη έγραψε:
10 Νοέμ 2021, 13:20


Να τα πεις στη φίλη σου αυτά. Που έμπαινε στην ενότητα επισκεπτών και μίλαγε για κωλόγριες και σάπιες. Κάνε μας τη χάρη.

Αλήθεια ρε; Δεν μπορεί να μην τα είδα ή θα ήθελα να μην τα είδα και τα αγνοώ.
Τέλος πάντων ξέρω τι είναι να σου γράφουν στ' αρχίδια τους το θυμό σου. Δεν λέω τίποτα άλλο λοιπόν. Κοίτα να είσαι μια χαρά εσύ και μη χαλιέσαι για τίποτα.
Ρε συ, συμμερίζεσαι την Πασιφάη; Δεν έχει αφήσει αστόλιστο κανέναν...
Να γράψει κανείς άλλος ότι θίχτηκε από συμπεριφορά, να το εξετάσουμε. Η Πασιφάη όμως;
Γιατί ρε έχω αφήσει εγώ; δεν με νοιάζει αν έχει δίκιο. αν φλασάρω ότι μου τη σπάει θα της χώσω και χέστηκα. Σάμπως θα βρεθώ με κανέναν από δω μέσα;
Όλα χάος ρε. Μία τσακ και σβήνεις ότι "σχέση" έχεις φτιάξει. Εδώ το κάνουμε και με κανονικούς κρεάτινους ανθρώπους δεν θα το κάνουμε με ψηφιακούς;
και με τις δύο έχω χεστεί πριν χρόνια. ακριβώς γιατί έκατσε ν κοντραριστούν οι εγωισμοί μας. να μου τη λένε, να επιδεικνύουν τσαμπουκά και ότι μας έρχεται γενικά.
Εκεί δουλεύεις το κατά πόσο θα επιβάλεις τον δικό σου τσαμπουκά και κάθεσαι και το μετράς. Εγώ έτρωγα μπαν γιατί μπορούσα να το τραβήξω όσο δεν πάει. Καλό μου έκανε. Το είδα κι αυτό πως είναι.
Τώρα τη βλέπω ότι κάτι μπορούμε να μοιραστούμε όλοι το γαμημένο! ακόμα και κάποιοι που ένιωθα ότι πρέπει να εξοντωθούν γιατί είναι εχθροί. Κάτι δεξιοί εδώ μέσα που μιλάνε άσχημα (όπως κι εμείς όταν μας πιάνει).
Εντάξει εσύ δεν μιλάς άσχημα ποτέ (μαλάκα :na!: ). Την έχεις δει ότι δεν θα μπορέσει κανείς να οδηγήσει να παρεκτραπείς, ότι οφείλεις στον εαυτό σου να περιφρουρείς το τάδε ηθικό χαρακτηριστικό σου. Βγάλε και τους 15 εαυτούς σου, αφού έτσι κι αλλιώς έχεις, Δούλεψε ανά περιόδους ότι συναισθηματικό έχεις που όλα (τα συναισθηματικά) είναι διαφορετικά μεταξύ τους :102:
καθόμαστε χρόνια να διατηρήσουμε την εικόνα μας για τον κόσμο και την εμμονή μας ότι έχουμε συγκριμένη σχέση με τα πράγματα και να τηρούμε μία στάση. πολλούς δεν χωνεύουμε γιατί έτσι. η μαγκιά (λέω εγώ) είναι να τη εις αλλιώς και θα ανακαλύψεις ότι δεν τρέχει και τίποτα αν το κάνεις. Πιο πλούσιος θα νιώσεις.

Θα κάνεις κι τους άλλους πλούσιους.
Αυτοί οι μαλάκες που σου φέρονται έτσι (και στον Σόσιαλιστ και στον Αρίστο), θα μπορούσες να τους αλλάξεις (να συμπεριφέρονται αλλιώς και να μάθουν να βλέπουν και αλλιώς έναν άνθρωπο (ή πολλούς στο τέλος). Κι αυτοί την ίδια εμμονή υπηρετούν. να επιβεβαιώσουν ότι μπορούν να σε αποδομούν ως προσωπικότητα, να μην αφήνουν να περάσει ο αντίθετος λόγος κλπ. Δεν ξέρουν ότι σου κλάνουν τ' αρχίδια όμως κι εγώ κλάνω τ' αρχίδια σε κάποιον όταν επιτίθεμαι. Οπότε ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο.

Η Πασιφάη που την έχει δει θα σας γαμήσω όλους αν μου κουνηθείτε, είναι τι ίδιο μια χαρά σαν κι εσένα. Με γούστα, με αγάπη, με ηθική.

Όλοι καλοί είμαστε και όλοι σκατάδες, ας μην ασχολούμαστε με αυτό. Ας κάνουμε κάτι δημιουργικό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25989
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 11 Νοέμ 2021, 12:53

ενα ονομα εγραψα κ εγινε του πχορουμ
ΑΠΟΛΑΥΣΗ
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Νοέμ 2021, 15:20

Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 12:47
stavmanr έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 09:45
Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 00:17



Αλήθεια ρε; Δεν μπορεί να μην τα είδα ή θα ήθελα να μην τα είδα και τα αγνοώ.
Τέλος πάντων ξέρω τι είναι να σου γράφουν στ' αρχίδια τους το θυμό σου. Δεν λέω τίποτα άλλο λοιπόν. Κοίτα να είσαι μια χαρά εσύ και μη χαλιέσαι για τίποτα.
Ρε συ, συμμερίζεσαι την Πασιφάη; Δεν έχει αφήσει αστόλιστο κανέναν...
Να γράψει κανείς άλλος ότι θίχτηκε από συμπεριφορά, να το εξετάσουμε. Η Πασιφάη όμως;
Γιατί ρε έχω αφήσει εγώ; δεν με νοιάζει αν έχει δίκιο. αν φλασάρω ότι μου τη σπάει θα της χώσω και χέστηκα. Σάμπως θα βρεθώ με κανέναν από δω μέσα;
Όλα χάος ρε. Μία τσακ και σβήνεις ότι "σχέση" έχεις φτιάξει. Εδώ το κάνουμε και με κανονικούς κρεάτινους ανθρώπους δεν θα το κάνουμε με ψηφιακούς;
και με τις δύο έχω χεστεί πριν χρόνια. ακριβώς γιατί έκατσε ν κοντραριστούν οι εγωισμοί μας. να μου τη λένε, να επιδεικνύουν τσαμπουκά και ότι μας έρχεται γενικά.
Εκεί δουλεύεις το κατά πόσο θα επιβάλεις τον δικό σου τσαμπουκά και κάθεσαι και το μετράς. Εγώ έτρωγα μπαν γιατί μπορούσα να το τραβήξω όσο δεν πάει. Καλό μου έκανε. Το είδα κι αυτό πως είναι.
Τώρα τη βλέπω ότι κάτι μπορούμε να μοιραστούμε όλοι το γαμημένο! ακόμα και κάποιοι που ένιωθα ότι πρέπει να εξοντωθούν γιατί είναι εχθροί. Κάτι δεξιοί εδώ μέσα που μιλάνε άσχημα (όπως κι εμείς όταν μας πιάνει).
Εντάξει εσύ δεν μιλάς άσχημα ποτέ (μαλάκα :na!: ). Την έχεις δει ότι δεν θα μπορέσει κανείς να οδηγήσει να παρεκτραπείς, ότι οφείλεις στον εαυτό σου να περιφρουρείς το τάδε ηθικό χαρακτηριστικό σου. Βγάλε και τους 15 εαυτούς σου, αφού έτσι κι αλλιώς έχεις, Δούλεψε ανά περιόδους ότι συναισθηματικό έχεις που όλα (τα συναισθηματικά) είναι διαφορετικά μεταξύ τους :102:
καθόμαστε χρόνια να διατηρήσουμε την εικόνα μας για τον κόσμο και την εμμονή μας ότι έχουμε συγκριμένη σχέση με τα πράγματα και να τηρούμε μία στάση. πολλούς δεν χωνεύουμε γιατί έτσι. η μαγκιά (λέω εγώ) είναι να τη εις αλλιώς και θα ανακαλύψεις ότι δεν τρέχει και τίποτα αν το κάνεις. Πιο πλούσιος θα νιώσεις.

Θα κάνεις κι τους άλλους πλούσιους.
Αυτοί οι μαλάκες που σου φέρονται έτσι (και στον Σόσιαλιστ και στον Αρίστο), θα μπορούσες να τους αλλάξεις (να συμπεριφέρονται αλλιώς και να μάθουν να βλέπουν και αλλιώς έναν άνθρωπο (ή πολλούς στο τέλος). Κι αυτοί την ίδια εμμονή υπηρετούν. να επιβεβαιώσουν ότι μπορούν να σε αποδομούν ως προσωπικότητα, να μην αφήνουν να περάσει ο αντίθετος λόγος κλπ. Δεν ξέρουν ότι σου κλάνουν τ' αρχίδια όμως κι εγώ κλάνω τ' αρχίδια σε κάποιον όταν επιτίθεμαι. Οπότε ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο.

Η Πασιφάη που την έχει δει θα σας γαμήσω όλους αν μου κουνηθείτε, είναι τι ίδιο μια χαρά σαν κι εσένα. Με γούστα, με αγάπη, με ηθική.

Όλοι καλοί είμαστε και όλοι σκατάδες, ας μην ασχολούμαστε με αυτό. Ας κάνουμε κάτι δημιουργικό.
Θεούλης! :D

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Νοέμ 2021, 15:28

Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 12:47
stavmanr έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 09:45
Χαοτικός έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 00:17



Αλήθεια ρε; Δεν μπορεί να μην τα είδα ή θα ήθελα να μην τα είδα και τα αγνοώ.
Τέλος πάντων ξέρω τι είναι να σου γράφουν στ' αρχίδια τους το θυμό σου. Δεν λέω τίποτα άλλο λοιπόν. Κοίτα να είσαι μια χαρά εσύ και μη χαλιέσαι για τίποτα.
Ρε συ, συμμερίζεσαι την Πασιφάη; Δεν έχει αφήσει αστόλιστο κανέναν...
Να γράψει κανείς άλλος ότι θίχτηκε από συμπεριφορά, να το εξετάσουμε. Η Πασιφάη όμως;
Γιατί ρε έχω αφήσει εγώ; δεν με νοιάζει αν έχει δίκιο. αν φλασάρω ότι μου τη σπάει θα της χώσω και χέστηκα. Σάμπως θα βρεθώ με κανέναν από δω μέσα;
Όλα χάος ρε. Μία τσακ και σβήνεις ότι "σχέση" έχεις φτιάξει. Εδώ το κάνουμε και με κανονικούς κρεάτινους ανθρώπους δεν θα το κάνουμε με ψηφιακούς;
και με τις δύο έχω χεστεί πριν χρόνια. ακριβώς γιατί έκατσε ν κοντραριστούν οι εγωισμοί μας. να μου τη λένε, να επιδεικνύουν τσαμπουκά και ότι μας έρχεται γενικά.
Εκεί δουλεύεις το κατά πόσο θα επιβάλεις τον δικό σου τσαμπουκά και κάθεσαι και το μετράς. Εγώ έτρωγα μπαν γιατί μπορούσα να το τραβήξω όσο δεν πάει. Καλό μου έκανε. Το είδα κι αυτό πως είναι.
Τώρα τη βλέπω ότι κάτι μπορούμε να μοιραστούμε όλοι το γαμημένο! ακόμα και κάποιοι που ένιωθα ότι πρέπει να εξοντωθούν γιατί είναι εχθροί. Κάτι δεξιοί εδώ μέσα που μιλάνε άσχημα (όπως κι εμείς όταν μας πιάνει).
Εντάξει εσύ δεν μιλάς άσχημα ποτέ (μαλάκα :na!: ). Την έχεις δει ότι δεν θα μπορέσει κανείς να οδηγήσει να παρεκτραπείς, ότι οφείλεις στον εαυτό σου να περιφρουρείς το τάδε ηθικό χαρακτηριστικό σου. Βγάλε και τους 15 εαυτούς σου, αφού έτσι κι αλλιώς έχεις, Δούλεψε ανά περιόδους ότι συναισθηματικό έχεις που όλα (τα συναισθηματικά) είναι διαφορετικά μεταξύ τους :102:
καθόμαστε χρόνια να διατηρήσουμε την εικόνα μας για τον κόσμο και την εμμονή μας ότι έχουμε συγκριμένη σχέση με τα πράγματα και να τηρούμε μία στάση. πολλούς δεν χωνεύουμε γιατί έτσι. η μαγκιά (λέω εγώ) είναι να τη εις αλλιώς και θα ανακαλύψεις ότι δεν τρέχει και τίποτα αν το κάνεις. Πιο πλούσιος θα νιώσεις.

Θα κάνεις κι τους άλλους πλούσιους.
Αυτοί οι μαλάκες που σου φέρονται έτσι (και στον Σόσιαλιστ και στον Αρίστο), θα μπορούσες να τους αλλάξεις (να συμπεριφέρονται αλλιώς και να μάθουν να βλέπουν και αλλιώς έναν άνθρωπο (ή πολλούς στο τέλος). Κι αυτοί την ίδια εμμονή υπηρετούν. να επιβεβαιώσουν ότι μπορούν να σε αποδομούν ως προσωπικότητα, να μην αφήνουν να περάσει ο αντίθετος λόγος κλπ. Δεν ξέρουν ότι σου κλάνουν τ' αρχίδια όμως κι εγώ κλάνω τ' αρχίδια σε κάποιον όταν επιτίθεμαι. Οπότε ας δοκιμάσουμε κάτι άλλο.

Η Πασιφάη που την έχει δει θα σας γαμήσω όλους αν μου κουνηθείτε, είναι τι ίδιο μια χαρά σαν κι εσένα. Με γούστα, με αγάπη, με ηθική.

Όλοι καλοί είμαστε και όλοι σκατάδες, ας μην ασχολούμαστε με αυτό. Ας κάνουμε κάτι δημιουργικό.
Κοίταξε φίλε. Όπως έχεις αντιληφθεί, σαφώς και δεν είμαι το παιδάκι που δέχεται αβίαστα την κάθε μαλακία. Είναι δικαίωμά μου να έχω άποψη, ασχέτως αν κάποιοι ένεκα δικών τους συμπερασμάτων δεν την αποδέχονται και την ''βαπτίζουν'' επίθεση. Ο χαρακτήρας μου είναι αυθόρμητος και θρασύς. Ποτέ όμως δεν ξεπερνώ τα όρια που άπτονται ηθικής. Έχω ''αποφοιτήσει'' με άριστα την σχολή της ειρωνείας, είμαι υπέρμετρα εγωϊστικό καθίκι, στα πλαίσια εκείνα που μου επιτρέπουν να αμύνομαι. Είμαι επίσης ένας υπερευαίσθητος μινάρας που θα σκύψω δίπλα σου, δίχως τον παραμικρό δόλο. Δεν γουστάρω με τίποτα τους ανθρώπους που είναι ύπουλες νυφίτσες και δεν εκφράζονται ντόμπρα. Βγάζω φλύκταινες. Τα ''σεις'' και τα ''σας'', είναι για άλλους, όχι για μένα.
Δεν βγάζω εξ'αρχής συμπέρασμα για κάποιον, δίνω χρόνο, γιατί ενδεχομένως μπορεί να κάμω και λάθος. Είπα ξεκάθαρα την άποψή μου για την Σουβλάρα και έγινε viral στο ίδρυμα από κάποιους που έχουμε όντως διαφωνίες σε πολύ σημαντικά θέματα. Ο Σταβρομανούρας για μένα είναι ατομάκι που πετάει σπόντες και την ''κάνει'' με ελαφρά.Δεν φέρεται ποτέ με ειλικρίνεια. Διαστρεβλώνει κάθε κουβέντα και αναλύει και το κόμμα, χάνοντας την ουσία, αρκεί να πει την παπάρα του. Όχι πάντα όμως, για να είμαι δίκαια. Κάποιες λίγες φορές τον έχω παραδεχτεί.
Ο άλλος οκτάρχιδος, τρολλάρει άτσαλα. Δεν γουστάρω καν να ασχοληθώ περαιτέρω. Είναι ξέρασμα.

Όποιοι δεν με γουστάρουν ειλικρινά δεν μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό. Να πάρουν φόρα και να μου τα αερίσουν. Αυτή είμαι και δεν αλλάζω για κανέναν καθωσπρέπει, για κανέναν μινάρα. Είμαι αλήτισσα με γνωστικό επίπεδο άνω του μετρίου. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Νοέμ 2021, 15:37

Πασιφάη έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 15:28
Ο Σταβρομανούρας για μένα είναι ατομάκι που πετάει σπόντες και την ''κάνει'' με ελαφρά.Δεν φέρεται ποτέ με ειλικρίνεια. Διαστρεβλώνει κάθε κουβέντα και αναλύει και το κόμμα, χάνοντας την ουσία, αρκεί να πει την παπάρα του. Όχι πάντα όμως, για να είμαι δίκαια. Κάποιες λίγες φορές τον έχω παραδεχτεί.
:D
Αν γράφεις για εμένα ουδέποτε κάνω οτιδήποτε από αυτά και ουδέποτε με έχεις παραδεχτεί.
Και ουδέποτε είχα την ανάγκη να με παραδεχτείς εσύ ή ο κάθε ένας του φόρουμ.

Αν έχω δίκιο σε αυτά που γράφω, κερδίζεις με το να με διαβάζεις.
Αν έχω άδικο κερδίζω με το να σας διαβάζω.
Έτσι λειτουργεί ο διάλογος.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 11 Νοέμ 2021, 15:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 11:11
Χωρίς πλάκα εμένα μ' αρέσει η Πασιφάη και έχουν ενδιαφερον σχεδόν όλα τα ποστ της. Δεν με νοιάζει που είναι γεροντοκόρη που κάποιοι τη λένε έτσι. Κι ας είναι. Μπορεί να είναι μικρή. Μπορεί να μην βρήκε τον κατάλληλο πράγμα ακόμα για να παντρευτεί. Σε κάθε περίπτωση είναι γυναίκα με καλό γούστο και καλό λόγο και ποιήτρια. Σε ανύποπτο χρόνο έχει βάλει ποιήματά της που θα ήθελα πολύ να μελοποιήσω αλλά ντρέπομαι να ρωτήσω γιατί στο παρελθόν είχαμε μια μικρή παρεξήγηση. Μπορεί να είπαμε και δυο τρεις κουβέντες παραπάνω. Εγώ ζητώ συγγνώμη και είμαι πλέον σχεδόν σίγουρος ότι δεν χρησιμοποιεί τους σκύλους της για σεξουαλικά πράματα. Και στο κάτω κάτω ποιος δεν πειραματίστηκε σεξουαλικά με ζώα. Εγώ, ας πούμε, είχα γαμήσει μια γάτα όταν ήμουν μικρός αφού πρώτα της έριξα 7 βάλιουμ στο γάλα της. Τελικά ψόφησε αλλά μάλλον όχι από το γαμήσι. Ήταν μάλλον από τα βάλιουμ. Παιδιά, προσοχή με τα βάλιουμ.
Χαχαχα φιλε ερχεται σκατοκαταιγιδα απο τους ζωοφιλους.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Νοέμ 2021, 15:50

stavmanr έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 15:37
Πασιφάη έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 15:28
Ο Σταβρομανούρας για μένα είναι ατομάκι που πετάει σπόντες και την ''κάνει'' με ελαφρά.Δεν φέρεται ποτέ με ειλικρίνεια. Διαστρεβλώνει κάθε κουβέντα και αναλύει και το κόμμα, χάνοντας την ουσία, αρκεί να πει την παπάρα του. Όχι πάντα όμως, για να είμαι δίκαια. Κάποιες λίγες φορές τον έχω παραδεχτεί.
:D
Αν γράφεις για εμένα ουδέποτε κάνω οτιδήποτε από αυτά και ουδέποτε με έχεις παραδεχτεί.
Και ουδέποτε είχα την ανάγκη να με παραδεχτείς εσύ ή ο κάθε ένας του φόρουμ.

Αν έχω δίκιο σε αυτά που γράφω, κερδίζεις με το να με διαβάζεις.
Αν έχω άδικο κερδίζω με το να σας διαβάζω.
Έτσι λειτουργεί ο διάλογος.
Σαφώς και τα κάνεις. Ηλίου φαεινότερον. Φτάνεις τον άλλον στα όριά του, ενώ σου έχει εκφράσει την δική του άποψη. Γίνεσαι τουλάχιστον ενοχλητικός και δεν αντιλαμβάνεσαι πως υπάρχει και κάτι άλλο πέραν της δικής σου ''ολόσωστης'' οπτικής.
Είπα πως είναι λίγες οι φορές που σε έχω παραδεχτεί. Ισχύει. Και το έχω εκφράσει με παράθεση σε δική σου ανάρτηση. Βασικά όμως αποφεύγω να έρχομαι σε διάλογο μαζί σου, διότι είσαι κουραστικός και δεν έχεις ξεκάθαρη θέση. Μονίμως προσπαθείς να εκμαιεύσεις και ιδιαίτερα σε καίριες ερωτήσεις που ενδεχομένως να σου χαλάσουν το προφιλάκι σου, απαντάς πλαγίως.
Ο διάλογος είναι μια συνδιαλλαγή απόψεων, όχι επιβολής θέσεων με το έτσι θέλω. Δεν ξέρω εσύ τι κερδίζεις, εγώ προσωπικά από σένα αυτό που κερδίζω, είναι πονοκέφαλο. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Νοέμ 2021, 15:57

Πασιφάη έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 15:50
stavmanr έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 15:37
Πασιφάη έγραψε:
11 Νοέμ 2021, 15:28
Ο Σταβρομανούρας για μένα είναι ατομάκι που πετάει σπόντες και την ''κάνει'' με ελαφρά.Δεν φέρεται ποτέ με ειλικρίνεια. Διαστρεβλώνει κάθε κουβέντα και αναλύει και το κόμμα, χάνοντας την ουσία, αρκεί να πει την παπάρα του. Όχι πάντα όμως, για να είμαι δίκαια. Κάποιες λίγες φορές τον έχω παραδεχτεί.
:D
Αν γράφεις για εμένα ουδέποτε κάνω οτιδήποτε από αυτά και ουδέποτε με έχεις παραδεχτεί.
Και ουδέποτε είχα την ανάγκη να με παραδεχτείς εσύ ή ο κάθε ένας του φόρουμ.

Αν έχω δίκιο σε αυτά που γράφω, κερδίζεις με το να με διαβάζεις.
Αν έχω άδικο κερδίζω με το να σας διαβάζω.
Έτσι λειτουργεί ο διάλογος.
Σαφώς και τα κάνεις. Ηλίου φαεινότερον. Φτάνεις τον άλλον στα όριά του, ενώ σου έχει εκφράσει την δική του άποψη. Γίνεσαι τουλάχιστον ενοχλητικός και δεν αντιλαμβάνεσαι πως υπάρχει και κάτι άλλο πέραν της δικής σου ''ολόσωστης'' οπτικής.
Διάλογος δεν γίνεται από έναν. Οπότε δεν σε καταλαβαίνω πώς βγάζεις συμπέρασμα ότι η συνέχεια ενός διαλόγου οφείλεται σε εμένα, όταν ταυτόχρονα μου απαντούν και με ρωτούν 5-10 διαφορετικά προφίλς.
Είπα πως είναι λίγες οι φορές που σε έχω παραδεχτεί. Ισχύει. Και το έχω εκφράσει με παράθεση σε δική σου ανάρτηση.
Δεν με απασχολεί καν. Θα προτιμούσα να συμμετέχεις ενεργά στα θέματα, παρά να περιμένεις να βρεις την ευκαιρία για να γυρίσεις ένα νήμα σε προσωπικό, όπως εδώ.
Βασικά όμως αποφεύγω να έρχομαι σε διάλογο μαζί σου, διότι είσαι κουραστικός και δεν έχεις ξεκάθαρη θέση. Μονίμως προσπαθείς να εκμαιεύσεις και ιδιαίτερα σε καίριες ερωτήσεις που ενδεχομένως να σου χαλάσουν το προφιλάκι σου, απαντάς πλαγίως.
Πόσο πιο ξεκάθαρη θέση θέλεις από το "κάνε το εμβόλιο" ή "οι αστυνομικοί φόνευσαν το ρομά" ή το "ο ρομά φόνευσε και λήστεψε τη γριά" ή το "βάλε ubuntu" που ο μπουμπούνας ο Χάο ακόμα παιδεύεται με Arch;
Ο διάλογος είναι μια συνδιαλλαγή απόψεων, όχι επιβολής θέσεων με το έτσι θέλω. Δεν ξέρω εσύ τι κερδίζεις, εγώ προσωπικά από σένα αυτό που κερδίζω, είναι πονοκέφαλο. :lol:
Μην αλλάξεις πλευρό μόνο πιστεύοντας ότι εδώ μέσα γίνεται "συνδιαλλαγή απόψεων".
Παράλληλοι μονόλογοι γίνονται επί το πλείστον, με την πλασματική μορφή διαλόγου, με πολλές προσωπικές επιθέσεις ως και προσβολές.
Και τουλάχιστον, από την πλευρά μου αποφεύγω τις προσβολές και τις επιθέσεις, στη συντριπτική πλειονότητα των περιπτώσεων.

Αν το να μη διαβάζεις προσβολές σου προκαλεί πονοκέφαλο πρέπει να ψαχτείς λιγάκι.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 11 Νοέμ 2021, 23:39

Ο Σταύρος δεν είναι ατομάρα, είναι ψυχάρα. Καθόλου πλάγιος και πονηρός. απλώς είναι ήπιος και σεμνός. Ποτέ δεν μασάει τα λόγια του. Δεν σημαίνει ότι επειδή δεν επιτίθεται, μασάει τα λόγια του. Η επίθεση που δέχεται και καταφέρνει να παραμένει ήπιος τον κάνει πολύ ψηλά στα μάτια μου. Έχεις εκτιμήσει λάθος για μένα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών