Γιουρολίγκουε 24

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 25 Μάιος 2024, 22:52

kameron έγραψε:
25 Μάιος 2024, 19:08
Όπως έπαιξε εννοείς τα πρώτα 3/3 τρίποντα ή τα 0/8 που ακολούθησαν;

Ο Χεζόνια είναι καλός παίκτης για το τοπ επίπεδο, αλλά θέλει και χαλινάρι από τον προπονητή, νομίζω ότι στη Ρεάλ του δίνουν υπερβολικό χρόνο συμμετοχής. Σε εμάς θα παίζει 20'+ και νομίζω ότι είναι καλύτερα. Αν του δώσουν πολλά χρήματα θα πάει εκεί, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα του τα δώσουν όπως και εγγυημένο χρόνο συμμετοχής που θέλει.

Στο πεντάρι, θέλω οπωσδήποτε έναν καλό ψηλό να συμπληρώσει τον Λεσόρ γιατί ουδείς εγγυάται ότι του χρόνου θα κάνει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά σεζόν χωρίς απουσίες. Δεν θέλω παίκτη σούπερ σταρ (λ.χ Ταβάρες ή από ΝΒΑ) γιατί τότε πράγματι δεν θα βγαίνουν οι χρόνοι και θα έχουμε τα προβλήματα του γαύρου με Φαλ, Μιλουτίνοφ, Ράϊτ. Ο Πουαριέ είναι ιδανική λύση για να παίρνει 15'-20', όπως κάνει και στη Ρεάλ, είναι και συμπατριώτης με τον Λεσόρ. Το θέμα είναι ότι θέλει να πάει κάπου για να είναι το βασικό πεντάρι και να παίζει 25'.

Αυτό που είναι όμως κομβικό είναι η προσθήκη στον άσσο γιατί είναι σαφές ότι ο Σλούκας θα χάνει τουλάχιστον το 1/3 της χρονιάς. Θέλουμε ποιοτικό PG με καλή δημιουργία, έναν ακόμα Γκράντ+. Ο Μακιντάϊρ είναι ιδανική περίπτωση, έχει στο συμβόλαιό του euroleague buy out.

για αναπληρωματικος του λεσορ λυσεις υπαρχουν

ο μπλακ που ειχε περσι ο γαβρος, ισως ο ιμπακα που ειναι μεγαλοκοπελα αλλα για 15 λεπτα ειναι μια χαρα και η ιδανικη λυση που ειναι ο μπιρτς για τον οποιο εχουν ηδη ακουστει φημες και θα ειχε πλακα αν ζητουσε ο τρακης να του βγαλουν ελληνικο διαβατηριο :003:

υπαρχει και η φημη οτι μπορει αν ερθει ο χεζονια να μεινει και ο χουαντσο και να πανε σε ροτεισον με τον μητογλου σαν σκαντζα στο 5 αλλα δεν το πολυβλεπω

οσο για την θεση του βιλντοζα ηδη ακουγεται οτι θα γινει προταση στον λορεντζο μπραουν που ειναι ακομα καλυτερος του μακινταιρ κατα την γνωμη μου
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8177
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 26 Μάιος 2024, 00:25

alekhine έγραψε:
25 Μάιος 2024, 22:52

για αναπληρωματικος του λεσορ λυσεις υπαρχουν

ο μπλακ που ειχε περσι ο γαβρος, ισως ο ιμπακα που ειναι μεγαλοκοπελα αλλα για 15 λεπτα ειναι μια χαρα και η ιδανικη λυση που ειναι ο μπιρτς για τον οποιο εχουν ηδη ακουστει φημες και θα ειχε πλακα αν ζητουσε ο τρακης να του βγαλουν ελληνικο διαβατηριο :003:

υπαρχει και η φημη οτι μπορει αν ερθει ο χεζονια να μεινει και ο χουαντσο και να πανε σε ροτεισον με τον μητογλου σαν σκαντζα στο 5 αλλα δεν το πολυβλεπω

οσο για την θεση του βιλντοζα ηδη ακουγεται οτι θα γινει προταση στον λορεντζο μπραουν που ειναι ακομα καλυτερος του μακινταιρ κατα την γνωμη μου
Θέλεις καλύτερο παίκτη στο 5 από τους ανενεργούς βετεράνους Μπιρτς και Μπλακ, αυτοί θα ήταν λύση για να καλύψεις το κενό φέτος το Φεβρουάριο. Ο Ιμπάκα θα μπορούσε να έρθει, αλλά προτιμώ Πουαριέ, αν καταφέρουν να τον ψήσουν.

Ο Μπράουν είναι καλός παίκτης αλλά και αρκετά κωλόπαιδο και είναι και μεγάλος στην ηλικία. Όχι τόσο καλός στη δημιουργία δε όσο ο Μακιντάϊρ που μπαίνει τώρα στην καλύτερη ηλικία του και μπορεί να τον έχεις για τρια χρόνια.

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 3150
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 26 Μάιος 2024, 09:38

Αναμένω να κάνει το καθήκον της σήμερα η βασίλισσα του ευρωπαϊκού μπάσκετ Ρεάλ κόντρα στους πουστηδες
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9668
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μάιος 2024, 10:14

kameron έγραψε:
26 Μάιος 2024, 00:25
alekhine έγραψε:
25 Μάιος 2024, 22:52

για αναπληρωματικος του λεσορ λυσεις υπαρχουν

ο μπλακ που ειχε περσι ο γαβρος, ισως ο ιμπακα που ειναι μεγαλοκοπελα αλλα για 15 λεπτα ειναι μια χαρα και η ιδανικη λυση που ειναι ο μπιρτς για τον οποιο εχουν ηδη ακουστει φημες και θα ειχε πλακα αν ζητουσε ο τρακης να του βγαλουν ελληνικο διαβατηριο :003:

υπαρχει και η φημη οτι μπορει αν ερθει ο χεζονια να μεινει και ο χουαντσο και να πανε σε ροτεισον με τον μητογλου σαν σκαντζα στο 5 αλλα δεν το πολυβλεπω

οσο για την θεση του βιλντοζα ηδη ακουγεται οτι θα γινει προταση στον λορεντζο μπραουν που ειναι ακομα καλυτερος του μακινταιρ κατα την γνωμη μου
Θέλεις καλύτερο παίκτη στο 5 από τους ανενεργούς βετεράνους Μπιρτς και Μπλακ, αυτοί θα ήταν λύση για να καλύψεις το κενό φέτος το Φεβρουάριο. Ο Ιμπάκα θα μπορούσε να έρθει, αλλά προτιμώ Πουαριέ, αν καταφέρουν να τον ψήσουν.

Ο Μπράουν είναι καλός παίκτης αλλά και αρκετά κωλόπαιδο και είναι και μεγάλος στην ηλικία. Όχι τόσο καλός στη δημιουργία δε όσο ο Μακιντάϊρ που μπαίνει τώρα στην καλύτερη ηλικία του και μπορεί να τον έχεις για τρια χρόνια.
Ο Μακιντάιρ έχει κλείσει με Μπασκόνια για άλλη μια σεζόν αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι διαθέσιμος.

Επιπλέον, αν το στάνταρ σας ήταν το κλιμα των αποδυτηρίων και οι χαρακτήρες των παικτών, τότε ούτε Ναν, ούτε Σλούκα, ούτε Λεσόρ θα έπρεπε να έχετε.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 26 Μάιος 2024, 10:42

kameron έγραψε:
26 Μάιος 2024, 00:25
alekhine έγραψε:
25 Μάιος 2024, 22:52

για αναπληρωματικος του λεσορ λυσεις υπαρχουν

ο μπλακ που ειχε περσι ο γαβρος, ισως ο ιμπακα που ειναι μεγαλοκοπελα αλλα για 15 λεπτα ειναι μια χαρα και η ιδανικη λυση που ειναι ο μπιρτς για τον οποιο εχουν ηδη ακουστει φημες και θα ειχε πλακα αν ζητουσε ο τρακης να του βγαλουν ελληνικο διαβατηριο :003:

υπαρχει και η φημη οτι μπορει αν ερθει ο χεζονια να μεινει και ο χουαντσο και να πανε σε ροτεισον με τον μητογλου σαν σκαντζα στο 5 αλλα δεν το πολυβλεπω

οσο για την θεση του βιλντοζα ηδη ακουγεται οτι θα γινει προταση στον λορεντζο μπραουν που ειναι ακομα καλυτερος του μακινταιρ κατα την γνωμη μου
Θέλεις καλύτερο παίκτη στο 5 από τους ανενεργούς βετεράνους Μπιρτς και Μπλακ, αυτοί θα ήταν λύση για να καλύψεις το κενό φέτος το Φεβρουάριο. Ο Ιμπάκα θα μπορούσε να έρθει, αλλά προτιμώ Πουαριέ, αν καταφέρουν να τον ψήσουν.

Ο Μπράουν είναι καλός παίκτης αλλά και αρκετά κωλόπαιδο και είναι και μεγάλος στην ηλικία. Όχι τόσο καλός στη δημιουργία δε όσο ο Μακιντάϊρ που μπαίνει τώρα στην καλύτερη ηλικία του και μπορεί να τον έχεις για τρια χρόνια.
καλα το ανενεργος ειναι σχετικο - αμα τον φερεις απο νωρις μπορει να εγκλιματιστει και να παιξει
απο την αλλη ειναι δυσκολο να ψησεις τον πουαριε να ερθει για δευτερος οταν φευγει απο την ρεαλ ακριβως για να ειναι βασικος - και απο οτι ακουγεται μαλλον εκλεισε στην εφες για του χρονου

απο την αλλη ο μακ ινταιαρ ειναι πιθανο να ειναι στα μαυρα καταστιχα του τρακη γιατι οπως εχει πει ο ιδιος ο παικτης οταν ηταν στην παρτιζαν ειχε συμφωνησει ο παναθηναικος με την ομαδα για να τον φερει και ο ιδιος τοτε απερριψε την προταση

ο μισιτς θα ηταν ιδανικη λυση αλλα απο τοτε που εγινε ανταλλαγη αρχισε να παιζει και μαλλον θα μεινει στο ΝΒΑ γιατι ειναι και πολλα τα λεφτα εκει
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10537
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 26 Μάιος 2024, 12:35

Δεν ξέρω, έτσι όπως κινιότανε χτες στο τρίποντο ο Λεσόρ και χαμήλωνε τον κώλο του και έκλεινε διαδρόμους και έκλεβε μπάλες δεν κινείται ούτε το πτώμα του Ιμπάκα ούτε ο ατσουμπαλίδης Πουαριέ, μόνο το Νίμπο της Μακάμπι έχω δει στην Ευρώπη να κινείται έτσι. Γρήγορα χέρια-γρήγορα πόδια- χωρίς φάουλ. Και μετά πρώτος στον αιφνιδιασμό, κατοστάρης έγινε ο άνθρωπος, και το κάνει και 40 λεπτά αν χρειάζεται.
Έχει βρει κάτι στην άμυνα ο παναθηναϊκός, δουλεύει, προσωπικά δε θα το άγγιζα καθόλου.

Βρες το καλοκαίρι έναν γαλάτη δρυϊδη να δώσει στο Λεσόρ το μαγικό φίλτρο που βάζει βολές.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

runner
Δημοσιεύσεις: 2912
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 26 Μάιος 2024, 13:21

Άγρια επεισόδια γαυροβαζελων στο Βερολίνο διαβάζω.
Σοβαρά τραυματίες, φωτιές και βανδαλισμοί.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10537
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 26 Μάιος 2024, 13:32

Το χτεσινό εύρημα του Αταμαν ήταν ο Ναν ο οποίος έπαιξε εκπληκτική άμυνα στον ψηλό στη ρακέτα, ξανά και ξανά. Έχει βρει και τον κινητικό Λεσόρ και τα ελαφριά 3άρια-4άρια του, και γύριζε συνέχεια την άμυνα ανάποδα: ψηλοί έξω κοντοί μέσα, εκτός από τον απίθανο Γκραντ που πέρασε χειροπέδες στον Γουίλμπεκιν έτσι απλά σα να μην υπήρχε. Σαν αποτέλεσμα ο καλάθης βρισκόταν συνέχεια στο τρίποντο με κάτι δέντρα μπροστά του και το Γουίλμπεκιν κλειδωμένο, και όταν κοίταξε να περάσει τη μπάλα στη ρακέτα ήταν αυτό το κουνούπι ο Ναν που για κάποιο λόγο κανένας ψηλός δε μπορούσε να πάρει σωστή θέση μπροστά του. Μπήκε και ο Ισπανός που έχει επίσης γρήγορα πόδια και ο Καλαϊτζάκης που σπάει τ'αρχίδια όλου του κόσμου και τρόμαξε η Φενέρ να κάνει 2 σωστές πάσες, πόσο μάλλον να βγάλει ανοιχτά σουτ.

Κι έτσι η μόνη επιθετική στρατηγική που απέμεινε στον Σάρας ήταν να σπαμάρει το Σλούκα όσο ήταν μέσα, έκανε και λίγο ποπ για να κάνει χώρο και έβγαλε κάποια ανοιχτά σουτ με τον Παπαγιάνη, αλλά με αυτά δεν κερδίζεις ευρωλίγκα. Ήταν απίστευτη η άμυνα του Αταμάν, δεν του τό'χα. Βέβαια να δούμε και απέναντι στη Ρεάλ που είναι άλλη κλάση, αλλά αν κρατήσει αυτή η άμυνα θα ήμουνα πολύ διστακτικός το καλοκαίρι να αλλάξω οτιδήποτε. Αν μη τι άλλο θα κοίταζα να ξεφορτωθώ το Σλούκα για να μην έχει καθόλου αδύνατο κρίκο (ξέρω ότι σας τά'χω πρήξει αλλά τι να κάνω, είναι αδύναμος κρίκος)
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9668
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μάιος 2024, 13:37

Chilloutbuddy έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:32


Κι έτσι η μόνη επιθετική στρατηγική που απέμεινε στον Σάρας ήταν να σπαμάρει το Σλούκα όσο ήταν μέσα, έκανε και λίγο ποπ για να κάνει χώρο και έβγαλε κάποια ανοιχτά σουτ με τον Παπαγιάνη, αλλά με αυτά δεν κερδίζεις ευρωλίγκα. Ήταν απίστευτη η άμυνα του Αταμάν, δεν του τό'χα. Βέβαια να δούμε και απέναντι στη Ρεάλ που είναι άλλη κλάση, αλλά αν κρατήσει αυτή η άμυνα θα ήμουνα πολύ διστακτικός το καλοκαίρι να αλλάξω οτιδήποτε. Αν μη τι άλλο θα κοίταζα να ξεφορτωθώ το Σλούκα για να μην έχει καθόλου αδύνατο κρίκο (ξέρω ότι σας τά'χω πρήξει αλλά τι να κάνω, είναι αδύναμος κρίκος)
:goodpost::goodpost::goodpost:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10537
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 26 Μάιος 2024, 13:39

runner έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:21
Άγρια επεισόδια γαυροβαζελων στο Βερολίνο διαβάζω.
Σοβαρά τραυματίες, φωτιές και βανδαλισμοί.
στ'αρχίδια μας, ας ψοφήσουν όλοι οι κάφροι και όσοι δεν ψοφήσουν φυλακή.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 1020
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 26 Μάιος 2024, 13:44

Chilloutbuddy έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:32
Ήταν απίστευτη η άμυνα του Αταμάν, δεν του τό'χα. Βέβαια να δούμε και απέναντι στη Ρεάλ που είναι άλλη κλάση, αλλά αν κρατήσει αυτή η άμυνα θα ήμουνα πολύ διστακτικός το καλοκαίρι να αλλάξω οτιδήποτε. Αν μη τι άλλο θα κοίταζα να ξεφορτωθώ το Σλούκα για να μην έχει καθόλου αδύνατο κρίκο (ξέρω ότι σας τά'χω πρήξει αλλά τι να κάνω, είναι αδύναμος κρίκος)
Οι ομάδες του Αταμάν ήταν πάντα 2way ,στα ξεκινήματα γελουσα όταν οι κακοπροαιρετοι έλεγαν μα ποιος θα παίζει άμυνα.Για το Σλουκα λυπάμαι,έχω δει όλα τα παιχνίδια του Παναθηναϊκού φέτος,όταν έβγαινε έξω και την επίθεση την έτρεχε ο Βιλντοζα η ο Γκραντ χάνονταν όλες οι διαφορές και τα παιχνίδια ξαναγίνονταν ντέρμπι,χωρια που η επίθεση ρε παιδί μου κολλούσε πως να το κάνουμε.Του χρόνου θα έρθει ένας χειριστής στη θέση του Βιλντοζα και ένας σέντερ,ο Λεσορ θα αφήσει τα κόκκαλα του στο τέλος.Τα υπόλοιπα προσωπικά δε θα τα πείραζα.

Άβαταρ μέλους
Communio Sancta
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 19:12

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Communio Sancta » 26 Μάιος 2024, 13:47

runner έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:21
Άγρια επεισόδια γαυροβαζελων στο Βερολίνο διαβάζω.
Σοβαρά τραυματίες, φωτιές και βανδαλισμοί.
Δίνουμε τα φώτα του πολιτισμού παντού.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".
ΕXODUS!

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12551
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 26 Μάιος 2024, 13:47

Chilloutbuddy έγραψε:
26 Μάιος 2024, 13:32
Το χτεσινό εύρημα του Αταμαν ήταν ο Ναν ο οποίος έπαιξε εκπληκτική άμυνα στον ψηλό στη ρακέτα, ξανά και ξανά. Έχει βρει και τον κινητικό Λεσόρ και τα ελαφριά 3άρια-4άρια του, και γύριζε συνέχεια την άμυνα ανάποδα: ψηλοί έξω κοντοί μέσα, εκτός από τον απίθανο Γκραντ που πέρασε χειροπέδες στον Γουίλμπεκιν έτσι απλά σα να μην υπήρχε. Σαν αποτέλεσμα ο καλάθης βρισκόταν συνέχεια στο τρίποντο με κάτι δέντρα μπροστά του και το Γουίλμπεκιν κλειδωμένο, και όταν κοίταξε να περάσει τη μπάλα στη ρακέτα ήταν αυτό το κουνούπι ο Ναν που για κάποιο λόγο κανένας ψηλός δε μπορούσε να πάρει σωστή θέση μπροστά του. Μπήκε και ο Ισπανός που έχει επίσης γρήγορα πόδια και ο Καλαϊτζάκης που σπάει τ'αρχίδια όλου του κόσμου και τρόμαξε η Φενέρ να κάνει 2 σωστές πάσες, πόσο μάλλον να βγάλει ανοιχτά σουτ.

Κι έτσι η μόνη επιθετική στρατηγική που απέμεινε στον Σάρας ήταν να σπαμάρει το Σλούκα όσο ήταν μέσα, έκανε και λίγο ποπ για να κάνει χώρο και έβγαλε κάποια ανοιχτά σουτ με τον Παπαγιάνη, αλλά με αυτά δεν κερδίζεις ευρωλίγκα. Ήταν απίστευτη η άμυνα του Αταμάν, δεν του τό'χα. Βέβαια να δούμε και απέναντι στη Ρεάλ που είναι άλλη κλάση, αλλά αν κρατήσει αυτή η άμυνα θα ήμουνα πολύ διστακτικός το καλοκαίρι να αλλάξω οτιδήποτε. Αν μη τι άλλο θα κοίταζα να ξεφορτωθώ το Σλούκα για να μην έχει καθόλου αδύνατο κρίκο (ξέρω ότι σας τά'χω πρήξει αλλά τι να κάνω, είναι αδύναμος κρίκος)
σήμερα είναι διαφορετικό ματς και θέλει άλλη στρατηγική νομίζω

ο λόγος είναι ότι η ρεαλ απλώνεται πολύ καλύτερα στο γήπεδο και έχει μέσα τον ταβαρες που είναι δύσκολο να παιχτεί με έναν πάνω του

για αυτό νομίζω ότι ο τουρκος στο ματς της μαδριτης σκέφτηκε να πάει το ματς σε ψηλό σκορ με την ελπίδα ότι τα γεροντια της ρεάλ θα σκάσουν στο τέλος και κερδισε βάζοντας 97 πόντους

δεν νομίζω ότι μπορεί να ξαναγίνει σήμερα και δεν νομίζω ότι θα το ξαναδοκιμάσει

ούτε η ρεαλ μπορεί να κάνει αυτό που έκανε με τον ολυμπιακό με τον παίκτη του γουοκαπ να δίνει βοήθειες όταν πήγαινε μέσα η μπάλα

αν ο λεσορ δεν φορτωθεί φάουλ και προσφέρει στην επίθεση για να μην μπορεί να τον αφήνει ο ταβαρες για να βοηθάει στα μπασιματα υπάρχει τύχη

όσο για τον σλουκα συνήθως παίζει όταν κολλάει επιθετικά για την δημιουργία και κοιτάει να κλείνει στο καλάθι όταν πάνε να τον ποσταρουν και φαίνεται ότι έχει αποτέλεσμα - αν και δεν νομίζω να παίξει ο σλουκας πάνω από ένα ημίχρονο σήμερα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10537
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 26 Μάιος 2024, 14:12

όποιος γουστάρει έχει λάϊβ παρίσι - ρεάλ έφηβοι
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8177
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Γιουρολίγκουε 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 26 Μάιος 2024, 14:53

Bazoomba έγραψε:
26 Μάιος 2024, 10:14

Ο Μακιντάιρ έχει κλείσει με Μπασκόνια για άλλη μια σεζόν αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι διαθέσιμος.
Νομίζω ότι ο Μακιντάϊρ έχει euroleague buy out.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών