Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Νοέμ 2021, 23:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:31
Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:28
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:09
Έπρεπε να επινοήσουμε την Πάτρα. Παιζότανε το κεφάλι μας.
Το ξερω και το ξερεις οτι το ξερω αφου ολοι εδω μεσα ειμαστε το ενα ιδιο προσωπο που ανταλασσει αποψεις μεταξυ του για να φαινομαι πολλοι
Ε ναι, είναι το σημείο που είτε το μπούτι σου πιάνεις είτε ενός φορουμίτη, είναι το ίδιο.

:lol:
:lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Νοέμ 2021, 23:38

Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:31
Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:28

Το ξερω και το ξερεις οτι το ξερω αφου ολοι εδω μεσα ειμαστε το ενα ιδιο προσωπο που ανταλασσει αποψεις μεταξυ του για να φαινομαι πολλοι
Ε ναι, είναι το σημείο που είτε το μπούτι σου πιάνεις είτε ενός φορουμίτη, είναι το ίδιο.

:lol:
:lol:
Το εμβόλιο φταίει, εκεί που κάθεσαι κύριος τσουπ βρίσκεσαι μέσα στο μυαλό του αλλουνού και αρχίζουν τα ποιος είμαι, που πάω, βρε λες να μας το έχωσαν μπαμπέσικα το μπλου τσιπ;

:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

περαστική

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 13 Νοέμ 2021, 23:39

Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:26
Πασιφάη έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:23
Το κάνω και σου μιλώ ειλικρινά. Απλά είμαι ευέλικτη. Ενίοτε τους λέω στη μούρη αυτό που θέλω και νομίζουν πως τους δουλεύω. Έχουν συνηθίσει αλλιώς.
Απλά, δεν γίνεται. Δεν γίνεται να πουλάς κάτι, να λέει ο πελάτης την μαλακία του και να του πεις, είπες μπούρδα. Πρέπει να λες, πολύ σωστά, αλλά. Δεν γίνεται να λέω σε έναν συνάδελφό μου, δεν ξέρεις πού παν τα τεσσερα, και εργάζεσαι δω επειδή έκανες πίπες. Πρέπει να πω, χρυσή μου, είσαι κορυφή. Και χέστηκα, από ηθικής άποψης, αυτοί φταίνε, που θέλουν ψέμματα.
Να’ ξερες πόσα καντήλια έχω ρίξει πίσω από το «have a nice flight» :lol: Βέβαια αυτό εξαρτάται από τον εργοδότη και την κάθε περίπτωση. Πόσο σου επιτρέπουν να μιλάς και για ποιό λόγο αντιδράς. Π.χ αν σε βρίσουν έχεις ακόμα και το δικαίωμα να μην τους δεχτείς στην πτήση. Προχθές ένας με έβριζε στα πολωνικά (τον χρέωσα χειραποσκευή στο gate) και ο συνάδελφος που μιλούσε την γλώσσα μου είπε απλά πως με έβρισε ΠΟΛΥ άσχημα και με ρώτησε τι κάνουμε. Περίμενε να του πω πως τον κατεβάζω :lol: γυρνάω και λέω στον επιβάτη «κατάλαβα τι είπατε, θα καλέσω αστυνομία» έτσι για να τον αγχώσω :003: και τα γύρναγε πως δεν είναι δικό μου το λάθος. Κάποιοι συνάδελφοι επιμένουν και το τραβάνε στα άκρα μέχρι ο επιβάτης να ζητήσει συγγνώμη. Σε άλλες δουλειές αν σε βρίζουν μόνο ευχαριστώ δεν τους λες. Δυστυχώς! Γιατί αυτή είναι και καλά η πολιτική. Ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο και λοιπές ΑΗΔΙΕΣ. Και ο άλλος έχει ανάγκη να δουλέψει θα ανεχτεί πολλά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42778
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Νοέμ 2021, 23:40

περαστική έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:39
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:26
Πασιφάη έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:23
Το κάνω και σου μιλώ ειλικρινά. Απλά είμαι ευέλικτη. Ενίοτε τους λέω στη μούρη αυτό που θέλω και νομίζουν πως τους δουλεύω. Έχουν συνηθίσει αλλιώς.
Απλά, δεν γίνεται. Δεν γίνεται να πουλάς κάτι, να λέει ο πελάτης την μαλακία του και να του πεις, είπες μπούρδα. Πρέπει να λες, πολύ σωστά, αλλά. Δεν γίνεται να λέω σε έναν συνάδελφό μου, δεν ξέρεις πού παν τα τεσσερα, και εργάζεσαι δω επειδή έκανες πίπες. Πρέπει να πω, χρυσή μου, είσαι κορυφή. Και χέστηκα, από ηθικής άποψης, αυτοί φταίνε, που θέλουν ψέμματα.
Να’ ξερες πόσα καντήλια έχω ρίξει πίσω από το «have a nice flight» :lol: Βέβαια αυτό εξαρτάται από τον εργοδότη και την κάθε περίπτωση. Πόσο σου επιτρέπουν να μιλάς και για ποιό λόγο αντιδράς. Π.χ αν σε βρίσουν έχεις ακόμα και το δικαίωμα να μην τους δεχτείς στην πτήση. Προχθές ένας με έβριζε στα πολωνικά (τον χρέωσα χειραποσκευή στο gate) και ο συνάδελφος που μιλούσε την γλώσσα μου είπε απλά πως με έβρισε ΠΟΛΥ άσχημα και με ρώτησε τι κάνουμε. Περίμενε να του πω πως τον κατεβάζω :lol: γυρνάω και λέω στον επιβάτη «κατάλαβα τι είπατε, θα καλέσω αστυνομία» έτσι για να τον αγχώσω :003: και τα γύρναγε πως δεν είναι δικό μου το λάθος. Κάποιοι συνάδελφοι επιμένουν και το τραβάνε στα άκρα μέχρι ο επιβάτης να ζητήσει συγγνώμη. Σε άλλες δουλειές αν σε βρίζουν μόνο ευχαριστώ δεν τους λες. Δυστυχώς! Γιατί αυτή είναι και καλά η πολιτική. Ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο και λοιπές ΑΗΔΙΕΣ. Και ο άλλος έχει ανάγκη να δουλέψει θα ανεχτεί πολλά.
Κούρβα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Νοέμ 2021, 23:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:38
Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:31


Ε ναι, είναι το σημείο που είτε το μπούτι σου πιάνεις είτε ενός φορουμίτη, είναι το ίδιο.

:lol:
:lol:
Το εμβόλιο φταίει, εκεί που κάθεσαι κύριος τσουπ βρίσκεσαι μέσα στο μυαλό του αλλουνού και αρχίζουν τα ποιος είμαι, που πάω, βρε λες να μας το έχωσαν μπαμπέσικα το μπλου τσιπ;

:lol:
Τελικα απεδειχθει καταλυτης το εμβολιο!

:lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

περαστική

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 13 Νοέμ 2021, 23:42

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:40
περαστική έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:39
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:26
Απλά, δεν γίνεται. Δεν γίνεται να πουλάς κάτι, να λέει ο πελάτης την μαλακία του και να του πεις, είπες μπούρδα. Πρέπει να λες, πολύ σωστά, αλλά. Δεν γίνεται να λέω σε έναν συνάδελφό μου, δεν ξέρεις πού παν τα τεσσερα, και εργάζεσαι δω επειδή έκανες πίπες. Πρέπει να πω, χρυσή μου, είσαι κορυφή. Και χέστηκα, από ηθικής άποψης, αυτοί φταίνε, που θέλουν ψέμματα.
Να’ ξερες πόσα καντήλια έχω ρίξει πίσω από το «have a nice flight» :lol: Βέβαια αυτό εξαρτάται από τον εργοδότη και την κάθε περίπτωση. Πόσο σου επιτρέπουν να μιλάς και για ποιό λόγο αντιδράς. Π.χ αν σε βρίσουν έχεις ακόμα και το δικαίωμα να μην τους δεχτείς στην πτήση. Προχθές ένας με έβριζε στα πολωνικά (τον χρέωσα χειραποσκευή στο gate) και ο συνάδελφος που μιλούσε την γλώσσα μου είπε απλά πως με έβρισε ΠΟΛΥ άσχημα και με ρώτησε τι κάνουμε. Περίμενε να του πω πως τον κατεβάζω :lol: γυρνάω και λέω στον επιβάτη «κατάλαβα τι είπατε, θα καλέσω αστυνομία» έτσι για να τον αγχώσω :003: και τα γύρναγε πως δεν είναι δικό μου το λάθος. Κάποιοι συνάδελφοι επιμένουν και το τραβάνε στα άκρα μέχρι ο επιβάτης να ζητήσει συγγνώμη. Σε άλλες δουλειές αν σε βρίζουν μόνο ευχαριστώ δεν τους λες. Δυστυχώς! Γιατί αυτή είναι και καλά η πολιτική. Ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο και λοιπές ΑΗΔΙΕΣ. Και ο άλλος έχει ανάγκη να δουλέψει θα ανεχτεί πολλά.
Κούρβα;

Ναι μάλλον κάτι τέτοια θα με στόλιζε αλλά δεν ρώτησα λεπτομέρειες τον συνάδελφο γιατί χέστηκα. Συνήθισα :lol:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Νοέμ 2021, 23:46

Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:38
Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:33


:lol:
Το εμβόλιο φταίει, εκεί που κάθεσαι κύριος τσουπ βρίσκεσαι μέσα στο μυαλό του αλλουνού και αρχίζουν τα ποιος είμαι, που πάω, βρε λες να μας το έχωσαν μπαμπέσικα το μπλου τσιπ;

:lol:
Τελικα απεδειχθει καταλυτης το εμβολιο!

:lol:
*απεδείχθη

Δεν είμαι η Γαλή, είμαι ο Μπίνγκ, ο Μπέρια έχει ρεπό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 13 Νοέμ 2021, 23:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:46
Sid Vicious έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:38


Το εμβόλιο φταίει, εκεί που κάθεσαι κύριος τσουπ βρίσκεσαι μέσα στο μυαλό του αλλουνού και αρχίζουν τα ποιος είμαι, που πάω, βρε λες να μας το έχωσαν μπαμπέσικα το μπλου τσιπ;

:lol:
Τελικα απεδειχθει καταλυτης το εμβολιο!

:lol:
*απεδείχθη

Δεν είμαι η Γαλή, είμαι ο Μπίνγκ, ο Μπέρια έχει ρεπό.
:smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25890
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Νοέμ 2021, 23:51

Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:15
Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:09
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:17
Στο φόρουμ είναι εύκολο, αλλά στην έξω ζωή, δεν μπορείς να επιβιώσεις με ειλικρίνεια. Πρέπει να τους δουλεύεις. Ειλικρίνεια χωρά μόνο στα μέλη της στενής σου οικογένειας. Δηλαδή 3, 4 ψυχές που ζείτε στα ίδια ντουβάρια. Όλοι οι άλλοι θέλουν δούλεμα.
:smt018

κερδιζεις απιστευτα (μεσομακροπροθεσμα ) σε ολα τα επιπεδα αν γνωριζουν ομως πως δεν χαριζεσαι ουτε δικαιολογεις τον εαυτο σου
Οι πραγματικά σοβαροί είναι 5 στους 100. Οι 95 δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς καντάδες.
ναι
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Νοέμ 2021, 00:03

Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:51
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:15
Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:09


:smt018

κερδιζεις απιστευτα (μεσομακροπροθεσμα ) σε ολα τα επιπεδα αν γνωριζουν ομως πως δεν χαριζεσαι ουτε δικαιολογεις τον εαυτο σου
Οι πραγματικά σοβαροί είναι 5 στους 100. Οι 95 δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς καντάδες.
ναι
Απόδειξη ότι συμφωνείς. δεν συμφωνείς, αλλά μου λες, ναι.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25890
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Νοέμ 2021, 00:09

Cavaliere έγραψε:
14 Νοέμ 2021, 00:03
Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:51
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:15

Οι πραγματικά σοβαροί είναι 5 στους 100. Οι 95 δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς καντάδες.
ναι
Απόδειξη ότι συμφωνείς. δεν συμφωνείς, αλλά μου λες, ναι.
ναι -δεν μπορουν να λειτουργησουν χωρις κανταδες ( ετσι εχουν μαθει )
ναι μια χαρα καταλαβαινουν οταν δεν εχει κανταδες αλλα αποτελεσματα (ετσι ξεμαθαινουν )
απαντες κ απασες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40658
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Νοέμ 2021, 01:35

Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:05
Πασιφάη έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 16:04
Cavaliere έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 15:58
Είναι πανεύκολο. Δεν βρίζεις ποτέ, σέβεσαι τους πάντες, δεν απαντάς ευθέως στις προκλήσεις, κάνεις χιούμορ σε κάθε κακία που σου λένε, και τοποθετείσαι με σταθερότητα και ηρεμία. Αλλά ποιός θέλει να γίνει συμπαθής; Γιατί; Για να μας ανεβάσουν τον μισθό; Για να βρούμε γκόμενα; Ή για να μας ψηφίσουν; Εδώ δεν κάνουμε δημόσιες σχέσεις, εγώ τουλάχιστον κάνω ασκήσεις ύφους. Ή μάλλον, κάποτε έκανα.
Ε, άπαξ και δεν είσαι εσύ, τί σκατά κάνεις; Μιλάς με μια περσόνα που δεν αγγίζει καθόλου αυτό που είσαι;
Ε, ναι, ποιός σου είπε πως η ειλικρίνεια είναι οδηγός επιτυχίας;
Κανείς. Αλλιώς δεν θα είχαμε πολιτικούς, τον Στηβ Τζομπς και τα άλλα παιδιά.

Βέβαια αυτό ανοίγει συζήτηση για το τι είναι επιτυχία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 14 Νοέμ 2021, 02:50

Τα φταλέ μάλλον εννοεί.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 14 Νοέμ 2021, 11:28

'Ολοι για τα λεφτά. Κανείς για το γαμήσι. Αλλοτριωμένα όντα :011:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Περσόνες που χάθηκαν και μας λείπουν…

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 14 Νοέμ 2021, 12:10

Αγις έγραψε:
14 Νοέμ 2021, 00:09
Cavaliere έγραψε:
14 Νοέμ 2021, 00:03
Αγις έγραψε:
13 Νοέμ 2021, 23:51


ναι
Απόδειξη ότι συμφωνείς. δεν συμφωνείς, αλλά μου λες, ναι.
ναι -δεν μπορουν να λειτουργησουν χωρις κανταδες ( ετσι εχουν μαθει )
ναι μια χαρα καταλαβαινουν οταν δεν εχει κανταδες αλλα αποτελεσματα (ετσι ξεμαθαινουν )
απαντες κ απασες
Αποτελέσματα θέλουν όλοι, ιδίως όταν πληρώνουν. Δεν λέμε, καντάδες τζούφιες. Απλά, το αποτέλεσμα θέλει να σου σκάσει και τον γκιώνη στο περιτύλιγμα.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών