Νοσηρο φαινομενο

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Νοέμ 2018, 02:00

enaon έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:51
sys3x έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:48
elchav έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 18:42
Επιβεβλημένη η επιστροφή του ΤΙΤΑΝΑ selinoid. :blm:

Όσο κι αν προσπαθούμε,κανείς δε σε γλενταει όπως αυτός
Διαφωνώ σύντροφε, ο αλτζαων έχει κάνει τα μεγαλύτερα γλέντια μακράν, σέλι Χέλλης και λοιποί ακολουθούν.
πώς περνάει ο καιρός, κάποτε θα μπορούσα και εγώ να μπορώ σε αυτή την λίστα, αντάρτικο στα στρατεύματα του γγ. Τώρα τον μασάμε όλοι σαν τα ζόμπι, δεν υπάρχει λίστα. :003:
Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν έβαλα εσένα μέσα.
:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 29 Νοέμ 2018, 02:02

sys3x έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:58

Γιατί λες να μην άλλαξε κάτι, τι λες να φταίει;
Ο συντονισμός; Ο Σπύρος; εγώ;
Θες να κάνουμε μια ορθολογική ανάλυση, να το πάρουμε διαλεχτικά ρε αδερφέ; λάο λάο.
Τι λες;

Να συζητησω εγω με εσενα το ζητημα αυτο οταν εσυ εδινες την αμεριστη συμπαρασταση σου στον Hellegenes οταν εγραφε πως ο tal δεν ειναι γιατρος και το συνδυαζε με τις ωρες που εμπαινε και εγραφε στο φορουμ;
Μα εισαι στα καλα σου;

Η μηπως θελεις να συζητησουμε γιατι ενδεχομενως να νιωθεις αδικημενος επειδη εκεινα τα σχολια σας σβηστηκαν και αλλα πανομοιοτυπα δεν σβηνονται;

Τι θελεις να συζητησουμε ακριβως οτα εχεις υπαρξει πρωταγωνιστης σε αυτο το νοσηρο φαινομενο;
Γιατι δεν αλλαξε κατι;
Ε πες μας τοτε τη γνωμη σου εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους μας
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Νοέμ 2018, 02:17

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 02:02
sys3x έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:58

Γιατί λες να μην άλλαξε κάτι, τι λες να φταίει;
Ο συντονισμός; Ο Σπύρος; εγώ;
Θες να κάνουμε μια ορθολογική ανάλυση, να το πάρουμε διαλεχτικά ρε αδερφέ; λάο λάο.
Τι λες;

Να συζητησω εγω με εσενα το ζητημα αυτο οταν εσυ εδινες την αμεριστη συμπαρασταση σου στον Hellegenes οταν εγραφε πως ο tal δεν ειναι γιατρος και το συνδυαζε με τις ωρες που εμπαινε και εγραφε στο φορουμ;
Μα εισαι στα καλα σου;

Η μηπως θελεις να συζητησουμε γιατι ενδεχομενως να νιωθεις αδικημενος επειδη εκεινα τα σχολια σας σβηστηκαν και αλλα πανομοιοτυπα δεν σβηνονται;

Τι θελεις να συζητησουμε ακριβως οτα εχεις υπαρξει πρωταγωνιστης σε αυτο το νοσηρο φαινομενο;
Γιατι δεν αλλαξε κατι;
Ε πες μας τοτε τη γνωμη σου εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους μας
Ναι γιάνννη, με μένα που έλεγα πόσο αισχρό ήταν αυτό που έκανε ο ταλ με τις προσβολές.
Έχεις κάτι με τις διαστρεβλώσεις ρε μπαγάσα αλλά δε πειράζει, δικό σου πρόβλημα πάω μπάσο και γουστάρω όταν ο άλλος είναι πωρωμένος με το ατένσιο και αυτοξεφτιλίζεται κτλ. Βασικά είμαι υπέρ σε όλα αυτά τα πάθη, στηρίζω πάντα.
Να τα βάλουμε κάτω λοιπόν ένα ένα.
1ο συμπέρασμα είναι ότι πιστεύεις ότι φταίω εγώ.
Άλλος τώρα. Από που να ξεκινήσουμε ποιος άλλος πιστεύεις ότι φταίει; ο Αρίστος; από που θες να το πάρουμε, ο συντονισμός;

Έλα να κάνουμε μια λίστα παρεούλα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 29 Νοέμ 2018, 02:21

Mε εσενα λεω που στηριζες τα σχολια του Χελι οτι ο ταλ δεν ειναι γιατρος
Τι δεν καταλαβες ακριβως;
Έχεις κάτι με τις διαστρεβλώσεις ρε μπαγάσα αλλά δε πειράζει, δικό σου πρόβλημα πάω μπάσο και γουστάρω όταν ο άλλος είναι πωρωμένος με το ατένσιο και αυτοξεφτιλίζεται κτλ. Βασικά είμαι υπέρ σε όλα αυτά τα πάθη, στηρίζω πάντα.
Παλι τα ιδια ε;
Αντε τωρα παιξε αλλου με μενα δεν εχεις μελλον.Αν βρεις καποιον που θα ανεχεται να τα γραφεις αυτα να πας να συζητησεις.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Νοέμ 2018, 02:28

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 02:21
Mε εσενα λεω που στηριζες τα σχολια του Χελι οτι ο ταλ δεν ειναι γιατρος
Τι δεν καταλαβες ακριβως;
Μαν μου ας το ξεπεράσουμε λίγο αυτό, δεν θέλω να στο χαλάσω (γαμώτο αλήθεια δε θέλω) αλλά ο μόνος που πραγματικά πιστεύει ότι ο Χέλλης πραγματικά πιστεύει ότι ο ταλ δεν είναι γιατρός είσαι εσύ, επίσης δεν υπάρχει άγιος Βασίλης, όλα είναι ένα σατανικό σχέδιο της κόα κόλα για να κονομάει.
Πραγματικά δεν ήθελα να το κάνω αυτό (το ξαναλέω) αλλά προέχει η λίστα μας. Τι λες; συνεχίζουμε;

Φταίω εγώ μέχρι στιγμής και σίγουρα και ο νάντρος, δεν περιμένω να το παραδεχτείς.
Πάμε παρακάτω.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Νοέμ 2018, 02:35

Από την συμμετοχή μου σε αυτό και στο προηγούμενο φόρουμ, μου είναι ξεκάθαρο ότι δεν πρόκειται να υπάρξει σετ κανόνων και τρόπος εφαρμογής του ώστε όλοι να είναι ευχαριστημένοι. Κάποια στρατηγική θα δοκιμάζει ο διαχειριστής και οι συντονιστές άλλοτε περισσότερο και άλλοτε λιγότερο επιτυχημένη.

Και πλουραλισμό απόψεων και πλάκα και σοβαρή κουβέντα μπορούμε να έχουμε με μια πολύ απλή συνταγή: αυτοέλεγχο και αυτοπεριορισμό. Όταν κάτι έχει γίνει φανερό ότι ενοχλεί κάποιο μέλος πχ κάποιο είδος προσβολής, καλύτερα να σταματάμε να το επαναλαμβάνουμε καθώς παύει να έχει πλάκα, κουράζει και καταντά και λυπηρό να οδηγούμε κάποιον άλλο σε αντίδραση ή έντονη συμπεριφορά.

Όσο δεν μπορούμε οι ίδιοι να βάζουμε όρια θα αναζητούμε αποτελεσματικότερη και στενότερη αστυνόμευση, συστήματα αναλυτικών ποινών, πόντων, ειδοποιήσεων συμμόρφωσης και ένα σωρό άλλα αντιπαραγωγικά μέσα για να τρώμε τον χρόνο του διαχειριστή και των συντονιστών αντί να τους έχουμε να συμμετέχουν ενεργά στα νήματα. Εκτός των άλλων δημιουργείται και ένα πολύ άσχημο κλίμα που θα αποτρέψει νέα μέλη να εγγραφούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 29 Νοέμ 2018, 02:41

Μια χαρα ειναι οι κανονες
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Νοέμ 2018, 03:02

Μέχρι να έχουμε ικανή ΑΙ να τους εφαρμόζει, η εφαρμογή από ανθρώπους θα είναι ατελής ή μεροληπτική. Δεν μιλάω για εδώ. Μιλάω γενικά. Εδώ έχεις σπουδασμένους και καλά αμειβόμενους δικαστές που βγάζουν αποφάσεις που ελέγχονται και πιστεύεις ότι είναι δυνατόν στον λίγο ελεύθερο χρόνο του ο άλλος να είναι τέλειος και ακριβοδίκαιος; Δεν γίνεται. Επίσης εμείς οι ίδιοι δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο πάντα. Μια ατάκα που θα την προσπεράσουμε με ειρωνεία σήμερα αύριο θα μας φαίνεται υποτιμητική και προσβλητική.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22573
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 29 Νοέμ 2018, 03:07

ST48410 έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 03:02
Μέχρι να έχουμε ικανή ΑΙ να τους εφαρμόζει, η εφαρμογή από ανθρώπους θα είναι ατελής ή μεροληπτική. Δεν μιλάω για εδώ. Μιλάω γενικά. Εδώ έχεις σπουδασμένους και καλά αμειβόμενους δικαστές που βγάζουν αποφάσεις που ελέγχονται και πιστεύεις ότι είναι δυνατόν στον λίγο ελεύθερο χρόνο του ο άλλος να είναι τέλειος και ακριβοδίκαιος; Δεν γίνεται. Επίσης εμείς οι ίδιοι δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο πάντα. Μια ατάκα που θα την προσπεράσουμε με ειρωνεία σήμερα αύριο θα μας φαίνεται υποτιμητική και προσβλητική.
έτσι ειναι, επιπλέον εδώ είναι παρέα και αρένα μαζί, όταν δεν κάνουμε πλάκα σφαζόμαστε, θέλουμε να πάρουμε ένα κομματάκι του γγ να το ανεμίζουμε. Μην δίνεις σημασία γγ ή μην έχεις σημασία, δεν έχεις άλλες επιλογές νομίζω :)

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Νοέμ 2018, 03:15

enaon έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 03:07
ST48410 έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 03:02
Μέχρι να έχουμε ικανή ΑΙ να τους εφαρμόζει, η εφαρμογή από ανθρώπους θα είναι ατελής ή μεροληπτική. Δεν μιλάω για εδώ. Μιλάω γενικά. Εδώ έχεις σπουδασμένους και καλά αμειβόμενους δικαστές που βγάζουν αποφάσεις που ελέγχονται και πιστεύεις ότι είναι δυνατόν στον λίγο ελεύθερο χρόνο του ο άλλος να είναι τέλειος και ακριβοδίκαιος; Δεν γίνεται. Επίσης εμείς οι ίδιοι δεν αντιδρούμε με τον ίδιο τρόπο πάντα. Μια ατάκα που θα την προσπεράσουμε με ειρωνεία σήμερα αύριο θα μας φαίνεται υποτιμητική και προσβλητική.
έτσι ειναι, επιπλέον εδώ είναι παρέα και αρένα μαζί, όταν δεν κάνουμε πλάκα σφαζόμαστε, θέλουμε να πάρουμε ένα κομματάκι του γγ να το ανεμίζουμε. Μην δίνεις σημασία γγ ή μην έχεις σημασία, δεν έχεις άλλες επιλογές νομίζω :)
Νομίζω πως η καλύτερη τακτική είναι το χιούμορ το οποίο δείχνει και πόσο φτηνός είναι αυτός που επιτίθεται. Από την άλλη δεν ξέρω πως είναι να αντιμετωπίζεσαι σαν κόκκινο πανί από αρκετούς χρήστες μαζί οπότε μπορεί κάτι τέτοιο πραγματικά να στεναχωρεί κάποιον και να του χαλά την διάθεση. Δεν μπορώ να βρεθώ στην θέση του και να εκτιμήσω αντικειμενικά.

Για να είμαι ειλικρινής ένα φόρουμ χωρίς τρολ και χωρίς πειράγματα θα ήταν πολύ άχρωμο. Στα πλαίσια της παρέας όταν βλέπεις ότι χαλιέται ο άλλος σταματάς. Τόσο απλά.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 29 Νοέμ 2018, 03:44

Έχω μιαν εντύπωση οτι μερικοί, έτσι και λείψει ο ΓΓ, θα πέσουν σε βαρειά κατάθλιψη
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 29 Νοέμ 2018, 11:01

Aποκτησαμε πλεον με την βουλα ελεγκτη που ελεγχει ποτε δουλέυουμε και ποτε ποσταρουμε
από hellegennes » Σήμερα, 06:43
Τι νόμιμο αγόρι που είσαι, γλυκέ μου. Να φανταστώ ότι στην περιγραφή της θέσης σου περιλαμβάνεται και η δυνατότητα ποσταρίσματος στο φόρουμ εν ώρα εργασίας, ναι; Αν όχι, παρακαλώ να επιστρέψεις πάραυτα στο δημόσιο το χρήμα που έχεις καταχραστεί που πληρώνεσαι χωρίς να παρέχεις τις υπηρεσίες για τις οποίες πληρώνεσαι.
hellegennes @ Νημα Αλληλεγγυης/Συμπαραστασης σε πλαστογραφους πτυχιων
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 29 Νοέμ 2018, 12:21

sys3x έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:48
elchav έγραψε:
28 Νοέμ 2018, 18:42
Επιβεβλημένη η επιστροφή του ΤΙΤΑΝΑ selinoid. :blm:

Όσο κι αν προσπαθούμε,κανείς δε σε γλενταει όπως αυτός
Διαφωνώ σύντροφε, ο αλτζαων έχει κάνει τα μεγαλύτερα γλέντια μακράν, σέλι Χέλλης και λοιποί ακολουθούν.
Πράγματι, αν μετρήσουμε τις φορές ισχύει αυτό που λες.
Ίσως μου λείπει η φράση "υποτακτικέ του Σαουριδη" και η νοσταλγία χτύπησε κόκκινο
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

μη επανδρωμένη σέλφι
Δημοσιεύσεις: 395
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2018, 17:08

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μη επανδρωμένη σέλφι » 29 Νοέμ 2018, 12:24

sys3x έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 02:28
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 02:21
Mε εσενα λεω που στηριζες τα σχολια του Χελι οτι ο ταλ δεν ειναι γιατρος
Τι δεν καταλαβες ακριβως;
Μαν μου ας το ξεπεράσουμε λίγο αυτό, δεν θέλω να στο χαλάσω (γαμώτο αλήθεια δε θέλω) αλλά ο μόνος που πραγματικά πιστεύει ότι ο Χέλλης πραγματικά πιστεύει ότι ο ταλ δεν είναι γιατρός είσαι εσύ
Δεν ισχύει αυτό
Naida έγραψε:
08 Δεκ 2018, 09:08
Δε μ' αρέσει η φάτσα της.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Νοσηρο φαινομενο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 29 Νοέμ 2018, 16:46

enaon έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:14
Uppercut έγραψε:
29 Νοέμ 2018, 01:08
Να πούμε πως όταν άλλοι έλεγαν εδώ ότι τους είχε στοχοποιήσει ο Γιαννόπουλος είχε γίνει ολόκληρο δράμα.
το έκανε πάντως οκ, όπως λέει και ο νάνδρος με τον αρίστο είχε δώσει ρεσιτάλ και είχε και άλλους κόπανους μαζί του, που κοπανούσαν εννοώ. Αλλά όπως άκουσα σε ένα σίριαλ, σπουδαίος είναι εκείνος που ξέρει καλύτερα από τον παλιό του εαυτό. :003:
Μωρέ καλά του έκανε του αρίστου, αφού το είχε παραχέσει, είχε γίνει αηδιαστικός με την αισχρή συριζοπροπαγάνδα του!
Αλλά όταν τον αντιγράφει, να μην παραπονιέται όταν υφίσταται την ίδια συμπεριφορά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών