Νήματα ή ποστ σας από το πχόρουμ, που τα βρήκατε αργότερα αναδημοσιευμένα αλλού.

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Παλαιομνήμων
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 19:56
Τοποθεσία: Κάπου εδώ...

Νήματα ή ποστ σας από το πχόρουμ, που τα βρήκατε αργότερα αναδημοσιευμένα αλλού.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιομνήμων » 21 Απρ 2018, 04:24

Η ιδέα για το παρόν νήμα μου ήρθε πριν από λίγο, όταν στα πλαίσια των αναζητήσεων χαμένων νημάτων μου του παλαιού πχόρουμ, έπεσα σε ένα μπλογκ που ως ανάρτηση είχε ένα ποστ μου (με το όνομά μου). Ήταν οι στίχοι ενός τραγουδιού [του «Θα' ρθεις σαν Αστραπή (Σταμάτης Σπανουδάκης) - Χορωδία»] από το νήμα μου «Τραγουδώντας την Άλωση,την Ρωμανία,τις αλύτρωτες Πατρίδες». Το μπλογκ, το δημιούργησε κάποιος εις μνήμην του αδελφού του, η δε ανάρτηση (στο μπλογκ) είναι της Τρίτης, 22 Ιουλίου 2014 και μπορείτε να την δείτε εδώ: http://ostratiotistisagapis.blogspot.gr ... s.html?m=0

Η ανωτέρω ήταν η δεύτερη περίπτωση. Διότι προ ολίγων ημερών, σε ένα τραγούδι στο youtube, και συγκεκριμένα στο «Δεν προσκυνώ Αγαρηνό!», διαπίστωσα ότι οι στίχοι του τραγουδιού, όπως παρατίθενται στο συγκεκριμένο βίντεο, είναι όπως ακριβώς τους είχα καταγράψει εγώ για το νήμα «Πατριωτικά Άσματα και Εμβατήρια» και εν συνεχεία το είχα περάσει και στο stixoi.info (καθώς τότε δεν είχαν καταγραφεί πουθενά αλλού, οπότε, όπως είχα κάνει και με αρκετά άλλα τραγούδια, κάθισα και τα κατέγραψα εγώ για πρώτη φορά).
Το βίντεο είναι αυτό:

Οπότε λοιπόν, στο παρόν νήμα, καταγράψετε όσοι έχετε ανάλογες περιπτώσεις, να έχετε βρει δηλ. κείμενά σας από το πχόρουμ, αναδημοσιευμένα αλλού. Παρακαλείστε, να βάζετε και σχετικό σύνδεσμο.
Ανησύχησα! Μα κάποιοι έσπευσαν αμέσως να με "καθησυχάσουν"...
----------
9 Αυγ. 2016: https://web.archive.org/web/20160809180 ... d6eccbaaf4

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών