Πέθανε ο Paolo Rossi

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14776
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Δεκ 2020, 12:39

Στην πραγματικότητα δεν ήμουν με κανέναν.
Ήμουν εκστασιασμένος από την ατμόσφαιρα.
Συγκλονιστική εμπειρια για έναν πιτσιρικά πορωμενο γενικά με τον αθλητισμό να είναι παρών σε τέτοιου είδους αγώνα.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14776
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Δεκ 2020, 12:48

Έβλεπα ένα βιντεάκι τώρα του Πάολο Ροσσι, του Ιταλου Χαριστέα.
Μια φορά που είχε πάει στην Βραζιλία για να συμμετάσχει σε ένα τουρνουά Μουντιαλιτο, ο ταξιτζήςτον αναγνώρισε και του ζήτησαε να κατέβει λεει από το ταξί :D

υ.γ. Τότε του είπε, λέει ο μυθος, ότι δεν ευθύνεται εκείνος αλλά το 5-3-2 και τον άφησε να συνεχίσει.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

arisordeath
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 19:16

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από arisordeath » 12 Δεκ 2020, 12:50

Daje έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:39
Στην πραγματικότητα δεν ήμουν με κανέναν.
Ήμουν εκστασιασμένος από την ατμόσφαιρα.
Συγκλονιστική εμπειρια για έναν πιτσιρικά πορωμενο γενικά με τον αθλητισμό να είναι παρών σε τέτοιου είδους αγώνα.
αργοτερα βγηκε η αγαπη σου για την γιουβεντους,δεν ησουν απο μικρος υποστηρικτης της ετσι;
εγω παντως απο τοτε αρχισα να συμπαθω το αμβουργο στην γερμανια,μικροι θυμαμαι που δηλωναμε ποιες ομαδες υποστηριζουμε στα μεγαλα ευρωπαικα πρωταθληματα :D .
στην ιταλια παντως ειμαι ρομα οποτε εκει ειμαστε μαζι..

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9659
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 12 Δεκ 2020, 12:55

arisordeath έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:50
Daje έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:39
Στην πραγματικότητα δεν ήμουν με κανέναν.
Ήμουν εκστασιασμένος από την ατμόσφαιρα.
Συγκλονιστική εμπειρια για έναν πιτσιρικά πορωμενο γενικά με τον αθλητισμό να είναι παρών σε τέτοιου είδους αγώνα.
αργοτερα βγηκε η αγαπη σου για την γιουβεντους,δεν ησουν απο μικρος υποστηρικτης της ετσι;
εγω παντως απο τοτε αρχισα να συμπαθω το αμβουργο στην γερμανια,μικροι θυμαμαι που δηλωναμε ποιες ομαδες υποστηριζουμε στα μεγαλα ευρωπαικα πρωταθληματα :D .
στην ιταλια παντως ειμαι ρομα οποτε εκει ειμαστε μαζι..
Οι πρώτες εντυπώσεις όταν είσαι μικρός σε κάνουν να διαλέγεις και ομάδα. Ετσι και εγώ είμαι στη Γερμανία Αμβούργο (από τον τελικό του 83) στην Αγγλία Viila φυσικά από τον τελικό του 82 και στην Ιταλία Φιορεντίνα λόγω Αντονιόνι και Σόκρατες. Α και στην Ισπανία Μπιλμπάο που είχε ομαδάρα τότε.

arisordeath
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 19:16

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από arisordeath » 12 Δεκ 2020, 13:02

Arisvilla έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:55
arisordeath έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:50
Daje έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:39
Στην πραγματικότητα δεν ήμουν με κανέναν.
Ήμουν εκστασιασμένος από την ατμόσφαιρα.
Συγκλονιστική εμπειρια για έναν πιτσιρικά πορωμενο γενικά με τον αθλητισμό να είναι παρών σε τέτοιου είδους αγώνα.
αργοτερα βγηκε η αγαπη σου για την γιουβεντους,δεν ησουν απο μικρος υποστηρικτης της ετσι;
εγω παντως απο τοτε αρχισα να συμπαθω το αμβουργο στην γερμανια,μικροι θυμαμαι που δηλωναμε ποιες ομαδες υποστηριζουμε στα μεγαλα ευρωπαικα πρωταθληματα :D .
στην ιταλια παντως ειμαι ρομα οποτε εκει ειμαστε μαζι..
Οι πρώτες εντυπώσεις όταν είσαι μικρός σε κάνουν να διαλέγεις και ομάδα. Ετσι και εγώ είμαι στη Γερμανία Αμβούργο (από τον τελικό του 83) στην Αγγλία Viila φυσικά από τον τελικό του 82 και στην Ιταλία Φιορεντίνα λόγω Αντονιόνι και Σόκρατες. Α και στην Ισπανία Μπιλμπάο που είχε ομαδάρα τότε.
πρεπει να ανοιξει ενα νημα με το τι υποστηριζουμε και γιατι στα τεσσερα μεγαλα ευρωπαικα πρωταθληματα.αν δεν υπαρχει βεβαια ηδη,που δεν νομιζω..

Άβαταρ μέλους
Ιδιώνυμο
Δημοσιεύσεις: 574
Εγγραφή: 04 Δεκ 2020, 12:24

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ιδιώνυμο » 12 Δεκ 2020, 13:14

Εκτός από τις πρώτες εικόνες από παιχνίδια που σε κάνουν να διαλέξεις ''ξένη'' ομάδα στα μικράτα, σε παιδιά των 80s όπως εγώ ρόλο είχε και το ... subbuteo 😁

Κάπως έτσι απέκτησα κόλλημα με την Nottingham Forest, ήταν η πρώτη ομάδα που αγόρασα. Μετά την έκρηξη του youtube μόλις γνώρισα καλύτερα και τον τιτάνα χοντροπατάτα John Robertson και την τρελή φυσιογνωμία του Clough τους λάτρεψα περισσότερο.

Ο Διακογιάννης και ο Σωτηρακόπουλος είναι πάντως υπεύθυνοι για την δημοφιλία των Αγγλικών ομάδων στο Ελλάδα και για τούτο το έγκλημα έπρεπε να τους απαγορευθεί η ενασχόληση με το σπορ. Εκεί στα τέλη σεβεντις αρχές ειτις το Βρετανικό ποδόσφαιρο ήταν πραγματικός πονόματος.

Στα σχετικά με τον Ρόσι πάντως και του Μουντιάλ του 82 , φανταστείτε να ήταν ο τελικός Βραζιλία - Γαλλία. Βεβαίως είδαμε δυο σούπερ παιχνίδια , Ιταλία-Βραζιλία και τον ημιτελικό Γερμανία-Γαλλία, αντ'αυτού.
Δεξιά κι ἀριστερὰ φτιάχνουν στρατούς.
Μυαλὸ ἀνοιχτό,
αὐτιὰ κλειστά,
μὴν τοὺς ἀκοῦς.
Καὶ ἂν θὲς τὴν θέση σου σ' αὐτὴν τὴν κοινωνία,
νὰ θυμᾶσαι πὼς ἡ ἀνθρωπιὰ δὲν ἔχει ἰδεολογία.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14776
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 12 Δεκ 2020, 13:39

arisordeath έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:50
Daje έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:39
Στην πραγματικότητα δεν ήμουν με κανέναν.
Ήμουν εκστασιασμένος από την ατμόσφαιρα.
Συγκλονιστική εμπειρια για έναν πιτσιρικά πορωμενο γενικά με τον αθλητισμό να είναι παρών σε τέτοιου είδους αγώνα.
αργοτερα βγηκε η αγαπη σου για την γιουβεντους,δεν ησουν απο μικρος υποστηρικτης της ετσι;
εγω παντως απο τοτε αρχισα να συμπαθω το αμβουργο στην γερμανια,μικροι θυμαμαι που δηλωναμε ποιες ομαδες υποστηριζουμε στα μεγαλα ευρωπαικα πρωταθληματα :D .
στην ιταλια παντως ειμαι ρομα οποτε εκει ειμαστε μαζι..
ΡΟΜΑ ήμουν πάντα επειδή ήταν ο πατέρας μου.
Ωστόσο, σε εκείνη την ηλικία (κάτω των 10), τρελαινομουν απλά να είμαι μέσα στα γήπεδα.
Γενικά ήμουν πάντα φιλοιταλος.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

arisordeath
Δημοσιεύσεις: 3835
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 19:16

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από arisordeath » 12 Δεκ 2020, 13:53

Ιδιώνυμο έγραψε:
12 Δεκ 2020, 13:14
Εκτός από τις πρώτες εικόνες από παιχνίδια που σε κάνουν να διαλέξεις ''ξένη'' ομάδα στα μικράτα, σε παιδιά των 80s όπως εγώ ρόλο είχε και το ... subbuteo 😁

Κάπως έτσι απέκτησα κόλλημα με την Nottingham Forest, ήταν η πρώτη ομάδα που αγόρασα. Μετά την έκρηξη του youtube μόλις γνώρισα καλύτερα και τον τιτάνα χοντροπατάτα John Robertson και την τρελή φυσιογνωμία του Clough τους λάτρεψα περισσότερο.

Ο Διακογιάννης και ο Σωτηρακόπουλος είναι πάντως υπεύθυνοι για την δημοφιλία των Αγγλικών ομάδων στο Ελλάδα και για τούτο το έγκλημα έπρεπε να τους απαγορευθεί η ενασχόληση με το σπορ. Εκεί στα τέλη σεβεντις αρχές ειτις το Βρετανικό ποδόσφαιρο ήταν πραγματικός πονόματος.

Στα σχετικά με τον Ρόσι πάντως και του Μουντιάλ του 82 , φανταστείτε να ήταν ο τελικός Βραζιλία - Γαλλία. Βεβαίως είδαμε δυο σούπερ παιχνίδια , Ιταλία-Βραζιλία και τον ημιτελικό Γερμανία-Γαλλία, αντ'αυτού.
ειδικα το γερμανια-γαλλια ειναι ενα ματς που θα μεινει στην ιστορια,οπως και το γαλλια-βραζιλια του 86 και απο τοτε εχω μια αδυναμια στους γαλλους.
απο τις πιο αδικημενες εθνικες η γαλλια των μουντια 82 και 86 οπως και η ολλανδια των 74-78 τα οποια δεν εχω δει βεβαια αλλα μαθαμε για αυτα μετα..

Άβαταρ μέλους
phorumitis
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: 01 Ιουν 2019, 15:19

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από phorumitis » 12 Δεκ 2020, 14:01

Υπερεκτιμημενος κι αυτός. Έβαλε μερικά γκολ σε ένα τουρνουά 7 αγώνων κι έγινε φίρμα

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7690
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 12 Δεκ 2020, 14:07

mao mao έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:33
kameron έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:27
Ο Διακογιάννης ήταν 100% γαλλική σχολή και απεχθανόταν βαθιά τους Γερμανούς, σε βαθμό υπερβολής.
Δεν τον πρόλαβα να περιγράφει. Από κάποια παλιά βίντεο, η μετάδοση του είναι κακή. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το βίντεο του ΠΑΟΚ-Νάπολι. Ο μόνος λόγος που ξεχώρισε πρέπει να ήταν οτι οι άλλοι ήταν χειρότεροι. Πχ μαμουζέλος, μαυρομάτης κλπ.
μαυροματης; :o
μανολο κορυφη
απο τους καινουριους που σε περνει ο υπνος οι παλιοι ειχανε και γελιο με τις μλκιες που πεταγανε :lol:
Daje έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:48
Έβλεπα ένα βιντεάκι τώρα του Πάολο Ροσσι, του Ιταλου Χαριστέα.
Μια φορά που είχε πάει στην Βραζιλία για να συμμετάσχει σε ένα τουρνουά Μουντιαλιτο, ο ταξιτζήςτον αναγνώρισε και του ζήτησαε να κατέβει λεει από το ταξί :D

υ.γ. Τότε του είπε, λέει ο μυθος, ότι δεν ευθύνεται εκείνος αλλά το 5-3-2 και τον άφησε να συνεχίσει.
στον εθνι ταξιτζη επεσε

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 12 Δεκ 2020, 14:17

Arisvilla έγραψε:
12 Δεκ 2020, 12:55
στην Ιταλία Φιορεντίνα λόγω Αντονιόνι και Σόκρατες
:smt038

Και στην πορεία,Μπατιγκόλ :8)

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Δεκ 2020, 14:37

Ιδιώνυμο έγραψε:
12 Δεκ 2020, 13:14
Εκτός από τις πρώτες εικόνες από παιχνίδια που σε κάνουν να διαλέξεις ''ξένη'' ομάδα στα μικράτα, σε παιδιά των 80s όπως εγώ ρόλο είχε και το ... subbuteo 😁

Κάπως έτσι απέκτησα κόλλημα με την Nottingham Forest, ήταν η πρώτη ομάδα που αγόρασα. Μετά την έκρηξη του youtube μόλις γνώρισα καλύτερα και τον τιτάνα χοντροπατάτα John Robertson και την τρελή φυσιογνωμία του Clough τους λάτρεψα περισσότερο.

Ο Διακογιάννης και ο Σωτηρακόπουλος είναι πάντως υπεύθυνοι για την δημοφιλία των Αγγλικών ομάδων στο Ελλάδα και για τούτο το έγκλημα έπρεπε να τους απαγορευθεί η ενασχόληση με το σπορ. Εκεί στα τέλη σεβεντις αρχές ειτις το Βρετανικό ποδόσφαιρο ήταν πραγματικός πονόματος.

Στα σχετικά με τον Ρόσι πάντως και του Μουντιάλ του 82 , φανταστείτε να ήταν ο τελικός Βραζιλία - Γαλλία. Βεβαίως είδαμε δυο σούπερ παιχνίδια , Ιταλία-Βραζιλία και τον ημιτελικό Γερμανία-Γαλλία, αντ'αυτού.
σωτηρακοπουλος και διακογιαννης - οι ζωντανες αποδειξεις πως στο γιολαντα αν πουλας φουμαρα μπορεις να γινεις και σημαινων προσωπο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Δεκ 2020, 14:48

Το θυμάμαι καλά το μουντιάλ, υπερομάδα η Ιταλία, με προσωπικότητες. Τον Graziani τον θυμάστε;
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 12 Δεκ 2020, 14:53

phorumitis έγραψε:
12 Δεκ 2020, 14:01
Υπερεκτιμημενος κι αυτός. Έβαλε μερικά γκολ σε ένα τουρνουά 7 αγώνων κι έγινε φίρμα
:102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Πέθανε ο Paolo Rossi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 12 Δεκ 2020, 14:55

Εγώ πρέπει να σας πω κάτι. Όταν ο Ciccio Graziani τραυματίστηκε και τον βγάλανε, εγώ, παιδάκι, έκανα ειρωνικά σχόλια, επειδή ήμουν, υπέρ της Γερμανίας. Τώρα το θυμάμαι και ντρέπομαι.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών