Μουντιάλ γυναικών

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Ιουν 2019, 17:16

Οι Ταυλανδέζοι πρέπει να κλέψανε, όλη ομάδα είναι λες και πήρανε αγόρια απ την u17. Δεν πετυχαίνει όμως είναι καφενείο...

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Ιουν 2019, 19:30

Συντονιστείτε Χιλή- Αμερική. Πάει για τσόντα και θα αρχίσουν το ξύλο οι λατίνες :003:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21279
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 16 Ιουν 2019, 19:34

Καλά εκεί στο εξωτερικό σε πλαστικά πιάτα τρώνε;

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Ιουν 2019, 20:12

εκεί φαίνεται δεν κάνουν ακόμα κουμάντο οι μανατζαραίοι και οι σπόνσορες. Η Μοργκαν δε ξεκίνησε καν σε ψιλο-διαδικαστικό ματς ομίλων. Αν έκαναν τέτοια διαχείρηση με κανένα Μέσσι-Νευμαρ κλπ θα έπεφταν κεφάλια προπονητών :D

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Ιουν 2019, 20:42

Το τέρμα της Χιλής μασάει σίδερα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23814
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Ιουν 2019, 19:26

Οι ισπανίδες βλέπω παίζουν πολύ μέτριο ποδόσφαιρο για τα ισπανικά πρότυπα, και τη γενικότερη παράδοση της χώρας στο εν λόγω άθλημα.

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Ιουν 2019, 19:29

vantono έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:26
Οι ισπανίδες βλέπω παίζουν πολύ μέτριο ποδόσφαιρο για τα ισπανικά πρότυπα, και τη γενικότερη παράδοση της χώρας στο εν λόγω άθλημα.
έχουν καλά κλαδευτήρια όμως. Τη θέρισε την κινεζούλα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Ιουν 2019, 19:31

Nero έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:29
vantono έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:26
Οι ισπανίδες βλέπω παίζουν πολύ μέτριο ποδόσφαιρο για τα ισπανικά πρότυπα, και τη γενικότερη παράδοση της χώρας στο εν λόγω άθλημα.
έχουν καλά κλαδευτήρια όμως. Τη θέρισε την κινεζούλα
πού το δείχνει;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Ιουν 2019, 19:32

Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:31
Nero έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:29
vantono έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:26
Οι ισπανίδες βλέπω παίζουν πολύ μέτριο ποδόσφαιρο για τα ισπανικά πρότυπα, και τη γενικότερη παράδοση της χώρας στο εν λόγω άθλημα.
έχουν καλά κλαδευτήρια όμως. Τη θέρισε την κινεζούλα
πού το δείχνει;
στα ιντερνετς. Δοκίμασε το feed2all που έβαλα παραπάνω

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Ιουν 2019, 19:43

Στα περισσότερα ματς παίζουν μπουτούδες κάπου φαίνεται δηλαδή ότι είναι αθλήτριες. Σ'αυτό που φαίνονται υπερβολικά ντελικάτες :-? Τουλάχιστον είναι αμφίρροπο σε αντίθεση με τους άλλους τους περιπάτους των ευρωπαϊκών ομάδων

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25360
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Ιουν 2019, 19:47

Μόλις πήγα να γράψω ότι οι Κινέζες παίζουν λίγο σαν Σουμπούτεο (πάσες, στατικές) έκαναν φάση
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Ιουν 2019, 19:50

Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:47
Μόλις πήγα να γράψω ότι οι Κινέζες παίζουν λίγο σαν Σουμπούτεο (πάσες, στατικές) έκαναν φάση
όλες έτσι παίζουν λίγο πολύ. Είναι αυτή η εσάνς ποδοσφαίρου των 80ς που λέω παραπάνω και νομίζω ότι έχει να κάνει με τα γήπεδα που είναι υπερβολικά μεγάλα για τα μέτρα τους. Δεν μπορούν να το τρέχουν όλο οπότε ο ρυθμός είναι αργός και κάνουν πολλές γιόμες

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23814
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Ιουν 2019, 21:54

Nero έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:50
Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:47
Μόλις πήγα να γράψω ότι οι Κινέζες παίζουν λίγο σαν Σουμπούτεο (πάσες, στατικές) έκαναν φάση
όλες έτσι παίζουν λίγο πολύ. Είναι αυτή η εσάνς ποδοσφαίρου των 80ς που λέω παραπάνω και νομίζω ότι έχει να κάνει με τα γήπεδα που είναι υπερβολικά μεγάλα για τα μέτρα τους. Δεν μπορούν να το τρέχουν όλο οπότε ο ρυθμός είναι αργός και κάνουν πολλές γιόμες
Κι όμως, οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερη αντοχή απο τους αντρες (αν την καλλιεργήσουν εννοω). Κατι που ισως οφείλεται στο χαμηλότερο BMI. Ενας ράντομ αθλητής με μια ραντομ αθλήτρια στα ίδια κυβικα περιπου, απο αποψη αμιγούς αντοχής, τον καταπίνει. Αυτό που λείπει απο το γυναικειο, εγώ βλέπω πως ειναι καθαρά η τεχνική κατάρτιση. Δεν εχω δει καμια γυναικα μεχρι τώρα, να κανει ικανοποιητικό κοντρολ απο βαθιά μπαλιά/γιομα πχ, οπως στο αντρικό. Η μονη που εχω δει μεχρι στιγμης, να συμπεριφέρεται κυριολεκτικά σαν αντρας απο άποψη τεχνικης κατάρτισης, ηταν η Beerensteyn. Αλλο θεμα ειναι αυτο με το τέρμα, που ανέφερες σε προηγουμενο ποστ. Δεν μπορουν οι τερματζούδες να το καλύψουν ολο, οι γλυκούλες μου! :oops::hebit:

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Ιουν 2019, 22:00

vantono έγραψε:
17 Ιουν 2019, 21:54
Nero έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:50
Beria έγραψε:
17 Ιουν 2019, 19:47
Μόλις πήγα να γράψω ότι οι Κινέζες παίζουν λίγο σαν Σουμπούτεο (πάσες, στατικές) έκαναν φάση
όλες έτσι παίζουν λίγο πολύ. Είναι αυτή η εσάνς ποδοσφαίρου των 80ς που λέω παραπάνω και νομίζω ότι έχει να κάνει με τα γήπεδα που είναι υπερβολικά μεγάλα για τα μέτρα τους. Δεν μπορούν να το τρέχουν όλο οπότε ο ρυθμός είναι αργός και κάνουν πολλές γιόμες
Κι όμως, οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερη αντοχή απο τους αντρες (αν την καλλιεργήσουν εννοω). Ενας ράντομ αθλητής με μια ραντομ αθλήτρια στα ίδια κυβικα περιπου, απο αποψη αμιγούς αντοχής, τον καταπίνει. Αυτό που λείπει απο το γυναικειο, εγώ βλέπω πως ειναι καθαρά η τεχνική κατάρτιση. Δεν εχω δει καμια γυναικα μεχρι τώρα, να κανει ικανοποιητικό κοντρολ απο βαθιά μπαλιά/γιομα πχ, οπως στο αντρικό. Η μονη που εχω δει μεχρι στιγμης, να συμπεριφέρεται κυριολεκτικά σαν αντρας απο άποψη τεχνικης κατάρτισης, ηταν η Beerensteyn. Αλλο θεμα ειναι αυτο με το τέρμα, που ανέφερες σε προηγουμενο ποστ. Δεν μπορουν οι τερματζούδες να το καλύψουν ολο, οι γλυκούλες μου! :oops::hebit:
έχουν κοντά ποδαρούλια ρε. Δεν είναι για μεγάλες αποστάσεις και γι'αυτό δεν έχουν και τεχνική κλπ, δεν έχουν 1 μέτρο πόδι για να μαζεύουν τη μπάλα απ'οπουδήποτε.

Για το τέρμα, δες χάι λάιτς απο το χτεσινό της Χιλής. Η κοπέλα γάμησε, 15 θα τρώγανε χωρίς αυτή αλλά υποψιάζομαι έχει να κάνει γιατί είναι ψηλότερη απο το κανονικό, είναι πάνω απο 1,80


Εικόνα

Nero

Re: Μουντιάλ γυναικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 17 Ιουν 2019, 22:21

αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι οι θέσεις μέσα το γήπεδο. Μου φαίνεται ότι παίζουν λίγο με σύστημα Αναστασιάδη...δηλαδή δεν υπάρχουν σχηματισμοί, πέρα απο το γενικό εσύ βαζεις γκολ εσύ μαρκάρεις κλπ που δεν είναι και πολύ σταθερό επίσης. Είναι λίγο ο,τι προκύψει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών