Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 15 Ιούλ 2018, 00:01

Αγις έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:31
Χρόνια γράφω οτι για πρώτη φορα στην ιστορία απελευθερωθηκαμε οι αντρες και μπορούμε να απολαμβάνουμε ζωάρα
Εργασία και σεξ ειναι τα θεματά μας ουσιαστικά . Το δευτερο μας το χάρισαν να το απολαμβανουμε απλοχερα και άνετα :003: στο πρώτο δεν εχουμε ανταγωνισμό .
Αυτά βλεπουν οι γυναίκες που την πάτησαν αγρια :003: για αυτό εχουμε τα τσιτώματα
Η φύση πάντα ηταν με το μερος μας τώρα είναι και το συστημα - αρκεί να μην είσαι κοροιδάρα εθελοντικά.


:goodpost:

θα σχολιασω μονο πως τα σπασμορχικα τσιτωματα τα κανουν οσες δεν εχουν ελπιδα με τους αντρες
οσες ειναι σε θεση να τους φαιρονται σαν σε γυναικες ειναι χαριτωμενες

για παραδειγμα,2 γυναικες συναδελφοι,η μια στα 55,χωρισμενη,εχει κανει και αγορε κουρεμα για να στεγνωνουν γρηγορα,ειναι μες την πικρα και την χολη οταν μιλαει για τις σχεσεις
στον αντιποδα η προισταμενη,στα 42,ξανθια με μπαλκοναρες,ολο μας λεει για διαιτες που κανει και γυμναστηρια που παει και yoga και εκδρομες,
η κριτικη της γι τους αντρες τελειωνει στο δε ξερετε τι θελετε και σας τα δινουμε ολα και σεις κοιτατε αλλου,και τετοια κοριτσιστικα,στα 42 της και προισταμενη

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38109
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Ιούλ 2018, 00:04

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:20
Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:08
Και ποιος σου είπε κοριτσάρα ότι ο διευθυντής που ονειρεύεσαι ότι θα σαγηνεύσει η όποιαδήποτε θα ντυθεί όπως της γουστάρει, δεν είναι διευθύντρια άρα κανένα όφελος δεν έχει να ευνοηθεί φορώντας το ξώβυζο ή ότι δεν είναι η ίδια διευθύντρια; αλλά κάπως πρέπει να είσαστε αρεστές στους άντρες ε; :wink
Άσε μας βρε Νάιδα. Πολλές ταινίες βλέπεις.
Έχω γνωρίσει αρκετούς διευθυντές και διευθύντριες για να έχω σαφέστερη γνώση για το θέμα.
Αναφορικά δε με τους άντρες, έχοντας επαρκή και πολυετή εμπειρία σε αμιγώς ανδρικούς χώρους, έχω να πω αυτό. Αν τους προσεγγίσεις ως επαγγελματίας και όχι ως χαζογκόμενα, στο 90% των περιπτώσεων δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Καλά καλά εκτός από το κυριλέ εργασιακό σου παρελθόν ξεκόλα από την εποχή Άκης- Βίκη που μου προεξοφλείς πως στο γραφείο, κατάστημα, καφετέρια,τράπεζα κτλ που θα φορέσει η άλλη ντεκολτέ ή μίνι ο διευθυντής είναι άντρας και θα το κάνει για να " ανέβει" στα μάτια του διευθυντή και έλα στο σήμερα
Δεν υπάρχει κανένας, ούτε ένας (1) διαφορετικός λόγος για να βάλεις κόκκινο κραγιόν, ντεκολτέ, μίνι κτλ στον εργασιακό σου χώρο πέρα από το να προκαλέσεις σεξουαλικά τον άλλον*. -
Αν το δεχτείς-καταλάβεις αυτό μπορούμε να πάμε παρακάτω που είναι και όλο το ζουμί.
*Show
για να σε βοηθήσω, αντίστοιχα εγώ πχ άμα σου κάνω καμάκι για έναν (1) και μόνο έναν (1) λόγο θα το έκανα, μάντεψε για ποιον, στην θέση του εγώ μπορείς να βάλεις εμένα πχ στην θέση του σου εσένα κτλ. το λέω γιατί μερικές δεν το καταλαβαίνουν γι αυτό (:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30024
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Ιούλ 2018, 00:12

Στηρίζουμε προβολή του ωραίου. Η πολιτική ορθότητα μας δείχνει για πολλοστή φορά τι πρεσβεύει.

Από κοντά, άσχημοι/ες, χοντροί/ες κλπ, να σιγοντάρουν και να φθονούν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιούλ 2018, 00:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:56


Μα δεν είπα ότι το κάνει για να ρίξει τον διευθυντή. Μπορεί να το κάνει κι επειδή γουστάρει το "φάτε μάτια ψάρια" για να τη σπάσει στους ... καταπιεστές. Αυτό που είπα είναι το ότι η ελευθερία στο ντρεσκόουντ που την εκφράζει εξαρτάται από τη διάθεση του διευθυντή και όχι από αυτήν. Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Από εκεί και πέρα σαφώς και ο καθένας διαχειρίζεται την εικόνα του όπως γουστάρει αλλά αυτό δεν εμποδίζει και τους άλλους να διαχειρίζονται την εντύπωση που τους προκαλεί η εικόνα και να εκφράζονται αναλόγως*. Λογικό δεν είναι;

Με λίγα λόγια, κάποια θέματα πρέπει να αντιμετωπίζονται με άφυλο τρόπο.


*Δεν αναφέρομαι σε αυθαίρετες σωματικές προσεγγίσεις.
Μιλάμε από τη στιγμή που δεν υπάρχει ντρεσκοουντ. Μπορεί να το κάνει γιατί γενικότερα αυτό είναι το στιλ της. Πολλά μπορούν ισχύουν. Και όχι δεν είναι λογικό. Το ότι κάποια θα φορέσει στενό παντελόνι, στενή μπλούζα, θα βαφτεί κτλ δε δίνει το δικαίωμα στον άντρα που θα χαζέψει με τη "κωλάρα της" ,"βυζάρες της" κτλ κτλ να σχολιάσει. Είναι σεξουαλική λεκτική παρενόχληση :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιούλ 2018, 00:29

sys3x έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:04
Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 23:20


Άσε μας βρε Νάιδα. Πολλές ταινίες βλέπεις.
Έχω γνωρίσει αρκετούς διευθυντές και διευθύντριες για να έχω σαφέστερη γνώση για το θέμα.
Αναφορικά δε με τους άντρες, έχοντας επαρκή και πολυετή εμπειρία σε αμιγώς ανδρικούς χώρους, έχω να πω αυτό. Αν τους προσεγγίσεις ως επαγγελματίας και όχι ως χαζογκόμενα, στο 90% των περιπτώσεων δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

Καλά καλά εκτός από το κυριλέ εργασιακό σου παρελθόν ξεκόλα από την εποχή Άκης- Βίκη που μου προεξοφλείς πως στο γραφείο, κατάστημα, καφετέρια,τράπεζα κτλ που θα φορέσει η άλλη ντεκολτέ ή μίνι ο διευθυντής είναι άντρας και θα το κάνει για να " ανέβει" στα μάτια του διευθυντή και έλα στο σήμερα
Δεν υπάρχει κανένας, ούτε ένας (1) διαφορετικός λόγος για να βάλεις κόκκινο κραγιόν, ντεκολτέ, μίνι κτλ στον εργασιακό σου χώρο πέρα από το να προκαλέσεις σεξουαλικά τον άλλον*. -
Αν το δεχτείς-καταλάβεις αυτό μπορούμε να πάμε παρακάτω που είναι και όλο το ζουμί.
*Show
για να σε βοηθήσω, αντίστοιχα εγώ πχ άμα σου κάνω καμάκι για έναν (1) και μόνο έναν (1) λόγο θα το έκανα, μάντεψε για ποιον, στην θέση του εγώ μπορείς να βάλεις εμένα πχ στην θέση του σου εσένα κτλ. το λέω γιατί μερικές δεν το καταλαβαίνουν γι αυτό (:
Και το κόκκινο κραγιόν,κόκκινο νύχι, κόκκινο παπούτσι κτλ κτλ θα τα βάλω όπου αισθάνομαι πως μου ταιριάζει να τα βάλω. Αγνοώντας σε.
Είναι ντυμένη προκλητικά;
Εικόνα
Αυτή;


Εικόνα
Και τέλος αυτή εδώ θα σε προκαλούσε;

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 15 Ιούλ 2018, 00:36

Naida έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:29

Και το κόκκινο κραγιόν,κόκκινο νύχι, κόκκινο παπούτσι κτλ κτλ θα τα βάλω όπου αισθάνομαι πως μου ταιριάζει να τα βάλω. Αγνοώντας σε.
Είναι ντυμένη προκλητικά;
Εικόνα
Αυτή;
Εικόνα
Και τέλος αυτή εδώ θα σε προκαλούσε;
Εικόνα

με ποια ακριβως μοιαζεις εμφανησιακα;

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 15 Ιούλ 2018, 00:38

Και οι αθλήτριες που αγωνίζονται με καυτά σορτσάκια κι εφαρμοστά κοντόμεσα μπλουζάκια; Τι θα γίνει μ' αυτές, δεν είναι σεξιστικό που τις παίρνουν μάτι τόσα εκατομμύρια τηλεθεατών; Μήπως να τους επιβληθεί να ντύνονται κάπως έτσι;

Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Gm54
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2018, 15:17

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gm54 » 15 Ιούλ 2018, 00:40

Νταρνάκας έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:38
δεν είναι σεξιστικό

οχι φιατι δεν εχει να κανει με διακριση φυλου
αλλα διακριση σωματικων χαρακτηριστικων/ομορφιας

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38109
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Ιούλ 2018, 00:45

Νταρνάκας έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:38
Και οι αθλήτριες που αγωνίζονται με καυτά σορτσάκια κι εφαρμοστά κοντόμεσα μπλουζάκια; Τι θα γίνει μ' αυτές, δεν είναι σεξιστικό που τις παίρνουν μάτι τόσα εκατομμύρια τηλεθεατών; Μήπως να τους επιβληθεί να ντύνονται κάπως έτσι;

Θα μας πει το ναϊδάκι που είναι και μερακλίδικο μ' αυτά τα πράματα.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιούλ 2018, 00:46

Νταρνάκας έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:38
Και οι αθλήτριες που αγωνίζονται με καυτά σορτσάκια κι εφαρμοστά κοντόμεσα μπλουζάκια; Τι θα γίνει μ' αυτές, δεν είναι σεξιστικό που τις παίρνουν μάτι τόσα εκατομμύρια τηλεθεατών; Μήπως να τους επιβληθεί να ντύνονται κάπως έτσι;

Όπως αισθάνονται καλύτερα οι ίδιες. Είναι δικιά τους επιλογή τι θα φορέσουν ν' αθληθούν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιούλ 2018, 00:49

sys3x έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:45


Θα μας πει το ναϊδάκι που είναι και μερακλίδικο μ' αυτά τα πράματα.
(:
Απάντησε και εσύ στο Ναϊδάκι όμως. Τις κοπέλες στις φωτό τις βρίσκεις προκλητικές; εγκρίνεις το ντύσιμό τους;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38109
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Ιούλ 2018, 00:51

Naida έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:46
Νταρνάκας έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:38
Και οι αθλήτριες που αγωνίζονται με καυτά σορτσάκια κι εφαρμοστά κοντόμεσα μπλουζάκια; Τι θα γίνει μ' αυτές, δεν είναι σεξιστικό που τις παίρνουν μάτι τόσα εκατομμύρια τηλεθεατών; Μήπως να τους επιβληθεί να ντύνονται κάπως έτσι;

Όπως αισθάνονται καλύτερα οι ίδιες. Είναι δικιά τους επιλογή τι θα φορέσουν ν' αθληθούν.
Ρε συ, είναι μέρος του παιχνιδιού όλο αυτό, σοβαρά δεν το καταλαβαίνεις; θέλω να πω δεν έχει να κάνει καθόλου όμως με το πως αισθάνονται.
Αν δεν φοράνε μίνι πχ δεν είναι ακριβώς τένις ξέρω γω, είναι κάτι άλλο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38109
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Ιούλ 2018, 00:54

Naida έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:49
sys3x έγραψε:
15 Ιούλ 2018, 00:45


Θα μας πει το ναϊδάκι που είναι και μερακλίδικο μ' αυτά τα πράματα.
(:
Απάντησε και εσύ στο Ναϊδάκι όμως. Τις κοπέλες στις φωτό τις βρίσκεις προκλητικές; εγκρίνεις το ντύσιμό τους;
Χάνεις όλο το πόηντ νομίζω, θέλω να πω το θέμα είναι το τι συμβαίνει και όχι τι νομίζω εγώ. Στην θέση του εγώ βάλε το εσύ πχ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιούλ 2018, 00:56

Τέσπα βαρέθηκα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Τέλος τα πλάνα με ωραίες γυναίκες στο μουντιαλ-είναι σεξιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 15 Ιούλ 2018, 01:07

Naida έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:37
sys3x έγραψε:
14 Ιούλ 2018, 22:16

Και γω είμαι υπέρ της αναρχίας κτλ να μην έχουμε νόμους, ειδικά για τόσο απλά πράματα κτλ αλλά αυτό απαιτεί υψηλό μορφωτικό επίπεδο και παιδεία γενικότερα, από την στιγμή όμως που υπάρχουν άτομα σαν εσένα πχ που δεν μπορούν εύκολα ή καθόλου να καταλάβουν την διαφορά μεταξύ χώρου εργασίας, χώρου διασκέδασης, ρδελομπού, μπαράκι κτλ και να διαθέτουν στοιχειώδη αντίληψη της λειτουργίας της ανθρώπινης φύσης σε συνδιασμό με παντελή έλλειψη σεβασμού προς το αντίθετο φύλο και κατά προέκταση προς τον συνάθρωπο τότε θα πρέπει να υπάρχουν νόμοι, αυστηρότατοι νόμοι, οι οποίοι θα επιβάλλονται σε όλους τους ανθρώπους, χτυπάμε τον φασισμό παντού, λέμε όχι στον σεξισμό.
Συμφωνώ με την συμμόρφωση και την επιβολή του "σεβασμού" μέσω των νόμων. Η αρχή πάει να γίνει με τους νόμους για τη σεξουαλική παρενόχληση, τώρα αυτό με το μουντιάλ και λογικά έπεται συνέχεια. Αντε κάποια στιγμή θα φτάσουμε στο σημείο να γίνει κατανοητό πως οι γυναίκες είναι ελεύθερα πλάσματα όπως οι άντρες και δεν οφείλουν εξήγηση καμία.
Να υπάρξει ο σεβασμός στο φύλο μας.
Και να μη χρειάζεται να σκεφτούμε αν η αμφίεση ή συμπεριφορά μας θα προκαλέσει γιατί και οι αντρες θα έχουν φτάσει σ' ένα σημείο που θ' αντιληφθούν ότι δεν είναι το κυρίαρχο φύλο πάνω στη γη και δε μπορούν να συμπεριφέρονται ως ξαναμμένα άλογα οταν δουν λίγο μπουτάκι ή στηθάκι παραπάνω.
:lol::lol:
Εδω γελαμε μην περιμενεις απο τους ελληναρες να γινουν ευρωπαιοι.Κατι τετοιο δεν θα νομοθετηθει στο Ελλαδισταν .Αν ποτε νομοθετηθει θα γινει οτι και με τους αλλους νομους που μενουν στα χαρτια και δεν εφαρμοζονται στην πραξη.Φιλικα παντα. :wave:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών