Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

xioni
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Απρ 2021, 23:02

Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:00
Καλά ήμουν σίγουρος ότι θα το γυρίσεις στην τρελιτσα και στο έλα μωρέ τώρα. 15 Χρόνια εδώ μέσα γνωριζόμαστε πια.
Πάντως για να το καταλάβεις παρόλο που το ξέρεις ήδη. Δεν εχει σχέση αυτό που λες με αυτό που αναφέρεται στο λινκ
Για τον σιγαστήρα έχεις να πεις κάτι; Τι τον θέλει ο ελεύθερος σκοπευτής ο οποίος θα ρίχνει κάτω καμιά δεκαριά από δαύτους;

Δεν πάτε καλά.

the comet the course the tail

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Απρ 2021, 23:02

Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:00
Καλά ήμουν σίγουρος ότι θα το γυρίσεις στην τρελιτσα και στο έλα μωρέ τώρα. 15 Χρόνια εδώ μέσα γνωριζόμαστε πια.
Πάντως για να το καταλάβεις παρόλο που το ξέρεις ήδη. Δεν εχει σχέση αυτό που λες με αυτό που αναφέρεται στο λινκ
ό,τι είπα γράφει και το λινκ: να πυροβολήσουμε μετανάστες.
από κει και πέρα ο καθένας δίνει την δική του εξήγηση.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Απρ 2021, 23:05

the comet the course the tail έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:02
Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:00
Καλά ήμουν σίγουρος ότι θα το γυρίσεις στην τρελιτσα και στο έλα μωρέ τώρα. 15 Χρόνια εδώ μέσα γνωριζόμαστε πια.
Πάντως για να το καταλάβεις παρόλο που το ξέρεις ήδη. Δεν εχει σχέση αυτό που λες με αυτό που αναφέρεται στο λινκ
ό,τι είπα γράφει και το λινκ: να πυροβολήσουμε μετανάστες.
από κει και πέρα ο καθένας δίνει την δική του εξήγηση.
Δε λέει να πυροβολήσουμε μετανάστες. Η δική σου λογική(?) μπορεί να το λέει, η δημοσίευση που ποστάρεις λέει κάτι άλλο.

Χιόνι δε ξέρω γιατί αναφέρει το σιγαστηρα ο Οττο, ας μας πει ο ίδιος. Το νόημα πάντως είναι πως αναφέρει άμυνα απέναντι σε εχθρικές διαθέσεις, δε λέει πουθενά ανοίξτε πυρ αδιακρίτως προς τον κόσμο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 12 Απρ 2021, 23:08

hellegennes έγραψε:
12 Απρ 2021, 22:26
stergiosbik έγραψε:
12 Απρ 2021, 17:53
O Εξαρχιδης μπαναριστηκε εντελώς άδικα.
Αντιθέτως η Πασιφαη μονίμως βρίζει και προσβάλλει όσους δεν ασπαζονται τις ιδέες της για τα σκυλιά.
Στο νήμα της θρησκειολογίας έβριζε και απειλούσε τον OANNHSEA και μένα και είχε το θράσος να ζητήσει από τον συντονισμό να λάβει μέτρα γιατί,άκουσον άκουσον,την ειρωνευτηκαμε μετά την συμπεριφορά της.
Αν είναι έτσι, να επανεξεταστεί άμεσα το θέμα του περμαμπάν του Πορφύριου. Και να προσθέσω ότι θεωρώ ποταπό να ανοίγεις νήμα που να ζητάς την διαγραφή άλλου χρήστη.
Αυτά ακριβώς είναι τα γεγονότα.
Κάποιοι απείλησαν με μηνύσεις και ο Εξαρχιδης πήρε πούλο.
Σε άλλο νήμα η Πασιφαη μας σκυλοβρισε,κανένας μας δεν εκανε αναφορά γι αυτό,και το νήμα διαγράφηκε τελείως!
Τρελά πράγματα.
Άνοιξα νήμα να διαμαρτυρηθώ γιατί διέγραψε ο συντονισμός το νήμα που μας έβρισε η Πασιφαη λέγοντας ότι είναι εντελώς παράλογο αυτό που έγινε,εξηγώντας μάλιστα ότι δεν επιθυμώ καμμία τιμωρία της Πασιφάης,και διαγράφηκε και αυτό το νήμα!
Τα συμπεράσματα δικά σας.

the comet the course the tail

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Απρ 2021, 23:09

Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:05
the comet the course the tail έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:02
Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:00
Καλά ήμουν σίγουρος ότι θα το γυρίσεις στην τρελιτσα και στο έλα μωρέ τώρα. 15 Χρόνια εδώ μέσα γνωριζόμαστε πια.
Πάντως για να το καταλάβεις παρόλο που το ξέρεις ήδη. Δεν εχει σχέση αυτό που λες με αυτό που αναφέρεται στο λινκ
ό,τι είπα γράφει και το λινκ: να πυροβολήσουμε μετανάστες.
από κει και πέρα ο καθένας δίνει την δική του εξήγηση.
Δε λέει να πυροβολήσουμε μετανάστες.
ναι σωστά. ήταν λαθροεισβολείς.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Απρ 2021, 23:09

Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:05
the comet the course the tail έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:02
Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:00
Καλά ήμουν σίγουρος ότι θα το γυρίσεις στην τρελιτσα και στο έλα μωρέ τώρα. 15 Χρόνια εδώ μέσα γνωριζόμαστε πια.
Πάντως για να το καταλάβεις παρόλο που το ξέρεις ήδη. Δεν εχει σχέση αυτό που λες με αυτό που αναφέρεται στο λινκ
ό,τι είπα γράφει και το λινκ: να πυροβολήσουμε μετανάστες.
από κει και πέρα ο καθένας δίνει την δική του εξήγηση.
Δε λέει να πυροβολήσουμε μετανάστες. Η δική σου λογική(?) μπορεί να το λέει, η δημοσίευση που ποστάρεις λέει κάτι άλλο.

Χιόνι δε ξέρω γιατί αναφέρει το σιγαστηρα ο Οττο, ας μας πει ο ίδιος. Το νόημα πάντως είναι πως αναφέρει άμυνα απέναντι σε εχθρικές διαθέσεις, δε λέει πουθενά ανοίξτε πυρ αδιακρίτως προς τον κόσμο.
Αυτό έγραψε
Έχουμε τα θέματα μας, έχουμε και τους λαθρομετανάστες να πετάνε μολοτοφ όλο το βράδυ.

Κάνας Σκοπευτής με σιγαστηρα να πάει να ρίχνει κάθε βράδυ ανάσκελα καμία δεκαριά από αυτούς.
Είναι άμυνα να πυροβολείς λαθρομετανάστες; Τι πας να δικαιολογήσεις τώρα;

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Απρ 2021, 23:10

the comet the course the tail έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:09
Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:05
the comet the course the tail έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:02


ό,τι είπα γράφει και το λινκ: να πυροβολήσουμε μετανάστες.
από κει και πέρα ο καθένας δίνει την δική του εξήγηση.
Δε λέει να πυροβολήσουμε μετανάστες.
ναι σωστά. ήταν λαθροεισβολείς.
Και ο στρατός του Αττίλα, εργαζόμενοι ταξικοι αδελφοί στο τουρκικό δημόσιο, σωστα;

Χιόνι μου.. Όχι λαθρομετανάστες απλά, λαθρομεταναστες που πετάνε μολότοφ, δλδ κατά τύχη δεν έκαψαν κανένα ζωντανό, άρα αυτομάτως ένοχοι για δολοφονία εκ προμελέτης, άσχετα αν στο ελ υποσαχαριο κρατίδιο η ρίψη μολότοφ είναι κάτι σα να πηγαίνεις για σουβλάκια στη Μητροπόλεως
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερμής την 12 Απρ 2021, 23:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

xioni
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Απρ 2021, 23:12

Κάπου εδώ αρχίζεις και βρίζεις και τρως μπαν. Έχω περιγράψει την τακτική τους προηγουμένως. Ο Ερμής δικαιολογεί παρακρατικούς με σιγαστήρες (ή μήπως τον περήφανο ελληνικό στρατό;) να πυροβολούν άοπλους . Στη συνέχεια αυτοί γίνονται στρατός του Αττίλα και μετά ταξικοί αδερφοί. Μιλάμε για πάράνοια.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Απρ 2021, 23:15

xioni έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:12
Κάπου εδώ αρχίζεις και βρίζεις και τρως μπαν. Έχω περιγράψει την τακτική τους προηγουμένως. Ο Ερμής δικαιολογεί παρακρατικούς με σιγαστήρες (ή μήπως τον περήφανο ελληνικό στρατό;) να πυροβολούν άοπλους . Στη συνέχεια αυτοί γίνονται στρατός του Αττίλα και μετά ταξικοί αδερφοί. Μιλάμε για πάράνοια.
Οση σχέση έχει ο μετανάστης με τον λαθρομετανάστη που προβαίνει σε κακουργηματική πράξη άλλη τόση έχει ο στρατός του Αττίλα με εργαζόμενο ταξικό αδελφό που εργάζεται στο τουρκικό δημοσιο.
Αυτή είναι η σχέση και η διαφορά τους.
Απλά τα πράγματα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

xioni
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Απρ 2021, 23:20

Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:15
xioni έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:12
Κάπου εδώ αρχίζεις και βρίζεις και τρως μπαν. Έχω περιγράψει την τακτική τους προηγουμένως. Ο Ερμής δικαιολογεί παρακρατικούς με σιγαστήρες (ή μήπως τον περήφανο ελληνικό στρατό;) να πυροβολούν άοπλους . Στη συνέχεια αυτοί γίνονται στρατός του Αττίλα και μετά ταξικοί αδερφοί. Μιλάμε για πάράνοια.
Οση σχέση έχει ο μετανάστης με τον λαθρομετανάστη που προβαίνει σε κακουργηματική πράξη άλλη τόση έχει ο στρατός του Αττίλα με εργαζόμενο ταξικό αδελφό που εργάζεται στο τουρκικό δημοσιο.
Αυτή είναι η σχέση και η διαφορά τους.
Απλά τα πράγματα.
Αν θες να συνεχιστεί η κουβέντα και η συνεχόμενη γελοιοποίηση σου, πες μου σε παρακαλώ ποιες χώρες πυροβολούν άοπλους εισβολείς και γιατί. Έτσι για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης. Τελευταία σου ευκαιρία, τις χαοτικές σου σκέψεις κράτα τες για άλλους.

Ξεκίνα, όπλισε, βρες εχθρούς και πυροβόλα με σιγαστήρα. Περιμένω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Απρ 2021, 23:21

Αν μου πεις πότε αναφέρθηκε αοπλος στη δημοσίευση θα σου απαντήσω
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

the comet the course the tail

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 12 Απρ 2021, 23:23

το επόμενο βήμα είναι, όπως και στα Δεκεμβριανά, να πυροβολούν ελεύθεροι σκοπευτές και τις πορείες γιατί πέφτουν μολοτοφ. και ψάξε βρες ποιος πέταξε την μολοτοφ.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Απρ 2021, 23:25

Ερμής έγραψε:
12 Απρ 2021, 23:21
Αν μου πεις πότε αναφέρθηκε αοπλος στη δημοσίευση θα σου απαντήσω
Παραδίνομαι. Ήταν λοιπόν ένοπλοι, τακτικός στρατός και έγινε πόλεμος. Και η απάντηση ήταν ένας σιγαστήρας και ένας ελεύθερος σκοπευτής για να τους κατεβάζει δέκα δέκα όπως είπε ο Οττο.

Σε παραδίδω στη χλεύη του φόρουμ για άλλη μια φορά. Τέλος κουβέντας.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 12 Απρ 2021, 23:25

Οι άοπλοι, έγιναν τακτικός στρατός.
Δε περίμενα κάτι λιγότερο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

xioni
Δημοσιεύσεις: 1588
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 12 Απρ 2021, 23:26

Τώρα πρέπει να βρίσω και να φάω μπαν αλλά άστο για σήμερα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών